Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1307. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13051306130713081309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açıkçası ben kış lastiği pek kullanmazdım eskiden. Ama en ufak bir kaza olsa etraftan laf söyleyenleri dinlememek için takıyorum artık. Yok neden takmadın,taksaydın olmazdı kaza vs.vs. şimdi en azından bahane yok laf duymaya. Gerçi Ankara'da hele bu sene tamamen boşa almış olduk lastiği ama olsun arabayı satmadığım sürece artık düşünmeyeceğim ne alayım diye.5 yıl temiz götürür beni.
  • Arkadaşlar dizel yakıt katkısı kullananiz var mı,gerekli mi,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Arkadaşlar dizel yakıt katkısı kullananiz var mı,gerekli mi,

Kış aylarında mazot donmasın diye würth ya da berner kullanılabilir. Enjektör temizkiği için wynns ya da carbon clean. Kış ağır geçmiyorsa bulunduğunuz yerde şimdilik gerek yok.Ben 15.000 km de bir Carbon Clean enhektör temizleyici kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CLİO SYMBOL -- 19 Ocak 2018; 0:14:26 >
  •  CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

• Bugün şarj dinamosunu ve kayış gergi kasnağını söktüm. 1 haftadir takip ediyordum. Dinamo ve kasnaktan gelen ses bilya sesi ve giderek artıyordu. Bugün söküp rulman değişimlerini yaptım. Gergi kasnağı ( NSK japon ) 6203 RS DW 30 TL. Dinamo ön rulman ( 6203 RS ) 18 TL , arka rulman ( 6202 RS ) 17 TL

NACHI japon malî kullandım.

Sökmüşken kollektör ( dinamo kasnağı kayışı döndüren) bakır bilezikleri de zımparaladım. Kömür ve konjektör iyi durumda. Ama bu parçalari çıkarmak çok zor. Bunun için ön panjuru , motor üst takozunu söktüm. Kartere kriko vurdum. Takoz boşa çıkınca motor düşmesin diye. Şarj dinamosu en son 2008de bakım görmüş. Gergi kasnak ise hiç değişmemiş. Henüz yerine takamadım. Yarın inşaallah takarken resim de çekip yüklerim. Parça fiyatları hakkında bilgi sahibi olun diye yazdım. Herkese iyi sürüşler , iyi tatiller.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Maşallah tebrik ederim.Bu işleri kendiniz yapabilmeniz büyük bir iş.Sanayide en az 200 gideri vardı.

Keşke benimde elimden gelse sizin gibi.

Bugün arabaya 5 kişi bindik.ortalama 400 kg.Frenler küçük rampalardan inişte hiç güven vermedi.

Sanırım balatalar gidik.

• Abilerim ve Kardeşlerim herkese tekrardan merhabalar geçmiştede aranızdaydım tekrar girmek nasip oldu bundan sonra burdayım inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Maşallah tebrik ederim.Bu işleri kendiniz yapabilmeniz büyük bir iş.Sanayide en az 200 gideri vardı.

Keşke benimde elimden gelse sizin gibi.

Bugün arabaya 5 kişi bindik.ortalama 400 kg.Frenler küçük rampalardan inişte hiç güven vermedi.

Sanırım balatalar gidik.

Elektrik Bakım Teknisyeniyim bu yüzden pek sorun olmuyor

Arkalar kolay kolay bitmiyor. Ayar ve temizlik yeterli çoğu zaman önlere daha fazla iş düştüğünden önce bitiyor.

Bu durum çoğu b sınîf araçta aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanclio12345

Abilerim ve Kardeşlerim herkese tekrardan merhabalar geçmiştede aranızdaydım tekrar girmek nasip oldu bundan sonra burdayım inşallah

Merhaba

• Hocam 2 gun once araca pirana teyp aldım indash olanlardan ilgimi çekti gogusede tam oturdu 300 liraya maloldu gayet hoş ve alımlı duruyor fakat aracım en boş paket 2008 symbollerden arkada tesisat yokmuş bu nasıl iş hoparlör baglayamadik tesisat çekip baglamayada 200 lira istiyor

• quote:

Hocam 2 gun once araca pirana teyp aldım indash olanlardan ilgimi çekti gogusede tam oturdu 300 liraya maloldu gayet hoş ve alımlı duruyor fakat aracım en boş paket 2008 symbollerden arkada tesisat yokmuş bu nasıl iş hoparlör baglayamadik tesisat çekip baglamayada 200 lira istiyor

Benim araba 2003 Authentiqe bende de arkalarda yoktu kablo çektim teybin ordan aşağı vites konsolundan geçirip yan döşemeden içinden geçirdim 2 atane oval 500w kolon taktım . Yalnız ben orijinal teybe aux kablosu yaptım. Böyle kullanıyorum.

• Ilginiz için teşekkür ederim hocam orjinal teyp fazla ses vermiyordu bu fersah fersah daha kaliteli ses veriyor önümüz gunlerde o isi de halledicem umarim aracim 1.5 dci 85 ps tam bir yakıt cimrisi gayet iyi geçinip gidiyoruz şimdilik sorun yok

CLİO SYMBOL GRUBU

• quote:

Ilginiz için teşekkür ederim hocam orjinal teyp fazla ses vermiyordu bu fersah fersah daha kaliteli ses veriyor önümüz gunlerde o isi de halledicem umarim aracim 1.5 dci 85 ps tam bir yakıt cimrisi gayet iyi geçinip gidiyoruz şimdilik sorun yok

CLİO SYMBOL GRUBU

Hoş geldiniz hocam, yeni aracınız hayırlı olsun iyi günler de kullanın inşallah.

Bu kasa da 85 Hp lik var mıydı, ben 65 Hp lik ve 80 Hp lik olduğunu biliyordum ? ( 1.5 DCI )
  • Bizim Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp Euro 4 Motor da avans ayarı yapılıyor mu abi ?
  • quote:

Ilginiz için teşekkür ederim hocam orjinal teyp fazla ses vermiyordu bu fersah fersah daha kaliteli ses veriyor önümüz gunlerde o isi de halledicem umarim aracim 1.5 dci 85 ps tam bir yakıt cimrisi gayet iyi geçinip gidiyoruz şimdilik sorun yok

CLİO SYMBOL GRUBU

85lik kullandım çok iyi gerçekten gaz tepkisi devirlenme v.s güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

Bizim Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp Euro 4 Motor da avans ayarı yapılıyor mu abi ?

Hayır avans ayarını Ecu yani beyin sensörler v.s yapıyor Avans ayarı eski karburatorlu araclarda olur. Euro 4 motor 2003 ten beri var. Hatta Fransa da Clio Campus modeli var. 1.2 8valf o da Euro 4 Türkiye de yok.

• osmanclio12345 O kullanıcısına yanıt
    Osmanim memleket neresi angaradamisin ? Teyp i a101 den mi aldin ? Navigasyon ozelligi varsa bende alacagim bizim symbol 2009 expression plus full paket dijital klima + 4 cam oto + isi gostergesi ... ama genere arkada hoparlor yok.

•  CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

• Bugün dinamoyu taktım. Yaklaşık 3 saat sürdü. Tabi sadece dinamo değil ön panjur ve ön sağ lastiği dinamo için sökmüştüm onlarıda taktım. Çalışma alanı çok dar olduğundan ve tek başına biraz zor oldu. Şunu da eklemek istiyorum ; şarj dinamosunun pahalı olan parcaları diot tablasi , konjektör , yastık , kollektör gibi iki parça da bozuk olursa çıkma dinamo bakmak daha mantıklı 200~250 lira çıkma dinamo gördüğüm kadarıyla benim henüz böyle bir sorunum yok. 65 lira bilya masrafı oldu. Klima kompresörüne de baktım bilya sesi v.s yok.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Usta tek butonlu kumandayı çinden alsak tanıtıp çalıştırabilir miyiz kayseri de tamir ettiremedim alarm yada kumanda da taktırmak istemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13051306130713081309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.