Şimdi Ara

Çobanlık yaparak tıpı kazandı, ayakkabı boyadı derece yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her sene üniversite sınavlarından sonra böyle haberler medyada çıkıyor. Sonra ailelerimiz de geliyor bize söyleniyor. Sen neden kazanamadın? Millet okula, dershaneye gitmeden kazanıyor.

Bu haberler medyanın şişirmesi olduğunu düşünüyorum. Insan gerçekten ağır bir işte çalışıp ustune eve gelip ders çalışıp derece yapabilir mi ?

Bizim cevremizde iyi siralama yapanlar nedense hep günde +6 calisip okul dershane kurs üçgeninde yaşayanlar

Bu insanlar nerede yaşıyorlar bilen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kanka o liseye geçişte felan oluyor üni sınavında çok nadir ya da ben yanlış hatırlıyorum
  • acaba neden dh ye girdi konu açtı ve ilk 500 girdi gibi başlıklar çıkmıyor bu haksızlık
  • tek yol sınavı kazanmak olunca, ders çalışmak hayatta kalma iç güdüsüne dönüşmüş olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ne kadar doğru bilemem ama lisede matematik hocamın dediğine göre liseye gecis sınavlarında doğudakilerin imkanının olmaması herkesin eşit sartlarda hazırlanamamasından dolayı adaleti sağlamak maksatıyla çalışkan öğrencilere soruları veriyolarmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B61B042B

Hocam ne kadar doğru bilemem ama lisede matematik hocamın dediğine göre liseye gecis sınavlarında doğudakilerin imkanının olmaması herkesin eşit sartlarda hazırlanamamasından dolayı adaleti sağlamak maksatıyla çalışkan öğrencilere soruları veriyolarmış
    Okumuş hocan ama cahilliği baki kalmış. Bu kadar densiz kanıtsız bir laf söyleyerek o insanların başarısını nasıl küçümser birde eğitimci olacak.

Edit: kendi başarısızlığınızı tatmin etmek için başkalarının başarısına göz dikmeyin. Daha fazla isteyin çalışın, onların sizin kadar imkanları Yok ama sizden daha çok istekleri var. Kopya felan var ve siz liseliler biliyorsunuz bunu kimse bilmiyor koskoca devlet bilerek yapıyor zaten. Oturun çalışın forumlara gireceğinize o çocuklar oralarda sizin uğraştınız boş işlerle uğraşmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dersimli62f -- 18 Haziran 2018; 17:39:29 >

• Cok sacma soruları versen bile ilk 100 e girecek kadar verilmesi cok sacma bizim emegimiz ne olacak bumu adalet
    Onun yerine bedavaya cocuklara kitap +ders verseler daha adaletli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labittimla -- 17 Haziran 2018; 23:50:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersimli62f

Okumuş hocan ama cahilliği baki kalmış. Bu kadar densiz kanıtsız bir laf söyleyerek o insanların başarısını nasıl küçümser birde eğitimci olacak.

Edit: kendi başarısızlığınızı tatmin etmek için başkalarının başarısına göz dikmeyin. Daha fazla isteyin çalışın, onların sizin kadar imkanları Yok ama sizden daha çok istekleri var. Kopya felan var ve siz liseliler biliyorsunuz bunu kimse bilmiyor koskoca devlet bilerek yapıyor zaten. Oturun çalışın forumlara gireceğinize o çocuklar oralarda sizin uğraştınız boş işlerle uğraşmıyor.

Alıntıları Göster
    hocam haklısın ama bize anlattığı zaman(3-4 sene önce) baya mantıklı gelmişti oralarda burdaki gibi güvenlik yok sinav giris yerlerinde kamera vs. yok hocalar birbirini tanıyor ogrencileride taniyor malumunuz kucuk yerler birde oralarda kitap almayı gectim kalem almaya bile parasi yetmeyen birsürü kisi varmış tamam buralarda da var ama oralrdaki kadar cok degildir simdi mantıklı bi sekilde bakicak olursak çobanlık yapicak adam okadar yorulucak eve gelicek yetersiz kaynaklarla ders çalışacak ve 1. olucak bu bana mantıklı gelmiyor hocam doğuştan gelen zekilik felan da bi yere kadar burda okadar millet okadar deneme çözüyor sistemli çalışıyor ginede o sonucu yapamıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: labittimla

Cok sacma soruları versen bile ilk 100 e girecek kadar verilmesi cok sacma bizim emegimiz ne olacak bumu adalet
    Onun yerine bedavaya cocuklara kitap +ders verseler daha adaletli olur
    Hocam gerçekten okuma hevesi olan çalışkan ve imkanı gerçekten olmayan birkac öğrenciye veriyolarmış üniveriste sınavında yapılıyomu bilmiyorum ama liseye gecisde yapıyolarmıs sbs de bi ara her yıl böyle imkanı olmayan doguda yasayan coban veya kardeşlerine bakan kız felan birinci oluyordu simdi okadar fazla haber olmuyor ama sbs döneminde cok sık karşılaşıyordum böyle haberlerle

• Çoban adamın doğru düzgün işi gücü arkadaşı vakit geçirecek aktivitesi yok ki, oturup çalışıyor. Bir de bizi bak karı kızı ayrı dert, lolü pubg'si cssi ayrı dert kötü arkadaşları ayrı dert. Zengin olup ders çalışmak çok daha zor.
  • Sbs'ye girdigim zamanlar , bir çoban sol kolu yok hacettepe tip kazandı. Hayvanlari güderken yanında kitap götürüp çalışıyormuş. Yıl 2009 falan olması lazım bu haber gerçek

• buda basit bir örnek hocam ilçe geleneği devam ettirdi felan hocaların öğrencilere yardım ettigi bariz hocam kimse gelip bana tatava yapmasın cekememezlik felanda yok ben yardım etmelerini soruları vermelerini felan haklı buluyorum çünkü bu yarış hic adil değil

Çobanlık yaparak tıpı kazandı, ayakkabı boyadı derece yaptı

• Şehirde elinin altında internet + tüm kaynaklar soru bankaları konu anlatımları + hocalar + dersane + günde 10 saat çalışan eleman 5-10K yapıyor. Bunun yanında köyde kitap almaya parası yetmeyen çocuk nasıl derece yapıyor? Soruları mı veriyorlar yoksa başka bir şey mi var orasını bilemem ama pek normal gibi gelmiyor bana.
  • 1- Çoban arkadaşlar genelde belli bir meraya hayvanları salar köpekleri de hayvanlara eşlik eder korur onları. Kurt vs. inmedikten sonra pek sıkıntısı çıkmaz çobanın o arada da ders çalışabilir. Eğer bunu lise boyunca yapıyorsa ben bir neden göremedim.

2- Diğer arkadaşın dediği soru verme,kopya,gözetmen öğretmen vakalarını ben de birkaç hocadan ve orada görevli memurlardan duydum yani şu an var mı bilemem ama hiç yok da denemez.
  • Doğudaki kopya olaylarının haddi hesabı yok. Azıcık araştırırsanız doğru olduğunu görürsünüz. Ağır işte çalışan biri ASLA çok yüksek yapamaz.

• Bazı kopya şüphelerini bir kenara bırakırsak,imkansız değil yani.derece yapması için +6 saat çalışması gibi bir şart yok zekidir,veya dinlediği aklından çıkmıyordur çok iyi dinlemiştir vb vb.elbette ki istisna ama imkansız gözüyle bakmayın. Okulun geçen sene mezunu vardı bi tane yurtlu arkadaşlar anlatıyordu son 2-3 ay birkaç saat, ondan önce 1-2 saat çalışıyormuş.yurtta maçları o ayarlıyormul hatta millet kitapla bütünleşirkenhemen hemen tüm spor faaliyetlerinde vardı.ilk 2bine girdi

• dersimli62f kullanıcısına yanıt
    kusura bakma da yıllardır doğuya yapılan torpiller herkes tarafından bilinen bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lax Guy

kusura bakma da yıllardır doğuya yapılan torpiller herkes tarafından bilinen bir şey.
    hocam arkadaşın nickinden belli neden bukadar sinirlendiği

• Çok mantıklı ak baltası

• dersimli62f kullanıcısına yanıt
    Eminim öyledir çocuklar çok çalıştığındandır.Gidin ilkokul bebelerini kandırın boş laflarla

Edit:beyefendinin nicki ile profil fotosuna bakınca neden bu kadar savunduğunu anladım.Çok da şey etmemek lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gıreykınayt -- 18 Haziran 2018; 23:58:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.