Şimdi Ara

Computex- Nvidia/ Yeni Ekran Kartları Uzun Süre Gelmeyecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vamp

Piyasada kaliteli oyun mu varda ekran karti cikarsinlar. Bende olsam cikarmam. Rakipte yok zaten. Gtx1080 sahibi olupta rezillik ceken oldumu? Oyunlarin capi belli :) grafiksel olarak hicbir ilerleme olmuyor.
    1080 sadece 4k da sıkıntı yapıyor.Diğer türlü uzun süre götürür.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    4k bir oyun standardi degil ki :) luks bir tercih

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

4k bir oyun standardi degil ki :) luks bir tercih
    2k da lüks ona bakarsan:) ben 4k da oynadığım için 1080 de sıkıntı çektim satıp 1080ti aldım o yüzden dedim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

Bu mesaj silindi.
    Piyasada şuan gene biraz kart var bekleyenler onlarıda alır şimdi, gene sağlam bir kısır döbgüye girer.Birde dolar dahada artarsa tam cümbüş olur.
  • Allahtan zamanında 1070 almışım , 1600 liraya denk gelmişti.Adamlar hırstan kart çıkartmıyor artık

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

1080 sadece 4k da sıkıntı yapıyor.Diğer türlü uzun süre götürür.

Alıntıları Göster
    Aslında tam olarak doğru değil. 4k ve 16:9 oranda sıkıntı çıkartıyor diyebiliriz.

Ama gel gelelim 21:9 2k'da 1080'i tarumar ederler.

32:9 Oranda 1080p'de bile 1080ti 60fps tutturamaz çoğu iyi grafikli oyunda.

Gelecekte özellikle standartın 16:9 yerine 21:9 olacağını düşünüyorum. Bu yönü ile bakarsak şu an için piyasadaki kartların hiçbirisi yeterli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 5 Haziran 2018; 23:59:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Aslında tam olarak doğru değil. 4k ve 16:9 oranda sıkıntı çıkartıyor diyebiliriz.

Ama gel gelelim 21:9 2k'da 1080'i tarumar ederler.

32:9 Oranda 1080p'de bile 1080ti 60fps tutturamaz çoğu iyi grafikli oyunda.

Gelecekte özellikle standartın 16:9 yerine 21:9 olacağını düşünüyorum. Bu yönü ile bakarsak şu an için piyasadaki kartların hiçbirisi yeterli değil.

Alıntıları Göster
    21:9 dayatma yapamazlar ben dahil büyük kısım 21:9 sevmiyor zaten monitör satışlarındanda belli oluyor bu,şahsen bana 21:9 çok kötü geliyor kesinlikle alışamam.

• quote:

21:9 dayatma yapamazlar ben dahil büyük kısım 21:9 sevmiyor zaten monitör satışlarındanda belli oluyor bu,şahsen bana 21:9 çok kötü geliyor kesinlikle alışamam.

Alıntıları Göster
    21:9 geleceğin yeni standardı bence. Zaten sinema sektörü 21:9'dur oyunlarda geç bile kalındı bu konuda diye düşünüyorum.

Monitör satışları gerçekçi değil, sonuçta bu monitörler çok pahalı. Genelde de curved oluyorlar. Fiyatlar şiştikçe şişiyor. Zaten 21:9 istiyorsan da 34" altında bir anlamı kalmıyor.

Fiyatlar aşağıya indikçe yaygınlaşacağından eminim. 16:9'da ilk çıktığında yadırganmıştı sonuçta

• quote:

21:9 geleceğin yeni standardı bence. Zaten sinema sektörü 21:9'dur oyunlarda geç bile kalındı bu konuda diye düşünüyorum.

Monitör satışları gerçekçi değil, sonuçta bu monitörler çok pahalı. Genelde de curved oluyorlar. Fiyatlar şiştikçe şişiyor. Zaten 21:9 istiyorsan da 34" altında bir anlamı kalmıyor.

Fiyatlar aşağıya indikçe yaygınlaşacağından eminim. 16:9'da ilk çıktığında yadırganmıştı sonuçta

Alıntıları Göster
    Yayınlaşabilir ama illa o diye hiç bir şirket dayatma yapamaz en fazla destek verirler hepsi o 16:9 da hiç bir zaman vazgeçilmez.

• quote:

Yayınlaşabilir ama illa o diye hiç bir şirket dayatma yapamaz en fazla destek verirler hepsi o 16:9 da hiç bir zaman vazgeçilmez.

Alıntıları Göster
    Madem öyle neden bütün firmalar prestij ürünlerini 21:9 çıkartıyor? Neyse bunu zaman gösterecek, sonuçta ne konuşsak boş şu an için.
  • quote:

Madem öyle neden bütün firmalar prestij ürünlerini 21:9 çıkartıyor? Neyse bunu zaman gösterecek, sonuçta ne konuşsak boş şu an için.

Alıntıları Göster
    Senin dediğin gibi olsaydı şuan çıkacak olan hdr monitörlerde 21:9 çıkardı ama 16:9 çıkıyor ilk hdr oyuncu monitörüde 16:9 çıktı şimdikinlerde aynı çıkıyor.Neyse uzatmaya gerek yok.İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 6 Haziran 2018; 1:12:22 >
  • quote:

Senin dediğin gibi olsaydı şuan çıkacak olan hdr monitörlerde 21:9 çıkardı ama 16:9 çıkıyor ilk hdr oyuncu monitörüde 16:9 çıktı şimdikinlerde aynı çıkıyor.Neyse uzatmaya gerek yok.İyi geceler.

Alıntıları Göster
    Teknik sıkıntılar var örneğin dp 1.4 desteği çok geç geldi üreticilere standartları belirleyen kuruldan. Yüksek hz hızı, hdr ve 1440p dp 1.2 bant genişliği ile bile mümkün değildi. Aynı zamanda paneli üreten fabrikalar söz verdikleri tarihlerde panel üretimine başlayamadılar.

Bunu yapamayınca eldeki teknoloji ile 16:9 hdr monitörleri sundular. 16:9 4k 60hz'de bile fazla bant genişliği istemediği için durum böyle oldu.

Ama ilgili 21:9 monitörler zaten neredeyse 2 yıl önce fuarlarda tanıldı. Örnek vermek gerekir ise asus pg35vq modeli asus'un 2 yıldır tepe prestij modelidir. Fuara gittiğinizde bu monitörü gözünüze sokmak isterler 16:9 monitörler yerine. Aynı şekilde rakibi acer predator X35 ve aoc ag353ucg'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 6 Haziran 2018; 1:53:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: powerring

Nvidia bugün kendi sitesinde 1070(400dolar) ve 1070ti(450dolar) satışına tekrar başladı. Belli ki kartlar ertelenecek. Navi çok ucuza 1080 performansı vaad ediyor. Yeni Vega kartlar da 2020 de gelecek. Biraz daha beklemek zorunda kalabiliriz.
    Yeni Vega'lar 2020'de gelecek ama ondan sonra gelecek Navi'lerin bile performansını çözmüşsünüz. Maşaallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani Temmuz'da kesin çıkıyordu kartlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Hocam roadmap daha yeni güncellenmiş. Bir değişiklik yok gibi.
    GTX 1080 performansı AMD'nin iddiası. Olur mu bilmem.

Computex- Nvidia/ Yeni Ekran Kartları Uzun Süre Gelmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 6 Haziran 2018; 9:43:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerring

Hocam roadmap daha yeni güncellenmiş. Bir değişiklik yok gibi.
    GTX 1080 performansı AMD'nin iddiası. Olur mu bilmem.

Vega 20 (yani revize edilmiş Vega) en başından beri 2018'de gelecek dendi. Ha bu tutar tutmaz, bilemeyiz. Belki 2019 başında gelir. Ama çok da bekletmez.

Ayrıca Navi için 1080 performansı gibi kesin bir iddiayı nerde gördünüz? Yalnızca polaris gibi orta sınıf olacak dendi o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 6 Haziran 2018; 9:47:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Vega 20 (yani revize edilmiş Vega) en başından beri 2018'de gelecek dendi. Ha bu tutar tutmaz, bilemeyiz. Belki 2019 başında gelir. Ama çok da bekletmez.

Ayrıca Navi için 1080 performansı gibi kesin bir iddiayı nerde gördünüz? Yalnızca polaris gibi orta sınıf olacak dendi o kadar.

Alıntıları Göster
    Kesin iddia yok. 1080 bir sonraki nesil çıktığında artık yüksek seviye bir ekran kartı olmayabilir.
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Ben kesin demedim,%99 haziranda tanıtılcak çıkması kesin gibi birşey dedim,çünkü yurt dışında da denilen oydu.Şuanda erdi özüağ videosunda da ağustosta

tanıtılıcağanı söylüyor.Bakıcaz gözrüce,benim ,için çok önemli değil zaten 1080ti kullanıyorum.
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    21:9 monitorden 16:9 monitore gectigimde sanki hapishaneye girmis gibi oluyorum. Third person oyunlarda karakterler kocaman oluyor. Ya da araba yarislarinda butun asfalti gorecegine sadece on kaputu goruyorsun.

21:9 kullandiginda fps oyunlarinda pusu atarken kamerayi oynatmadiginda 16:9 oynayan arkadaslara gore daha cok alani gordugunden hareket edeni gozunle seçiyorsun. Surekli kamerayi 10 ya da 15 derece saga sola oynamıyorsun. Diyelimki fifa oynuyorsun. Bak iste bu paha bicilemez oluyor. Nerdeyse sahanin yarisini goruyosun. Millet kucuk monitorlerinde "orada oyuncu var mi" diye dusunurken sen oyuncuyu gorup offsaytmi degil mi diye bakiyosun :D ya da kamerayi daha yakina alabiliyorsun. Cunku monitor zaten alani genis gosteriyor.

Bunun yaninda 3d islerimde yine bana faydasi inanilmaz oluyor. Bu monitoru kullanmayan bilmez. Ben cok anlattim pek anlayanda çıkmıyor.

kisacasi.. bana dunyanin en pahali 16:9 monitorunu verseler hemen satar gider yine 21:9 alirim

• @powerring

quote:

GTX 1080 performansı AMD'nin iddiası.

quote:

Kesin iddia yok.

Başkan sen ne konuştuğunu bile bilmiyorsun bence. Boşver, hiç girme.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.