Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (773. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağol kafkas arkadaşlar hepinizin kandilli mübarek olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Ogretmen

quote:

Orijinalden alıntı: bunyas288

quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Ogretmen

Selam arkadaşlar, arabamın kapı fitilleri yıpranmış kapılarda esneme dolayısıyla da bozuk yollarda ses yapıyor. Ekonomik çözüm önerileriniz bekliyorum.

Hocam kapı fitillerin içerisine serum hortumu koymayı dene istersen . Metresi 2- veya 3 lira bir şey 10 tl civarı bir kapıyı halledersin. bir kapıya yap faydasını görürsen diğerlerine de yaparsın

(Serum hortumu derken koldan kan alırken turnike yaptıkları sarı hortumu kastediyorum.)

cevaplarınız için teşekkürler, ilk fırsatta deneyip sonuçları burada paylaşırım.

Soruna kökten çözüm için fitilleri değiştirdim. Tanesi 27,5 TL. 4 kapı için 27,5*4=110 TL, ne ses kaldı ne gıcırtı. oh be dünya varmış
    Bu arada kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknik_Ogretmen -- 28 Haziran 2011; 23:02:09 >
  • Merhabalar. Arkadaşlar 2002-2003 clio dizel arıyoruz kardeşe. Buralarda satan var ise yada bildiğiniz bir yerde bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler
  • Arkadaşlar benim cilio gaza basınca araba sağa doğru gidiyo hemde sağlam gidiyo.Gazdan ayağını çekincede sola doğru gidiyo rot ayarı yaptırdım ama herhangi bir düzelme olmadı. Gerçi aracın ön amartisörlerinde sıkıntı var ama ondan yapmaz nedeni ne olabilir. Gaza basınca feci derecede araç sağa doğru gidiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Arkadaşlar benim cilio gaza basınca araba sağa doğru gidiyo hemde sağlam gidiyo.Gazdan ayağını çekincede sola doğru gidiyo rot ayarı yaptırdım ama herhangi bir düzelme olmadı. Gerçi aracın ön amartisörlerinde sıkıntı var ama ondan yapmaz nedeni ne olabilir. Gaza basınca feci derecede araç sağa doğru gidiyo.

hocam pek anlamam ama kendimce cevap vereyip belki sorun amortisörde ola bilir cünkü agırlık merkezini dogru düzgün ayarlayamıyordur...
    zaten böyle durumda ilk aklam gelen rot ayarıdır. rot ayarı yaptırdıgınızdan dolayı rotu söylemem gerek yok .. lastik hava basıncındanda kaynaklı olabilir bunuda ihmal etmeyiniz..

sorun ön akslardada olabilir ,birsey rotil diyorlardı unuttum rotillerde de sorun olabilir... teknik servise giderek durumu arz edin ordaki ustanın görüşünü alın. yaptırmanız şart degil teknik serviste bilgi edinmek icin ücrette almıyorlar.. size yol gösteririler kesin ve net olarak..

tabi serviste yaptırmanızı öneririm.. her bölümün ustası farklı oldugundan orda ne var ne yok cok daha iyi bilir ve sorununuzu dört dörtlük yaparlar...

araba ile giderken kesinlikle yavaş gidin ön düzeni bozmakla kalmazsınız araba kendini atı verir Allah muhafaza takla actırır...
  • lastik hava basınçlarındada bişey yok 32 ye ayarlamışım dünde kontrol ettim. Araba sağa doğru çekmiyo resmen gaza basınca araba sağa doğru fırlıyo sanki sol taraf hiç iş yapmıyomuş aracın sadece sağ tekeri güç veriyomuş gibi. gazdan çekincede araba sola çekiyo normal bi çekme yani. Anlamadım çok ilginç müsait olunca gösterecem bi ustaya ama ilk defa böyle bişey gördüm oraçlar normalda sağa sola çekerler o çok başıma geldi ama bu değişik araba resmen gaza basınca sağa doğru gidiyo.
  • arkadaşlar arbama yeni kılıf aldım daha takmaya fırsatım olmadı.Ama arka koltuğa baktım sırt kısmı sökülmüyor yada ben sökemedim nasıl sökülüyor .
  • quote:

lastik hava basınçlarındada bişey yok 32 ye ayarlamışım dünde kontrol ettim. Araba sağa doğru çekmiyo resmen gaza basınca araba sağa doğru fırlıyo sanki sol taraf hiç iş yapmıyomuş aracın sadece sağ tekeri güç veriyomuş gibi. gazdan çekincede araba sola çekiyo normal bi çekme yani. Anlamadım çok ilginç müsait olunca gösterecem bi ustaya ama ilk defa böyle bişey gördüm oraçlar normalda sağa sola çekerler o çok başıma geldi ama bu değişik araba resmen gaza basınca sağa doğru gidiyo.

Sağa çekiyor derken hocam direksiyonda da faaliyet gidiyormu sola doğru çevirebiliyormusunuz ve direksiyon sertliği nedir ?
  • direksiyon çevrilebiliyo ama sürekli sola doğru baskı yapmak zorunda kalıyosun. direksiyon sertliği normal clio sertliği
  • quote:

direksiyon çevrilebiliyo ama sürekli sola doğru baskı yapmak zorunda kalıyosun. direksiyon sertliği normal clio sertliği

eğer sağ taraftan darbe almadıysan çekmenin sebebi lastiklerin eski olmasındanda kaynaklanabilir dostum bir taraf daha çok aşınmıştır o tarafa doğru çekme yapar araç.
  • Merhaba
    Arkadaşlar symbol 2011 exp. benzinli aracım şuan 1800 km.ler de.
    Rodaş zamanı geçmiştir diye düşünüyorum. 5.vites de otobanda 100-110 arası gidiyorum. Motorun tam anlmıyla
    yani performansıyla ilgili ne kadar daha km. yapmalıyım? El kitabında 2000 3000 bin km.den sonra performansını
    göreceksiniz diye yazıyor ama bilemiyorum. Leon Hocam seninle daha önce yazışmıştık. Bana 1000 km.den sonra
    neler yapmam gerektiği hakkında genel bilgi verebilirim demiştin...
    Yardımlarınızı rica edebilir miyim?

Tşk...
  • slm arkadaslar nasılsınız ıyısınızdır ınsallah....gorsellık bakımından araca yapmak ıstedıklerım var goruslerınızı almak ıstedım..yaptırmak ıstedıklerım..sunler... home floow-farların gec kapanması...ıc aydınlatmayı artırmayı dusunuyorum..-bır de cam modulu taktırmak ıstıyorum goruslerınız nelerdır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vın art

Merhaba
    Arkadaşlar symbol 2011 exp. benzinli aracım şuan 1800 km.ler de.
    Rodaş zamanı geçmiştir diye düşünüyorum. 5.vites de otobanda 100-110 arası gidiyorum. Motorun tam anlmıyla
    yani performansıyla ilgili ne kadar daha km. yapmalıyım? El kitabında 2000 3000 bin km.den sonra performansını
    göreceksiniz diye yazıyor ama bilemiyorum. Leon Hocam seninle daha önce yazışmıştık. Bana 1000 km.den sonra
    neler yapmam gerektiği hakkında genel bilgi verebilirim demiştin...
    Yardımlarınızı rica edebilir miyim?

Tşk...

hocam rodaj süresi 1000km fakat performans ve yakıt tasarrufu icin tam anlamıyla 4000,5000km yapman gerekir..
    tabikide bu süreçte performans performans kaybını veya motorun hantalaşmaması icin belirli aralıklarda bir takım şeyler yapman gerekir...
    ilk bakıma kadar rodaj ayarını nasıl gecirdiysen aracı yumuşak şekilde kullandıysan ilk bakıma kadar böyle kullanmanı tavsiye ederim...

yukarda belirttiğim gibi belli aralıklarda motoru devirli kullanmanı öneririm.. atıyorum haftada 1 kere olur 1 ayda bir olur 3 ayda bir olur 2 ayda 2 kez gibi belirli zamanda belirli aralıklarda yaparsan motorun performans açısından cok daha iyi olur...

2. viteste 4000devirden sonra vites degiştirisin. veya 3500
    3. viteste 4500 devirden sonra vites degiştirisin veya 4000
    4. viteste 4000 devirden sonra degiştirirsin veya 4500
    5. viteste 5500 devirde kullanırsın.. veya 4000

yani vites gecişlerini yüksek devirde yap.. tabikide bunları yaparken otobanda yap ... sehir ici zaten buna müsayip degil bildiğin üzere..
    birde şuvar 4000 ne geldin hemen vites degiştirme 1. ve 2. vites haric 3,4,5. viteslerde 15 ve 30 saniye böyle devirli kullan sonra vites degiştir...

haftada veya ayda yada 3 ayda bir yaptıgında bu performansı.... normal kullanırken 3000 devirde vitesleri degiştir...

sen 5. viteste 110 yaptıgını söylüyorsun ben 3. vitste 110 yapıyorum .

tabikide normal kullanırken 5. vites 110 iyidir. 130 kmden sonrası gercekten risk içeriyor...

aracın ilk bakıma girdikten sonra nasıl kullanırsan kullan herseyini tamlamışsındır..
    yine devirli kullanman gerekiyor ama bu 6 ayda 1 olur ,1 senede 1 olur sana kalmış birsey.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cozep

slm arkadaslar nasılsınız ıyısınızdır ınsallah....gorsellık bakımından araca yapmak ıstedıklerım var goruslerınızı almak ıstedım..yaptırmak ıstedıklerım..sunler... home floow-farların gec kapanması...ıc aydınlatmayı artırmayı dusunuyorum..-bır de cam modulu taktırmak ıstıyorum goruslerınız nelerdır..

hocam benim düsünceme göre
    home floow özelliği cok gereksiz bir özellik. normal standart donanımdada bu özellik mevcut ama 1 allahın kulu kullanmış degil...
    adından belli oldugu gibi sen eve rahatlıkla gidene kadar belirli süre sonra kendiliğinden sönüyor.. bu özelli hic bir yerde kullanamazsın, villada oturusun heryer zindan olur bel ki kullanırsın. bunun yerine arabanın basında birsi durun biris evden el fenerini getrsin sonra arabanın yaındakide eve gellir el feneri ile...

iç aydınlatma olabilir..
    cam moduda ola bilir, eger benim bildiğim gibi aracın camları acaıkken sen aracı uzaktan kumandalı anahtar ile kapattıgında otomatikmen camlarda kendi kendine kapanan özellik olması gerekir..

hevesini kırmak gibi olmasın ama bence hic birsey yaptırmaaa.. tamam isteklerin güzel ama bizim arabaya göre degil.
    aracını satarsın bu özelliklerde olan araba alırsın.. daha iyi girdiğin zahmete degmez...
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-28-500km-orjinal-km-53316679/detay/

arabamı satıyorum en son kaç eder

sürtmeden dolayı şoför kapısı ve sol ön çamurluk orjinali ile değişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: m6nay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-28-500km-orjinal-km-53316679/detay/

hocam sürmeden veya kazadan dolayı degişmesi farketmez neticede degişmiş birsekilde..

şimdi aracınıza nasıl fiyat bictiniz bilmiyorum ama netteki ilanlarla nerdeyse kafa kafaya. zaten netteki fiyatlar şişik birde bunun üstüne sizde ekleyince ortaya inanılmaz fiyatlar çıkıyor....

full orjinal 2006 model araba 16.500tlye gider.. sizin arabanın tek tutundugu dal kmsi...16.000tlye temiz gider 16,500tl direnin derim...

cünkü 2010 model yeni symbol otantik 20,000tlye gidiyor bir arkasada 10.000kmde sattı... sizin araba 6 yasında, o arkadasın arabası 2 yasında arada 4 yas varken arada 3000tl varsa benim tercihim yeni symboldan yana olur.

bu yüzden 3 ü 5i aramadan arabayı 16.000tlye temiz satın derim.. ben alıcı olsam 14.000tlden fazla vermezdim...

bir tane daha önernek verirsem burda bir arkadasda eski symbolünü satıp 2005 model olması lazımdı yada 2006 full orjinaldii, kmsini bilmiyorum 15.000tlye sattmış. yerine yeni symbol almış...

artık gerisini siz düsünün..
  • 17000 den aşağı verme
    quote:

Orijinalden alıntı: m6nay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-28-500km-orjinal-km-53316679/detay/

• arkadaşlar iyi akşamlar nasılsınız iyisiniz cuma akşamı iş yerinnden çıktım kvşaktan çıkarkan arka tampona sürttü (sağ) arabadan indim iş yerindenden bi arkadaş çıktı dedi ben senin arbayı yaptırıcam ulan dedim senin yaptırmanı beklicem bilmediğim usta arabaya ne yapcak ne etcek c.martesi gittim benim tanıdık ustaya akşam verdim aravbayı bu sabah aldım 50 tl ye işi hallettim daha önce ufak bir sürtük vardı sağ tarfta oda aradan çıktı hiç karşı taraftan araba sürttün diye para istemedim bana yakışanda buydu tamam dedim kardeşim sen git yoluna ben hallederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: cozep

slm arkadaslar nasılsınız ıyısınızdır ınsallah....gorsellık bakımından araca yapmak ıstedıklerım var goruslerınızı almak ıstedım..yaptırmak ıstedıklerım..sunler... home floow-farların gec kapanması...ıc aydınlatmayı artırmayı dusunuyorum..-bır de cam modulu taktırmak ıstıyorum goruslerınız nelerdır..

hocam benim düsünceme göre
    home floow özelliği cok gereksiz bir özellik. normal standart donanımdada bu özellik mevcut ama 1 allahın kulu kullanmış degil...
    adından belli oldugu gibi sen eve rahatlıkla gidene kadar belirli süre sonra kendiliğinden sönüyor.. bu özelli hic bir yerde kullanamazsın, villada oturusun heryer zindan olur bel ki kullanırsın. bunun yerine arabanın basında birsi durun biris evden el fenerini getrsin sonra arabanın yaındakide eve gellir el feneri ile...

iç aydınlatma olabilir..
    cam moduda ola bilir, eger benim bildiğim gibi aracın camları acaıkken sen aracı uzaktan kumandalı anahtar ile kapattıgında otomatikmen camlarda kendi kendine kapanan özellik olması gerekir..

hevesini kırmak gibi olmasın ama bence hic birsey yaptırmaaa.. tamam isteklerin güzel ama bizim arabaya göre degil.
    aracını satarsın bu özelliklerde olan araba alırsın.. daha iyi girdiğin zahmete degmez...

leon hocamın dediği gibi te dal km si çok aşağı vermiyor istemiyosanız 16.750 satın derim ama gerçekten km olsun vs temiz arbaymış bide o koyduğunuz fiyata makyajlı kasalar var ve bariz bi donanım farkı var
  • 
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.