Şimdi Ara

Çok şiddetti leğen kemiği ağrısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar babamın(64 yaşında)sağ kalçası çok şiddetli şekilde ağrıyor sanki kırık çatlak varmışçasına hareket edemiyor. Son 2 gündür sadece oturma pozisyonunda durabiliyor, kesinlikle ne uzanabiliyor ne sırtını geriye dayayabiliyor öylece oturma pozisyonunda duruyor. Haliyle uyku falan yok 2 gündür.

Doktor sakroileit diye bir şey söyledi ama tam teşhis koymadı. Verdiği ilaçlar bittikten sonra tekrar kontrole gideceğiz(5 gün sonra) mr çekilecek tekrar. sakroileit (leğen kemiğinde İltihap) insanı bu kadar zora sokacak kadar canını ağtıtır mı anlayamadık. Buna benzer başına gelen varmı acaba ?

• Merhaba,

öncelikle geçmiş olsun. Sakroilak eklem ile ilgili iki tane problem olabilir. Birisi as hastalığı ankilozan spondilit bunu iltihaplı romatizma olarak düşünebilirsiniz sakrum ve ilyak arkasındaki ekleme tutunur. tedavisi ne yazık ki tam olmamakla birlikte romatizmal ilaçlarla birlikte fizyoterapi yardımıyla ağrı düşürülür. İkincil ise sakroiliak eklem disfonksiyonu, eklem bir düşme darbe, herhangi bir ters hareket yaparken veya hareketsiz yaşamdan kaynaklı işlevini yitirmeye başlar ve ağrı problemime yol açar. Bunun tedavisi de genelde ağrı kesiciler ile önce hafifletilip sonrasında egzersiz programları ile ağrı eşiği düşürülebilir.

ben kendim sakroiliak eklem disfonksiyonuna sahip birisiyim yaklaşık 1 yıldır bu problem ile uğraşıyorum. ters bir hareket ile eklem bölgemde zarara yol açtım. Başta yürüyemiyor ve oturamıyordum. Şu anda hayatıma devam ediyorum birçok egzersiz ve fizyoterapi yardımı aldım fakat ağrılarım tam anlamıyla geçmiş değil ve bu hastalığı bilen doktor sayısı da az o yüzden tanı genelde konulamıyor.

As hastalığı ile disfonksiyonu birbirinden ayırma da önemli bir belirti. Sabah babanız kalktığında tutuk kalkıp gün içerisinde rahatlıyorsa muhtamelen as hastalığına sahip. Fakat gece yattığında sabah kalktığında rahat bir şekilde kalkıp gün içerisinde oturunca hareket edince bir ağrısı varsa disfonksiyona sahiptir. Geçmiş olsun.

ek olarak: internette de çok fazla içerik bulamazsınız fakat ingilizce meali SI joint problem dir. Yabancı diliniz varsa birçok egzersiz ve içeriğe ulaşabilirsiniz, bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pink Floyd -- 27 Haziran 2021; 20:7:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

Merhaba,

öncelikle geçmiş olsun. Sakroilak eklem ile ilgili iki tane problem olabilir. Birisi as hastalığı ankilozan spondilit bunu iltihaplı romatizma olarak düşünebilirsiniz sakrum ve ilyak arkasındaki ekleme tutunur. tedavisi ne yazık ki tam olmamakla birlikte romatizmal ilaçlarla birlikte fizyoterapi yardımıyla ağrı düşürülür. İkincil ise sakroiliak eklem disfonksiyonu, eklem bir düşme darbe, herhangi bir ters hareket yaparken veya hareketsiz yaşamdan kaynaklı işlevini yitirmeye başlar ve ağrı problemime yol açar. Bunun tedavisi de genelde ağrı kesiciler ile önce hafifletilip sonrasında egzersiz programları ile ağrı eşiği düşürülebilir.

ben kendim sakroiliak eklem disfonksiyonuna sahip birisiyim yaklaşık 1 yıldır bu problem ile uğraşıyorum. ters bir hareket ile eklem bölgemde zarara yol açtım. Başta yürüyemiyor ve oturamıyordum. Şu anda hayatıma devam ediyorum birçok egzersiz ve fizyoterapi yardımı aldım fakat ağrılarım tam anlamıyla geçmiş değil ve bu hastalığı bilen doktor sayısı da az o yüzden tanı genelde konulamıyor.

As hastalığı ile disfonksiyonu birbirinden ayırma da önemli bir belirti. Sabah babanız kalktığında tutuk kalkıp gün içerisinde rahatlıyorsa muhtamelen as hastalığına sahip. Fakat gece yattığında sabah kalktığında rahat bir şekilde kalkıp gün içerisinde oturunca hareket edince bir ağrısı varsa disfonksiyona sahiptir. Geçmiş olsun.

ek olarak: internette de çok fazla içerik bulamazsınız fakat ingilizce meali SI joint problem dir. Yabancı diliniz varsa birçok egzersiz ve içeriğe ulaşabilirsiniz, bilginiz olsun.

Ayrıntılı cevabınız için teşekkürler. Yarın doktora götüreceğim çünkü +5 gün dayanılacak gibi değil. Evin içinde sürekli inliyor, zoraki yürüyor. Yatağın ucuna sandalyeye oturur gibi oturuyor sadece. Sırtına destek bile koydurmuyor. Sırtını yasla diyoum yok diyor, 1 cm geri sağ sol yapsa bile çok ağrıyormuş ben anlamadım. Akşam saatleri ağrıları daha çok artıyor. Bakalım doktor ne diyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 27 Haziran 2021; 23:36:53 >

• Yeni Mr da bilinenin haricinde bit fıtık daha olduğu görüldü. Sinirleri sıkıştırdığı için ameliyat olacak. Sakroliet raporu temiz çıktı. Belki birine fikir olur diye yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 28 Haziran 2021; 13:12:53 >
  • Merhaba,

Çok geçmiş olsun. @Pink Floyd gayet güzel açıklamış. Özellikle hastalığı bilen doktor sayısının az demesi çok doğru bir tespit. Ben ekstra başımdan geçen bir olayı paylaşacağım.

Ağrılarım dayanılmaz hale geldiğinde hastaneye gittim. Doktor mr sonucuna bakarak bel fıtığım olduğunu ve ameliyat edilmem gerektiğini söyledi fakat anlattığı ağrı tipiyle benimki pek uyuşmuyordu. İçim rahat etsin diye ikinci bir fikir için başka bir doktora gittim o da bazı şüpheleri olduğu için romatoloji doktoruna yönlendirdi. MR ve sintigrafi çektirdi. İkisinin sonucunu eşleştirdiğinde sakroileit (sakroiliak eklemdeki as) hastası olduğumu, aynı zamanda bel fıtığıda olduğumu ama mevcut ağrılarımın bel fıtığıyla ilgisi olmadığını söyledi. Şuan hastalığım kontrol altında ve ağrılarım yok denecek kadar az. Eğer ilk doktorun teşhisiyle yola çıksaydım şuan kötü durumda olabilirdim. Bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

• Ürün tavsiyem var etkisini kısa sürede hissedersiniz 532 1610279

• Pink Floyd kullanıcısına yanıt

Merhabalar rahatsızlığınız devam ediyor mu

• Hatice Seda Çelik H kullanıcısına yanıt

Merhaba, gönderiyi cevapladıktan sonra hayatıma düzenli şekilde sporu entegre ettim. Şu anda ağrılarım tam anlamıyla geçmiş değil fakat oldukça azaldı diyebilirim. Yani %20 ağrı ile yaşıyorum. Bazen hiç ağrım olmuyor. Bazen de uzun oturunca tekrar başlıyor. Eskiye nazaran daha kaliteli bir hayatım var diyebilirim.

• Manuel terapi yaptırdınız mı acaba manipülasyon işlemi

• Pink Floyd kullanıcısına yanıt

Sizinle irtibat kurmam mümkün mü acaba çok zor durumdayım gerçekten en azından siz de yaşamıssınız bu süreçi bana Bilgi verseniz çok mutlu olurum 😔😔😔

• Hatice Seda Çelik H kullanıcısına yanıt

Özel mesaj gönderemiyorum size ama isterseniz bana facebook veya sosyal medya kullanıyorsanız profilinizi atarsanız sizi ekleyebilirim. Sorunuz varsa mesaj yoluyla yardımcı olmaya çalışırım tabi. İyi günler

• İnstagram Hatice Seda adım diye sedagraam diye eklerseniz çok sevinirim

• Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Aynı ağrıdan bende cok şikayetçi idim.

Vucut dengeleme hareketlerini yapınca, 2 günde kesildi.

Dizlerinizde de ağrı varsa, bu hareketlerle azaltabilirsiniz.

Zanka TVyoutube
    Çağla Yüksel, Ben Dengeyim'de bu hafta sadece 10 Dakikada bedeninizi nasıl dengeleyebileceğinizi anlatıyor. Uygulamalı videoda fizik bedenin dengesi ile ilgisi önemli bilgilere de değiniyor. *Çakra dengeleme ve iyileştirme *İktidar ve güç sahibi olmak *Fizik ve enerji beden dengelemesi *Ruh, zihin, beden dengeleme #denge #dornmethod #çağlayüksel #bendengeyim Desteğiniz için: Patreon: https://www.patreon.com/zankatv Kanalımıza abone olmayı unutmayın: https://www.youtube.com/channel/UCE3q... Twitter: https://twitter.com/zankamedya Instagram: https://www.instagram.com/zankamedya/... Facebook: Zanka Medya Web: https://www.zanka.com.tr/
    https://www.youtube.com/watch?v=ADgpkbuBHZc
  • Mrb. sakroiliak eklem disfonksiyonu leğen kemigi sorunu için egzersiz tavsiyesi veya iyi gelen bir yöntem ilaç bitki v.s önerecek varsa yardımcı olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meyyup -- 31 Aralık 2022; 11:13:7 >
  • Merhaba Arkadalar,

Özelden yazan arkadaşlar olmuş, fakat SMS onayımı henüz yapamadığım için, özelden yazılanlara cevap veremiyorum.

Yukarıda linkini verdiğim vücut dengeleme hareketlerinden özellikle yerde yatarak havlu ile yapılandan sonra, kalçamdaki ağrı tamamen geçti. Hatta kalçadaki ağrı geçer geçmez, dizimdeki ağrıda kayboldu. Sanki dizdeki ağrının sebebi, kalçadaki bir dengesizlikmiş gibi görünüyor. Hatta, diz ve kalça geçtikten 1-2 hafta sonra da bel fıtığım yerine oturdu ve 2-3 aydır hiç hissetmiyorum bile. Hatta 2 hafta once koşuya bile başladım. Kısaca bu dengesizliklerin hepsi birbirini tetikliyor ve günden güne kötüye götürüyor. Taaa ki tekrar dengeye sokana kadar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.