Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (771. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir sorum olacaktı 1.4 symbol aracımla 200 km yol yaptım. 200 km de 50 tl lik benzin harcaması yaptı. bu rakam hesaplamalarıma göre 0,25 krş geliyor. aracım fazlamı yakmış azmı yakmış. uzun yol 110-120 km hız

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

merhaba aekadaşlar bugün gdip seviste arabanın camını yaptırdım helalinden 150 tl verdim böle arabanın her yeri çalışıyo ya arabayı çok seviyom ama bir yeri bozulunca gözüme gözükmesin arakadaşlar

: ) abi benim dediğim cıktı,her ustanın yapa bilecegi bir uzmanlık alanı degil. servis olmasına ragmen fiyatını iyi yaptırmışsın, sanırım indirim kampanyasından faydalandın. 25 hazirana kadar uzattı renault.. 2 yıl garantili kapsamında olmuştur her hangi bir sorunla karsılastıgında insallah karsılasmazsın ama ücret ödemeden yaptıra bilirsin....

her zman bunu söylüyorum orjinal yedek parcacı ile renaultun parca fiyatları 5 asagı 10 yukarı aynı sadce işçilik pahalı serviste...

tekrar hayırlı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmert08

günaydın arkadaşlar

bir sorum olacaktı 1.4 symbol aracımla 200 km yol yaptım. 200 km de 50 tl lik benzin harcaması yaptı. bu rakam hesaplamalarıma göre 0,25 krş geliyor. aracım fazlamı yakmış azmı yakmış. uzun yol 110-120 km hız

teşekkürler

hocam arac boş mu dolu mu oldugunu belirtmemişsiniz fakat araba boş ise hızına göre normal bir deger bence. araba dolu isehızına göre bu deger cok cok iyi bence. (fazla yakmamış)
  • arabada şöför dahil 4 kişi vardık.
  • arkadaşlar 2008 clio expression 100.000 km'de benzinli.... 17.000 lira. kazası yok.. fiyat nasıl sizce? bir de 100.000 km yüksek bir kilometre midir? aracı tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmert08

arabada şöför dahil 4 kişi vardık.

hocam aracın agırlıgı ve hızına göre cok cok iyi yakmış motor..bundan düşüğünüde bekleyemezsin zaten bu hızda. hızı 80-90lara düsürseydin dahada az yakardı... bagaj sanırım yoktu.. : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: 990500135m

arkadaşlar 2008 clio expression 100.000 km'de benzinli.... 17.000 lira. kazası yok.. fiyat nasıl sizce? bir de 100.000 km yüksek bir kilometre midir? aracı tavsiye eder misiniz?

hocam ne yaptın sen yhaa 3yasındaki arabanın kmsi 100.000 olupta 17.000tl vermen cok sacma . aracı kullanan şirkent arabası galiba bayag bi zengin şirket olmalı ki benzin masrafından kacınmamış...

3 yaşındaki aracın km 45.000 km olması gerekir, resmen 2 katı bir km söz konusu, bakımları yapılmışmı diye sormuyorum kesin aksatılma vardır...

zaten aracın yarı ömrü bitmiş 100.000km olamsından dolayı bu motorlar iyi bakıldıgı sürece 200.000km kadar seni veya bir baskasını üzmez..

zaten aracın normal km hali 17.000tlye gidiyor, yıpranmış arabayada 17.000tl vermek akıl kaarı degil bence..

2000model opel astra olsan 10 yasındaki araca 100.000km normal derim ve almanı önerirdim..

3000tl fazla kat 2009-2010 model yeni symbol otantik donanımlısını al daha iyi..

19.000tlye 2007 model symbol dizel araba al daha iyi 100.000km yasına cok ama senin önerdiğin arabanın yanında cok daha iyi diye biliirm..

dedigmi yanlıs anlama ben olara titizlikle ve kendim alırmuşum gibi düsündüğüm icin cevap veriyorum..

bu aracı alakn kişin aklında bir sorun oldugunu düsünüyorum.. sen ucuz diye alıyorsun ama ucuz degil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: 990500135m

arkadaşlar 2008 clio expression 100.000 km'de benzinli.... 17.000 lira. kazası yok.. fiyat nasıl sizce? bir de 100.000 km yüksek bir kilometre midir? aracı tavsiye eder misiniz?

hocam ne yaptın sen yhaa 3yasındaki arabanın kmsi 100.000 olupta 17.000tl vermen cok sacma . aracı kullanan şirkent arabası galiba bayag bi zengin şirket olmalı ki benzin masrafından kacınmamış...

3 yaşındaki aracın km 45.000 km olması gerekir, resmen 2 katı bir km söz konusu, bakımları yapılmışmı diye sormuyorum kesin aksatılma vardır...

zaten aracın yarı ömrü bitmiş 100.000km olamsından dolayı bu motorlar iyi bakıldıgı sürece 200.000km kadar seni veya bir baskasını üzmez..

zaten aracın normal km hali 17.000tlye gidiyor, yıpranmış arabayada 17.000tl vermek akıl kaarı degil bence..

2000model opel astra olsan 10 yasındaki araca 100.000km normal derim ve almanı önerirdim..

3000tl fazla kat 2009-2010 model yeni symbol otantik donanımlısını al daha iyi..

19.000tlye 2007 model symbol dizel araba al daha iyi 100.000km yasına cok ama senin önerdiğin arabanın yanında cok daha iyi diye biliirm..

dedigmi yanlıs anlama ben olara titizlikle ve kendim alırmuşum gibi düsündüğüm icin cevap veriyorum..

bu aracı alakn kişin aklında bir sorun oldugunu düsünüyorum.. sen ucuz diye alıyorsun ama ucuz degil..

hocam tavsiyen için teşekkür ederim ama.. aşağıdaki liste 2008-2011 expression ların fiyatları. en azdan en yüksek fiyatlıya sıralanmış.

http://tinyurl.com/5tqxgz3

araç, 229 aracın içinde en ucuz 3.sü...

tekrar değerlendirirsen sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 990500135m -- 23 Haziran 2011; 13:20:51 >
  • bu arabanın en az 1000 tl en çok 2000 tl masrafı var arkadaşım adam hiç bişey yazmamış; büyük ihtimalle 1500 lira masraf yapacağıma satarım 1000 lira eksiğine 500 lira cebimde kalır daha düşük km li bi araç bulurum diye düşünmekte galiba kendine de süre tanımış eğer satamazsam bakımı yapar biraz daha binerim muhabbetinde galiba satıcı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

bu arabanın en az 1000 tl en çok 2000 tl masrafı var arkadaşım adam hiç bişey yazmamış; büyük ihtimalle 1500 lira masraf yapacağıma satarım 1000 lira eksiğine 500 lira cebimde kalır daha düşük km li bi araç bulurum diye düşünmekte galiba kendine de süre tanımış eğer satamazsam bakımı yapar biraz daha binerim muhabbetinde galiba satıcı

anlaşıldı... almayın diyorsunuz yani :)
    bana da fiyatı gayet uygun gelmişti. bundan önceki arabamı da 3 yaşında iken 90.000'de almıştım(getz). çok şükür hiç sorun çıkarmadı.. neyse vazgeçirdiniz beni:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyprince
    eyvallah leon hocam mesai çıkışında arayıp öğreneceğim. sizce bu parçalar değiştikten sonra sorunum düzelecekmidir ?

hocam kesin düzelcek diyemem eger bu parçaları degiştirip , lastik hava basıncını degiştirip, benzinini opetten aldıgın halde degişme yoksa. aracının benzin ayarı düzensiz olabilir, sistem hava benzin karısımını iyi ayarlamıyor olabilir bu yüzden.. bu yüzden olayın kolay tarafından çözmek gerekir eger çözülmediyse teknik servise durumu arz edersin onlarda aracı bilgisayara baglayarak benzin ayarını, bezin hava ayarına kontrol edereler.

belki başka parcadan dolayı cok yaktıgnı saptayarak degiştirmeye giderler...
    ilk önce benim dediklerimi uygularsan senin acından cok daha iyi olcaktır... serviste parça degiştirmeye gideceksen durumu yetkili personele söyle arz et.. aracımın cok yaktıgını anladıgımdan dolayı bu bu parcaları degiştirmek istiyorum fakat aracımın bu parcalardan mı yoksa her hangi bir sorundan dolayı cok mu yakıyor diye konrol edilmesini istiyorum dersen araban icin cok cok iyi olcaktır....

hocam dediğiniz parçaları (havafiltresi-15 tl,4adet buji-35 tl,ve 10 tl işçilik) 60 tl ye değiştirdim bakalım bizim yakıt işi ne olacak umarım düzelir. düzelmezsede yetkili servisin yolunu tutcağız sanırım.
  • geliyo geliyo renault duster geliyo

CLİO SYMBOL GRUBU
  • .

CLİO SYMBOL GRUBU
  • .
  • .

CLİO SYMBOL GRUBU
  • quote:

geliyo geliyo renault duster geliyo

abi gelmesine geliyorda :) sadece 2 ülkede şatışları gerçekleşçek miş.. brezilyada üretilip brezilya ve arjantinde şatışta olcakmış..
    türkiye de duster renault diye gecerse dusterın satışları ikiye katlanır diye düşünüyorum...

iç tasarımı eskisine göre cok cok iyi. fakat arka tarafını iyi yapamamış, biraz gösterişli olsa türkiyede satılmama gibi durum söz konusu degil...
    birde cam aralarına yeni symbollerdeki gibi film veya siyah etiket tabakasıyla kaplansa dahada iyi olcaktır..
    tabi bunu renault düşünmesine düşünmüştür ama maliyet acısından koymamıştır... zaten alan kişi mutlaka yaptırır, ben burda bir kac tane gördüm. cokta şık durmuştu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyprince
    hocam dediğiniz parçaları (havafiltresi-15 tl,4adet buji-35 tl,ve 10 tl işçilik) 60 tl ye değiştirdim bakalım bizim yakıt işi ne olacak umarım düzelir. düzelmezsede yetkili servisin yolunu tutcağız sanırım.

abi uzun yol yapmazsan tam anlayamazsın 50,100km gitmen gerekir nasıl yaktıgını bilmen için.. zaten normal yaktıgını anlayınca ,tamamen kullanıma ve yol sartlarına göre cok yaktıgını anlamış olursun....

yine bu parcaları degiştirdigin iyi olmuş, sana zararı asla olmaz bunun geri dönüşü benzin olarak sana geri yansıyacaktır...
  • quote:

quote:

abi gelmesine geliyorda :) sadece 2 ülkede şatışları gerçekleşçek miş.. brezilyada üretilip brezilya ve arjantinde şatışta olcakmış..
    türkiye de duster renault diye gecerse dusterın satışları ikiye katlanır diye düşünüyorum...

iç tasarımı eskisine göre cok cok iyi. fakat arka tarafını iyi yapamamış, biraz gösterişli olsa türkiyede satılmama gibi durum söz konusu degil...
    birde cam aralarına yeni symbollerdeki gibi film veya siyah etiket tabakasıyla kaplansa dahada iyi olcaktır..
    tabi bunu renault düşünmesine düşünmüştür ama maliyet acısından koymamıştır... zaten alan kişi mutlaka yaptırır, ben burda bir kac tane gördüm. cokta şık durmuştu..

hocam inşallah türkiyedede satışa çıkar
  • quote:

quote:

quote:

hocam inşallah türkiyedede satışa çıkar

iyi güzel hoşta ben anlamam böyle yanarlı dönerli işleri sırf fiyat arttırmak için yapılan bir uygulama,olucak fiyatı 50 bin kimse almaz gene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

iyi güzel hoşta ben anlamam böyle yanarlı dönerli işleri sırf fiyat arttırmak için yapılan bir uygulama,olucak fiyatı 50 bin kimse almaz gene.

: ) dedigne katılıyorum fakat zaten bu arabanın tek tutunma dalı var oda ucuz olması, 50.000tl verdikten sonra giderim nissan qashqai alırım.
    qashqai çok begeniyorum ama iç konsalu, tasarımı hiç güzel degil...

sonucta daci gibi nissanda renault bünyesinde calışan marka. nissan marka 1. sınıf gözüyle bakılırken dacia 2. sınıf bir araba gözüyle bakılıyor...
    şuanda türkiyeye gelirmi bilmiyorum ama daha önce benim cebe bununla ilgili mesaj gelmisti artık dacia duster renault marka olarak cıkcak diye..
    bu mesaj türkiye icin mi gecerliydi avrupa icin mi bilemedim..

mertin mesajını görünce bakayım dedim internete amerika pazarına girmek icin ve renault markanın tekrar orda tutulması amaclı yapılan bir calısmasıymış...
  • 
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.