Şimdi Ara

Cnbc-e niyetine 3D gözlük alanlar, gözlüğü oyunlarda deneyin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
20.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinizdeki gözlüklerle aşağıdaki gibi özel bir teknikle çekilen stereo fotoğraflardan da tad alabilirsiniz. Google'da çokça örneğini bulabilirsiniz.

Cnbc-e niyetine 3D gözlük alanlar, gözlüğü oyunlarda deneyin

Fotoğraflar:http://www.fotokritik.com/kullanici/boytorunh/portfolyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 17 Nisan 2009; 10:27:17 >

• cnbce yi zengin edeceksiniz bu sevdayla
  • quote:

Orjinalden alıntı: kcbilir

Elinizdeki gözlüklerle aşağıdaki gibi özel bir teknikle çekilen stereo fotoğraflardan da tad alabilirsiniz. Google'da çokça örneğini bulabilirsiniz.

Fotoğraflar:http://www.fotokritik.com/kullanici/boytorunh/portfolyo

Bir gözlükte bende olsa keşke bende bakabilsem.. Böyle birşey anlamıyorum :/

• Fotoğrafların altında portfolyosunun linkini verdiğim şahısa "gözlüğüm yok" deyince ücretsiz adresine yolluyor bi tane
  • bir ekran görüntüsü de race driver grid ' den

• quote:

Fotoğrafların altında portfolyosunun linkini verdiğim şahısa "gözlüğüm yok" deyince ücretsiz adresine yolluyor bi tane

Kargo parasını onlar mı veriyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Fotoğrafların altında portfolyosunun linkini verdiğim şahısa "gözlüğüm yok" deyince ücretsiz adresine yolluyor bi tane

Kargo parasını onlar mı veriyor?

Hiçbir fikrim yok.
  • arkadaslar bende de kartonda yapma kırmızı mavi gozluk var.Bi ara kardesıme okulda fılm ızletmısler.bu gozluklerıde taktırmıslar.cok canlı gosterıyor dıyordu.bende okulda 2 tl e aldırmıstım :D.Normalde hıc bır drıver kurmadan boyle nasıl desem mavı ve kırmıızı karısıyor parlak degısık bır renk oluyor.oyunlarda gecerlı bu dedıklerım.3d bır fılme gıtmek nasıp olmadı sınemada cok zevklı olcagı kanaatındeyım.Arkadasın verdıgı drıverlerı kurup bende bır deneyım bırazdan.
  • Hemen CNBC-E dergisi alıyorum
  • Merak ettim yarın ben de alayım şu dergiden.
  • kendiniz yapabilirsiniz böyle kağıtlar satılıyor.Bir gözünüzle kırmızı şeffaf kağıtla bakıon öbür gözünüzlede yeşil olanla.

böyle oyun geliyor belkide.Dünyanın ilk 4d oyunu diyebiliriz.Henüz resmi olarak duyurulmadı ama trailerında göze çarpmış bu sahneler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 17 Nisan 2009; 17:33:16 >

• Dünden sonra gözlerimde bozukluk başladı,sanki gözlük hayla takılı vaziyette başım dönüyor.
  • Arkadaşlar 3boyutlu sinemalardan gözlük yürütebilirsiniz. Arkadaşım yürütmüştü bitane bende yürütcektim ama tırstım. Kağıt gözlüklerden çok daha kaliteli bir gözlük. biraz fazla karanlık yapıyor ama monitörün parlaklığını açarsınız. divx sitelerinden 3d filmde indirebilirsiniz. Ama en az 22" monitör şart bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurmurat360x

Dünden sonra gözlerimde bozukluk başladı,sanki gözlük hayla takılı vaziyette başım dönüyor.

baş ağrısı falan yapıyor özellikle 2 kaşın ortasında bi ağrı oldu bende ama alışınca sorun olmaz bence. 24" monitöre geçerkende olmuştu baş ağırısı şimdi sorun yok alıştım
  • bıraz once arkadasınv erdıgı drıverle denedım.Bence cok asırı derece de goruntu kayıyor gozlugu takıyorum bır araya gelmıyolar.Anca cok buuyk olması lazım bence monıtorun.Mesela sınemada tadından yenmez.Merak ettıgım su vıdeoları bu drıver 3d halıne sokuyormu.Mesela elımdekı dvd e nekadar etkı eder acaba.Oyunları kendı optımıze edıyor ama.
    Karanlık sorununu cozmek lazım.Yada gecelerı oyun oynucaz :DBu gozlukler zaten drıversızde bellı bır derınlık katıyor oyunlara falan elınde olanlar denesın :DHem gozude fazla yormuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grandgustin -- 17 Nisan 2009; 19:03:16 >
  • Videolardada etkisini gösterse gerçekten çok süper olurdu fakat ben denedim sonuç alamadım.Kimbilir belkide ben beceremedim.Oyunlar konusunda ise dX9 olan oyunlarda sorun yaşamadım dx10 olanlarda hata alıyorum.Öyle zannediyorum ki en iyi deneyimi ben yaşadım bu gözlük olayında,resmen olayın içindeyim çünkü.Dmc 4 ün ilk giriş videosunda resmen kilisenin içinde bende vardım,hawxa girişte menüdeki dx10 kısmı pasif oldu otomotikman ve oyunun kaç fps aldığını gösteren testte uçaklar başımın üstünden geçti adeta görülmeye değer gerçekten.Tek sorun gözlüğün kalitesi tabi kullandığımız programda daha iyi olabilirdi renkler bazen karışabiliyor.Nvidianın driveride ekran kartım ati olduğundan çalışmadı.Bu konuları iyi bilen arkadaşlardan öğrenmek istediğim birşey var.Sinemalarda bilirsiniz perdeye uzakta olsanız o hazzı alırsınız fakat burada ekrana yanaşmak zorundayım bunun sebebi ne olabilir?

• Filmlerde olmaz. Tek açılı kareden de sahte derinlik elde edebilirsiniz ama stereoskobik kadar etkileyici olmayacaktır. Filmde kareler önceden kaydedildiği için driver değiştiremiyor. Ama bir dx oyunda bakış açısını farklı gözler için değiştirebiliyor. Anaglyph (kırmızı-mavi) gözlüğünüz varsa birçok film bulabilirsiniz internetten. Imax gözlüklerini de boşuna yürütmeyin, çünkü onların sistemi farklı. Polarize camlardan belirli açılardaki görüntüyü aktarıyor o gözlükler. Imax filmler saniyede 144 kare çekiliyor ki he bir göze 77 kare düşsün. Öyle film bulabilirsiniz ama monitörünüzün 150hz falan olması lazım.
  • arkadaşlar ayrık gösteriyo diyenler ayarlarla oynasın oyun içindeyken

convergence değerini fps oynuyorsanız -0.0150 gibi bir değer yapın seperatıon değerini %60 gibi bir değer yapın

ayrık gözüküyorsa seperation'u küçültün

gözü yorulanlar şunu deneyin : seperatiıon modu symetric değil left shift ya da right shift yapın hangi gözünüzün daha yatkın olduğunu düşünüyorsanız...

belki bir nebze işe yarar..

birde alakası yok ama şu videoyu izlemenizi öneririm gözlükle...

http://www.youtube.com/watch?v=lQUvqKwSXv4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terminator -- 18 Nisan 2009; 0:30:12 >

• arkadaşlar, yukarda verilen fotoğraflar red/blue gözlükler için. cnbc-e derginin vermiş olduğu gözlük "yellow/blue" sınıfına giriyor. konuyu açan arkadaşın vermiş olduğu programdan yellow/blue seçerseniz ve uygun derinlik ayarıyla (%20) oldukça mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün. cnbc-e derginin vermiş olduğu gözlüğe sahip olanlar aşağıda almış olduğum oyun ekran görüntülerine bakabilirler:

* Left 4 Dead
    * Wheelman (2)

bir de diziden iki sahne vereyim:

* Chuck (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruelstroke -- 18 Nisan 2009; 0:36:56 >

• Bende RED CYAN gözlük var.
    Oyunlarda RED CYAN ayarlı bir kaç SS verebilirmisiniz?

Birde gözleriniz ağrımıyormu? ben 10dk takayım başlıyorlar ağrımaya.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.