Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tamer_10

benim 2007 dizel clio da yakıt ibresi kırmızının tam üstünde,ama hala göstergede bitiyor uyarısı yanmadı,ve yol bilgisayarı 120 km yol yapabilir gösteriyor ,ibreye bakılırsa bitti bitecek

Ortalama tüketiminizle 120 km gidebileceğinizi gösteriyor ama genede belli olmaz fazla zorlamayın limitleri depoyu doldurun aksi takdirde mazot pompasıyla başınız belaya girebilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 13 Mayıs 2011; 20:37:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FX1

leon üstad bakım kampanyasını bekleyemedim aracım yağ değişimini 500 km geçti,birde 19 mayısta eve antalyaya gideceğim burdan git gel 1100 km serviste yağı mecburen değiştirdim riske girmedim benim aracın garantisi zaten 25 mayısta dolacak, sadece yağ ve yağ filtresi değişti hava filtresini bi kaç ay önce değiştirtmiştim genel kontrol yaptılar araba tıkırmış...5/40 elf koydular toplamda 165 lira ödedim..sadece fix bakımlarda indirim olacakmış yağ değişimlerinde indirim yokmuş bende üç beşine bakmadım değiştirttim yoksa kafamda sıkıntı kalır mutlaka yapmam lazım...

hocam fixi mixi bilmem gecen sene yag,yagfilitresi hava filitresi 230 tl yerine ,130 tl ödedim. kampanyanın olup olmadıgını bilmiyordum 1 ay öncesinden randevu aldıgımdan ozman sormuştum ilk bakımda neler degişcek bunlar bunlar bunlar işcilik dahil 230tl dediler bakım zmanı geldi ücreti ödeyecegim 130 tl ödeyeceksiniz dediler şaşırdım ozman sordum bu fiyat demiştiniz şimdi nasıl oluyor dediğimde %30 kampanyadan yararlandınız dediler. kampanya bittiğinde 230tl fiyattı var demişlerdi...

abi istersen dolmuş kmnin üzerine 5000km yol git araca asla zararı yok, yararıda yok. zamanında veya erken yapıldıgında motor acısından daha iyi olcaktır. neticede yeni yag ile eski yag arasında fark olcaktır illa.

3 ü, 5 i tabikide aramayacaksın ama bile bilede fazla vermenin bir anlamı yok, zaten aracı mayıs ayında bakım yaptıracak olanlar 2,3 hafta bekleyip neden fazla para ödesinler düşüncesi ortaya cıkıyor. garantili aracın garantisi düşmemesi icin kampanyayı degil garantiyi düşünmek zorundalar.

2009ların 2 yıl oldugundan, zaten benim garantisi bitmiş olcak mayıs 15 de , 2 hafta sonra yani 26 sında bakımı yaptırsamda benim icin bir sorun teşkil etmiyor. suan aracım 16.000kmde

zaten bakım aralıkları 15.000den 20.000km oldu. malzeme aynı, kalitesi aynı, işcilik aynı eee renault kafadan 5000km uzattı. insanlar neden bunun üzerine 2,3bin km uzatmasın ki.

bakıma karşı degilim ama insanların korkmasına karsıyım.

söylediklerim sana karşı birsey degil, genel konusuyorum...
  • 2011 1.2 16 walf ekpression symbol'ümü ihtiyaç nedeniyle satmak zorunda kaldım.2200 km.de orjinal.ne kadara vermeliyim.23500 bi arkadaş teklif etti ama kararsızım.tavsiyeleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aozan -- 14 Mayıs 2011; 12:08:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aozan

2011 1.2 16 walf ekpression symbol'ümü ihtiyaç nedeniyle satmak zorunda kaldım.2200 km.de orjinal.ne kadara vermeliyim.23500 bi arkadaş teklif etti ama kararsızım.tavsiyeleriniz?

hocam 3,5 aramayacaksan 23,500tl ye sata bilirsin. ama 3,5 ararım dersen 24,000tlde diren derim.
    benim aracım 2009 exp.16.000kmde 23,000 tlde diremirim ,ama sıksıksam 22,500 , 22,250tlye satarım.

zor durumdaysan satmanı tavsiye ederim, cünkü 1 bucuk ay sonra 350 tl vergi ödeyeceksin. direnirsin aracını vergi zamanı yaklaşır hem vergiyi ödersin hemde aracı bu fiyata satarsın. kafadan 350 tl vermeni istemem aracını beklettigne degmez.

karşı tarafın norterdi, ruhsattı masrafıları. 500tl dersek karsı taraafa 24,000tlye gelcek. zaten sıfır 26,500tl, ajentada sıkı pazarlık yaparsan 26,000, 25,500tlye bırakır. 1500tl icinde neden sıfır almayım ki düsüncesi oluyor.

senin aracta sıfırdan farksız bunu biliyorum ama 2. el sıfır model gectiginden illa zarar edersin. kaca aldın bilmiyorum ama sıfır liste fiyatı ile sana teklif edilen para ile 3,150 tl oynuyor. zor durumda kaldıgın icin bir yerden para ceksen faiz ile 6000tl faiz ödersin 23,000tlye. sen burdan avantaj saglamış olursun ve aracını kafa kafaya satmış olursun.

alıcı kişiyi sen mi ararsın yoksa o mu arar bilmiyorum ama 250tl yükselt derim...

bir kaç yorum üste okuduysan paranı cebine koymadan aracın vekaletini karsı tarafın üstüne gecireyim deme. elden para alma birlikte bankaya gidin banka yoluyla hesabına para aktar. piyasa üç kagıtcı, şerefsizler, dolandırıcılar cok. dikkat et buna.

parayı elden hazırladılarsa birlikte gidelim bankaya hesabıma yaptıralım de. zaten o anda karsı tarafın şerefsizliğini anlarsın hal ,hareket ve konuşmalarından...
  • cevabın için teşekkürler leon bakalım 24 e kadar biraz zorlayacağım.
    quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

2011 1.2 16 walf ekpression symbol'ümü ihtiyaç nedeniyle satmak zorunda kaldım.2200 km.de orjinal.ne kadara vermeliyim.23500 bi arkadaş teklif etti ama kararsızım.tavsiyeleriniz?

hocam 3,5 aramayacaksan 23,500tl ye sata bilirsin. ama 3,5 ararım dersen 24,000tlde diren derim.
    benim aracım 2009 exp.16.000kmde 23,000 tlde diremirim ,ama sıksıksam 22,500 , 22,250tlye satarım.

zor durumdaysan satmanı tavsiye ederim, cünkü 1 bucuk ay sonra 350 tl vergi ödeyeceksin. direnirsin aracını vergi zamanı yaklaşır hem vergiyi ödersin hemde aracı bu fiyata satarsın. kafadan 350 tl vermeni istemem aracını beklettigne degmez.

karşı tarafın norterdi, ruhsattı masrafıları. 500tl dersek karsı taraafa 24,000tlye gelcek. zaten sıfır 26,500tl, ajentada sıkı pazarlık yaparsan 26,000, 25,500tlye bırakır. 1500tl icinde neden sıfır almayım ki düsüncesi oluyor.

senin aracta sıfırdan farksız bunu biliyorum ama 2. el sıfır model gectiginden illa zarar edersin. kaca aldın bilmiyorum ama sıfır liste fiyatı ile sana teklif edilen para ile 3,150 tl oynuyor. zor durumda kaldıgın icin bir yerden para ceksen faiz ile 6000tl faiz ödersin 23,000tlye. sen burdan avantaj saglamış olursun ve aracını kafa kafaya satmış olursun.

alıcı kişiyi sen mi ararsın yoksa o mu arar bilmiyorum ama 250tl yükselt derim...

bir kaç yorum üste okuduysan paranı cebine koymadan aracın vekaletini karsı tarafın üstüne gecireyim deme. elden para alma birlikte bankaya gidin banka yoluyla hesabına para aktar. piyasa üç kagıtcı, şerefsizler, dolandırıcılar cok. dikkat et buna.

parayı elden hazırladılarsa birlikte gidelim bankaya hesabıma yaptıralım de. zaten o anda karsı tarafın şerefsizliğini anlarsın hal ,hareket ve konuşmalarından...
  • quote:

İhtiyacınız varsa kötü fiyat değil zaten şuanda 23 civarında 0 km başlangıç donanımlısı.
  • quote:

aozan hocam hayırdır neden satıyosun dicem ama özele girer.:) . Allah kimseye zorda kalıp da sattırmasın. beraber almıştık kampanyadan. baya mi mesajlarından faydanmıştım. hakkında hayırlısı diyorum.
  • quote:

quote:

benim 2007 dizel clio da yakıt ibresi kırmızının tam üstünde,ama hala göstergede bitiyor uyarısı yanmadı,ve yol bilgisayarı 120 km yol yapabilir gösteriyor ,ibreye bakılırsa bitti bitecek

Ortalama tüketiminizle 120 km gidebileceğinizi gösteriyor ama genede belli olmaz fazla zorlamayın limitleri depoyu doldurun aksi takdirde mazot pompasıyla başınız belaya girebilir :)

FX1 arkadaşım depoda az mazot olmasınin mazot pompasina etkisi nedir?
  • Müsaadenle soruya bildiğim kadarı ile cevap vereyim. Birincisi yakıt pompası deponun dibine biriken pislikleri çeker. İkincisi pompa yanabilir ve masraf çıkarır. Üçüncüsü dizel motor hava yapar yine masraf çıkar. Zorda kalmadıkça yakıtı sonuna kadar bitirmeyin derim. Yakıt ışığı da menzil 50 km'nin altına düşünce yanar. Bu konuda ufak bir google araması yaparsan çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

Saygılar sevgiler
    quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector

Müsaadenle soruya bildiğim kadarı ile cevap vereyim. Birincisi yakıt pompası deponun dibine biriken pislikleri çeker. İkincisi pompa yanabilir ve masraf çıkarır. Üçüncüsü dizel motor hava yapar yine masraf çıkar. Zorda kalmadıkça yakıtı sonuna kadar bitirmeyin derim. Yakıt ışığı da menzil 50 km'nin altına düşünce yanar. Bu konuda ufak bir google araması yaparsan çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

Saygılar sevgiler
    quote:

quote:

quote:

TEŞEKKÜR EDERİM DSTM BENDE AYNI CEVABI VERECEKTİM...
  • cevabınız için teşekkür ederim. bu aralar durum biraz sıkışık 50 tl mazot alıp kırmızı çizgiden sonra 50 km daha gidip sonra yakıt alıyodum.3 hafta kadar önce aracımın mazot pompasının değiştirdim uzun süre çalışmadığında (~12 saat) kaputu açıp pompalamadan çalışmıyordu.sizde öyle deyince acaba benim kullanımımdan mı kaynaklanıyor diye düşündüm.az yakıt aldığım için mi diye...
  • quote:

cevabınız için teşekkür ederim. bu aralar durum biraz sıkışık 50 tl mazot alıp kırmızı çizgiden sonra 50 km daha gidip sonra yakıt alıyodum.3 hafta kadar önce aracımın mazot pompasının değiştirdim uzun süre çalışmadığında (~12 saat) kaputu açıp pompalamadan çalışmıyordu.sizde öyle deyince acaba benim kullanımımdan mı kaynaklanıyor diye düşündüm.az yakıt aldığım için mi diye...

Büyük bir ihtimalle ondan dolayı olmuştur...Dikkat etmekte fayda var.Onunla geçmiş olsun
  • 80000 bakımı için aracımı leon kardeşin tavsiye ettiği şaşmazdaki ustaya götürdüm.yağını,yağ filtresini,hava filt,polen filt,mazot filt değiştirdim.usta daha önce ranault yetkili serviste çalıştığı için eli pratik araçtan anlıyor.
  • Arkadaşlar Renault servis kampanyası bekleyenler için haber benden..Buyurun,buradan bakın:

http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=121&news_id=637
  • merhabalar
    arabamı dün temizlemek için çeşmenin yanına yanaştırdım. ön yolcu paspasını kaldırdığımda paspasın altı antifiriz doluydu... abartısız üç litre kadar antifiriz vardı. kaloriferin oradan sızmış... perşembe servisi gideceğim.... maddi durumum bu ay çok sıkışık... acaba kaç lira masraf ederim tahmini olan var mı?
    teşekkürler.
  • ayteking tartarini nasıl memnunmusun cok methini duydum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

ayteking tartarini nasıl memnunmusun cok methini duydum....

genel olarak memnunum...
    ufak bir sıkıntısı vardı... serviste hallettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan83_83

80000 bakımı için aracımı leon kardeşin tavsiye ettiği şaşmazdaki ustaya götürdüm.yağını,yağ filtresini,hava filt,polen filt,mazot filt değiştirdim.usta daha önce ranault yetkili serviste çalıştığı için eli pratik araçtan anlıyor.

hocam memnun kaldıysan ne mutlu...
    daha önce cümlesi kafamı karıstırdı, bıraktımı bilmiyorum ama halen renault mais ankara subesinde calısıyor.
  • Merhaba Arkadaşlar,

2006 Clio Symbol Alize 1,5 DCI aracım var. Bu konuda pek bilgi sahibi değilim.
    1 -)Bu araçta tirger kayışı mı yoksa zincir mi olur ? Değişimi hakkında bilgi lütfen.
    2-) Araç 110.000 de genel bir bakım yaptırmayı düşünüyorum. Yetkili Servis mi(kampanya var) Usta mı ?

Teşekkürler.
  • Servisi aradım genel bakıma triger ve diğer kayışlar dahil 960 TL hariç 420 TL fiyat verdiler. Bu fiyatların üzerinden % 25 indirim var.

Ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.