Şimdi Ara

Concox GT03B GPS Konum Takip Cihazı (Motorsiklet için birebir)Paylaşım ve bilgilendirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
6.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ÖZELLİKLER
    Ağırlık 70g
    Boyutlar 76.0(U) X 45.0 (G) X 16.0(Y) mm
    Bekleme süresi 160saat
    Fonksiyon butonları Açma/Kapama, Hareket Alarmı Kur, SOS
    GSM 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz
    GPRS Class12, TCP/ IP dahili GSM Modulü
    GSM anteni Dört bant dahili anten

Merhabalar. Cihazı motorumun çalınma olasılığına karşın kullanmak için aldım. Tabi herkes farklı amaçlar için kullanabilir. Herşey hayalgücünüze bağlı. Sitedeki açıklamalarında da olduğu gibi çocuğunuzu, yaşlı aile fertlerini gibi gibi şeylerde kullanılabilir. Şunu belirteyim cihaz su geçirmez değil. Söylendiği kadar aşırı kaliteli felan da değil. Ben birkaç kat streç filme sarıp motorumun en iç kısımlarına biryere monte edip kullanmayı dşünüyorum. Öncelikle motoruma monte edebilmek ve kesintisiz gücünü sağlayabilmek için 12v-5v dönüştürücü almam gerekiyor.

Cihaz hakkında merak ettikleriniz sormak istedikleriniz varsa konuya ekleyeceğim.
    Fotoğrafları cihazının boyutunu daha iyi anlayabilmeniz açısından sigara paketi ve iphone 5 ile yan yana koyup çektim.

Concox GT03B GPS Konum Takip Cihazı (Motorsiklet için birebir)Paylaşım ve bilgilendirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eco67 -- 24 Ocak 2015; 0:46:23 >

• Ben de bu ürünü alıp motorum da kullanmayı düşünüyorum, açıklamalarda sim kartsız kullanılabileceği yazıyor, siz nasıl kullanıyorsunuz? Kullanmaya başlayınca ufak bir inceleme yaparsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mac_Man -- 24 Ocak 2015; 16:35:33 >
  • Ben şu anda kullanıyorum. Sim kartsız kullanmanın bir mantığı malesef yok. Şöyle ki çalınma durumunda yok. Ben sim kartsız kullanmadım. Normalde vınla kullandığım data hattımı taktım o şekilde kullanıyorum. ama bu hatla olacak iş değil. Bi süre kullanıp aylık ne kadar data harçadığını hesaplayıp en düşük paket ne ise galiba aylık 250mb 12 tl olarak var alıp kullanmayı düşünüyorum. Simkartsız işine yaramaz çünkü uydudan veriyi alır ama sana göndermesi için bir iletişim hattına ihtiyacı var. Başka bir sorun olursa memnuniyetle yanıtlarım.
  • Merhaba Hocam,
    Bende ürünü motorsikletim için kullanmayı planlıyorum.
    Ürün hakkında aktif kullanmaya başladıysanız eger bir kaç bilgi rica edecektim.

Öncelikle dönüştürücü bulabildinizmi? bulduysanız nasıl bir ürün kullandınız.
    ayllık ne kadar data karcadıgını hesaplayabildinizmi?
    cihazın sanırım dahili pili mevcut ve 2-3 gün kadar gidiyormuş. Pil ömrü nedir?
    aşağıdaki cihazla kıyaslarsak nasıl bir yorumunuz olur. sanırım aşağıdaki cihazda ekstra olarak sim kart numarasını arayınca ortamdaki seside dinletiyormuş. ama titreşim uyarısı anladığım kadarıyla yok.

http://www.hepsiburada.com/liste/yunus-takip-ye-01-mobil-kisi-takip-cihazi/productDetails.aspx?productId=telgpsyunustakip&categoryId=60004613

Yardımlarınız için teşekkürler.

• Kusura bakma biraz geç cevap yazabildim.

Dönüştürücü olarak halen tam randıman alabileceğim kaliteli ve motora uygun birşey arayışı içersindeyim. Şu anda aklımda (bu linkteki ürün var

Aylık maximum 250 mb data fazlasıyla yeterli oluyor.

Cihazın pili söylendiği gibi bir hafta gitmiyor. Amaaa yoğun kullanımda bile 6 gün rahat gitmekte.

Sizin titreşimle bir işiniz yok. Eğer motorda kullanacaksanız. ve o linkteki cihazın pili 3 gün gidiyor diyor. Muhtemelen 2 günü zor çıkarır. Gördüğüm kadarıyla daha sağlam bir cihaz. Ama elime alıp kullanmadan size onu yada bunu alın deme gibi bir şansım mevcut değil.

Concox' dan biraz daha bahsedeyim. Cihaz söylendiği gibi aşırı kaliteli değil. Ama öle çin malı dediğimiz 3. sınıf bi üründe değil. Aslında bu üründede mikrofon mevcut ama kullanım dışı sanırsam. Cihazda hareket algılama sensörü ile uyarabilme özelliği var. Mesela taktık motora gizli bir yere ve bırakıp gittik. Olduda çalındı yada hhareket ettirildi. Bu özellik aktif ise hareket ettiği anda mesaj yani sms gönderebiliyor tanımlanan numaraya. Ben kullanmıyorum açıkcası. Birde belli bir konum ayarlıyorsunuz ve cihaz bu konum dışına çıktığındada uyarabiliyor kullanıcıyı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğiniz aklınıza takılan bir şey varsa yazın cevaplayacağım en kısa zamanda.

• Teşekkür ederim
  • Güzel bir cihaza benziyor. Takipteyim. Ben de araç için düşündüm bir an.
    Konum bildirme hassasiyetini test edip paylaşabilir misiniz?

Hayırlı olsun
  • Araç için çok daha farklı alternatifler mevcut. Bu cihazı seçmemizin sebebi motorun kuytu bir yerine gizleyebilme ve aküyü bitirmemesi içindir. Size tavsiyem daha farklı araç için olan cihazlara yönelmenizdir. Teşekkür ederim.

Edit: Konum hassasiyeti 5mt açık alanda. Yani hiç engelsiz uyduları görecek şekildeyken neredeyse nokta atışı denebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eco67 -- 16 Şubat 2015; 22:02:16 >
  • eco67 kullanıcısına yanıt
    web arayüzü hakkında bilgi ve görüntü alabilir miyiz? telefonlarda güzel çalışıyor mu web arayüzü?
  • Web arayüzü fena sayılmaz. Ama mobil kısmı işe yaramaz. iPhone için Uygulaması yok. Android için var ama çokda kullanışlı sayılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ürünler nasıl çalışıyor? yurtdışından satın alsak, imei no bir şekilde değiştirilir ama bu web arayüzü nasıl ayarlarız :) bir şekilde google map e tanıtılmaz mı?
  • ben cihazı sattım motorla birlikte. aşırı kalitesiz birşey. tükcell tam burada diye bir cihaz var onu araştırın. Çook da ucuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.