Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (758. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 756757758759760
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sfzb67

Akaryakıta indirim...
    Yarından geçerli olmak üzere akaryakıt fiyatlarına 8-10krş indirim oldu.
    ---------------
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17745211.asp?gid=381

2 gün sonra 20 kuruş zam gelir doldurun depoyu bence.
  • S.A. arkadaşlar nasılsınız cliolar ne alemde sıkıntı yoktur umarım ?

Saygılar
  • Merhaba Arkadaşlar Bende 2006 Model 1,5 DCI Sybmbol Alize aracımla aranızdayım.
    Araç ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Özellikle de yakıt tasarrufu için nelere dikkat etmeliyim? Sizin 100 km de tüketimler kaç lt. ?
    Bu arada aracın motor suyunu eksilttiğini farkettim hemen tamirciye gittim, kaçak bulamadı fakat depoya bir toz döktü kaçakları kapatıyormuş. Şimdilik sorun da gözükmüyor. Bu konuda yapılacak bir şey var mıdır ?

Kazasız Sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

S.A. arkadaşlar nasılsınız cliolar ne alemde sıkıntı yoktur umarım ?

Saygılar

eyvallah abi seni sormalı, şükür aracla ilgili sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mikegolf

Merhaba Arkadaşlar Bende 2006 Model 1,5 DCI Sybmbol Alize aracımla aranızdayım.
    Özellikle de yakıt tasarrufu için nelere dikkat etmeliyim? Sizin 100 km de tüketimler kaç lt. ?
    Bu arada aracın motor suyunu eksilttiğini farkettim hemen tamirciye gittim, kaçak bulamadı fakat depoya bir toz döktü kaçakları kapatıyormuş. Şimdilik sorun da gözükmüyor. Bu konuda yapılacak bir şey var mıdır ?

Kazasız Sürüşler...

hocam normal kullanım ve sehir ici trafikte ortalama 100kmde/7 litre tüketim yapıyor. ama 7,8litreyi gecen olmadı galiba.
    tozu mozu bilmem ama kacagın oldugu yerin su temasıyla donmasını saglıyor galiba buda bir cözüm ama tam anlamıyla degil. bazı antifreezli sularda bu özellik var su sızıntısında hemen donuyor. insan kanı gibi pıhtılasıyor kısaca...

keşe tozu dölmeden önce usta kacagı bulamadıysa servise götürüp orda 5,10 yukarı fazla vererk işini hallede bilirdin.
    tam emin degilim ama olasılıgı cok az egzos yoluylada su atabilir, motor suyu haznen genişlediyse genlesmeden dolayı ufak bir acıklıkla buharlasarak su kaybı meydana gele bilir.

basına gelen arkadaslar varsa onların yorumu dahada iyi olur.
  • teşekkürler !
  • quote:

Kazasız Sürüşler...

Aracınız hayırlı olsun dizel olanları çok ekonomik bildiğiniz üzere yakıt sarfiyatını en iyi kullanan arkadaşlar verecektir benim aracım benzinli idi ona rağmen çok az yakıyordu dizel çok çok az yakacaktır.Aracınızı ne kadar aldınız km ve boya durumu nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Kazasız Sürüşler...

Aracınız hayırlı olsun dizel olanları çok ekonomik bildiğiniz üzere yakıt sarfiyatını en iyi kullanan arkadaşlar verecektir benim aracım benzinli idi ona rağmen çok az yakıyordu dizel çok çok az yakacaktır.Aracınızı ne kadar aldınız km ve boya durumu nedir?

Aracı 10 ay önce 15500 e almıştık 110.000 km de ve ustanın söylediği sadece sağ arka çamurlukta işlem+boya varmış.
  • quote:

Aracı 10 ay önce 15500 e almıştık 110.000 km de ve ustanın söylediği sadece sağ arka çamurlukta işlem+boya varmış.

Motor ve turbonun durumu nasıl peki?
  • quote:

teşekkürler !

hocam k. bakma yakıt degerini söylerken dalgınlıkla benzinli aracın degerini söyledim.normal kullanım dizel 100km ortala 5,5litre yakıyor sehir icinde. en fazla 6 litre yakar..
  • quote:

quote:

Motor ve turbonun durumu nasıl peki?

Bir sıkıntı göremedim. Çekişi,hızı vs iyi. Turbo nun performansını nasıl anlarım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

S.A. arkadaşlar nasılsınız cliolar ne alemde sıkıntı yoktur umarım ?

Saygılar

eyvallah abi seni sormalı, şükür aracla ilgili sıkıntı yok.

Hocam elhamdülillah iyim bende koşturmayaca devam
  • 1.5 dci kullanıcıları şehir içi yakıt tüketiminiz litre cinsinden ne kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet mülkün temeli -- 12 Mayıs 2011; 10:24:13 >
  • quote:

Bir sıkıntı göremedim. Çekişi,hızı vs iyi. Turbo nun performansını nasıl anlarım

Motordan ıslık sesi gibi ses duymaya başlarsan turbonun eli kulağında gidici demektir ayrıca turbo gittiğinde araba gitmez gaz yemez zaten dizel aracı götüren çekişi sağlayan önemli etken turbodur sizinde bildiğiniz üzere.Hareket etmeden ve stop etmeden 1 dakika civarı rolantide çalıştırın çok faydasını göreceksiniz turbonun ve motorun sağlığı için.

Edit:Alıntı hatası
  • merhabalar.
    dizel araçların yakıt tüketimlerinden bahsedilmiş.
    benzin+lpg aracımın yakıt değerlerini yazayım. karşılaştırma yapabilmek açısından....
    şehir içi 1/2. vites 9,5 lt maalesef 3. vitese göremiyorum.
    şehir dışı 100km ortalama hızla 7 lt...
    herkese kazasız sürüşler....
  • quote:

1.5 dci kullanıcıları şehir içi yakıt tüketiminiz litre cinsinden ne kadar?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    HOCAM ŞEHİR İÇİ 45 LT EURO DİZEL 800 KM DE IŞIK YANIYOR. KULLANDIĞIM BÖLGE ENGEBELİ ARAZİ SÜREKLİ RAMPA İNER ÇIKARIM BİDE SPOR KULLANIRIM DAHA DÜZ BÖLGELERDE SAKİN KULLANIMLARLA DAHA UZUN KM LER GÖRÜLEBİLİR.

----------------------------------------2002 SYMBOL DCİ 65 BG 89800 KM ---------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FYMAYIS -- 11 Mayıs 2011; 11:01:43 >
  • quote:

Motordan ıslık sesi gibi ses duymaya başlarsan turbonun eli kulağında gidici demektir ayrıca turbo gittiğinde araba gitmez gaz yemez zaten dizel aracı götüren çekişi sağlayan önemli etken turbodur sizinde bildiğiniz üzere.Hareket etmeden ve stop etmeden 1 dakika civarı rolantide çalıştırın çok faydasını göreceksiniz turbonun ve motorun sağlığı için.

Edit:Alıntı hatası

hocam turbonun saglam yada gidici oldugunu öyle anlaşılmadıgı kanısındayım.
    tüm turbolu araclarda benzin yada dizel farketmez, dizellerde 2000 devirden sonra,benzinlilerde 3000 devirden sonra turbo devreye girer, girdiğinde hafif ıslık sesi ile kendini belli eder.

turbonun bitik oldugnu veya ümrünün bitecegini 3 sey belli ettirir.
    1 cok yakmaya başlar.
    2 ara hızlanması iyi olmaz
    3 son sürat gide bilecegi hızın altında seyretmesidir.

bu 3 seye bakarsak dedigniz gibi gaz yememe durumu ortaya cıkıyor. fakat sesle alakası yok. ajentadan sıfır turbolu aracı çalıştırın turbo sesini mutlaka duyarsınız, duymak zorundasınız.
  • Sağ ön takımlardan ses geliyordu. Rot başı dediler sonra başka bir ustaya götürdüm baktı rotlarda problem yok sadece pim takılması lazım dediler. Onlarda da bu parça olmadığından erteledim. Patlak amörtisör gibi ses geliyor. Sadece sağdan.
    Bu konuda deneyimi olan var mı ?
  • quote:

Sağ ön takımlardan ses geliyordu. Rot başı dediler sonra başka bir ustaya götürdüm baktı rotlarda problem yok sadece pim takılması lazım dediler. Onlarda da bu parça olmadığından erteledim. Patlak amörtisör gibi ses geliyor. Sadece sağdan.
    Bu konuda deneyimi olan var mı ?

aynı ses bendede var gittik ustaya baktırdık rot başları sağlam ön takım sağlam son karar bende amörtisör diyorum ama kesin değil.bende sağ ön bozuk zeminde ses yapıyor sanki sağ ön yıkılıyo gibi. bide kalkışlarda ve sert vites değiştirmeler de motordan küt diye bir ses geliyor mator tokozu dedi usta değiştirdiler 1 hafta sonra yine aynı ses başladı sende de aynı ses var mı? amörtisör ler 100 ile 150 tl arası değişiyor tek taraf .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FYMAYIS -- 11 Mayıs 2011; 19:44:13 >
  • 2002 65 BG 89800 KM

CLİO SYMBOL GRUBU
  • 
Sayfa: önceki 756757758759760
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.