Şimdi Ara

Çok ama çok önemli bir FTP sorunu :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oldukça sağlam bir webhosting firmasından limitsiz bant genişliği veren bir hizmet alıyorum. Aradaki bağlantı hızında bir problem yok. Ancak;

her türlü ftp upload programını denedim,
    windows xp, windows 7 ve windows 2000 işletim sistemlerini denedim,
    windows'un gezgininin içine entegre ftp gezginini denedim,
    her türlü virüs, spam, tracker, malware taramasını yaptım,
    sıfırdan yukarıda yazdığım işletim sistemlerini kurup firewall ve antivirüs programı kurmadan yüklemeyi denedim...

Sorun şu ki ne yaparsam yapayım 25.5kb(kilobayt)'tan yüksek hıza çıkamıyor. Sunucunun bir limit koyması mümkün müdür? Ayrıca 1 gün önce 400-500kb hızlarında upload yapabiliyordum. Hatta ekstradan da evimdeki internet bağlantısı ile de 100kb/sn upload yapabiliyordum. Neden 40kb değil, neden 60kb değil de 25.5kb?

Bir de şöyle bir garip durum var. Site en fazla aynı anda 4 tane ftp bağlantısına izin veriyor. Hepsinden aynı anda 25.5kb upload yaparsam bu da yaklaşık 100kb/sn ile yükleyebiliyorum. 25.5kb limitini koymadıklarının kanıtı olabilir bence bu. Bir yerde bir yazı okudum, MRU Tracker List'i temizleyin düzelir diyordu. Ne olduğunu daha önceden bildiğim için hemen Ad-Aware ile tarattım çıkmadı.

Şimdi, sorun nerede? Sunucuda mı, benim bilgisayarlarımda mı yoksa sorun sadece duygusal mı?

• Hep böyle oluyor

Sorunu hep bir yere sorduktan sonra cevap alamadan çözüyorum... 2 gündür uğraştığım sorunu buraya sorduktan sonra gene kendim çözdüm...

Sorunun çözümü şu: Binary mode'da transfer yaparsanız inanılmaz yavaş yüklüyor. Ne yaparsanız yapın 1 bağlantıda 25.5kb'ın üzerine çıkmıyor. Bu da yaklaşık 200kbit'e denk geliyor. Ama ASCII modundayken transfer yaparsanız tabuları yıkıyorsunuz...

• http://en.wikipedia.org/wiki/File_Transfer_Protocol#Data_format adresinden nasıl yükleme yapabileceğiniz anlatılıyor. Sakın ha nasıl yükleyeceğinizi bilmediğiniz bir dosyayı ftp'den ASCII ya da Binary kafanıza göre seçip yüklemeyin. Kritik bir noktadır bilginiz ola
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.