Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (790. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 788789790791792
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: moondance

Belli bir beygir gücüne kadar 4 silindir araçlarda my11 uygulanıyor.Daha önceki my07 ve my10'un geliştirilmişi sanırım.Yani zaten yetkili Brc bayine giderseniz my11 kitini takacaktır.Arabam 39.200 km'de..Hem 40.000 km'ye gelsin,hem de ramazan ayı geçsin diye bekliyorum.Kasımda teknik muayenesi geliyor.Eylül-ekim gibi taktırmaya karar verdim.

@mert karip hocam dikkat edersen yazılarımın hiçbir yerinde güvenlik noktasına değinmedim.Yetkili ve onaylı servislerde taktıracağın otogaz kitinde güvenli sorunu olmaz.Ben eski R9 Spring aracımda 2.5 yıl kullandım.Büyük olmasa da 1-2 kaza geçirdim ve lpg ile ilgili hiçbir sıkıntım olmadı.

valla hocam haberlerde görüyoruz gördükçe iyice soğuyoruz ama benim kafama takılan şu neden lpg li araçlar kaza yaptıktan sonra yanmaya başlıyo bu soru aklımda hep soru işareti olarak kalıyo gerçi okuduğuma göre arkadan çarpışma sırasında gazı otomatik kesilioyomuş
  • dün akşam brc nin sitesin star stop diye bir sitem okumuştum o daha mı iyi acaba hani şu mısbişhı asx olan tennoloji trafikte dururken araba motoru sessizce kapatıyo gaza bastımmı otmatik araba çalışıo asalında güzel bir şey acaba fiyat olarak pahalımıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

quote:

Orijinalden alıntı: moondance

Belli bir beygir gücüne kadar 4 silindir araçlarda my11 uygulanıyor.Daha önceki my07 ve my10'un geliştirilmişi sanırım.Yani zaten yetkili Brc bayine giderseniz my11 kitini takacaktır.Arabam 39.200 km'de..Hem 40.000 km'ye gelsin,hem de ramazan ayı geçsin diye bekliyorum.Kasımda teknik muayenesi geliyor.Eylül-ekim gibi taktırmaya karar verdim.

@mert karip hocam dikkat edersen yazılarımın hiçbir yerinde güvenlik noktasına değinmedim.Yetkili ve onaylı servislerde taktıracağın otogaz kitinde güvenli sorunu olmaz.Ben eski R9 Spring aracımda 2.5 yıl kullandım.Büyük olmasa da 1-2 kaza geçirdim ve lpg ile ilgili hiçbir sıkıntım olmadı.

valla hocam haberlerde görüyoruz gördükçe iyice soğuyoruz ama benim kafama takılan şu neden lpg li araçlar kaza yaptıktan sonra yanmaya başlıyo bu soru aklımda hep soru işareti olarak kalıyo gerçi okuduğuma göre arkadan çarpışma sırasında gazı otomatik kesilioyomuş

Bunu bu kadar büyütmeyin.Denetimsiz,gelişigüzel takılmış lpg kitinin elbette riskleri olacaktır.Ama sadece lpg'li araçlar mı yanıyor?Benzinli araçlar da yanabiliyor ama haberlerde benzinli araç yandı denmiyor.Basın nedense daha hassas lpg konusunda.Şimdi dönüşümcüler de kullanıcılar da daha bilinçli..
  • quote:

sanırım benim yorumumu dikkate almmamışsın.alta lpg hakkında sana yazmışstım...bir önceki sayfada (263) yazmıştım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

sanırım benim yorumumu dikkate almmamışsın.alta lpg hakkında sana yazmışstım...bir önceki sayfada (263) yazmıştım..

hocam pardon görmemişim şimdi okudum gerçekten sağol şimdi içim daha rahat simit tüp takyırmak düşüncesindeyim çünli bagaj bana lazım oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 10 Ağustos 2011; 21:09:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sancopanco

Arkadaşlar 2001 model 1.4 symbol un ön cam fiyatı ne civarda acaba haberi olan varmı?

Gecen sene 150ye degistirttim. 2001 symbol
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

tutukluk değilde gart gurt doğru kelime.aynen o sesi veriyo. yapışıyo derken de, eskisi gibi yukarıda değil debriyaj onu demek istedim.boşluk var sanırım.

arkadaşım hyundai accent araçındada debriyaj çok alcaktı dediğiniz gibi altta vidası var o çıkmış usta ve araç hep yarım debriyaj gittiği için baskı balatalatı falan hep bitirmişti *baskı balatalarınız bitik olabilir, birde şanzıman altı kelebeğe baktığın oda gaza ve debriyaja bastığınızda ses yapar cacur gucur önemli bir parça *hararet probleminiz yoktur umarım araçta ? .
  • quote:

mertkarip
    abi tabii ki önemlem almak çok önemli sünnettirde hatta ama öncelikle senin dikkatli olman önemli şahsen ben bir kaza yapsam Allah korusun lpg falan fark etmez kesin ölürüm yani,belli bir yerden sonrada insanın elinde olan birşey değil benzine gerçekten para verilmez bu ülkede güzel bir usta olduğu zaman çok fazla çekiş problemi yaşamazsınız sanmıyorum yokuşu çıkartır merak etmeyin sanki benzinliyken ucarak çıkıyosunuz biraz çekiş sıkıntısı herzman var o kadar olur clio bu sonuçta
  • dün akşamüstü gittim ustaya baktırdım. eğildi debriyaj pedalının biyerini sıkıştırdı. kaputu açıp baktı bi dolaşıp geldi, baskı balata değişecek ama şimdilik idare eder dedi. ilk belirtilerini vermeye başlamış yani.zaten ilerlediğinde belli eder o zaman değiştiririz dedi.120bine geldiğinde triger debriyaj frenler hepsi değişecek.şimdi 99binde. hararet sorunum olmuyor hiç.şehir içinde sıcak havalarda çok dur-kalk da biraz yükselse de hep normal seviyede. su da eksiltmiyor.

birde kırsal mazot almıştım yanlışlıkla istasyon el değiştirmis haberim yoktu. tavsiye üzerine totalden fulledim dün. hemen nasıl değişiyo arkadaş sesi, hızlanması. enjektör temizleyici koyacaktım, depoyu doldurmadan önce koymamız gerekiyormuş. bir dahakine dedim. zaten kararsızım enj. temizleyici konusunda.
  • quote:

dün akşamüstü gittim ustaya baktırdım. eğildi debriyaj pedalının biyerini sıkıştırdı. kaputu açıp baktı bi dolaşıp geldi, baskı balata değişecek ama şimdilik idare eder dedi. ilk belirtilerini vermeye başlamış yani.zaten ilerlediğinde belli eder o zaman değiştiririz dedi.120bine geldiğinde triger debriyaj frenler hepsi değişecek.şimdi 99binde. hararet sorunum olmuyor hiç.şehir içinde sıcak havalarda çok dur-kalk da biraz yükselse de hep normal seviyede. su da eksiltmiyor.

birde kırsal mazot almıştım yanlışlıkla istasyon el değiştirmis haberim yoktu. tavsiye üzerine totalden fulledim dün. hemen nasıl değişiyo arkadaş sesi, hızlanması. enjektör temizleyici koyacaktım, depoyu doldurmadan önce koymamız gerekiyormuş. bir dahakine dedim. zaten kararsızım enj. temizleyici konusunda.

İyi hocam sıkıntı yok dediğine göre herşey normal enjektör temizleyici hiç kullanmadım açıkcası benim araç benzinli arada bir 97 oktan koyuyorum oda fark ediyor çekişte kalkışlarda gerçekten ama kaliteli yakıt aldıktan sonra enj. temizleyici falan hikaye bana göre dikkatli olmak lazım.
    *debriyaja ve gaza basarken ses gelmiyormu artık yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

tutukluk değilde gart gurt doğru kelime.aynen o sesi veriyo. yapışıyo derken de, eskisi gibi yukarıda değil debriyaj onu demek istedim.boşluk var sanırım.

arkadaşım hyundai accent araçındada debriyaj çok alcaktı dediğiniz gibi altta vidası var o çıkmış usta ve araç hep yarım debriyaj gittiği için baskı balatalatı falan hep bitirmişti *baskı balatalarınız bitik olabilir, birde şanzıman altı kelebeğe baktığın oda gaza ve debriyaja bastığınızda ses yapar cacur gucur önemli bir parça *hararet probleminiz yoktur umarım araçta ? .

kafkas hocam...benimde arada bir 5. viteste giderken ışıklarda ve ya başka bir şeyden durduğum zaman 1. vitese geçiremiyorum öyle oluyorki kamyon vitesi gibi zorlattırıyor beni nedenini anlamıyorum bazen de hiç birşey olmuyor ses felan yapmıyor...ama şu hararet işine takıldım doğrusu onu yapıyor hatta çok yükselebiliyor frene bastığım zaman bile yükselme yapabiliyor sonra da bişey yokmuş gibi tekrar düzeliyor...iki defada yolda giderken hız göstergesi aniden sıfıra düştü sonra tekrar aynı seviyesine geldi...bu hararet yükselmesi olduğu zamanlarda lpg göstergesinin ışıkları da 2 dakikaya yakın zaman sonra sönüyor anlamadım gitti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: heybob

kafkas hocam...benimde arada bir 5. viteste giderken ışıklarda ve ya başka bir şeyden durduğum zaman 1. vitese geçiremiyorum öyle oluyorki kamyon vitesi gibi zorlattırıyor beni nedenini anlamıyorum bazen de hiç birşey olmuyor ses felan yapmıyor...ama şu hararet işine takıldım doğrusu onu yapıyor hatta çok yükselebiliyor frene bastığım zaman bile yükselme yapabiliyor sonra da bişey yokmuş gibi tekrar düzeliyor...iki defada yolda giderken hız göstergesi aniden sıfıra düştü sonra tekrar aynı seviyesine geldi...bu hararet yükselmesi olduğu zamanlarda lpg göstergesinin ışıkları da 2 dakikaya yakın zaman sonra sönüyor anlamadım gitti...

Hocam anlattıklarınızdan araçın şarj dinamosunun yanmış ve akü şarj tutmuyor olma ihtimalini çıkarıyorum aynı dediğiniz tepkileri daha öncede duymuştum aracınzıda yeniymiş aslında ama olabiliyor gösterin ihmal etmeyin.
    *Vites kutunuzdada problem var bariz
    *hararet sorunu içinde su devir daim pompası diye bir malzeme var onda sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 11 Ağustos 2011; 23:04:25 >
  • quote:

quote:

mertkarip
    abi tabii ki önemlem almak çok önemli sünnettirde hatta ama öncelikle senin dikkatli olman önemli şahsen ben bir kaza yapsam Allah korusun lpg falan fark etmez kesin ölürüm yani,belli bir yerden sonrada insanın elinde olan birşey değil benzine gerçekten para verilmez bu ülkede güzel bir usta olduğu zaman çok fazla çekiş problemi yaşamazsınız sanmıyorum yokuşu çıkartır merak etmeyin sanki benzinliyken ucarak çıkıyosunuz biraz çekiş sıkıntısı herzman var o kadar olur clio bu sonuçta

valla doğrı söylüyon hocam benzin gerçektende bayağı pahalı ki benim arabam sizin arabanızdan mutlaka çok yakar neden tekirdağda düz bir yer olmadığı için yağ bayır aşağı imiyorum yağ bayır yukarı çıkıyorum buda arabnın fazla yakmasına yol açıyo 50 benzin alıyorum 100 ile 140 km arassı gidiyo bazen 90 a kadar düşüyo o derece zaten lpg den vazgeçtim en azından erteledim otrup biraz daha düşüneceğim lpg hakkında arkadaşımın clio alize si var lpg li onu birkaç günlüğüne test için alacağım memnum kalırsam lpg taktıra bilirim belki
  • quote:

valla doğrı söylüyon hocam benzin gerçektende bayağı pahalı ki benim arabam sizin arabanızdan mutlaka çok yakar neden tekirdağda düz bir yer olmadığı için yağ bayır aşağı imiyorum yağ bayır yukarı çıkıyorum buda arabnın fazla yakmasına yol açıyo 50 benzin alıyorum 100 ile 140 km arassı gidiyo bazen 90 a kadar düşüyo o derece zaten lpg den vazgeçtim en azından erteledim otrup biraz daha düşüneceğim lpg hakkında arkadaşımın clio alize si var lpg li onu birkaç günlüğüne test için alacağım memnum kalırsam lpg taktıra bilirim belki

Süper fikir abi gerçekten ama arkadaşın yazdığı değerlerde güzel 70 lt. gazla 700 km yapıyorum rahat diyor gerçekte iyi yani alırsan arkadaştan aracı yorumları bekliyoruz.
  • Ben 1.750 liralık fiyatı duyduktan sonra lpg dönüşümünden vazgeçtim Ucuz lpg sistemi de taktırmak istemiyorum.En iyisi 2 yıl daha benzinli bineyim.Ayda 1000 km yapan taktırsın ama.Ben yıllık 8500-9000 km ile 1.750 liralık bir sistemin maliyetini çıkaramam.
  • beyler lpgye karsı degilim iyi marka oldugu sürece. fakat hesap ve mantık çerçevesinde düşünüldüğünde aracı oldugu gibi kullanmak daha iyi ve daha masrafsız oluyor. lpgde sadece o anlık seviniyorsunuz, ileriyi düsündüğünüzde benzinli ile lpg kafa kafaya cıkıyor.

misal sıfır arac düsünenler dizel almak isterlerse lpg ile dizeli kendimce kıyasladıgımda, lpg dizele göre daha avantajlı duruma geliyor....
    dizel aracta uzun yol ve cok km yapmadıgın sürece dizel avantajlı olyor.

lpg ile benzini kıyasladıgında kafa kafaya tam gelmesede lpg birazdaha önde. bu yüzden dizel arac düsünenler lpg düsünsün.
    benzinli arac düsünenlerde benzinli kullanmaya devam etsin.

bu benim düsüncelerim ,kendimce dogru buluyorum, katılan olur veya olmaz benzinlige ugradıgınızda anlık mutluk olmak isterseniz lpg taktırın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

beyler lpgye karsı degilim iyi marka oldugu sürece. fakat hesap ve mantık çerçevesinde düşünüldüğünde aracı oldugu gibi kullanmak daha iyi ve daha masrafsız oluyor. lpgde sadece o anlık seviniyorsunuz, ileriyi düsündüğünüzde benzinli ile lpg kafa kafaya cıkıyor.

misal sıfır arac düsünenler dizel almak isterlerse lpg ile dizeli kendimce kıyasladıgımda, lpg dizele göre daha avantajlı duruma geliyor....
    dizel aracta uzun yol ve cok km yapmadıgın sürece dizel avantajlı olyor.

lpg ile benzini kıyasladıgında kafa kafaya tam gelmesede lpg birazdaha önde. bu yüzden dizel arac düsünenler lpg düsünsün.
    benzinli arac düsünenlerde benzinli kullanmaya devam etsin.

bu benim düsüncelerim ,kendimce dogru buluyorum, katılan olur veya olmaz benzinlige ugradıgınızda anlık mutluk olmak isterseniz lpg taktırın..

DOSTUM BEN BENZİNLİĞE GİRDİĞİMDE MUTLU OLMAK İSTİYORUM.
  • valla arakdaşlar ben ne lpg ne dizel bugün küçük kızımı bakıcıya bırakırken bir tane 2006 renault clio 1.2 16v Authentique beyaz 30.000 km de yok satılık galiba onu alacağım büyük ihtimal sahibi ile anlşırsam 1.2 16v 75 bg hakkında ne düşünnüozsunuz ş.içi az yakarmı şuanda forumları karış karış geziyorum 1.2 16v hakkında LÜTFEN YAZARKENDE OLUMLU SÖLEİNKİ ALIYIM
  • quote:

valla arakdaşlar ben ne lpg ne dizel bugün küçük kızımı bakıcıya bırakırken bir tane 2006 renault clio 1.2 16v Authentique beyaz 30.000 km de yok satılık galiba onu alacağım büyük ihtimal sahibi ile anlşırsam 1.2 16v 75 bg hakkında ne düşünnüozsunuz ş.içi az yakarmı şuanda forumları karış karış geziyorum 1.2 16v hakkında LÜTFEN YAZARKENDE OLUMLU SÖLEİNKİ ALIYIM

clio HB dimi abi valla kasası biraz daha ağır ve 1.2 motor bunun baya bir tartışması olmuştur herzaman her yerde gene başlayacak ama genelde yorumlar 1.4 8v den en kötü ihtimal aynı yakacağıdır ki çoğu kişi fazla yakacağını söylerler hele ş.içinde bende aynı düşüncedeyim hatta birazdaha fazla yakacağı görüşündeyim kalkışlarda falan bariz daha fazla yakar çünkü K.bakma ama abi akıl karı değil 2007 aracını satıp onu almak tamam araç temizmiş 2006 ve 30 binde az gerçekten ama yapılmaz böyle birşey bence tak lpg yi 1-2 sene birikim yap adam akıllı bir dizel araç al.
  • quote:

quote:

valla arakdaşlar ben ne lpg ne dizel bugün küçük kızımı bakıcıya bırakırken bir tane 2006 renault clio 1.2 16v Authentique beyaz 30.000 km de yok satılık galiba onu alacağım büyük ihtimal sahibi ile anlşırsam 1.2 16v 75 bg hakkında ne düşünnüozsunuz ş.içi az yakarmı şuanda forumları karış karış geziyorum 1.2 16v hakkında LÜTFEN YAZARKENDE OLUMLU SÖLEİNKİ ALIYIM

clio HB dimi abi valla kasası biraz daha ağır ve 1.2 motor bunun baya bir tartışması olmuştur herzaman her yerde gene başlayacak ama genelde yorumlar 1.4 8v den en kötü ihtimal aynı yakacağıdır ki çoğu kişi fazla yakacağını söylerler hele ş.içinde bende aynı düşüncedeyim hatta birazdaha fazla yakacağı görüşündeyim kalkışlarda falan bariz daha fazla yakar çünkü K.bakma ama abi akıl karı değil 2007 aracını satıp onu almak tamam araç temizmiş 2006 ve 30 binde az gerçekten ama yapılmaz böyle birşey bence tak lpg yi 1-2 sene birikim yap adam akıllı bir dizel araç al.

hocam öle diyosunda bu sözlerini 1.2 albea symbol hakkında desen dediklerini %100 doğrularım ki daha önce yazdığım gibi forumu allak bullak ettim iyi diyende var kötü diyende bana zaten bir değiişlik olsun ki arabanın rengi+km si vs bunklar beni çok etkiliyor lpg ye hiç güvenim yok taktırıcam desemde bir türlü ısınamadım dizel desen 1 yada 2 yaş daha büyük araba almam lazım az km yapmışlara fiyatı şişiriyolar bide arabanını ön görüntüsüni iyce kaybetti sayılır gölgede neysede sabah falan arabaya bir gneş çıkınca arabayı görmen lazım farlar matlaştı (hafta sonu temizletcektim) ön kaput harita ön tampon un iki yani sürtük birisi çok göze batıyo arabayı 61.000 kmde aldım adam direksiyonu yemiş sırf görüntü çirkinliğinden kılıf taktım direksiyona vs ben bu arabadan bıktım sayılır
  • 
Sayfa: önceki 788789790791792
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.