Şimdi Ara

Çok Yediği Halde Kilo Alamayan Arkadaşların Yardımına İhtiyacım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
5
Favori
6.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Çok yiyen, hatta sofrada herkesten çok yemek yiyen ama her zaman zayıf kalan arkadaşlar vardır mutlaka. Merak ettiğim birkaç önemli nokta var. Bunlar tamamen tecrübe ve gözlem ile cevaplandırılabilecek sorular. Benim tahminim bir insan çok yediği halde kilo alamıyorsa bunun birkaç nedeni vardır;

Belki de bu insanlar toplum içinde, topluluk yemeklerinde ve arkadaşlarının yanında çok yiyip sonraki öğünlerde yemeyerek durumu dengede tutuyor. Ancak, diğer insanlar imrensin diye, yiyip yiyip kilo almıyorum şekerim diyen tipler olabilir..

Kilo almak istiyorum, ne yesem kilo alamıyorum diyen bu tipler aslında yalan söylüyor olabilir. Kimi çok zayıf insanlar aslında hallerinden memnundur ve kilo almaktan da çok korkar ama yine şişmanlık bir utanç kaynağı olarak lanse edildiği için, daha üstün bir sınıf olmak için böyle bir imaj çiziyor olabilir.

Bu tip insanlar genellikle bariz bir şekilde sık ama az yerler. Tabakta yemek bırakırlar ve porsiyonları da çok az olur. Bunun nedeni dediğim gibi bilinçli bir beslenme planıdır. Yoksa söz konusu bu insanlar normal insanlar gibi yemeye başlasa kısa zamanda göbek bağlamaya başlar.

Aşırı sinir, stres, hastalıklar, gerçekten çok az yemek yemeyi bunun dışında bırakıyorum.

Normalde şişman insanların metabolizması daha hızlıdır. Bu bilinen bir gerçek. Çünkü kilo arttıkça metabolizma hızlanır. Ve metabolizma hızına göre planlı bir beslenme uygulanırsa kişi zayıflar. Yani metabolizmam zayıf kilo alıyorum ondan şişmanım diyenlerin çoğunun metabolik hızı zayıflardan daha fazladır. Neyi, ne zaman ve ne kadar yediğimiz önemli.

Şimdi zayıf arkadaşlara soruyorum, kabızlık sorununu ne sıklıkla yaşıyorsunuz ya da yaşıyor musunuz hiç, hareketli misiniz, gerçekten çok yiyip de mi zayıfsınız yoksa çok yer gibi görünüp hesaba vurulduğunda aslında kalitesiz yediğinizden mi zayıfsınız acaba. Bunu çok merak ediyorum.

Günlük büyük abdest sıklığı, sıvı tüketme oranı ve yaşam biçimi hakkında bilgi verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevindirik -- 21 Temmuz 2013; 12:24:16 >

• Bazılarının metobolizması hızlı oluduğu için ne yiyorsa kilo almıyor.Bazılarının da Metobolizma çok yavaş oluyor,az yiyiyor yinede kilo alıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle bir insan olacaksın... Bir de yanda Bim olacak... Holland Caramel Waffle'ları Alpella Mini Pastaları ne güzel yersin be
  • buyur ben 72 kiloyum, yemeklerde baya yerim bazen tencere biter o derece

• Ben. Tam istediğim ideal bir kilodayım. 3 yıldır da çok şükür koruyorum. Ama işin ilginci nasıl yaptığımı bilmiyorum, yani magazin haberlerinde Megan Fox'un "Her gün Doritos yerim ımmm" lafına benzeyecek durum, fakat böyle.

Doktorum metabolizmamın hızlı olduğunu söyledi, her saat yemek yerim, arkadaşlarla lokantaya gittiğimizde masadaki her şeyi denerim, yemek yemeği doymak için değil de eğlenmek için yaparım ciddi anlamda.

Kilo almıyorum, istediğimi yiyiyorum, kalori ölçegi nedir bi mok bilmem.

• hocam zayıflığı bende ona bağlamışımdır hep çünkü çok sık ihtiyaç molası veririm fakat bir arkadaşım var benim 3-4 katım idi 4-5 günde bir çıkar idi inanılmaz zayıflamış bilmiyorum bünye meselesi gibime geliyor

öğrenci evine çıkana kadar kilo alamazdım 3 menü yerdim habire acıkırdım ama kilo alamazdım

ne zamanki öğrenci evinde makarna yemeye başladık kilo o zaman gelmeye başladı 2-3 ayda 10-15 kilo aldım

demem oki ne kadar yediğinden çok ne yediğin önemli
  • İşte bunlar hep Ektomorf.
  • Hergün uğrarım mekana Onun dışında hareketliyimdir.Çokta yesem,yağlıda yesem kilo almam ve çok güzel birşey Bazı mankenler çok zorluyor kendini.Bende doğuştan var.Ama biraz kilo almam gerek.Tabi olursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sgt.Gaz

Öyle bir insan olacaksın... Bir de yanda Bim olacak... Holland Caramel Waffle'ları Alpella Mini Pastaları ne güzel yersin be

:) 2 senedir ciddi bir diyetin pençesinde kıvranıyorum. Bazen diyorum Allahım sadece 1 saatliğine 14 yaşında 50 kiloluk bir ergenin vücuduna sok beni dilediğimi yiyeyim O derede dramatik bir hal işte. Demek ki insanın aklından bu tip düşüncelerin geçmesi normal. Ben de iyice psikopata bağladım sanmıştım, iyi oldu bunu dediğin :)

Eskiden param yoktu istediğim abur cuburları alıp yiyemezdim. Şimdi param çok ama yine yiyemiyorum. Bu sefer de kilolar aldı başını gitti. Demek ki ömrümün bi kısmında epeyce yemiş, yeme kotamı doldurmuşum :((

• quote:

Orijinalden alıntı: Oziko

Ben. Tam istediğim ideal bir kilodayım. 3 yıldır da çok şükür koruyorum. Ama işin ilginci nasıl yaptığımı bilmiyorum, yani magazin haberlerinde Megan Fox'un "Her gün Doritos yerim ımmm" lafına benzeyecek durum, fakat böyle.

Doktorum metabolizmamın hızlı olduğunu söyledi, her saat yemek yerim, arkadaşlarla lokantaya gittiğimizde masadaki her şeyi denerim, yemek yemeği doymak için değil de eğlenmek için yaparım ciddi anlamda.

Kilo almıyorum, istediğimi yiyiyorum, kalori ölçegi nedir bi mok bilmem.

Allah bozmasın. aman dikkat et yine de gerçekten kilo vermek çok ama çok stresli bir süreç. Psikolojik olarak zor. Aslında yine yiyorsun ama toplum baskısı var ya. Bu insanların kemiksiz dili. İşte o yüzden..Yoksa ben halimden memnundum hep. Gerçekten de hiçbir sıkıntı hissetmiyordum. Ama ötekiler..İşte insanların tacizleri sonucu zayıflamak zorunda kaldım resmen :) Kötü mü oldu. Hayır olmadı tabi ki. Obezdim. Şimdi değilim ama yine de insanları kilolarından dolayı eleştirmek insanlık suçu bence..

• 1.80 58 kiloyum. istediğim herşeyi yiyebiliyorum. hergün dominostan pizza, mc burgerden hamburger kafama göre takılıyorum. hayatımı yaşıyorum. 60 kilodan yukarı cıkadım. günde 4 öğün yiyorum.
  • Ben ramazan dısında çok öğün ve çok fazla yerim 4 saatte bir felan bazen geceleri nutella felan surerdım..
    ve suan 16 yasındayım 58 kiloyum kilo almak istiyorum bi 65 felan boyum 1.78 cidden kabız felan da olmuyorum her gun mıcabilirsin
  • bende öyleyim bunun sebebi vücut tipimin ektomorf olması bi oturuşta 18 adet tavuk kanadı yememe ragmen kilom 55 boy 171

• Ben
    çok yiyorum gerçekten.
    kendimi bildim bileli bi açlıkdır gidiyor

boy 1.85-86,kilo,75-76
  • Olayı tam olarak doğru yere bağlayamamışsın. Öncelikle belli vücut yapıları var. Ektomorf denen bir vücut yapısı var. Zayıf olarak gördüğünüz insanların hemen hemen hepsine yakını ektomorftur. En kötü ektomorf-mezomorf arasında bir yerdedir. Bu tip insanların kemikleri uzun ve incedir genellikle. Bu tip vücutlar kas yapmakta zorlanır, ayrıca vücutları yağ da tutmaz pek. O yüzden hacimsiz, ince kemikli bir yapıları vardır. Kilo almakta zorlanırlar. Vücut geliştirme ile bir şekilde kas kütlesi olarak kilo inşa edebiliyorlar; ama herkes gibi abur cubur, yağlı şeyler, ne bulursa yiyip kilo alırlarsa "Skinny Fat" bir vücuda sahip olurlar. Yani aşırı yemek yiyen, unlu mamülleri, yağlı şeyleri ne bulursa hayvan gibi yese elbette kilo alır. Fakat vücudu orantısız kilo alır. Yani zayıf şişman olur. Kollar, bir çok yer incecik kalır. Göbek çıkar, yüz gereksiz yere tombullaşır. Yani dengesiz bir kilo alımı olur. Hatta bu kişinin vücudunda kalıcı beyaz çatlaklar oluşabilir, o kiloları verse dahi geçmeyebilir. O aşırı kastığı dengesiz beslenme düzeni ile böyle dengesiz bir kilo alımı yaşar. Vücudu bir halta da benzemez. Kollar hala dediğim gibi inceciktir. Sonra o beslenme düzeninden, normal düzenine dönünce o kiloların hepsini verir ve beyaz çatlaklar da geçmez.

Hani zannettiğin gibi bir durum da olabiliyor. Hani az yiyen, kötü beslenme düzeni olan insanlar. Onlar biraz daha ayrı formda; ama gerçekten düzenli beslenen, öğün atlamayan, abartı değil ama yeteri kadar beslenen insanlarda dediğim gibi bir durum var. Hani sanılıyor ki bu insanlar çok hareketli, yeirnde duramıyorlar, dakikada bir tuvalete çıkıyorlar. Alakası yok. Bildiğin asosyal bilgisayar başında kalkmayan gerçekten epey yiyen insanlar da var. Olaya bilimsellikten uzak yaklaşmışsınız genel anlamda.

Tek yolu da vücut geliştirme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barman -- 21 Temmuz 2013; 12:44:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Doçent Kangal

1.80 58 kiloyum. istediğim herşeyi yiyebiliyorum. hergün dominostan pizza, mc burgerden hamburger kafama göre takılıyorum. hayatımı yaşıyorum. 60 kilodan yukarı cıkadım. günde 4 öğün yiyorum.

:) Maaşallah. Allah nazardan korusun. En son 3 sene önce pizza yedim. ama geçen ay burger yemiş ertesi gün aç gezmiştim. Gel de imrenme... Pöff :)

Neyse, hareketli ya da stresli misindir?
  • Mesala ben, ama.halimden memnunum.her seyi.ozgurlukle yiyebiliyorumm. :)

• Ektomorfun tanımında biyerde yanlışlık var sanırım tam tersine benim gözlemlerim sonucu vg de ektomorflar daha sanslı cünki vücutları yaglanmıyor pek bende ektomorfum 3 4 aydır vg yapıyorum başladıgmda kollarım incecikti şimdi iki kolumda 30 cm ve 51 kg dan 55 e çıktım

• quote:

Orijinalden alıntı: barman

Olayı tam olarak doğru yere bağlayamamışsın. Öncelikle belli vücut yapıları var. Ektomorf denen bir vücut yapısı var. Zayıf olarak gördüğünüz insanların hemen hemen hepsine yakını ektomorftur. En kötü ektomorf-mezomorf arasında bir yerdedir. Bu tip insanların kemikleri uzun ve incedir genellikle. Bu tip vücutlar kas yapmakta zorlanır, ayrıca vücutları yağ da tutmaz pek. O yüzden hacimsiz, ince kemikli bir yapıları vardır. Kilo almakta zorlanırlar. Vücut geliştirme ile bir şekilde kas kütlesi olarak kilo inşa edebiliyorlar; ama herkes gibi abur cubur, yağlı şeyler, ne bulursa yiyip kilo alırlarsa "Skinny Fat" bir vücuda sahip olurlar. Yani aşırı yemek yiyen, unlu mamülleri, yağlı şeyleri ne bulursa hayvan gibi yese elbette kilo alır. Fakat vücudu orantısız kilo alır. Yani zayıf şişman olur. Kollar, bir çok yer incecik kalır. Göbek çıkar, yüz gereksiz yere tombullaşır. Yani dengesiz bir kilo alımı olur. Hatta bu kişinin vücudunda kalıcı beyaz çatlaklar oluşabilir, o kiloları verse dahi geçmeyebilir. O aşırı kastığı dengesiz beslenme düzeni ile böyle dengesiz bir kilo alımı yaşar. Vücudu bir halta da benzemez. Kollar hala dediğim gibi inceciktir. Sonra o beslenme düzeninden, normal düzenine dönünce o kiloların hepsini verir ve beyaz çatlaklar da geçmez.

Hani zannettiğin gibi bir durum da olabiliyor. Hani az yiyen, kötü beslenme düzeni olan insanlar. Onlar biraz daha ayrı formda; ama gerçekten düzenli beslenen, öğün atlamayan, abartı değil ama yeteri kadar beslenen insanlarda dediğim gibi bir durum var. Hani sanılıyor ki bu insanlar çok hareketli, yeirnde duramıyorlar, dakikada bir tuvalete çıkıyorlar. Alakası yok. Bildiğin asosyal bilgisayar başında kalkmayan gerçekten epey yiyen insanlar da var. Olaya bilimsellikten uzak yaklaşmışsınız genel anlamda.

Tek yolu da vücut geliştirme.

Kas olayını biliyorum. Yani kaslı insanlar daha çok enerji harcar falan.. ama bayanlar açısından baktığımızda olaya mesela bayanlarda kas oranı erkekler gibi değil malum. Benim gözlemlerim genelde bayanlar üzerine olmuştu.

Pek çok bayanın kilo tipi elma. Söylediğin gibi. İnsülin direncinden dolayı.

Ah yapı ah..Yapımıza tüküriyim diyesim geldi

Sigara içmek gerçekten zayıflatır mı acaba?

Sigaraya vuracam kendimi.

• @sevindirik

Hocam çok açık konuşacağım, bu ülkede "şişman şakası" denilen gerçek bütün kiloluları derinden yaralayan bir şey aslında. Nasıl bir travestilik, ateistlik, engellilik varsa, obezite de bu gruba yapılan hakaretlerden en fazla nasibini alan kesim.

Kilo verdiğinize çok sevindim ama hali hazırda bir sürü kilolu insan var Türkiye'de, birkaç arkadaşım da dahil buna.

O kadar iyi anlıyorum ki havuza, spora, soyunma odalarına dahi rahat giremez olmuşlar. Çevre çok önemli, empati çok daha önemli.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.