Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (791. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam zaten kafkas geren aacıklamayı yapmış bende defalarca bu konu hakkında yorumda bulundum.. fazla ayrıntıya girmeden yorumda buluncam...

1.2 16vlik motor 1.4 8v motordan asla az yakmaz, fazla yakar,kafa kafaya yakar ama asla az yakcagını düsünme...
    serilik bakımdanda kıyaslarsan fabrika verilerine göre 0-100kmlik hızda 1 saniye önde tamamlayan motor 1.4 8vdir.. 1.2 motorun 16v olması sıyla tam anlamıyla serilik kazanmıyor. aracı kullandıgında sana o serili ve atak izlemini verir ama araya saniye salise girdiğinde pekte öyle görünmüyor. zaten bu senin icin pekte önemli birsey degil.

gel gelelim asıl konuya 1000kgluk symbol 1.4 mü az yakar yoksa 1200-1300kgluk cilo hb mi az yakar sadece bunu kıyaslayarakta az veya cok yaktıgını anlaya bilirsin. misal cilo hb modeline 5 kişi giderken 200kgluk fark eklediğinde 2,3 kişinin agırlıgına tekabul ediyor ve sen 5 kişil aracta 7,8 kişinin agırlıgı ile yol gitceksin... 1.2 motorla üstelik.... her yol 1.4 motor ve yukarısına cıkıyor...
    1.4ten asagı motor alınmaz...

vw yeni jetta 1.2 motorunu piyasaya cıkarmadan 1.4 motoru cıkardı düsün artık gerisini...

1.2 motorun vergisi daha ucuz. 1.4 motor arasındaki farkı benzinlikte benzin dolduruken ödeyeceksin... bunuda unutma..

aracının bazı parcaları göz batıyorsa artık symbol kullanımı buraya kadarmış dersen. eyvallah aracını degiştire bilirsin.
    fakat az yakması icin 1.2 motoru tercih ediyorsan hic etme daha iyi...

aracından sıkıldıysan clio hb düsünüyorsan 1.4 motoru almanı tavsiye ederim veya 1.6 motoru.....

26.000 gibi bütce cıkartırsan 2009-2010 model cilo hb dizel 65 bglik düsüne bilirsinde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 12 Ağustos 2011; 19:33:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

hocam öle diyosunda bu sözlerini 1.2 albea symbol hakkında desen dediklerini %100 doğrularım ki daha önce yazdığım gibi forumu allak bullak ettim iyi diyende var kötü diyende bana zaten bir değiişlik olsun ki arabanın rengi+km si vs bunklar beni çok etkiliyor lpg ye hiç güvenim yok taktırıcam desemde bir türlü ısınamadım dizel desen 1 yada 2 yaş daha büyük araba almam lazım az km yapmışlara fiyatı şişiriyolar bide arabanını ön görüntüsüni iyce kaybetti sayılır gölgede neysede sabah falan arabaya bir gneş çıkınca arabayı görmen lazım farlar matlaştı (hafta sonu temizletcektim) ön kaput harita ön tampon un iki yani sürtük birisi çok göze batıyo arabayı 61.000 kmde aldım adam direksiyonu yemiş sırf görüntü çirkinliğinden kılıf taktım direksiyona vs ben bu arabadan bıktım sayılır

Sen bilirsin gene mert ustam ama leonda yazmış az yakar diye almak saçma o araçı ha o hoşuma gidiyor iç diyaznı,dış görünümü vs. falan desen eyw. ama az yakmasına imkan tanımıyorum + bagajı yok,senin bence bagaj ihtiyacın çok oluyodur bir ailen var sonuç itibariyle.

* o dediğin problemler her araçta olur sonuçta 61 bin km ye gelmiş araç uzun yolda görüyor arada bir o kadarı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 12 Ağustos 2011; 19:24:21 >
  • arakadşlar adamla anlaşamadım clio hb işi yaktı neyse haftaya arabayı far temizlemeye götüreyim hoş gözüksün az da olsa gözüme ama imkan bulursam değiştirmeye çalışacağım
  • quote:

arakadşlar adamla anlaşamadım clio hb işi yaktı neyse haftaya arabayı far temizlemeye götüreyim hoş gözüksün az da olsa gözüme ama imkan bulursam değiştirmeye çalışacağım

hayırlısı olmuş bence abi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

arakadşlar adamla anlaşamadım clio hb işi yaktı neyse haftaya arabayı far temizlemeye götüreyim hoş gözüksün az da olsa gözüme ama imkan bulursam değiştirmeye çalışacağım

hayırlısı olmuş bence abi.

abi öle deme yaaa içim gidiyo zaten arabanın yanına giderken ne kadar heycalanmıştım vallahi yazık oldu ama olsun anca tanıdıktan alırsam alacağım iş yeri çevresinden falan clio 2 hb ama internetten baktığım kadaryla temizleri 17.000 tl 18.000 tl den aşağı yok ya pahalılar yada fiatları cidden çok şişiriyolar nette örnek benim birarkadaşım 2007 gri 1.5 dcı symbol aldı 42.000 km de 16.000 küsür e almıştı oaraba nette düşseydi 20.000 den aşağı olmazdı
  • quote:

....ki benim arabam sizin arabanızdan mutlaka çok yakar neden tekirdağda düz bir yer olmadığı için yağ bayır aşağı imiyorum yağ bayır yukarı çıkıyorum buda arabnın fazla yakmasına yol açıyo ...

Bizim burası da aynı dik rampalar ve inişler mevcut. Ona rağmen şehir içi lpg de 9,5 lt/100 km den fazla tüketmiyor. Uzun dönem ortalama yakıt tüketimim daha da az.
  • quote:

örnek benim birarkadaşım 2007 gri 1.5 dcı symbol aldı 42.000 km de 16.000 küsür e almıştı oaraba nette düşseydi 20.000 den aşağı olmazdı

Aynen abi arkadaşın süper fiyata almış arabayı dizel hemde eğer vuruğu,çarpığı yoksa kardeş kardeşe yapmaz bu devirde böyle güzellik.
  • Selam arkadaşlar, öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar. Arabamla ilgili 2 ayrı sorunum var.
    1. Arabamın airbag lambası yolda giderken birden yanıyor, sonra sönüyor, sonra yine yanıyor, sizce sebebi ne olabilir?
    2. Bugünlerde arabamın her yerinden gıcırtılar gelmeye başladı, sanki plastik gıcırtısı gibi emin değilim. Dümdüz asfaltta bile bazen gıcırtı sesleri geliyor. 1500 km sonra yağ değişimi yapacağım, ustaya da göstereceğim ama her zaman olduğu gibi buradan bir ön bilgi sahibi olabilirim belki sayenizde. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Ogretmen

Selam arkadaşlar, öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar. Arabamla ilgili 2 ayrı sorunum var.
    1. Arabamın airbag lambası yolda giderken birden yanıyor, sonra sönüyor, sonra yine yanıyor, sizce sebebi ne olabilir?
    2. Bugünlerde arabamın her yerinden gıcırtılar gelmeye başladı, sanki plastik gıcırtısı gibi emin değilim. Dümdüz asfaltta bile bazen gıcırtı sesleri geliyor. 1500 km sonra yağ değişimi yapacağım, ustaya da göstereceğim ama her zaman olduğu gibi buradan bir ön bilgi sahibi olabilirim belki sayenizde. Şimdiden teşekkürler.

A.S. saolun sizede hayırlı Ramazanlar.

*Aracınız kaç km'de acaba?
    *Bu gıcırtı sesi her yerinden gelmeye başladı demişsiniz ama anlayamadım tam olarak çok mu şiddetli bir şekilde geliyor bu gıcırtı sesi,en çok neresinden geliyor ya da ?
    *gelen seslerin belki airbag ışığıylada alakası olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 14 Ağustos 2011; 3:35:34 >
  • quote:

quote:

Selam arkadaşlar, öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar. Arabamla ilgili 2 ayrı sorunum var.

A.S. saolun sizede hayırlı Ramazanlar.

*Aracınız kaç km'de acaba?
    *Bu gıcırtı sesi her yerinden gelmeye başladı demişsiniz ama anlayamadım tam olarak çok mu şiddetli bir şekilde geliyor bu gıcırtı sesi,en çok neresinden geliyor ya da ?
    *gelen seslerin belki airbag ışığıylada alakası olabilir.

Arabam 97.000 kmde. Gıcırtıların tam olarak nerden geldiğini kestiremiyorum, bazen sanki kapılardan geliyor gibi bazen de sanki emniyet kemeri ya da koltuklardan geliyor gibi. Gıcırtılar müziğin sesini biraz açtığımda farkedilmiyor ama müzik kapalıyken bariz şekilde duyuluyor. Airbag ışığıyla ilgili de sanki bir yerlerde temassızlık var da araba sarsılınca yanıyor, sonra da sönüyor gibi geldi bana. pazartesi günü fırsatım olursa bir ustaya göstermeyi düşünüyorum bakalım umarım ciddi bir şey yoktur.
  • selam arkadaşlar. 2006 model symbol alize için angel far arıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

CLİO SYMBOL GRUBU
  • arakadaşlar hepinize iyi günler dün nette bir tane tayota yaris buldum 1.0 yarın arabaya bakmaya gideceğim araba orjinal çıkarsa almayı düşünüyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2005-toyota-yaris-1-0-terra-klimali-56599643/detay/#
  • quote:

Arabam 97.000 kmde. Gıcırtıların tam olarak nerden geldiğini kestiremiyorum, bazen sanki kapılardan geliyor gibi bazen de sanki emniyet kemeri ya da koltuklardan geliyor gibi. Gıcırtılar müziğin sesini biraz açtığımda farkedilmiyor ama müzik kapalıyken bariz şekilde duyuluyor. Airbag ışığıyla ilgili de sanki bir yerlerde temassızlık var da araba sarsılınca yanıyor, sonra da sönüyor gibi geldi bana. pazartesi günü fırsatım olursa bir ustaya göstermeyi düşünüyorum bakalım umarım ciddi bir şey yoktur.

sarsılınca yanıp sönme oluyorsa temassızlık olabilir ama airbag le alakalı kablolar falan nerde onu bilmiyorum ben sigortada falan mı acaba ?
  • quote:

arakadaşlar hepinize iyi günler dün nette bir tane tayota yaris buldum 1.0 yarın arabaya bakmaya gideceğim araba orjinal çıkarsa almayı düşünüyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2005-toyota-yaris-1-0-terra-klimali-56599643/detay/#

Abi sırf lpg taktırmamak için nelere kalkışıyosun ya sana helal olsun valla ne diyim.
  • quote:

quote:

arakadaşlar hepinize iyi günler dün nette bir tane tayota yaris buldum 1.0 yarın arabaya bakmaya gideceğim araba orjinal çıkarsa almayı düşünüyorum

Abi sırf lpg taktırmamak için nelere kalkışıyosun ya sana helal olsun valla ne diyim.

olsun hocam araba hoşuma gitti galeriyi aradım bugün kapalıymış yarın iş çıkışı bakmaya gitcem plakadan falan soruşturucam orjinal çıkarsa neden almıyım rengide güzel gri donanımmı baz olmasına rağmen gayet iyi (cd çalar hariç)
  • quote:

quote:

quote:

beyler bugün bildiğiniz gibi renault buhariye gittim ilk gittimğimde önce flunce ye bindim extreme di
    içine bindim gbagaja baktım sağ solunu inceledim malzeme kalitesi gayet güzeldi timi çok hşuma gidiyodu zaten bayıldı8m dedimki benim alacağım araba bu bide yeni kangoo ya baktım bindim güya sıfır araba ama sıfır kokusu kümes te mişim gibi kokuyo hiç beğenmedim ama fluunce öğlemi mis gibi sıfır araba kokuyo gitim satış danışmanına dedim busnes modeli kaç para dedi busness modeli getirmiyorum dedi satmıyo dedi tamam dedim fiyatlar ne alemde dedi kanpanya var flunce extreme 34.500 yaparım dedi fiyatı bana gayet uygun geldi onda sonra renault kangoo classic lere baktım bindim içine gayet güzel gayet sade beyaz renk zaten donanımı güzeldi çift sürgü klima tek havayastığı 25.000 tl dedi oda güzel ondan önce yeni kangoo multix bi bindim kümese girdim sanki ne biçim kokuyo be bu rabanın içi ticarilerin hep böyle kkuyo zten dedeim kendi kendşme bie yeni kangoo çok genişti takım elbise giycem bide o arabaya bincem varmı öle çirkin bişey yalnız flunce hoşoma gitti kadro işi olsun direk flunce 1.6 extreme alcam kessin satış danışmanına dedim daci en çok hangi arabayı satıyo tama renault un içinde dacilarda vardı de logan mcv ce sandero dedi tabiki dizel ve manyak bi satış rekoru varmış dizel in baktım symbol ve logan sedan yoktu dedim yoku logan la symbol dedim haftaya gelicek dedi yarınd hyundai ye bakıcam saygılar

Clio HB leri düşünmüyomsn?

erkek adam sedan arabaya biner aga hb bana gelmez

Bak mert abi ne buldum 182. sayfada 29 Ağustos 2010; 20:32:15
  • quote:

quote:

quote:

quote:

beyler bugün bildiğiniz gibi renault buhariye gittim ilk gittimğimde önce flunce ye bindim extreme di
    içine bindim gbagaja baktım sağ solunu inceledim malzeme kalitesi gayet güzeldi timi çok hşuma gidiyodu zaten bayıldı8m dedimki benim alacağım araba bu bide yeni kangoo ya baktım bindim güya sıfır araba ama sıfır kokusu kümes te mişim gibi kokuyo hiç beğenmedim ama fluunce öğlemi mis gibi sıfır araba kokuyo gitim satış danışmanına dedim busnes modeli kaç para dedi busness modeli getirmiyorum dedi satmıyo dedi tamam dedim fiyatlar ne alemde dedi kanpanya var flunce extreme 34.500 yaparım dedi fiyatı bana gayet uygun geldi onda sonra renault kangoo classic lere baktım bindim içine gayet güzel gayet sade beyaz renk zaten donanımı güzeldi çift sürgü klima tek havayastığı 25.000 tl dedi oda güzel ondan önce yeni kangoo multix bi bindim kümese girdim sanki ne biçim kokuyo be bu rabanın içi ticarilerin hep böyle kkuyo zten dedeim kendi kendşme bie yeni kangoo çok genişti takım elbise giycem bide o arabaya bincem varmı öle çirkin bişey yalnız flunce hoşoma gitti kadro işi olsun direk flunce 1.6 extreme alcam kessin satış danışmanına dedim daci en çok hangi arabayı satıyo tama renault un içinde dacilarda vardı de logan mcv ce sandero dedi tabiki dizel ve manyak bi satış rekoru varmış dizel in baktım symbol ve logan sedan yoktu dedim yoku logan la symbol dedim haftaya gelicek dedi yarınd hyundai ye bakıcam saygılar

hocam kabul ediyorum kötü yakalamışssın ama benzin fiyatları utansın benzin bu kadar pahalı olmasa idi hb araba almıcaktım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam kabul ediyorum kötü yakalamışssın ama benzin fiyatları utansın benzin bu kadar pahalı olmasa idi hb araba almıcaktım

HB arabalarla benzin fiyatlarının ne alakası var abi ya dizel neden düşünmüyosun ben onu anlamadım. şöyle 100-150 bin arası bulunur bence temiz bir dizel.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

HB arabalarla benzin fiyatlarının ne alakası var abi ya dizel neden düşünmüyosun ben onu anlamadım. şöyle 100-150 bin arası bulunur bence temiz bir dizel.

hocam sıfır km araba alsam kesinikle hiç düşünmeden dizel alırdım ama iş 2.el'e gelince iş risk e dönüyo km si ile oynamışlarmı motor durumu ne önceki sahibi nasıl kullanmış bunlar dizel de önemli şimdi ben arabayaı çoğunluk ş.içi kullanırım anca bayramda yada yaz tatilnde uzun yola çıkarım motor küçültmek istiyorum buda zaten zincirleme hb arabaya dönüyo iş
  • 
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.