Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de vardı 3,4 ay öncesine kadar. Cinturato 3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

PİRELLİ CİNTURATO P1 VERDE 185/60 R14 82H

Arkadaşlar bu lastiği alayım mı?

Kaliteli yol tutuşu iyi biraz sert biraz da sesli bir lastik ama gerçekten uzun ömürlü

Şimdi üstünde Pirelli Snow Control 3 var çok memnunum

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Etiket değerleri iyi gibi geldi bana.

CLİO SYMBOL GRUBU

• ADAC testi varsa sitesinden bakabilirsin.

• şazenuş kullanıcısına yanıt
    Benim yazlık lastiklerim. Şahsen memnunum kullanımından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Merhaba, forumun eski üyelerinin burada olduğunu görmek sevindirici. Tekrar hoşgeldiniz.

Teşekkürler icon33. Sizlerle tekrar görüşmek güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

quote:

Orijinalden alıntı: turbox

Merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 5 yıl geçti sanırım foruma girmeyeli. Mesaj yazayım istedim.

Arkadaşların 175/65 R 14 yerine 185/55 R 14 veya 185/60 R 14 ebatlı lastiklerin kullanımına dair yorum yapmak istedim. Bir lastiğin ebatsal olarak uygunluğunu yorumlarken, yuvarlanma dairelerinin ve sürüş konforu/viraj performansı açısından yanak genişliklerinin ne olduğuna bakmak gerekir. Buna göre;

175/65 R 14: Yanak Genişliği=11.374 cm, Yuvarlanma Dairesi: 58.3 cm, Taban Genişliği: 17.5 cm, 1 tam turda alacağı yol: 183.08 cm

185/55 R 14: Yanak Genişliği=10.175 cm, Yuvarlanma Dairesi: 55.9 cm, Taban Genişliği: 18.5 cm, 1 tam turda alacağı yol: 175.55 cm

185/60 R 14: Yanak Genişliği=11.100 cm, Yuvarlanma Dairesi: 57.7 cm, Taban Genişliği: 18.5 cm, 1 tam turda alacağı yol: 181.36 cm

Verilerden görüleceği gibi, 175/65 R 14 ebadındaki lastiğe en yakın yanak genişliği ve yuvarlanma dairesi 185/60 R 14 ebadındaki lastik. Bu lastik seçilirse, her bir lastiğin yere bastığı alan 1'er cm artacaktır. Sürtünmede artma ve yuvarlanma dairesinde 1 tam turda 1.72 cm'lik azalma yakıt tüketimini biraz yükseltse de, kuru havadaki yol tutuşu iyileştirecektir. Buna mukabil, ıslak zeminde suda kızaklama ve karlı havada yol tutuş problemleri artacaktır.

Sonuç olarak önerim, kışlık lastikte 175/65 R 14 kullanın. Yazlık lastiklerde 185/60 R 14 alternatifi değerlendirilebilir.

turbox hoşgeldin. Görüşmeyeli inşaallah iyisindir

İnce yanak lastik bende tavsiye etmiyorum.

Teşekkürler CLİO SYMBOL. Görüşmeyeli herşey güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Etiket değerleri iyi gibi geldi bana.

CLİO SYMBOL GRUBU

Sürtünme ve yakıt tasarruf değerleri bence başarılı.

Piyasada diğer markalara da bakın, fiyatlarını kıyaslayın. Pirelli, fiyat anlamında ciddi bir avantaj sunuyorsa değerlendirebilirsiniz.

Fiyat alırken, lastiğin üretim tarihini mutlaka sorun. Yeni tarihli lastik her zaman tercih sebebidir. (<1 yıl) Üretim tarihi eski (1-2 yıllık) olanlar, her zaman daha ucuz olur. Fiyatları kıyaslarken bu detay yanıltmasın sizi.
  • Arkadaşlar S.A. geçenlerde çakmaklığa takılan şarj cihazlarndan aldım şarj etmiyor hem önde hem kolcağın altındaki yerde var ikiside çalışmıyor onun haricinde bozukmu acaba dedim başka arabada çalışıyor bilmediğim bir yerden mi açılıyor acaba güvenlik önlemimi var şubat ayında sıfır almıştım arabayı sorun ne olabilir. dacia stepway araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

Arkadaşlar S.A. geçenlerde çakmaklığa takılan şarj cihazlarndan aldım şarj etmiyor hem önde hem kolcağın altındaki yerde var ikiside çalışmıyor onun haricinde bozukmu acaba dedim başka arabada çalışıyor bilmediğim bir yerden mi açılıyor acaba güvenlik önlemimi var şubat ayında sıfır almıştım arabayı sorun ne olabilir. dacia stepway araç.

Sigorta atmış olmasın

• İyi geceler.

Herkesin yeni yılı kutlu olsun.

Bir sorum olacaktı sizlere;

Bir tanıdığım araba almış, 2008 Model Opel Corsa Essentia 1.3 CDTI, 265.000 Km de, teknik özellikleri şöyle;

Euro 4 Motor.

Maksimum Güç : 75 Hp / 4000 Devir.

Maksimum Tork : 170 Nm / 2250 Devir.

0 - 100 Hızlanma : 14.5 Saniye.

Maksimum Hız : 163 Km / H.

Boş Ağırlık : 1070 Kg.

Dün akşam bu tanıdığımın yanındaydım, dedi ki benim Corsa senin Symbol ü geçermi dedi, ben de düşündüm geçemezsin dedim.

Sonra tutturdu da tutturdu ben seni her türlü geçerim dedi, ben de sonra iyi düşünüp uzun yol da ben geçerim ama rampa ya gelince sen geçersin dedim.

Sizce de 0 - 100 hızlanma da, maksimum hızda ve rampada hangi araba geçer ?

Edit : Düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16_MJT_05 -- 1 Ocak 2018; 3:30:17 >
  • Symbol 1.2 ise hiç şansın yok. 1.5 dCi ise onun hiç şansı yok

• Dci ise yersin :))

• 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Corsa 1.3 CDTI, 0-100 Km/s hızlanmasında yaklaşık 1 sn geride kalsa da, yüksek torkunun ve esnek vites oranlarının etkisiyle Symbol 1.2 16V'i diğer yol şartlarında geçer.

Ancak, bu o kadar önemli mi? Kim geçerse geçsin, önemli olan aracınızın kullanımından keyif almak.

Symbol 1.2 16V, ağırlıklı şehir içi kullanım için makul tüketim değerleri ile yol almak için düşük maliyet kriteri dikkate alınarak üretilmiş bir otomobildir. Performans odaklı kullanım beklememek lazım, atmosferik motorun ürettiği güç ve tork değerleri zaten kısıtlı.

Siz isteyene yol verin gitsin. Performanslı ve konforlu kullanım beklentisi içerisindeyseniz, asgari "C" segmenti ve aşırı beslemeli benzinli modellere bakmanızı öneririm.
  • quote:

Symbol 1.2 ise hiç şansın yok. 1.5 dCi ise onun hiç şansı yok

CLİO SYMBOL Abi; Aracım Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp, 57.000 Km de.

Neden hiç şansım yok ki abi ? :( En azından 0 - 100 Hızlanma da ve Maksimum Hız da bizim Symbol geçemez mi ? Ben sadece rampa da geçemem diye düşünüyorum oda Corsa nın yüksek torkun dan dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _M-U-E_

Dci ise yersin :))

Aracım Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp hocam, hiç şansım yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

Neden hiç şansım yok ki abi ? :( En azından 0 - 100 Hızlanma da ve Maksimum Hız da bizim Symbol geçemez mi ? Ben sadece rampa da geçemem diye düşünüyorum oda Corsa nın yüksek torkun dan dolayı.

Turbo farkı çabuk kapatır. Belki ilk kalkışta biraz uzarsın ama dediğim gibi farkı turbo sayesinde kapatır. 1.4 8 valf de olsa sonuç değişmez.Sen yolunda efendi efendi sür. Porsche ya fa Ferrari kullanmıyoruz. Boşver düşünme ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: turbox

Corsa 1.3 CDTI, 0-100 Km/s hızlanmasında yaklaşık 1 sn geride kalsa da, yüksek torkunun ve esnek vites oranlarının etkisiyle Symbol 1.2 16V'i diğer yol şartlarında geçer.

Ancak, bu o kadar önemli mi? Kim geçerse geçsin, önemli olan aracınızın kullanımından keyif almak.

Symbol 1.2 16V, ağırlıklı şehir içi kullanım için makul tüketim değerleri ile yol almak için düşük maliyet kriteri dikkate alınarak üretilmiş bir otomobildir. Performans odaklı kullanım beklememek lazım, atmosferik motorun ürettiği güç ve tork değerleri zaten kısıtlı.

Siz isteyene yol verin gitsin. Performanslı ve konforlu kullanım beklentisi içerisindeyseniz, asgari "C" segmenti ve aşırı beslemeli benzinli modellere bakmanızı öneririm.

Turbox hocam benim 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp Symbol ün teknik özellikleri de böyle;

Euro 4 Motor.

Maksimum Güç : 75 Hp / 5500 Devir.

Maksimum Tork : 105 Nm / 4250 Devir.

0 - 100 Hızlanma : 13 Saniye.

Maksimum Hız : 167 Km / H.

Boş Ağırlık : 979 Kg.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Corsa ya göre;

- HP Eşit.

- Tork Düşük.

- 0 100 Hızlanma 1.3 Saniye Hızlı.

- Maksimum Hızı 4 Km / Hız Yüksek.

- Ağırlık Olarak ta 91 Kg Daha Hafif.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gerçi geçip geçmemesi pek önemli değil ama aklıma takıldı sorayım dedim hocam.

Aracımızı 36.000 Km de iken aldık, aldığımızdan beri 21.000 Km yol yaptık ve hiç sorunla karşılaşmadık ve de kullanımından keyif alıyoruz.

Yakıt tüketimine gelirsek bana göre normal yakıyor, şimdi ki kış şartların da; Şehir Dışı : 5.5 Lt - 6 Lt Arası. || Ortalama : 7 Lt - 7.5 Lt Arası. || Şehir İçinde : 8 Lt - 9 Lt Arası yakıyor. Yakıt tüketiminden de çok şükür memnunum.

Ben genel de arabayı sakin kullanırım, yerine göre 3000 - 3500 Devir arası vites değiştiririm.

Arabayı sakin kullandığımdan dolayı pek performans aramam, benim için yakıt tüketimi önemli. :) Konfora da gelirsek bana göre normal, beklentilerimizi karşılıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

Turbo farkı çabuk kapatır. Belki ilk kalkışta biraz uzarsın ama dediğim gibi farkı turbo sayesinde kapatır. 1.4 8 valf de olsa sonuç değişmez.Sen yolunda efendi efendi sür. Porsche ya fa Ferrari kullanmıyoruz. Boşver düşünme ya.

Aklıma takıldı da ondan bir sorayım dedim abi. :) Hızla ve kapışmayla pek işim olmaz, yolumda her zaman efendi efendi sürüp gider gelirim çok şükür. :)
  • 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Aracınızı iyi günlerde kullanın, selamlar..
  • 
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.