Şimdi Ara

Connect de EcuFast veya Chiptunıng Taktırmam mantıklımı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bende Ford Connect 110 luk var birazcık yakıyoo herkezin bildiği gibi Ecufast yada Chiptuning taktırmak mantıklımı Yakıt tasararufu yapabılırmıyım.. Yada baska bı önerirniz varmı ?

• Güç istiyorsanız yaptırın yakın tasarrufu istiyorsanız yaptırmayın.
    Ayrıca aracın yakıt tüketimi tamamiyle sizin kullanım tarzınızla alakalı. Azda yaktırırsınız çokta.
  • 110luk bende de var . 100 km ortalama hızla gittiğimde uzun yolda kmde 0,22 tl yakıyorum desem inanır mısın. evet böyle.
    kullanım tarzı önemlidir. motor yağı bakımı lastiklerin mevsime ve asfalta uyumu normalse ve eğer aracın çok yakıyorsa , bunun nedeni kullanım performansındandır.
    1500-2500 devirlerde vites değiştirmeni tavsiye ediyorum.

110luk bu connect , 280nm torka sahipki bence dehşet güzel bir rakam bu. daha fazla güç istiyor olamazsın.
    eğer yakıt tasarrufu için chip tunning yaptırayım diyorsan çok önermem. evet denildiği gibi tuning yapmak araca yüzde 5 tasarruf sağlıyormuş ama paran varsa ve bütçe sorun olmuyorsa ozaman tuning yap derim.

bir öneri daha : 650 tlye tuning yapmak yerine , arabanın motor ve karter temizliğini yapabilirsin. gürültü ve tasarruf iyileşecektir.

ilgilenirsen detaylara girerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAVLIKE

110luk bende de var . 100 km ortalama hızla gittiğimde uzun yolda kmde 0,22 tl yakıyorum desem inanır mısın. evet böyle.
    kullanım tarzı önemlidir. motor yağı bakımı lastiklerin mevsime ve asfalta uyumu normalse ve eğer aracın çok yakıyorsa , bunun nedeni kullanım performansındandır.

110luk bu connect , 280nm torka sahipki bence dehşet güzel bir rakam bu. daha fazla güç istiyor olamazsın.
    eğer yakıt tasarrufu için chip tunning yaptırayım diyorsan çok önermem. evet denildiği gibi tuning yapmak araca yüzde 5 tasarruf sağlıyormuş ama paran varsa ve bütçe sorun olmuyorsa ozaman tuning yap derim.

bir öneri daha : 650 tlye tuning yapmak yerine , arabanın motor ve karter temizliğini yapabilirsin. gürültü ve tasarruf iyileşecektir.

Kardesım gecen gazıantepe gıttım 100 km oratalamayla sakın kullanımda 310 kurus yaktıı benım kı .s

• denntr0 kullanıcısına yanıt
    88-90 km ile az yakar connect. 100 kmde 0.5 lt cıvarı daha fazla yakar ortalama 100 kmde
  • quote:

Orijinalden alıntı: denntr0

quote:

Orijinalden alıntı: PAVLIKE

110luk bende de var . 100 km ortalama hızla gittiğimde uzun yolda kmde 0,22 tl yakıyorum desem inanır mısın. evet böyle.

Kardesım gecen gazıantepe gıttım 100 km oratalamayla sakın kullanımda 310 kurus yaktıı benım kı .s

ben çok kuvvetli bir iddia sahibi değilim. varsayalımki kmde 21 kuruşluk hesabımda yanılmış olayım. hadi diyelim 25 kuruş yakmış olayım.
    bence yine gayet iyi bu 25 kuruş. benim araba full yetkili servis bakımlı ve aksatmadan yapılmış. motor gayet iyi durumda olmalıki az yakıyor olmalı. artı ben 2000-2500 devirlerde kullanıyorum. şartlarını bu iki veri türüne göre mukayese de edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAVLIKE -- 28 Mart 2014; 0:12:59 >

• Güç istiyorsan Yaptır. Yok Yakıt Çok Yakar Dersen Yanından Geçme
  • Araç maksimum torunu 1700de veriyor (90lik- 110lukta 1750-2500 arası) şehirler arası aceleniz yoksa gidin 80-90 5lt ort tüketimin bile altına inebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Araç maksimum torunu 1700de veriyor (90lik- 110lukta 1750-2500 arası) şehirler arası aceleniz yoksa gidin 80-90 5lt ort tüketimin bile altına inebilirsiniz

kardes ist gibi sehır ıcınde sureklı dur kalk yaparak 5 lt mümkün degil en dusuk 7,2 falan tutturursn uzun yolda 6,0 anca oluyoo
  • Uzun Yol için 5lt dedim. Ben ort 3000 km yolda 5.5lt tutturdum.
    @denntr0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batkent -- 2 Nisan 2014; 11:10:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • denntr0 kullanıcısına yanıt
    Evet yakıt tasarrufu olur, %5 ila %7 arasında. Ben yaptırdım çok memnunum. Hem şehir içinde hemde şehir dışında.Ama beyne direk yazılım attırmak daha mantıklı. forumda
    http://forum.donanimhaber.com/m_67795325/tm.htm daha faydalı olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.