Çavuş
09 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Tortu – Residue Filmi 23. Dakikada Başlayan Müzik Nedir bilen var mı?

Klasik müzik ve bilinen bir eser ama kimin eseri hiçbir fikrim yok. Klasik müzik severler lütfen yardımcı olsun. 23. Dakikada başlıyor. Son derece etkileyici. Eskiden beri seviyorum ama adını bilmiyorum. Lütfen yardım :( Tam olarak 23.42 de başlıyor...
Merhaba,

Doktora git diyecek arkadaşlar olacak. Öncelikle buna bir açıklık getireyim. Tabi doktora da gideceğim ama önce tecrübeleri öğrenmek istiyorum. Benim gibi sürekli başı ağrıyan var mı? Ve migren hastası olanlar özellikle ne gibi karakteristik ağrılar çekiyor? Şu an başım çatlıyor o nedenle düşünürken bile beynim kafamdan taşarmışçasına stres yaşıyorum. Kelimeleri zor toparlıyorum. Sürekli başım ağrıyor zaten. Ama son 4 gündür geçmek bilmez ağrılarım var. Başım hep ağrıyor hayret bir şey

Migrenden şüpheliyim ama migren hastası olanların tecrübelerini bilmiyorum. Aramızda migren teşhisi konmuş kişiler varsa, nasıl bir ağrı çektiklerini yazmalarını rica ediyorum.

Benim başım anlatılmaz derecede ve devamlı surette ağrıyor. Midem hafif bulanıyor. Uyuyunca bu ağrı geçiyor. Ya da yatıp dinlendiğimde ayakta kaldığım zamanki gibi ağrımıyor. Uyandığımda kaldığı yerden aniden devam ediyor. Sanki inadına yapıyor

Bende sinüzit de var. Acaba sinüzitten mi diyeceğim ama eğildiğimde basınç belirtisi ve dişlerimde sızı yok. Sinüzitim azdığında genellikle böyle olur. Bu belirtiler olmaksızın sinüzitten kaynaklı bir baş ağrısı mı çekiyorum diyeceğim de sinüzitimi azdıran şeyler yapmadım. Saçım ıslak sokaklarda koşmadım mesela ne biliyim balkonda pencerede saçlarımı savurmadım

Allah'ım ağrı kesicilerin kesmediği ağrısı olan var mı, ağrınız nasıl geçiyor lütfen bi şeyler önerin

Geçmiş olsun dileklerinizi Allah kabul etsin. İnşallah geçer :(
İnsanın sadece anlaştığı biriyle mutlu olacağını hayatımın nispeten geç bir vaktinde anladım. Pek çok insan tanıdım. Pek çok ama iyi ama kötü tecrübe yaşadım. Yaşadıklarımdan çıkardığım tek sonuç; insan anlaşmadığı biriyle mutlu olmuyor.

Çoğumuz genç yaşlarımızda hayatı güllük gülistanlık yaşıyoruz. Aşk, sevgi, flörtler yaşıyor ve maalesef farkında olmadan birçok hata yapıyoruz. Bana göre yaptığımız en büyük hata, olmayacak ilişkilerin, değmeyecek insanların peşinde zaman harcamak...Kimimiz 3 seneyle yırtıyor. Kimimizse en az 5 senesini olmayacağını bile bile birine adıyor.

Olmayacağını bilmek nedir?

Onunla anlaşamazsın. Oturup 2 saat aynı yerde güle eğlene zaman geçiremezsin. İlişki bir yerden sonra tabiri caiz ise laçkalaşır. Canımlar cicimler gider. Yerine sana ne'ler, bana ne'ler gelir. Hakaretler. Tartışmalar..Bilirsin yürümüyor. Ama ona alışmışsındır bir kere. O gidince kimse seni sevmeyecek sanarsın. Bağlanıp kalırsın. Ömrünün belki de en güzel yıllarını böylece harcarsın. Sonrası malum. Ayrılırsın.

Kimilerimiz çok güzel diye birine bağlanır. Kimilerimiz kariyerine tutulur. Parasını seven, sitemine katlanır. Fiziğini seven, beynine katlanır. Boyu uzun deriz. Yanıma yakışıyor deriz. Çok güzel deriz severiz. Çok zengin deriz severiz. Ama pek azımız, ya hu birini seviyorum, bi tanısanız öyle zeki ki...diye bahsederiz. Çünkü anlaşmak her zaman ikinci planda kalır.

Kah evde kalmamak için. Kah sırf evlenmiş olmak için. Kah güzel diye. Kah işi var diye. Kah paralı diye...Bu hatayı yapan biriysek muhtemelen eşimizle mutlu değiliz. Ama boyun eğeriz. Çünkü iyidir. Mükemmele ne gerek var?

Peki, çok iyi anlaştığım, ortak paydada buluştuğum, birlikte gülüp, birlikte eğlendiğim beynimi paylaşan, yanımda mutlu olan, yanında mutlu olduğum birini istemek, mükemmeli istemek midir?

Çok insan tanıdım. Gerçekten hiçbir zaman paraya da tamah etmedim, makama da. Param olursa harcarım. Olmazsa kazanırım. Ama başkasından gelecek diye beklemem. İş, meslek ya da tip. Kel olur. Şişmandır. Belki eğitimsizdir de. Bunlara dikkat etmem ama anlaştığım biriyle gerçekten mutlu olabilirim.

Sadece şans diyorum. Şansıma hayret ediyorum. Hiçbir zaman anlaştığım biriyle flört etmedim. Karşıma çıkanlar, ya da karşısına çıktıklarım iyi insanlardı. Sadece benim istediğim insan değillerdi. Günün birinde susan iki insan olmak istemedim. Sık sık tartışan. Tüketen, bitiren olmamak için bitirdim.

Birlikte mutlu olabileceğim birini beklerken şunu fark ettim; sanırım ben mükemmeli istiyorum. Sanırım insanın anlaştığı biriyle yaşadığı dünya ütopya. Aslında yok öyle bir dünya.

Gençlikte 20'lerde, 25'lerde her şey iyi gelir. Mühim olan ondan sonrası. Akıl erdiğinde de anlaşabiliyor musunuz?

Birini hatalarıyla sevaplarıyla kabullenmekten söz etmiyorum. Gerçekten aynı şeylerden hoşlanıyor, aynı şeylere gülüyor, aynı filmlerden hoşlanıyorsunuz. Birlikte vakit geçiriyor. Birbirinizi anlıyorsunuz. Biriniz durgun biriniz hareketli değil yani. Hayır asla inanmıyorum zıt kutuplar birbirini çekmez. Yalan. Ben, benim zıttım olan biriyle mutlu olmam. Ben hareketli, farkında, düşünen biriyim. Aman sen de diyen biri, evde oturup tv seyreden ve okuduğu tek yazı market fişi olan biriyle mutlu olmam.

Umutlu olmam için böyle insanlar görmem lazım. Çevremdeki ilişkilere bakıyorum ve derin bir nefes alıyorum. İyi ki de başkalarının İYİ dediği kişilerle olmamışım. İyidir, idare ederi değil benim için evet bu olan kişiyi beklerden belki iyileri kaybediyorum ama kendim için neyin iyi neyin mükemmel olduğunu biliyorum.

Birlikte mutsuz olmaktansa yalnız mutlu olmayı tercih ediyorum. Mutluluk tek başına zor bazen. Sıkıcı. Ama bazen denesem de kendi doğrularımı bırakamıyorum.

Umutlanmak için mutlu insanlar tanımak istiyorum. Ben mutluyum diyebilir misiniz?

Yalnız genç arkadaşlar için her şey için daha çok erken. O yaşlarda ben de çok mutluydum. Yani öyle olduğumu zannediyordum...Bana gerçekten uzun zamandır mutlu olan insanlar lazım. Biraz mutlu insan tanısak belki bizim de şansımız döner. İyi düşün iyi olsun. İyi düşünsek hayatımız iyiye gider mi ki?
Ya arkadaşlar, biliyorum çoğunuz araba kullanmaman daha iyi, sen hiç araba kullanma falan diyecek ama; araba kullanmak istiyorum. Ehliyet kursuna gittim belki öğretirler diye ama maalesef araba kullanmayı öğrenmeden ehliyet aldık. Araba kullanmayı çok istiyorum. Kullananlara imreniyorum. Bu içimde ukte oldu kaldı. Ne zaman sürücü koltuğuna geçsem yapamayacağım hissine kapılıyorum. Hoş, sürücü koltuğu bolluğu yaşadığım da söylenemez :)

İşte, arada bir eğer denk düşerse rica ediyorum eşten dosttan azcık pratik yapayım diyorum ama sonuç hüsran. En son Fiat Siena bi aracı yerinden kaldırmaya çalıştım. Kontağı açıyorum, arabayı istop ettiriyorum falan çok sinir oldum :( Öyle bir şey ki defalarca denedim ama bi türlü balansı tutturup da aracı kaldıramadım. Normalde kursta Albea ile öğrettiler. Onu kullanmak çok rahattı. Belki de hoca debriyaja zamanında bastığından araç hemen kalkıyordu, bilmiyorum :(

Umudum tükendi. En büyük hayalim bi Punto ya da Palio alıp dolaşmak. Tabi kullanan ben olacağım. Korkmadan falan. Bu artık hayal gibi gelmeye başladı.

Yani araba kullanmak bir yetenek midir, illa seçilmiş kişiler mi kullanır, bi insan kullanamıyorsa kullanamıyor mudur? Yetenekle ilgisi varsa ve ben yeteneksizsem hiç öğrenemeyeceğim anlamına mı geliyor bu :(

Güven meselesi mi ne meselesi anlamadım ama çok üzülüyorum artık. 30 yaşına geldim arabam yok. Araba almak istiyorum ama kullanamadıktan sonra napacam o arabayı ne işime yarayacak :(
Mesela, erkeklerde de kilo sorunu var. Erkekler de şişman oluyor ama bu çok sorun edilmiyor. Ama erkekler kilolu kızlarla hep dalga geçiyor. Zayıf bir erkeğin yanında şişman bir sevgilisi olduğunu gördüğümde erkeğe helal olsun, kızı kilolu diye reddetmemiş diyorum.

Erkekler neden zayıf ya da balık etli kız sever anlamıyorum. Yani kızın yüzü cidden çok çirkin ama bakıyorsun fiziği süper. O yüze o fizik.. Yanındaki erkek ise çok yakışıklı. Zaten yakışıklı erkeklerin yanında genelde şişman kız görülmez. Kızın suratına bakılmaz ama fiziği hep güzeldir. Demek ki fiziğin düzgün olması suratın antipatikliğini kapıyor.

Dış görünüm önemli ama sanırım önemli olan özellikle normal ya da normale yakın bir kilo. Ama neden? Yani kız istediği kadar iyi, becerikli, sevgi dolu ve zeki olsun şişmansa hep kaybeder..

Bi de şişman kızlar sanırım bu kusuru örtmek için o kadar iyi davranıyor. Ne biliyim, zayıf ve nispeten güzel kızın kaybedeceği bişi olmadığından daha kolay terk eder, trip atar.

Acaba erkek cephesinden durum nasıl merak ettim. Yani kızların güzel olması en ama en önemli kriteriniz mi?
Merhaba arkadaşlar. Çok yiyen, hatta sofrada herkesten çok yemek yiyen ama her zaman zayıf kalan arkadaşlar vardır mutlaka. Merak ettiğim birkaç önemli nokta var. Bunlar tamamen tecrübe ve gözlem ile cevaplandırılabilecek sorular. Benim tahminim bir insan çok yediği halde kilo alamıyorsa bunun birkaç nedeni vardır;

Belki de bu insanlar toplum içinde, topluluk yemeklerinde ve arkadaşlarının yanında çok yiyip sonraki öğünlerde yemeyerek durumu dengede tutuyor. Ancak, diğer insanlar imrensin diye, yiyip yiyip kilo almıyorum şekerim diyen tipler olabilir..

Kilo almak istiyorum, ne yesem kilo alamıyorum diyen bu tipler aslında yalan söylüyor olabilir. Kimi çok zayıf insanlar aslında hallerinden memnundur ve kilo almaktan da çok korkar ama yine şişmanlık bir utanç kaynağı olarak lanse edildiği için, daha üstün bir sınıf olmak için böyle bir imaj çiziyor olabilir.

Bu tip insanlar genellikle bariz bir şekilde sık ama az yerler. Tabakta yemek bırakırlar ve porsiyonları da çok az olur. Bunun nedeni dediğim gibi bilinçli bir beslenme planıdır. Yoksa söz konusu bu insanlar normal insanlar gibi yemeye başlasa kısa zamanda göbek bağlamaya başlar.

Aşırı sinir, stres, hastalıklar, gerçekten çok az yemek yemeyi bunun dışında bırakıyorum.

Normalde şişman insanların metabolizması daha hızlıdır. Bu bilinen bir gerçek. Çünkü kilo arttıkça metabolizma hızlanır. Ve metabolizma hızına göre planlı bir beslenme uygulanırsa kişi zayıflar. Yani metabolizmam zayıf kilo alıyorum ondan şişmanım diyenlerin çoğunun metabolik hızı zayıflardan daha fazladır. Neyi, ne zaman ve ne kadar yediğimiz önemli.


Şimdi zayıf arkadaşlara soruyorum, kabızlık sorununu ne sıklıkla yaşıyorsunuz ya da yaşıyor musunuz hiç, hareketli misiniz, gerçekten çok yiyip de mi zayıfsınız yoksa çok yer gibi görünüp hesaba vurulduğunda aslında kalitesiz yediğinizden mi zayıfsınız acaba. Bunu çok merak ediyorum.

Günlük büyük abdest sıklığı, sıvı tüketme oranı ve yaşam biçimi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Merhaba arkadaşlar, Chrome hiçbir şekilde site giriş bilgilerini kaydetmiyor. Her seferinde bilgileri girip kaydet diyorum. Sonra chrome://settings/personal den girip şifreler bölümüne bakıyorum ne hiçbir sitenin kullanıcı adı var ne de şifresi. Bu olay bugün ansızın oldu. Baktım hiçbir sitenin verisi kayıtlı değil. Liste silinmiş ve kayıt tutmuyor.

Bu sorunun çözümü var mı?

Bu arada chrome kaldırdım yeniden kurdum. O da çözmedi. :( Lütfen yardımcı olun, programda mı sorun bende mi anlamıyorum hiç.
Arkadaşlar yalnızca internet amaçlı notebook alacağım.başka bir amacım ve ihtiyacım yok bu 2 ürün arasında kaldım ne olur bana yardım edin.

fiyatı ucuz olmalı alacağım notebook'un.

aşağıdaki 2 cihazdan hangisi daha avantajlı ve kaliteli sizce.beni internete bağlasın,hızlı ve sorunsuz olsun yeterlidir.

http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=LSATAS4710PLUShttp://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=30.001.1379.0243


benim gönlüm toshibada ya sizce ? ucuz diye ötekini almak hata olur mu ?


Lütfen önerilerinizi eksik etmeyin bana ucuz ve işimi görecek amaaynı zamanda iyi bircihaz lazım.özellik olarak fazlabi beklentim yok.oyun program vss yüklemeyecek film izlemeyeceğim sade internet amaçlı olacak. ve ucuz tabii ki..
arkadaşlar SAMSUNG J800 LUXE almak istiyorum hatta kafama koydum kesin alacağım.ama güvenilir bir site bilmiyorum.hepsi burada çin malı telefon satıyor.orijini kore olan,yani kore yapımı samsung telefon nerden alabilirim bileniniz var mı ? Allah aşkına bıktım çin malı telefonlardan yaa ben made in china istemiyorum

http://www.hemdebufiyata.com.tr/ShowProduct.aspx?ID=225631&ref=akakce&v=0.75.9
google web yöneticisinde blogspot blogun site mapını nasıl ekleyeceğim bilmiyorum...kök dizine en yakın yer derken neyi kastediyor ki..robots.txt ona yakın mı mesela..ahhh hiç anlamadım yaa oraya nasıl ekleyeceğim ki haritayı bilen yok mu var mı ya da bu sorunun yanıtı nedir
Hakkında
Konum: Yurt Dışı,Yurt Dışı
Forum İmzası:
A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto..Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın her tarafında hazırlıklı ol..
Forum İkinci El İmzası:
Belki, kesinlikle.
Hakkımda:
A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto. Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın her tarafında hazırlıklı ol..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 57
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.047
İkinci El Bölümü Mesajları: 61
Konularının görüntülenme sayısı: 30.337 (Bu ay: 635)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.