Şimdi Ara

Computex- Nvidia/ Yeni Ekran Kartları Uzun Süre Gelmeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.tomshardware.com/news/nvidia-computex-gpu-press-conference,37172.html

Nvidia CEO'su Jensen, yeni nesil GeForce'ların uzun süre daha gelmeyeceğini söylemiş. Bu da en azından 2019'a kadar ismi Turing olması beklenen ekran kartlarının gelmeyeceğini gösteriyor. Beklenti içerisinde olan arkadaşlar biraz daha bekleyecek

• ulan yaa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AMD 2019 yılı ilk çeyrek için NAVI kartların sinyalini verirse yeni nesil Nvidia kartları beklemenin anlamı olmayacak zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 4 Haziran 2018; 14:10:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerring

AMD 2019 yılı ilk çeyrek için NAVI kartların sinyalini verirse yeni nesil Nvidia kartları beklemenin anlamı olmayacak zaten
    Valla senelerdir amd den hareket bekliyoruz ama bir sey cikmiyor. Madenci ayağına fiyatlarda nvidia dan geri kalmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    Nvidia bugün kendi sitesinde 1070(400dolar) ve 1070ti(450dolar) satışına tekrar başladı. Belli ki kartlar ertelenecek. Navi çok ucuza 1080 performansı vaad ediyor. Yeni Vega kartlar da 2020 de gelecek. Biraz daha beklemek zorunda kalabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: powerring

Nvidia bugün kendi sitesinde 1070(400dolar) ve 1070ti(450dolar) satışına tekrar başladı. Belli ki kartlar ertelenecek. Navi çok ucuza 1080 performansı vaad ediyor. Yeni Vega kartlar da 2020 de gelecek. Biraz daha beklemek zorunda kalabiliriz.
    Valla bu piyasada o kadar cok vaad gorduk ki artik kartlar gelmeden dedikodulara inanmiyorum. Zaten bundan sonra sifir kart cogumuz icin hayal.

• sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    Bu performansını yeni çıkacak APU'ların döneminde bekliyorum. Gerçeklere çalış biraz da. Çok yoruldun zamanında Nvidia pr bürosu hâlâ kepenk kapatmamışken.
  • Bende diyodun yeni seri gelir tekrar iyi bi kart alırım. Ucuzlamaya zaten niyeti yok ekran kartlarının insanlar iki arada bi derede kaldı şimdi:/

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bu performansını yeni çıkacak APU'ların döneminde bekliyorum. Gerçeklere çalış biraz da. Çok yoruldun zamanında Nvidia pr bürosu hâlâ kepenk kapatmamışken.
    Mete bu işte senden çok kart kullandım. Bu işe senden çok para yatırdım. Sen google translate kasarken ben hakkında konuştuğun kartları kullanıyordum. Mesela bir önceki kartım 1080ti şu anki kartım r9 270 tir. Yani hangisi işime gelirse onu alırım. Senin gibi fanboy olsam gider gtx750ti alırdım. Ama gittim araştırdım ve aynı paraya r9 270 aldım. Neden aldım? çünkü yeni seriyi bekliyorum.

Keşke dediğin gibi APU seviyesinde 1080 performansı alsak ama bunun hayal olduğunu hala anlamamış olman sana laf anlatmayaq çalışmanın ne kadar anlamsız olduğunu gösteriyor.
  • Ben de bekleyenlerdendim. Ancak uygun fiyata asus strix 1070ti buldum hemen satın aldım. Eski seri kartlar fiyat düzeltmezse bu haberle beraber daha da fiyatlar yükselir. Çünkü kart alacak adamlar beklemeye geçmişti ve bu 3 aydır (ben de dahil) talep ciddi oranda azalmıştı haliyle fiyatlar da biraz olsun düşmüştü. Ama tekrar yükselişe geçer bence siz de elinizi çabuk tutun.

• 1170-1080Ti ye eşit olacak diyen tipler burda mı hala?
  • Dilimizde tüy bitti kart çıkarması için bir sebep yok diye diye. Satanlara geçmiş olsun. Bu haberden sonra büyük ihtimal fiyatlar tekrar artmaya başlayacaktır. Spekülasyonları çıkartıp milletin elindeki kartları çpok güzel fiyatlara çok güzel topladılar. Güzel strateji.
  • 3100 e 1080ti sattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

3100 e 1080ti sattım
    Ne zaman yaptın bu anlamsız satışı
  • Bu yaz açıklanacak ve 1-2 ay içerisinde gelecek beklentisine karşı bile ben GTX1180 ile GTX1080Ti anca kafa kafaya olur demiştim. Adamların kart çıkarmaya niyeti yok ve buna ihtiyacı yok dediğimde topa tuttular beni her seferinde. Ya zaten daha adı net olarak belli olmayan bir seriden bahsediyoruz. Hala GTX1180 mi GTX2080 mi gelecek belli değil (bence GTX11 serisi olacak).

Eğer ki CEO yakın zamanda değil diyorsa kartlar sanırım seneye kaldı. Bir önceki seriden de neredeyse 3 sene geçmiş olacak. Şu durumda benim tahminim revize olarak GTX1180 kesin olarak GTX1080Ti'ın en az 15% üzerine gelecektir şekline döner artık. GTX1170 ile GTX1080Ti arasını tam kestirememekle birlikte 2019 başında bile olması çok mantıklı gelmiyor hala.

Şu GTX10 serisinin iyi ekmeğini yedim. GTX1070 ile girdim seriye, 2 tane GTX1080 değiştirdim ve en son GTX1080Ti ile çıktım. Bu süreçte toplamda cebimden 2300TL çıktı. Doların artması ve madencilik bunda etkendi ama doğru zamanda satıp doğru zamanda aldım sanırım hep.
  • dün yaptım
    ama 6 adet de 3000den özel soğutmalı aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

dün yaptım
    ama 6 adet de 3000den özel soğutmalı aldım
    3000TL çok iyi. Kartlar TR mi yoksa yurtdışı mı? Miner kartları bile vermiyorlar normalde o paraya.
  • yut dışı, kısmet işte.
    blower fan olmasaydı satmazdım ayrıca bu haberi bilseydim hiç satmazdım gerçi.
    nvidia fena kar yaptı artık kafası rahat dilediği zaman yeni versiyon sürerim moduna geçmiş yapacak bir şey yok.
  • 7nm bekleyecekler ise kartlari min 1 yil daha goremeyiz arkadaslar.

2019 mayista duyrulur agustosta cikar

• Piyasada kaliteli oyun mu varda ekran karti cikarsinlar. Bende olsam cikarmam. Rakipte yok zaten. Gtx1080 sahibi olupta rezillik ceken oldumu? Oyunlarin capi belli :) grafiksel olarak hicbir ilerleme olmuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.