Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1317. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13151316131713181319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Manyetik kaptöre yani krank sensörune bakin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam.bu aralar ekranda

ısıtma bujisi ışığı yanıp sönüyor.neden yapar.

2012 aracım için kısa far yanmıyor,uzun yanıyor.hangi ampulü almam gerekiyor.Arka sağ stop lambasıda yanmıyor.link verir misiniz bu iki ampul için.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazot filtresinin altındaki tapayı gevşetip mazotu temiz bir kaba tahliye et. Su pislik varmi bi bak . Sonra vak vak pompa 5,6 kez iyice şişip sertleşinceye kadar sık bırak. Havasını almış oluyorsun. Sonra aracınla yolda giderken takip et. Gene yaparsa kizdirma bujileri ve enjektör kontrolü. Depoyu çeyregin altina düşürme. Gerekirse depoyu doldur. Kaliteli katki Berner , Wurth , Liqui Moly kullan.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Ah hocam be keşke İstanbul'da olsanız.size kolay gelen şey bana göre çok zor

• quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Ah hocam be keşke İstanbul'da olsanız.size kolay gelen şey bana göre çok zor

Far ampulü uzun kısa tek ampul varsa H4 alman gerekir. Bazı modellerde farklı oluyor. Mesela benim aracin sol ön far orijinal uzun kısa ayrı ayrı 2 tane H7 ve H1 . Sağ far yan sanayi uzun kısa tek ampul H4. Buna dikkat etmek gerekiyor. Hem ön hem arka lambalar yanmadığı zaman sigorta atma ihtimali de var.

• Selamlar 2004 clio aldim yakin zamanda.Arac giderken el freni isigi kafasina gore yanip sonuyor.Sivici nerdedir mudahale edebilir miyiz.

• Yağ önerisi alabilir miyim?

1.5 dci, 65 bg, 200k km.

• Elk_91 E kullanıcısına yanıt
    Hemen el freninin dibinde halının içinde fiş var gevşek olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Arkadaşlar selam.bu aralar ekranda

ısıtma bujisi ışığı yanıp sönüyor.neden yapar.

2012 aracım için kısa far yanmıyor,uzun yanıyor.hangi ampulü almam gerekiyor.Arka sağ stop lambasıda yanmıyor.link verir misiniz bu iki ampul için.

daha 5 dakika önce ustaya bu soruyu sordum

özellikle yokuş çıkarken yapıyor benim araç bu ışık yanmasını ve devirden düşüyor araç
    debraja basıp gazı kökleyince geçiyor dedim anlattım

büyük ihtimal turbo sızdırıyor gibi bişeyler dedi...turboda kaçak olabilir dedi...

tabi kesin sonuç için bilgisayar bağlanmalı bakılmalı dedi.
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    Yarı sentetik 10w40 ; Lukoil , Bp Visco , Po Maxima , ELF Sporti , Shell Helix h6 , Motrio , Lubex , Total Quartz , Petronas , Mobil 2000

• vonaleee kullanıcısına yanıt
    Bilgisayara bağlayıp bakmak gerek turbo hortumlarının ucunda kaçak olmasîn diye kauçuk lastikler var. Bunlar çatlayıp yarıldığı zaman çekiş düşer. Bende aynısı oldu ama lamba yanmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Yarı sentetik 10w40 ; Lukoil , Bp Visco , Po Maxima , ELF Sporti , Shell Helix h6 , Motrio , Lubex , Total Quartz , Petronas , Mobil 2000

Teşekkürler.
  • Benim araçta kalkışlarda aşırı bir titreme oluyor.Bugun iki tane ustaya gösterdim.Birisi motor kulağı takozundan dedi,birisi debriyaj yayından dedi.

Şaştım kaldım.Debrijaj değişecek diyen usta,motor kulağı takozundan değil diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 2 Nisan 2018; 23:7:0 >
  • şazenuş kullanıcısına yanıt
    Hocam benim araç yüklü iken oluyor kalkışta titreme ustama sordum debriyaj balatası sertleşmiş tır ondan kaynaklı olur dedi benim gibi uzun zamandır degistirmediysen baskı balatayi seninde aynı sıkıntı olabilir benim ayağım alıştı titreme oldumu Aragaz falan yapıyorum titremeyi azaltiyorum baskı sağlamsa titreme den bı sıkıntı olmaz motor alt takozu bozuksa kalkışlarda tak diye vurur, üst motor takozu bozuksa titreşimli yollarda sağ şaseye çekişle vurur gibi olur rampa yukarı durduğunda rolantide motor çok titrer kalkışta titreme baskı balatasinin sertliğinden dolayı olur, 2002 de sıfır aldığım symbolu kullanıyorum halen km 169500 oldu o yüzden yazdıklarım yaşayıp ogrendigim bu arada halen orjinal baskı balatayi kullanıyorum dedigim harici bir sıkıntı yok bakalım kaç km daha gidecek yazarim buradan

• FYMAYIS kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi mesela 1.viteste gidiyorum ,durmaya yakın durmadım gaz verdim birden araba önden küt diye titriyor,geri viteste kütür kütür titriyor, rölanti de kalkarsam titriyor,gaz vererek kalkarsam bu titreme minimuma iniyor,ama azda olsa titreme oluyor,kaputu açıp motor kapağıni kaldırıp motoru çalıştırdim ve stop ettim.motor hamsinin tavada oynadığı gibi hop hop hopluyor.tamirci arkadaş bunun acelesi yok dedi.bu şekilde kullanırsın dedi.

Motor hopluyorsa kesin takozlardan biri yada birkaçı kopmuştur.
    Yoksa hoplamaz.3 adet takoz var ikisi üstte biri en altta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Motor alt takozu bizim araclarda zayıf malzemeden yapjldigu için kokay bozuluyor. Ben geçen sene değiştirdim . Şimdi gene boşluk var. Vites kolu arac giderken gaza basinca veya birakinca ikeri geri oynuyor. Motor takozunu içindeki kaucuk burc aşındığı için. İçini bir ara kaucuk ile dolduracam.

Baski balata titremesi debriyaj baskısi ya da balatasının yayları bozulduğu zaman yapar. Bu titreme benim araçtada var. Birde motor takozunda boşlik varsa 1. ve 2. viteste çok sarsıntı oluyor. Biraz gaz vererek kalkmak gerek.

• Aşgımda vardı sattım ,yenisinden alacam inşalla.
  • 
Sayfa: önceki 13151316131713181319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.