Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1306. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13041305130613071308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

quote:

Arkadaşlar S.A. geçenlerde çakmaklığa takılan şarj cihazlarndan aldım şarj etmiyor hem önde hem kolcağın altındaki yerde var ikiside çalışmıyor onun haricinde bozukmu acaba dedim başka arabada çalışıyor bilmediğim bir yerden mi açılıyor acaba güvenlik önlemimi var şubat ayında sıfır almıştım arabayı sorun ne olabilir. dacia stepway araç.

Sigorta atmış olmasın

sigortayı nereden kontrol ediyoruz ben kontrol edebilirmiyim acaba hocam.

Direksiyonon sol tarafında kapak var. Kapıyı açınca dışa doğru bakiyo. Kapağı çikar arkasinda şema var. Sigara şeklinde imleç var.İşte çakmaklık sigortası. Sigortayı sökmek icçin kapakta turuncu plastik cımbız var. Cımbızla sigortayı dışarı çikar bak.

anladım reis eyv bakarım ona da bana başka bir güvenlik önlemi falan yapmamışlardır herhalde
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar S.A. geçenlerde çakmaklığa takılan şarj cihazlarndan aldım şarj etmiyor hem önde hem kolcağın altındaki yerde var ikiside çalışmıyor onun haricinde bozukmu acaba dedim başka arabada çalışıyor bilmediğim bir yerden mi açılıyor acaba güvenlik önlemimi var şubat ayında sıfır almıştım arabayı sorun ne olabilir. dacia stepway araç.

Sigorta atmış olmasın

sigortayı nereden kontrol ediyoruz ben kontrol edebilirmiyim acaba hocam.

Direksiyonon sol tarafında kapak var. Kapıyı açınca dışa doğru bakiyo. Kapağı çikar arkasinda şema var. Sigara şeklinde imleç var.İşte çakmaklık sigortası. Sigortayı sökmek icçin kapakta turuncu plastik cımbız var. Cımbızla sigortayı dışarı çikar bak.

anladım reis eyv bakarım ona da bana başka bir güvenlik önlemi falan yapmamışlardır herhalde

İnşaallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eksoz emisyon ölçümü artık online yapılıyor. Araçlarınızın genel bakımlarını yaptırmayı ihmal etmeyin arkadaşlar.

Muayeneden geçemeyenler ciddi masraflarla karşılaşıyorlar. Bu konu da DH'de ve başka forumlarda bilgiler mevcut. Herkese iyi günler ve iyi sürüşler dilerim.

• quote:

Eksoz emisyon ölçümü artık online yapılıyor. Araçlarınızın genel bakımlarını yaptırmayı ihmal etmeyin arkadaşlar.

Muayeneden geçemeyenler ciddi masraflarla karşılaşıyorlar. Bu konu da DH'de ve başka forumlarda bilgiler mevcut. Herkese iyi günler ve iyi sürüşler dilerim.

Esasında değişen bir şey yok.

Çevre Bakanlığı 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilgili yönetmelikte değişiklik yaptı. Buna göre, bugüne kadar yapılan egzost muayene sonucunda verilen pulun ve muayene kartının kaldırılmasına karar verildi. Ölçüm kaldırılmadı, sadece ölçüm sonuçları on-line olarak muayene istasyonları ve ilgili makam/kuruluşlarla paylaşılacak. Ölçüm sonuçları iyi olmayan araçlar, daha önce de olduğu gibi muayeneye giremeyecek/geçemeyecek. Önce aksaklığı gidertecekler, ardından muayeneye gidecekler.

Bir nev'i kırtasiyecilik ortadan kaldırıldı, o kadar.

EDIT:
    Ölçüm sonuçlarını gösteren kağıt muayenede talep edilebildiğinden istasyona getirmek ve sürekli araçta muhafaza etmek gerekiyormuş. 1992'den beri araç kullanırım, bir çok kez kontrol edildim. Ancak, bir kere dahi polisin veya Çevre Bakanlığı denetçilerinin pulu/muayene kartını istediğini görmedim. Bence ölçüm gerekli, kağıdı araçta tutmak gereksiz, neden?

1. Eğer araç TUV Turk'te muayeneden geçmişse, egzost muayenesi tamam ki araca vize verildi. Polis muayeneye bakıyor ve belirttiğim mantıkla hareket ediyor.

2. Yeni nesil enjeksiyonlu araçlarda muayene sonrası egzost emisyonlarının limit dışına çıkması çok düşük bir olasılık olsa da, özellikle eski nesil karbüratörlü araçlarda bu olasılık çok daha yüksek. Düşünün, karbüratörlü aracınız var. Muayeneye girmeden önce ayarını yaptırdınız ve muayeneyi geçtiniz. Şimdi, aktif olarak kullanılan karbüratörlü bir aracın hiç ayar yapılmadan bir sonraki muayeneye (2 yıl) ayarlarının bozulmaması mümkün mü? En basitinden aracın muayene edildiği yerden daha farklı bir deniz seviyesindeki yere gitse bile emisyonu değişir. Bu durumda siz istediğiniz kadar egzost muayene kağıdını araçta tutun, Çevre Bakanlığı rastgele ölçüm alsa ve değerler limit dışı çıksa, ciddi cezalara maruz kalabilirsiniz. Denetçi de zaten ölçtüğünü baz alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbox -- 8 Ocak 2018; 21:56:11 >
  • Kırtasiye birşey değilde alım gücünün epeyce azaldığı şu zamanda insanların ekonomik olarak zor günler bekliyor.

Çevreci diye bilinen Lpg'li araçlar bile zar zor geçiyor.

Ülkemiz için hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

Symbol 1.2 ise hiç şansın yok. 1.5 dCi ise onun hiç şansı yok

CLİO SYMBOL Abi; Aracım Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp, 57.000 Km de.

Neden hiç şansım yok ki abi ? :( En azından 0 - 100 Hızlanma da ve Maksimum Hız da bizim Symbol geçemez mi ? Ben sadece rampa da geçemem diye düşünüyorum oda Corsa nın yüksek torkun dan dolayı.

Turbo farkı çabuk kapatır. Belki ilk kalkışta biraz uzarsın ama dediğim gibi farkı turbo sayesinde kapatır. 1.4 8 valf de olsa sonuç değişmez.Sen yolunda efendi efendi sür. Porsche ya fa Ferrari kullanmıyoruz. Boşver düşünme ya.

Aklıma takıldı da ondan bir sorayım dedim abi. :) Hızla ve kapışmayla pek işim olmaz, yolumda her zaman efendi efendi sürüp gider gelirim çok şükür. :)

Gerek yok kardeşim kim geçerse geçsin en güzel araba bakımlı olan seni yolda bırakmayan araba hız önemli değil bir daha sorarsa sen geçersin de

Eskilerde burdaymış foruma bayadır mesaj atmıyordum özlemişim turbox,CLİO SYMBOL eskilerden :), Leon_312 oda yazardı genelde yok herhalde
  • Şu halimle bile forumda olmaya çalışıyorum. Bel fıtığı ameliyatı oldum. Evde istirahatteyim. Alah sağlıktan sıhhatten ayırmasın. Herkese selamlar. Hürmetler.

• quote:

Şu halimle bile forumda olmaya çalışıyorum. Bel fıtığı ameliyatı oldum. Evde istirahatteyim. Alah sağlıktan sıhhatten ayırmasın. Herkese selamlar. Hürmetler.

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.
  • Lastikleri değiştirdim,araba kuş gibi oldu.

Bu benim ilk araba tecrübem oldu.Bu işten anlayan (!) arkadaşlar arabayı buldu bana.Ama gel gör ki arabayı sadece uyguna almak yetmiyor.

Arabanın ağır bakımları yapılacak önümüzde ki yaz yaptırmayi düşünüyorum.

Arabanın komple yağ bakımını yaptırdım.

Arabanın lastiklerini komple değiştim.eski lastikler nerdeyse çürümüş.

Arabanın kokpitinde bir takım işlemler gerekiyor.

Diyorum ki keşke 2-3 daha fazla vereydim de en azından bu işleri yapılmış olanından alaydım.

Diyeceğim o ki bence uygun araba olsun diye diretmek yerine, 2-3 daha fazlasını verip lastikleri yeni, ağır bakımları yapılmış, muayenesi yeni araba almak daha mantıklı geldi bana.

• şazenuş kullanıcısına yanıt
    Cebinizin gücü ölçüsünde tabi ki en mantıklı olan en temizi ve en donanımlısını almak. Ama her zaman olamıyor maalesef. Bazı şeylerden fedakarlık edebiliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbox

quote:

Şu halimle bile forumda olmaya çalışıyorum. Bel fıtığı ameliyatı oldum. Evde istirahatteyim. Alah sağlıktan sıhhatten ayırmasın. Herkese selamlar. Hürmetler.

Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Teşekkür ederim. Allah razı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Lastikleri değiştirdim,araba kuş gibi oldu.

Bu benim ilk araba tecrübem oldu.Bu işten anlayan (!) arkadaşlar arabayı buldu bana.Ama gel gör ki arabayı sadece uyguna almak yetmiyor.

Arabanın ağır bakımları yapılacak önümüzde ki yaz yaptırmayi düşünüyorum.

Arabanın komple yağ bakımını yaptırdım.

Arabanın lastiklerini komple değiştim.eski lastikler nerdeyse çürümüş.

Arabanın kokpitinde bir takım işlemler gerekiyor.

Diyorum ki keşke 2-3 daha fazla vereydim de en azından bu işleri yapılmış olanından alaydım.

Diyeceğim o ki bence uygun araba olsun diye diretmek yerine, 2-3 daha fazlasını verip lastikleri yeni, ağır bakımları yapılmış, muayenesi yeni araba almak daha mantıklı geldi bana.

İlk araba da zaten bu tarz şeyleri tecrübe edersin. 2. araba da bunlar kulağına küpe olur. Yeni lastiklerin hayırlı olsun.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle dostum.Yani adamlar ucuz aldi sağolsunlar fakat tırı viri bir sürü çıkıyor.Allah şifa versin sanada.

• serguneysu S kullanıcısına yanıt
    Valla güya Expression 2012 aldık, nasıl full se ben anlamadım.

Birde motorcu kaç tane ustaya sorduysam debriyajin yukarıda kavramasına normal dediler.clio larin hepsi böyle dediler.debriyaj bitik değilmiş yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Valla güya Expression 2012 aldık, nasıl full se ben anlamadım.

Birde motorcu kaç tane ustaya sorduysam debriyajin yukarıda kavramasına normal dediler.clio larin hepsi böyle dediler.debriyaj bitik değilmiş yani.

Teşekkür ederim. Tüm Symbol modellerinin debriyajı böyle yukarıdan kavrıyor.

• https://youtu.be/fea9aKwGcko

Arkadaşlar linkteki video ve kanal bana ait. İzleyip abone olursanız sevinirim. Enjektör videosu çektim dizel Symbol ler için. İyi seyirler.

• Bugun arkadasimin polosunu kullandim.2012 dizel,

Debriyaj o kadar sertti ki hala kaval kemigim agriyor.Benim arabanin debriyaj pamuk gibi.

Su da varki frenleri inanilmaz tutuyor,dokunmamla tak diye durmasi bir oluyor.Benim aracin freni onun ki kadar stabil gelmedi bana.

• Herkese hayırlı pazarlar. Havalar iyice soğudu. Yakıt tüketiminiz ne alemde ? Şehir içi kmde 25 kuruş yakiyo benim Sümbül. Motorin 4,49 TL Class Oil'den alıyorum.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarı 5.2 gösteriyor. Mazot Opet 5.17. Kışlık lastik takılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serguneysu

Yol bilgisayarı 5.2 gösteriyor. Mazot Opet 5.17. Kışlık lastik takılı.

Kış aylarında 5 5,5 litre normal. Kış lastiği bu sene zorunlu değil ama faydaları göz ardı edilemez.

• 
Sayfa: önceki 13041305130613071308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.