Şimdi Ara

Coğrafya Okumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
9.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğer bu bilimi sevmiyor ve idealiniz akademik düzeyde ilerlemek değilse hiç okumayın zamanınıza yazık. Okumak için okunmayacak bölümlerin başında. Coğrafya bölümü Avrupa'da sayısal olarak okutuluyor lakin ''Türkiye''de tam tersi sözel bir bölüm.

Coğrafya bölümünü okuduğunuzda öğretmen olamıyorsunuz üstüne formasyon almak gerekiyor. Özellikle İstanbul Üniversitesi diplomayı üniversiteyi bitirdikten 2 yıl sonra veriyor ve öğrenci işleri hiç ilgilenmiyor.

İstanbul Üniversitesi fiziksel olarak da beni hayal kırıklığına uğrattı. Lise gibi. Önemsenmeyen bir bölüm havası var;

Coğrafya Okumak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmadmurat -- 26 Haziran 2015; 23:51:43 >

• Tarih edebiyat cografya isletme iktisat bitti artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git sanayiye cnc kursuna yazil daha iyi para kazanirsin. Su anki aklim olsaydi universite okumaz varimi yogumu cnc ogrenmeye cad/cam progamlamaya verirdim

• Olgi kullanıcısına yanıt
    cnc nedir açarmısın hocam? Bende coğrafya düşünüyorum 3 senenin ardından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

cnc nedir açarmısın hocam? Bende coğrafya düşünüyorum 3 senenin ardından.

Cnc computer numeric control anlamina geliyor. Bilgisayar kontrollu uretim. Otomotiv yedek parca imalatinda kullanilan makineler. Makineyi nasil kullanilmasini gerektigini ogretiyorlar. Yani programala yapiyorsun. Gidip fen edebiyat gibi gereksiz bolum okuma. Zaman kaybidir.

• Uşak coğrafya kazandım coğrafyayı çok seviyorum ailem coğrafyada iş olanağı yokmuş diyorlar ama ben çok seviyorum ve okumak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metamfetamin Elması

Tarih edebiyat cografya isletme iktisat bitti artik

Odtu, Bogazici gibi yerlerde isletme iktisat okudugun surece ve ingilizcen iyi oldugu surece islerin en kralini bulursun. Onun disinda haklisin.

quote:

Uşak coğrafya kazandım coğrafyayı çok seviyorum ailem coğrafyada iş olanağı yokmuş diyorlar ama ben çok seviyorum ve okumak istiyorum

Sevgi karin doyurmuyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Outsider -- 26 Temmuz 2015; 4:06:45 >
  • The Outsider kullanıcısına yanıt
    Kötümü diyorsun coğrafyaya?
  • quote:

Kötümü diyorsun coğrafyaya?

Okursan ac kalirsin diyorum, ogretmen bile olamiyorsun.
  • The Outsider kullanıcısına yanıt
    Diğer fen edebiyat bölümlerine göre yığılma daha az diyolar bölüm az kontenjan az niye öğretmen olamıyorsun zaten amacım öğretmen olmakta değil.
  • quote:

Diğer fen edebiyat bölümlerine göre yığılma daha az diyolar bölüm az kontenjan az niye öğretmen olamıyorsun zaten amacım öğretmen olmakta değil.

Ogretmen olmadan ne is yapacaksin peki? Turkiyede ac kalirsin diyorum anlatamadim.
  • Bütün bölümlere 2 sene sonra diploma veriliyor hocam. Öğrenci işleri hep öyle zaten birinin boğazına sarılacam bir gün ama ne zaman olur bilemiyorum

• metinsemer kullanıcısına yanıt
    2 sene sonra diploma veriliyor ne demek ? Tüm bölümler derken coğrafyamı sadece?
  • quote:

2 sene sonra diploma veriliyor ne demek ? Tüm bölümler derken coğrafyamı sadece?

Hayır sadece coğrafya değil tüm İstanbul Üniversitesine bağlı 4 yıllık bölümlerde 2 sene sonra diploma veriliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.