Şimdi Ara

Clio uzmanları (Eski kasa Clio I Alınır mı?)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
55.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kısıtlı Bütçemle bir araç almak istiyorum.
    1996 model Renault Clio I buldum
    fiyat olarak 7.250 den 7.000 düştü. bende 6.800 verdim.
    klimali ve 166.000 km. diyor.

Sorum:
    1996 Model Clio I alınır mı?
    Renault Clionun Bu modeli nasıldır?
    Kronik sorunları varmı?
    Bağaj hacmi ne kadar?
    Parça olarak sıkıntısı var mı?
    LPG taktıracak olsam hangi markayı tavsiye edersiniz?

Kullananlardan yardım bekliyorum..
    Tesekkurler..

• quote:

Orjinalden alıntı: Mihmander

Arkadaslar.

Sorum:
    Kronik sorunları varmı?
    Bağaj hacmi ne kadar?

Tesekkurler..

ben 93 model brodway aracıma 6950 yazdım.Piyası 6500-7000 arası.6800 e verirse hemen al derim
  • Son sahibi olacaksan alınır.Satman artık çok zor olur.Çok tercih edilen bir araç olmadığını söyleyebilirim.Ben de cliocuyum ama ben olsam o arabayı almam.
  • alınır arkadaşım hiç kaçırma fiyatıda iyi.
  • alınır.arkadaşımdada vardı ufak tefek sorunlar dışında problem çıkarmıyor.
  • Arkadaslar bagajı cok mu kucuk bu aracın.
    yedek lastıği brodwaylerdeki gibi altta kafesli sistem mıdır?

LPG taktırmak istesek simit tipi depo takılırmı?
  • bu paraya klimalı araç, hiç kaçırma derim.
  • quote:

Arkadaslar.

Sorum:
    Kronik sorunları varmı?
    Bağaj hacmi ne kadar?

Tesekkurler..

A LIN MAZ

çok sorunu vardır elini attığın yer elinde kalır bol bol yolda kalırsın
    Bence alma sen telefon numarasını ver ben satıcıyla bizzat ilgilenirim

• Nasıl Yani?? Anlamadım??

Adamla konuştum 6800 kabul etmedi. 7100 vereyim en son diyor.?

Bagaj konusunda yardım etmediniz.
  • quote:

Nasıl Yani?? Anlamadım??

Adamla konuştum 6800 kabul etmedi. 7100 vereyim en son diyor.?

Bagaj konusunda yardım etmediniz.

şaka bir yana 6800 çok iyi fiyat
    clio ve benzeri araçlarda bagaj beklentin olmasın.
    parça konusuna gelince aynı model emsallerine göre parça bulman daha kolay olur.

Aslında ben de o fiyatlarda bir araç bakıyorum
  • bende 98 olani var nasil oluyor seninikinin klimasi pek anlamadim ayrica satarken bende sorun yasayacagimi dusunuyorum o fiyata elbette alinir babam 8.5 bin liraya almisti al derim
  • Ben alma derim.Son sahibi olacaksan al,sadece bununla kalsa iyi,öyle pek ahım şahım bir araba da değil.Hani insana zevk verecek hoş bir araba olsa son sahibi de olunur,ama son sahibi olmaya da değmez.Bütçeyi zorlayıp Clio 2 almanı tavsiye ederim.Şu anda durumun yoksa da Clio 2 alacak parayı denkleştirene kadar bekle derim.
  • İlk nesil Clio birçok olumlu özelliği bulunan bir otomobil.

Bagaj hacmi 265 lt. hacminde (Küçük sınıf otomobiller günümüzde zaten ortalama olarak benzer hacimlerde.)Ayrıca arka koltukları yatırarak 695 lt.'ye çıkarılabiliyor.

Motoru Renault'nun yaygın kullandığı 1390 cc hacimli,tek nokta enjeksiyonlu ,80 HP (DIN) gücünde "Energy" motoru.Otomobil gayet seri ve atak.Yakıt tüketimi gerek uzun yol kullanımında ve gerekse şehir trafiğinde düşük.(Fab. verisi Uzun yolda 100 km.de: 5.2 lt)

Model yılı dikkate alındığında standart donanımı da zengin.

Elektrikli ön camlar.
    Elektrikli dış dikiz aynaları.
    Renkli cam.
    Sis farları.
    Hidrolik direksiyon.
    Uzaktan kumandalı merkezi kilit.
    Yükseklik ve öne arkaya eğim ayarlı ön koltuk başlıkları.
    arka koltuklarda 1/3 ve 2/3 oranlarında yatma fonksiyonu.

Klima (Opsiyonel)

Her otomobilin alıcısı ve bir piyasası vardır,son sahibi olma şeklindeki abartmalara kesinlikle katılmıyorum.

İlk nesil Clio,gayet kullanışlı,seri ve ekonomik bir otomobil.

• bizde 1999 model 1.6 sı vardı çok seri ve dengeli idi mini cooper gibi gidiyordu
  • mrb. eski clioların yenilerdan daha sağlam olduğunu söyleyebilirim.geçen ay bir arkadaşımızıa 96 model klimalı clio aldık. ilk çıkanların tamamı ithal ve işçiliği yerli cliolardan çok daha iyi.eski bir renault teknisyeniyim . renoların içinde en ekonomik motoru kullanan araç eski clio 1,4 i tek nokta enjeksiyonlu şehir içi benzinde yaklaşık 190 - 200 lira yakar tüp takarsan 100 lira yakar. tabi araç bakımlı ise. arkadaşım aracı 160,000 km. de 8,000 ytl ye satın aldı.eğer çok temizini bulabilirsen 9,000 ytl ye kadar alabilirsin.kesinlikle iyi bir usataya göster almadan . aslında vergisinden ve yakıtından korkmazssan renoların kralını al derim LAGUNA.12,000 YTL CİVARINDA

• az önceki mailimde arabayı kaçırma demiştim ama araba hem 96 model hem klimalı demişsin ve 7250 istiyor diyorsun temiz bir arabayı bu paraya hayatta vermezler.mutlaka haşat olmuştur.bugün sıradan bir broadway araca 8,000 ytl istiyorlar.sen cliodan bahsediyorsun temizini bulursan 8,000 - 9000 bile ver acıma ...altı yıl profesyonel reno teknisyenliği yaptım.7,250 istiyorsa araba nın sorunsuz olması için satıcının batmış yada icralık olması lazım , bunuda araştır bence biraz olsun nazlanıyorsa postala gitsin.yoksa motorda ciddi bir sporun çıkarsa en az 1,000 -1500 ytl kaçırırsın
  • bak güzel kardeşim bende de 96 model clio var 1.4 klimalı kullanışı falan yakıtı çok iyi tek nokta enjeksiyonlu herşey iyi güzel sağlamlıkta iyi ama arabayı alırken önce yedek parçalarını tedarik et istersen.Ben sana açıklayayım radyatör peteği 800 tl,özellikle ön kalorifer ve klima beyni benimki arızalı yan sanayisi yok vede ikinci elide yok fransa dan geliyo parçaları 620 tl de o , debriyaj ayağı 120 tl,ön farlar 140 tl,orjinal direksiyonu 450 tl,hee bide ön camlar elektrikli ya onların düğmelerinin taneside 100 tl :D daha ne diyim arızalaı değilse bunlara bakarak al çünki uzun süre arıza yapmıyorlar yaptımı da bir nir peşi geliyolar. Bide tüp demişsin ben tüp taktırıyorum tek nokta enjeksiyonlu olaran 500 tl ye takılıyo,40 lık simit tüp müsait arka bagaja koyuyolar ödemesi de 10 aya bölüyolar.hayırlı olsun derim şimdiden fiyatı 7500 ün üstünde ama iyi bi baktır şase filan kazalı değilse almanı tavsiye ederim bide rengine dikkat et beyaz hiç yakışmıyo modifiye yakışmıyo ona kırmızı yada tatlı yeşil rengini tavsiye ederim!!!Byy.

• İnternette dolaşırken tesadüfi bu yazılanları gördüm ve hemen üye olup saçma sapan yazı yazanlara cevap vermek istedim gerçi adam konuyu açalı 4 yıl olmuş ancak burayı her okuyanı bu arabadan soğutacaklar varken bir cevap hakkı var diye düşündüm.
    1996 model clio sahibiyim iç donanımı sadece torpido hariç renault 19la tamamen aynıdır(Far Silecek Kolları dahil) motoru en son üretilen broadwaylerle tamamen aynıdır. orjinal olmak üzere trigger seti 75 tl, devirdaim motoru 50 tl, bujiler+kablolar 40 tl, alternatör kayışı 15, klima kayışı 15 tl, hepisinin montajı + subap ayarı 120 tl. kalorifer peteği 165 tl. bir rot başı 15 rotili 20 tl. alt salıncağın tanesi 70tl. farları 60tl civarında sis farlarının tanesi 10tl. arka stopları 45tl. 100tl olduğu söylenen cam açma düğmelerinin orjinalinin Türkiyede olmadığı doğru ancak R19la uyumlu ve tanesi 10 tl. Yağ için 20/50 yağlar uyumlu ve fiyatı da 35-40 tl civarı. bagaja simit tüp takacak usta dünyada yok taktırdım diyen yalan konuşur çünkü simit takmak için stepnenin bagaj içinde olması gerekir. stepnesi aracın altında R9lardaki gibidir. bunlara silindir tüp takılır ve ayrıca 40lt liği uymaz 32liği uyar. bir arkadaşın dediği gibi işçiliği o dönemdeki renolara 4 çeker;) konforuna diyecek yoktur. eşdeğer olarak gösterilebilecek R9larla uzun yola gitmeyi deneyin egsoz sesi motor sesi tekerlek sesini bir dinleyin(ben 15 yıl dinledim). cliom 110.000 kmde ve tüm ampulleri dahi orjinal hiç biryeri arızalanmamış. Kliması on üzerinden 8 eder. Tek sıkıntısı kolay arıza yapmamasından ötürü anlayan usta bulmak çok zordur(götürdüğüm birkaç tane motorcu içinde nasıl bir motor var diye baktılar:) yani kırk yılda bir bir tane clio arıza yapacak da bir ustaya denk gidecek o da onu çözecek... bunların piyasada az olması tutulmadığından değil özel araçlar olmasındandır. sıfır alıp hala kullanan tandıklarım var(gelir düzeyleri iyi olduğu halde). Türkiyede arkası iri arabalar çok sevilir nedense (Tempra Doğan vb.) bunları da beğenmeyenler hep o kuşçu ekiptir. ama hepsi muhakkak dönmüşlerdir renoya;) Allah herkese nasip etsin.
    Selametle..

• bende 3 yıldır clio kullanıcısı olarak bişeyler yazmak isterim arkadaşlar ve uçan tekmeci sana katılıyorum dostum.2 yıl önce önce clio 1.4 96 klimalı modelini kullandım gerçekten rahat ve oldukça iyi arabadır bunu ancak kullananlar bilir, öyle görüntüsüne bakıpta konuşmamak lazım biraz küçük gözüküyor tabii..ve sonra satttım 2001 1.4 ,16 v rxt aldım bu araçta inannılmaz serii va rahat ama malesef onuda ev için satmak zorunda kaldık üzüldüm ama yine sevdiğim 98 model clio 1.4 tek nokta enjeksiyonlu arabamı buldum ve 96 binde olduğu için hemen yapıştım tabii 9000 tl klimasız .inanın bana göre bu fiyata alınacak en iyi araba bunlardır bu benim fikrim nede olsa 3 yıldır kullanıyorum kesinlikle bakımlar hariç hiç arızaları olmadı şükürr.cliocuu

• hala okudukça gülüyorum. adam daha clio ya simit tank takılamayacağını billmiyor vay efendim clio su varmış da parçaları avrupadan geliyormuş:) bilmesek yutturacak valla.. 800 liralık radyatör peteğini hangi arabaya takıyosun mercedes falan herhalde. iyi o zaman bi radyatör delinse bittik hurdacıya verelim komple gitsin. konunun gereksizliği belli de sırf bu cahillere cevap vermek için yazdım. kimse okumasa da içim rahatladı:) 96 model hangi aracın orjinal direksiyonunu bulabiliyorsun var mı hala üretimi ki clio nun ki 450 liraymış. yaw yokki direksiyon nerde 450 lira?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.