Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1287. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12851286128712881289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler.
  • Hiçbirşey yapmadım. Foruma yazdığım günden beri araç direkt çalışıyor. Benim araç manyak galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: serguneysu

Tekrar merhaba herkese. Tekrar geri döndüm :)
    2011 SYMBOL Expression Plus. Araç 124 bin kilometrede bir ön çamurluk ve 1 arka kapı boyalı. 85 BG
    Fiyat 31000

Uzun aradan sonra herkese merhabalar.

serguneysu; Hayırlı uğurlu olsun hocam, Allah kaza bela göstertmesin inşallah. Geri dönmenize sevindim.

Bu arada 2011 Model Symbol 1.2 Cc 16 V 75 Hp 105 Nm motorunun Hp ( Beygir ) - Tork grafiğini hangi siteden bulabilirim ?
  • 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, symbolden ayrılamadık yine, memur aracı nede olsa :) İnşallah bundan sonra da bilgilerimizi paylaşmaya devam ederiz.
  • 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırdım çok bir bilgi yok ama şöyle bir  CLİO SYMBOL GRUBUşey bulabildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Saç kurutma makinası ya da sıcak su ile dene bakalım

Dediginiz gibi yaptim, sorun cozuldu hocam. Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emresarı kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Herkese hayırlı ramazanlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Herkese hayırlı ramazanlar

Teşekkürler. Bilmukabele.
  • Merhaba ,

Hafta sonu yeni lastik aldım. Cinturato P1 Verde . Yazma sebebim lastik aldığımı belirtmek değil.

Daha önce arabayı yeni aldığımda yakıt tüketiminin 65' lik Symbol'e göre yüksek olduğunu belirtmiştim.Yalnız aracın üzerinde 7 yıllık Michelin lastikler vardı. Birisi söylese abartıyorsun der pek de inanmazdım ama eski lastiklerin yakıtı nasıl arttırdığını gözlerimle görmüş oldum. Daha önce bilgisayarın 7 yazdığı yerlerde 5 /5,5 16/17 yazdığı yerlerde ise 13/14 litrelere kadar düştü. Ortalamada ise 5.1 iken 4.8 'e kadar düştü tüketim. Lastik tabi ki yakıtı etkileyen bir unsur ama bu kadar yüksek litrede etkilemesi beni çok şaşırttı. Bu nedenle paylaşmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serguneysu

Merhaba ,

Hafta sonu yeni lastik aldım. Cinturato P1 Verde . Yazma sebebim lastik aldığımı belirtmek değil.

Daha önce arabayı yeni aldığımda yakıt tüketiminin 65' lik Symbol'e göre yüksek olduğunu belirtmiştim.Yalnız aracın üzerinde 7 yıllık Michelin lastikler vardı. Birisi söylese abartıyorsun der pek de inanmazdım ama eski lastiklerin yakıtı nasıl arttırdığını gözlerimle görmüş oldum. Daha önce bilgisayarın 7 yazdığı yerlerde 5 /5,5 16/17 yazdığı yerlerde ise 13/14 litrelere kadar düştü. Ortalamada ise 5.1 iken 4.8 'e kadar düştü tüketim. Lastik tabi ki yakıtı etkileyen bir unsur ama bu kadar yüksek litrede etkilemesi beni çok şaşırttı. Bu nedenle paylaşmak istedim.

Hayırlı olsun.
    Aynı lastiği ağustos 2014'den beridir kullanıyorum. 29 bin km oldu. Yumuşak hamurlu, 69 db ses seviyesi ile sessiz sayılabilecek lastik. Ben memnumum.
  • icon33 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Nokian Weatherproof (4 mevsim) düşünüyordum ama lastiği bulmak çok zor. Bu fiyata (140) Pirelli bulunca aldım. Gerçekten de iyi lastik gibi görünüyor.
  • Merhabalar

Aracımızın fren disk ve balatası değişecek. Ne marka öneriyorsunuz ? Brembo ve TRW Arasında kaldım. İkisi arasında fren gücü farklı olur mu ?(biliyorum delikli falan bi disk almadıktan sonra genelde hepsi hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum) yada başka bir marka var mı ? önere bileceginiz.
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 33 binde TRW balata, 60 binde valeo disk ile trw balata değişimi yapıldı.

Şu anda 79 binde değişimin üstünden bir yıl 10 bin km geçmeden frene 70 km üstü hızlarda basınca disklerdeki yamulma nedeni ile titreme oluyor.

Araçta sıfırdan beridir aynı sorun tekrarlanıyor. Yeni disk takılsa da bir süre sonra yine yamulma sorunu tekrar ediyor.

TRW fena değil frenlemede ses yapmıyor ancak fren diskinin sürekli yamulması canımı sıkıyor.

http://www.ferodo.com.tr/support/light-vehicles/technical-tips/Brake-Judder.html
  • icon33 kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim, güzel bilği için.
    Edit: Peki aracı iyi durdurmak için, disk mi daha önemli yoksa balata mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _M-U-E_ -- 7 Haziran 2017; 1:54:22 >
  • Arkadaşlar merhaba,

2011 model symbol expression sahibiyim. Araç 134bin km'de. Tek sıkıntısı bagaj, kaput ve tavanda dolu vurukları var. Bunun dışında kazası boyası değişeni yok, fiyat ne olur fikirlerinizi öğrenmek isterim.
  • Sis farlarındaki çerçeveler bendemi var bir tek? 2010 symbol expression. Ayrıca bunların nasıl çıktığını bilen var mı? Krom yapacağım ama sökemedim bir türlü.

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 9 Haziran 2017; 10:21:9 >
  • Arkadaşlar clio sembol 2005 araçlarında arka kapilari açınca sanki kirislerden kesmissin gibi çizik cvar alt tarafta benim arabada mi var diye korktum sonra mi tanıdığın arabada da aynı bunun mantığını bilen var mi bu arada da aracı yeni aldım tanımaya calisiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: levent_demiralp

Arkadaşlar merhaba, aracım 2011 1.5dci expression. forumlarda araştırdım pek çok sebep olabilir gibi görünüyor ancak sizlerinde fikirlerini almak istedim. aracım 50500km de ve 500km önce yağ ve filtre değişimlerini yaptırdım (yakıt filtresi hariç). Bugün arabamı çalıştırdığımda her zamanki gibi sorun yoktu ancak tahmini 1,5 km sonra ön ısıtma/elektronik arıza ikaz ışığı (kızdırma bujisi) iki kez yanıp söndü. aracı sağa çektim, vitesi boşa aldım. işe gidene kadar bir daha yanmadı. (4km boyunca). akşam işten dönerken yine bir sorun olmadan çalıştı ve tahmini 1,5 km sonra ikaz ışığı iki kez yanıp söndü, eve dönene kadar tekrar yanmadı.

Çarşamba günü aracımı arıza tespiti için cihaza bağlatacağım lakin forumlarda okuduktan sonra merakım iyice arttı. aracın kullanım kılavuzunda araç seyir halinde bu ikaz ışığının yanma gerekçesini " elektrik veya elektronik bir arıza veya motorin filtresinde su olması" olarak açıklıyor. Ancak dedim ya forumlarda yanıp sönen bu ikaz ışığının enjektör değişimine kadar olayı götürdüğünü okuyunca tırstım. umarım buji ya da basit bir elektronik arızadır.

Durumla ilgili bilgi vereceğim, iyi geceler.

quote:

Aracımı sanayiye götürdüm. ışık sürekli yanmadığı için bilgisayarın sorunu bulamayacağını söylediler. kızdırma bujileri kontrol edildi ve sağlam. elektrikçi pedaldan kaynaklanabilir(!) dedi ve şu pas sökücü gibi bişeyden sıktı. aküye baktı ve elektrik aksam soketlerine hava tuttu. ordan ayrıldıktan sonra 10 km aracı kullandım ama ikaz ışığı yanıp sönmedi. tekrar yaparsa yetkili servise götüreyim diyorum lakin çözüm bulabilirler mi bilmiyorum.

quote:

elektrikçi pedala pas sökücü sıktığından beri uyarı ikaz ışığı yanmıyor.

Merhaba,

Babamın araçta da benzer bir problem var (2007 Dacia Logan 1.5 DCI, sanırım ODO 65-70.000 KM civarlarında). Son zamanlarda seyir halinde iken bazen bu "ön ısıtma/elektronik arıza ikaz ışığı" yanıp bir süre sonra kendi kendine sönüyormuş, o esnada hiç bir tuhaflık gözlemlememiş. En son dün bu ışıkla beraber aracın gaz yemediğini ve vites küçültmek zorunda kaldığını da söyledi, sonrasında yine sönmüş ışık.

Haftasonu aracı ben de deneyeceğim ve OBD cihazı ile hata vermiş mi bakacağım. Ancak bahsettiğiniz "pedala pas sökücü sıkma" yöntemi nedir anlayamadım.

Detaylı anlatmanız mümkün mü rica etsem, bir de son durum nedir sizde?
    Teşekkürler.

CLİO SYMBOL GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 9 Haziran 2017; 9:13:44 >
  • günaydınlar...

bu sabah aracımla seyir halindeyken teyp üstündeki havalandırmadan yanık kokusu ve duman gelmeye başladı hemen sağa çekip aracı durdurdum teypten şüphelendim ve teybi kapatmak istedim kapanmadı.zaten normalde stop edince durması gerekiyordu ama kapanmadı hemen kasasından çıkarıp elektrik bağlantılarını söktüm o ara hala duman çıkmaya devam ediyordu..

böyle bir şey neden olmuş olabilir sizce ?

CLİO SYMBOL GRUBU

içini açtım manzara bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vonaleee -- 9 Haziran 2017; 7:42:7 >
  • 
Sayfa: önceki 12851286128712881289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.