Şimdi Ara

Clio IV DLS R5A Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bir süredir araştırmam sonucunda en son R5A komponentlerde karar kılmış bulunmaktayım. Aracımın boşlukları 13cm. Kesme biçme olmadan bu işi yapmak istiyorum. Zaten bu faktörü gözden çıkarsam 2 yollu değil 3 yollu bir sistem kurarak midrange li sahnesi yüksek bir işe girecektim. Tarz olarak sq sistemlere yakınım. Bu yüzden high-end e yönelik dls leri gözüme kestirdim.
    Aracımın bagajının ufak olması ve aşırı bas ses sevmediğimden sub düşünmüyorum Şu an hali hazırda avt isw aktif koltuk altı bass bulunmakta 90 whatt rms 50 hz'e iniyor. Ahım şahım bir şey değil mid bass denebilir. Bu komponentlerle subsız yeteri kadar bas alabilirmiyim bilmiyorum. Dip ses 55hz'e kadar düşüyor. Klasik müzik de dinliyorum, elektronik müzikte. Hip hop tarzı müzikler dinlemiyorum. Daha sert kısa baslar. Ses kalitesi de önemli.
    Demek istediğim sadece amfi ve bu amfiyle R5A ları beslesem yeteri kadar tatmin edebilir mi? Yoksa illa sub gerekli mi? Yoksa ses kalitesinden bir miktar feragat ederek Hertz markasına mı yönelmeliyim? Sub girerse işin içine ekstra akü ve 1 faradlık kapasitör de almam gerekecek. Start stop özellikli ve bu haliyle bile devreye girmekte zorlanıyor.

Amfi tavsiyelerinize de açığım.

Unutmadan ana ünite standart multimedia sistemi. 4x20 watt gibi komik bir çıkışı var. Bu işler biraz mangır meselesi. İşlemci gerekiyor ama ona verecek durumum yok şu an. Crossover ların kesimleriyle idare etmek zorundayım. Çünkü kaliteli kablolar, izolasyon, montaj derken sınırlarımı zorlayacağım.

Teşekkürler.

Reference series R5A is a 13 cm (5,25") 2-way component.
    - Powerful magnet system.
    - Cone made of non pressed paper produces an excellent midrange and bass..
    - Crossovers with selectable tweeter level.
    - 25 mm silk dome tweeter T25.
    - Grilles are included.
    Specifications
    Woofer size 13 cm / 5,25"
    Tweeter T25, 25 mm (1,1" ) silk dome tweeter
    Power handling capacity 80 W RMS / 120 W max
    Impedance 4 ohm
    Frequency range 55 - 20.000 Hz
    Sensitivity 93 dB (1W/1m)
    Crossover Filter box with 6/12 dB slope (LP/HP)
    Crossover point (Hz) 4500 Hz
    Size of filter box 145 x 85 x 45 mm ( 5,71 x 3,35 x 1,77")
    Outer diameter of woofer 130 mm / 5,25"
    Magnet size 90 mm / 3,54"
    Mounting hole 120 mm / 4,72"
    Mounting depth 60 mm / 2,36"
    T/S parameters
    single V/C
    Fs Hz Re Ohm Qms
    Vas liter Vas Cuft Qes
    Qts Sd cm² BL
    EAN Bar code 73316440600440

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vexx7 -- 22 Şubat 2016; 0:12:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.