Şimdi Ara

Connect 1.8 110ps ile Wv Jetta 1,2 105 ps kım yener..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Diyelim ki 3 km lik düz bir parkur var. 1.8 110ps lık connet dizel araçla wv jetta 1,2 105 ps dizel arac yarıssa kım kazanır ?

• Jetta 900 kilo connet 1600 kilo tabiki jetta yener ama connet kadar saglam bir saseye sahip degil connet te tam 6 tane sase mevcut, jetta da ise 2 tane kiyasladigin araclar ayni kategoride degil. Ama yeni kasa connet tabiki jettayi gecer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ümit kuruhan

Jetta 900 kilo connet 1600 kilo tabiki jetta yener ama connet kadar saglam bir saseye sahip degil connet te tam 6 tane sase mevcut, jetta da ise 2 tane kiyasladigin araclar ayni kategoride degil. Ama yeni kasa connet tabiki jettayi gecer

Bahsettiğiniz jetta 1.2 TSİ 102 hp benzinli aracın ağırlığı 1302 kg. 0/100 km hıza 10,9 sn de çıkıyor. Jetta daha güvenli. Buda bir gerçek. 3 km düz bir yolda jetta geçecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow35 -- 9 Mayıs 2014; 15:04:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende farkli birsey soylemiyorum zaten jetta buyuk bir ihtimaldirki gececektir. Ama saglamlikta connetten sagkam olmasi imkansiz 6 tane duz sase ve 6 tanede paralel sase mevcut.. ayni kategori ve sinif bir arac degil bunlar ama fordun 1997 model ford skorpio yu gecmesi bir mucize olur... skorpioyu pasat bile zor... mukemmel ve amerikan araci 150 beygir gucune sahip... ayrica yeni kasa mondeo 250 beygir mondeoyu da gecemez... jettanin sinifi ford focus... bunlari bilelem ama bildigim tek sey ford focus st modelinde motora modifiye yaptin zaman 430 beygire kadar yukseltiliyor... tabi bu araci wosvagen gurubunda gececek arac varmi bilmiyorum.... yani bir aracin baska bir aracla yaris yapmasi sacmalik... 430 hp gucunde araban var kimle yarisacaksin zaten hizina kimse yetisemezki.... yani jetta focus sinifindaki 1.4 lt lik olani gecer... ama focus st yi wosvagen gurubunu komple topla yine gecemez

• ümit kuruhan Ü kullanıcısına yanıt
    Vw de w12 diye bir motoru var elbette. Yanlış hatırlamıyorsam 650 hp güç üretiyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzelmis... tabi benim o arabaya binecek kadar param yok

• jetta 2013 1,2 motor benim arkadaşımda var pekte hakim değilim aracına hiç binmedim sürmedim ama kendini toplaması biraz zor oluyor dedi bende 209 focus lpgli 16 115 beygir var yetişemedi belkide arabayı kullanmasını bilmiyor ama jetta bence hızlı olması gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ümit kuruhan

Bende farkli birsey soylemiyorum zaten jetta buyuk bir ihtimaldirki gececektir. Ama saglamlikta connetten sagkam olmasi imkansiz 6 tane duz sase ve 6 tanede paralel sase mevcut.. ayni kategori ve sinif bir arac degil bunlar ama fordun 1997 model ford skorpio yu gecmesi bir mucize olur... skorpioyu pasat bile zor... mukemmel ve amerikan araci 150 beygir gucune sahip... ayrica yeni kasa mondeo 250 beygir mondeoyu da gecemez... jettanin sinifi ford focus... bunlari bilelem ama bildigim tek sey ford focus st modelinde motora modifiye yaptin zaman 430 beygire kadar yukseltiliyor... tabi bu araci wosvagen gurubunda gececek arac varmi bilmiyorum.... yani bir aracin baska bir aracla yaris yapmasi sacmalik... 430 hp gucunde araban var kimle yarisacaksin zaten hizina kimse yetisemezki.... yani jetta focus sinifindaki 1.4 lt lik olani gecer... ama focus st yi wosvagen gurubunu komple topla yine gecemez

Cool story;)

• 1,2 105ps dizel
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Son hız ve hızlanma başka etkenlere de bağlı olmalı herhalde.
    Yeni tourneo custom 155 ps ile caravelle 140 ps arasındaki farklara bakıyordum. Kilolar arasında çok ciddi farklar yok. Ford 15 hp fazla olmasına rağmen hem son hız düşük, hem 0-100 hızlanması yavaş. 19 sn.
    Konuyla ilgisi yok ama bu farkın tam olarak neden kaynaklandığını bilen arkadaşlar yorum yapar diye paylaşmak istedim. Herhalde rüzgar direnci şanzıman gibi etkenler söz konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evangelion

Yeni tourneo custom 155 ps ile caravelle 140 ps arasındaki farklara bakıyordum. Kilolar arasında çok ciddi farklar yok. Ford 15 hp fazla olmasına rağmen hem son hız düşük, hem 0-100 hızlanması yavaş. 19 sn.
    Konuyla ilgisi yok ama bu farkın tam olarak neden kaynaklandığını bilen arkadaşlar yorum yapar diye paylaşmak istedim. Herhalde rüzgar direnci şanzıman gibi etkenler söz konusu.

hocam bune ben 1.2 tdı 105hp diye bir motor jettada yok demek istemiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Orijinalden alıntı: evangelion

hocam bune ben 1.2 tdı 105hp diye bir motor jettada yok demek istemiştim

Farkındayım hocam. Aslında direk size yazmadım, ama son hız ile ilgili içerik olduğu için yeni konu açmadan benim habsettiğim farklılığın neden kaynaklandığını bilen bir arkadaş cevaplar diye yazmıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.