Şimdi Ara

Cloverfield (2008) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
5.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu amatör kamera filmleri epey popüler olmaya başladı..Sanırım bu da olayı birebir yaşama hissi gerçekleştirmesinden dolayı.Ayrıca yine son zamanlardaki amatör kamerayla çekilmiş bir film yakaladım.Bir ispanyol filmi [Rec]..Son derece başarılı..Gerilime dersini veren bir film..
  • quote:

Orjinalden alıntı: feedthenet

Bu amatör kamera filmleri epey popüler olmaya başladı..Sanırım bu da olayı birebir yaşama hissi gerçekleştirmesinden dolayı.Ayrıca yine son zamanlardaki amatör kamerayla çekilmiş bir film yakaladım.Bir ispanyol filmi [Rec]..Son derece başarılı..Gerilime dersini veren bir film..

Ben gerçekten çok büyük umutla izlemiştim o filmi, çünkü fragman çok etkileyici idi. Ama umduğumu bulamamıştım. Gene de fena film değildir.
  • Film güzeldi fakat birileriyle seyretsem güzel olacak filmleri
  • buyuk perdelı bı sınema salonda bu fılm gozlerı cok yoruo cıktıgımda gozlerım felc olmustu.
  • hayatimda izledigim okadar efektli film vardi ama en guzeli buydu ya tek kelimeyle muhtesemdi
  • Ne biçim filmdi yaw,sen o kadar para harca filmi sonlandırma,70 dakkalık film mi olur.Bam diye bitti,ne bir açıklama ne bir şey,tamam bitişi güzeldi ama çok kısa sürdü film ve herşey muallakta kaldı,ben birazda fazlasını beklerdim filmden...
  • Daha önce konusu geçti mi bilmiyorum ama filmin en başında açılışında sağ altta Dharma Initiative logosu var..1 saniyeden az bi süre kalıp hemen gidiyor..Lost ile tek bağlantısı burda..Ben de imdbden gördüm sonra filmi tekrar açıp baktım.. Bu arada cidden kameranın cok fazla hoplayıp zıplaması göz yoruyor.. Film benden 7/10 alır.. Ama biraz daha net bitebilirdi..

Lost" (2004)
    - In the opening sequence, the Dharma Initiative logo can briefly be seen in the lower-right corner of the screen.

http://www.imdb.com/title/tt1060277/movieconnections
  • Güzel başladı, iyi devam etti, hayatımda bir filmde izlediğim en kötü şekilde bitti. Hatta bitti demek bile bu film için fazla. Film süresince herşey açıkta kaldı, hem de sebepsizce. Örneğin bir hatun vardı, ısırıldıktan sonra paketlediler ve öldü, neden belli değil. David Lynch filmlerinde de konu açıkta kalır ama en azından üzerinde fikir yürütebileceğiniz, izini sürebileceğiniz ipuçları vardır. Bunda hiçbirşey yok. Bir de eleştiriler üzerine iki alternatif son hazırlamışlar, son demeye bin şahit ister. Bu canavar ilk önce senaristi yemeliydi diye düşünüyorum.
  • Biraz önce izledim filmi şu aralar izlediğim en iyi film diyebilirim

Filmin ikincisini kesin çekerler heralde böyle son olmaz , denize düsen cismide farketmedim deil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emptyrean

Güzel başladı, iyi devam etti, hayatımda bir filmde izlediğim en kötü şekilde bitti. Hatta bitti demek bile bu film için fazla. Film süresince herşey açıkta kaldı, hem de sebepsizce. Örneğin bir hatun vardı, ısırıldıktan sonra paketlediler ve öldü, neden belli değil. David Lynch filmlerinde de konu açıkta kalır ama en azından üzerinde fikir yürütebileceğiniz, izini sürebileceğiniz ipuçları vardır. Bunda hiçbirşey yok. Bir de eleştiriler üzerine iki alternatif son hazırlamışlar, son demeye bin şahit ister. Bu canavar ilk önce senaristi yemeliydi diye düşünüyorum.

O hatun ısırıldıktan sonra karantinaya alındı ve orda şişip patladı. Sanırım o böcekler insana kimyasal bırakıyor ve bu da şişip patlamasına yol açıyor.

Filmin bence de devamı gelecektir çünkü yaratıkların ölüp ölmediğini bilmiyoruz. En son atom bombası tarzında bişey atıldı, orda da bu gençler öldü mü yaralandı mı onu da bilmiyoruz. Son sahnede zaten herkes görmüştür bir cisim düşüyor denize. Hepsinin açıklamasını 2. sinde verilir herhalde.

Bu arada bu cisimlerin uzaydan mı yoksa başka bi ülkeden mi yollandı burda şüpheliyim. Teröristlerin hazırlamış olduğu ultra mutantlanmış genetik ötesi yaratıklar da olabilir

• Elbette hatun belli bir sebepten patladı ama film boyunca en ufak bir ipucu bile yok, filmin sonuyla ilgili de yok, hep açıkta kalmış. Ayrıca helikopter sahnesi tam Cüneyt Arkın'lıktı. Elemanlarımız zorlu ve uzun bir geceden sonra tam helikopterle mekanı terkediyorlar, altlarında yediği once tank ve top ateşi sonrasında yürüme yetisini kaybetmiş canavarımız son olarak bir de uçaktan bomba yiyor ve etraf toz duman oluyor. Normalde ne olması gerekir, canavarın can çekişmesi değil mi? Hayır, bombaları yiyince bırakın tekrar yürüyebilmeyi, zıplamayı bile başarıyor, hem de onca hengamede kendi can havlini ve kendine saldıranları bırakmış, kafayı üstlerinden ona hiç zarar vermeden uzaklaşmakta olan helikoptere takıyor. İşi gücü bırakıyor "ulan bunlar filmin esas oyuncuları, dur düşüreyim şunların helikopterini" diyor. İşin asıl zavallı yanı, canavar bombaları yiyip de etraf toz duman olduğunda içimden "işte şimdi canavar o toz bulutu içinden saldırıp helikopteri düşürecek" diye geçirmem. O kadar barizdi ki senariste bela okumaya bile üşendim.

Sonuç olarak güzel efektleri olan ilginç ve çekici bir filmdi ancak çok daha iyi bir senaryoyla tam bir kült film olabilecekken belki de mali sebeplerden dolayı ikinci bir filme daha önce görülmemiş düzeyde açık kapı bırakan, bu nedenle birkaç sene sonra belki adını bile hatırlayamacağınız bir film haline gelmiş. Tek kelimeyle yazık etmişler.

• quote:

Güzel başladı, iyi devam etti, hayatımda bir filmde izlediğim en kötü şekilde bitti. Hatta bitti demek bile bu film için fazla. Film süresince herşey açıkta kaldı, hem de sebepsizce. Örneğin bir hatun vardı, ısırıldıktan sonra paketlediler ve öldü, neden belli değil. David Lynch filmlerinde de konu açıkta kalır ama en azından üzerinde fikir yürütebileceğiniz, izini sürebileceğiniz ipuçları vardır. Bunda hiçbirşey yok. Bir de eleştiriler üzerine iki alternatif son hazırlamışlar, son demeye bin şahit ister. Bu canavar ilk önce senaristi yemeliydi diye düşünüyorum.

link verebilirmisin,ben alternatif sonunu seyretmedim ..

• quote:

Filmin alternatif "sözde" sonları:

alnernatif son göremedim.. sinemada izlediğimden bi farkı yok

• dün indirdim
  • bu yaratık uzaydan geldi beyler...tüm konuyu okumadım ama benim gibi dikkatli birileri vardır diye düşünüyorum...bakalım varmı??

2.sayfada varmış yaratıgın dünyaya gelişi

son zamanlarda izledigim belkide en iyi filmdi ayrıca.kurgusu,çekim teknigi,efektleri,konunun gidişatı gayet iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 16 Nisan 2008; 18:12:41 >
  • arkadaşlar bu filmin 2.si kesin çıkacak.. zaten imdb'de sayfası varhttp://www.imdb.com/title/tt1179933/

ayrıca neden derseniz,(bende bilmiyodum) meğer film bittikten sonra yazılar falan çıkıyoya en sonda yazılar biterken "Help us" (Yardım edin) It's still alive" (Hala yaşıyor) cümleleri yankılanıyomuş..hemen açıp baktım gerçektende öyle !!!!!!!!!!!!!

ayrıntılı bilgi içinhttp://www.arabolge.org/cloverfield-canavari-ve-teoriler hatta bu linkteki yazıyı okuyun filmle ilgili çok ilginç bilgiler var.. hani Rob ve sevgilisi dönme dolaptayken bi ara denizi gösteriyo, kenarından 'yaratık denize düşüyo' falan diyodukya o yaratık olmayabilirmiş..nededi yazıda var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighTechLowLife -- 19 Nisan 2008; 23:05:41 >

• ''Amatör kamera'' ifadesi gözüme çarptı sanki burada. Lan öyleyse iyi sallabaş oluruz ha. Neyse, izlemek lazım anlaşılan.
  • Film çok güzeldi,beklediğimde iyi çıktı.Bu filmden iyi malzeme çıkar.Mesela aynı olaylar askerlerin gözünden anlatılabilir (normal çekim bilim-kurgu) ya da devamı gelebilir(gelicekmiş sanırım),devamı gelip yaratıla ilgili bilgiler ortaya çıktıktan sonra tekrar bir film yapılıp yaratığın New York'a nasıl geldiğini anlatılır.

SPOILER
    Spoiler'ı kullanmaya çalıştım ama olmadı,kusura bakmayın.

Yanlız birşey dikkatimi çekti filmin başında özgürlük heykelinin başı caddeye düştüğünde insanlar başın yarısı kadardı,hiç amerikaya gitmedim ama filmlerden bildiğim kadarıyla o baş o kadar küçük olamaz .Küçük ve önemsiz bir ayrıntı .

• quote:

Orjinalden alıntı: tek_korsan

arkadaşlar bu filmin 2.si kesin çıkacak.. zaten imdb'de sayfası varhttp://www.imdb.com/title/tt1179933/

ayrıca neden derseniz,(bende bilmiyodum) meğer film bittikten sonra yazılar falan çıkıyoya en sonda yazılar biterken "Help us" (Yardım edin) It's still alive" (Hala yaşıyor) cümleleri yankılanıyomuş..hemen açıp baktım gerçektende öyle !!!!!!!!!!!!!

ayrıntılı bilgi içinhttp://www.arabolge.org/cloverfield-canavari-ve-teoriler hatta bu linkteki yazıyı okuyun filmle ilgili çok ilginç bilgiler var.. hani Rob ve sevgilisi dönme dolaptayken bi ara denizi gösteriyo, kenarından 'yaratık denize düşüyo' falan diyodukya o yaratık olmayabilirmiş..nededi yazıda var..

Evet şimdi dinledim en sonda yazılar bittikten sonra sanki radyo sesi gibi cızırtılı HELP US diyor eleman. ABAOOOO

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.