Şimdi Ara

Clio IV 0.9 tce motor ömrü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
0
Favori
51.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _mp_

clio sanki çok uzun ömürlü de motoru kalmış. araçla beraber patlar gider.

Alıntıları Göster
    tamam da, bu araba zaten son 1 yıldır satılıyor.. 1 yılda 50.000 km nasıl kullanacak adamlar , taksi mi bu :)

bireysel alınmıştır bu araçlar, bireysel adam nenni nenni kullanmıştır 5-10.000 km.. normal..
  • şunu anlamıyorum
    reno dünya şmpiyonu motor üretmiştir doğru
    e o zaman tüm reno motorları da dünyanın en iyisidir değilmi
    fiat ferrarinin bir çok parçasınk üretiyor o zaman fiatın tüm araçları ferrarikadar sağlam öyle mi?

Markalar sıradaymış renodan motor alırmış

adam argesini daha çok motor üzerine kurmuş ucuz ve oldukça kaliteli motor üretiyor haliyle diğer markalar da talepediyor neden daha fazla para verip benzer motoru üretsinlerki?

Toyota avensis 2004 2007 mi nedir tam bilmiyorum o aralıktaki araçların farları 2 senede sapsarı oldu.

Nedeni ne fransız tedarikçinin kalitesizfar üretmesi

gitti tek
  • boşuna yazmayın bu forumda renault düşmanlığı bitmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Çok satmadı basit 1.2 benzinliden pahalı olması.

1.5DCİ ile arasındaki fark azken 1.5dci'dan fazla yakması.

Zaten neden alayım ki diyenler de az vergi biraz motor gücü.

Yani gençler tercih ediyor.

Ben 1.5dci varken almam.

1.0 ecoboostda biter diyenler var ama unuttuğunuz şu zaten 5 yıl sonra petrol kaynakları bitiyor my bitiyor hadi 10 yıl sonra bitsin.

Sonuç bu araçlar 20 yıl götürse yine iyi.

Petrol kaynakları 5 yıl sonra bitiyor diyen kim sana?
    Nereden buluyorsunuz böyle bilgileri hayretler içindeyim.
    Bu motorun ömrü 5 yıl, zaten 5 yıl sonra benzin kalmayacak, o zaman sorun yok. Şaka mı bu.
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    Şaka

Hocam ben emperyalist güçlerin yalancısıyım.

Petrol bitmez belki ama artan fiyatları karşılayabilecek misiniz?

Karşılayamazsanız araç yatar.

Ben ömrü 5 yıl demedim zaten marka 10 yıl diyor size.

Ona bir de +5 koyun 15 yıl rahat kullanılır diyorum diğer sorunlar her turbo motorda çıkabilecek şeyler.

Edit:Volvo S60 bakmanızı öneririm birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 17 Temmuz 2014; 11:17:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Şaka

Hocam ben emperyalist güçlerin yalancısıyım.

Petrol bitmez belki ama artan fiyatları karşılayabilecek misiniz?

Karşılayamazsanız araç yatar.

Ben ömrü 5 yıl demedim zaten marka 10 yıl diyor size.

Ona bir de +5 koyun 15 yıl rahat kullanılır diyorum diğer sorunlar her turbo motorda çıkabilecek şeyler.

Edit:Volvo S60 bakmanızı öneririm birde.

Yakıt fiyatları karşılanamayacak noktaya geldiğinde, düşüneceğin en son şey arabanın yatması olur.

Çünkü kullandığımız bir çok şey petrole bağlı.

Petrolü sadece otomobilde kullanılan yakıt olarak görmeyin.

Odanda elini attığın ne varsa petrolle ilgilidir. Evet elini oraya da atsan o da petrole bağlı.

Yediğin pide bile petrole endeksli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekne Kazıntısı

quote:

Orijinalden alıntı: fk555897

3 silindirli bir motor. Bu motorun çok sorun çıkaracağını düşünüyorum. Renault'un motorlarından pek birşey beklenmemeli.

renault un en son taş atılacak şeyi motorlarıdır. ürettiği dizelleri nissan suzuki dacia ve mercedes kullanıyor. proton bazı modellerinde yine renault motorları kullanmıştır

Aynen Renaultu her yönden eleştirebiliriz ama Dci motor denildiğinde herkes başarı ve sağlamlığını kabul etmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Orijinalden alıntı: fk555897

3 silindirli bir motor. Bu motorun çok sorun çıkaracağını düşünüyorum. Renault'un motorlarından pek birşey beklenmemeli.

Onun için mi Nissan, Dacia, Mercedes benz sıraya girmiş de yalvarıyorlar Renault'a?

Renault'dan dizel motor istiyorlar. Çünkü ülkemizde insanlar yakıta çok para vermek zorunda o yüzden Mercedes gibi firmalar motoru Renault'dan alıyor. Ayrıca Dacia Renault'un kendi markası onu neden yazdığını anlamadım. Bu konuda bahsi geçen motor 0.9 litre benzinli motor.

• renonun motoruna laf yok ha digerleri dosemesi kalitesizdir plastigidir sanzimanidir yol tutusudur...anlarimda motoruna laf edenler otomotiv cahilidir 320.000 km de karaduzen diesel r9 broadway motoru gordum arabanin perti cikmis uzerindeki motor hala tas gibiydi
  • Renault 10 yıl diyorda, diğer markalar demiyor mu?
    Yasal olarak 10 yıldır ömür.
    Ama bu sürenin uzaması kısalması kullanıcının elinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Renault 10 yıl diyorda, diğer markalar demiyor mu?
    Yasal olarak 10 yıldır ömür.
    Ama bu sürenin uzaması kısalması kullanıcının elinde.
    Dh'de Mühendisler Toplanmış Beyin Fırtınası yapıyor !
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RuLazz_

Dh'de Mühendisler Toplanmış Beyin Fırtınası yapıyor !

Alıntıları Göster
    İmzamda ki arabam ile dolu dolu 145038 km yol yaptım 10 yıl içerisinde. Bu pazar 145 bininci km'ye girdim. Hedefim 250 bin km. Zaten bu araba fiyatları böyle giderse bir 10 yıl daha kullanıp 250 bini görürüm.

Konuya gelince, araba zaten 2012 Ekim ayında çıktı Türkiye yollarna. Yani 2 yıl da görünen km'ler normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

İmzamda ki arabam ile dolu dolu 145038 km yol yaptım 10 yıl içerisinde. Bu pazar 145 bininci km'ye girdim. Hedefim 250 bin km. Zaten bu araba fiyatları böyle giderse bir 10 yıl daha kullanıp 250 bini görürüm.

Konuya gelince, araba zaten 2012 Ekim ayında çıktı Türkiye yollarna. Yani 2 yıl da görünen km'ler normaldir.

Alıntıları Göster
    Clio 4 parasını hak eden bir araba değil, daha uygun olsa tutabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiGER001

Clio 4 parasını hak eden bir araba değil, daha uygun olsa tutabilirdi.

Alıntıları Göster
    0.9 motorlu 1000kg lik araca çabuk biten diyen vw gurubununda kapısından geçmesin. Onlarda 1.2 1200kg lik araç satıyorlar. Polonun 1 litre olanının yanından geçmesinler. Vw zaten 1lt poluyu servisten para kazanmak için yapmış. Vw nin ceo benim kankam. Ondan aldım haberi. Hatta bir gün renaultun filanda ceosu geldi. Bir bar masasında bu motorları hep servisten para kazanmak için yaptıklarını hep bir ağızdan söylediler. Onlar hep 1.6 araç kullanıyorlarmış motoru 80lerden kalma. En iyisi oymuş.*

Aracın motorunun segmanları subapları contası vs KULLANIMA BAĞLI OLARAK her araçta erken bitebilir.

Araçla sürekli yüksek devir çevire çevire kullanırsanız blok ısınız sabit kalır ancak silindir içi ısınız yüksek olur. Buda motoru çabuk bitirir. Hatta motor bloğuda yıpranacağından bloğun çatlama ihtimalini artırır. Kol çıkarma ihtimalide artar.

Ancak aracın vites ikazlarına uyarsanız hem yağınız bakım süresi gelene kadar iyi durumda kalır hem yakıtı fabrika verilerine yakın olur hem de çok uzun ömürlü bir
    motorunuz olur.

*Mesajın ilk paragrafı kurmacadır. Forumda gerçek olduğuna inanacak insanlar olduğu için belirtme ihtiyacı duydum.

• 0.9 tce 350bin kmyi sorunsuz gecmiş ve 450bin kmde bakımdan sonra motora su koymadığı için motor yenilemek durumunda kalmış.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    hay maşallah 57binde lpg ile kullanıyorum aracı yıllarca kullanmayı düşünüyorum bakalım nereye kadar gideceğim
    5w-40 elf yağ kullanıyorum yağ konusunda önerilere açığım
  • quote:

Orijinalden alıntı: korsan58

hay maşallah 57binde lpg ile kullanıyorum aracı yıllarca kullanmayı düşünüyorum bakalım nereye kadar gideceğim
    5w-40 elf yağ kullanıyorum yağ konusunda önerilere açığım
    Lpg montajı sonrası tahminen ortalama ne kadar yol yaptınız? (km)
  • 50.000 kmde biter ömrü
  • sitede ılanlara bakınca 200 k ustu araba yok zaten km ıle oynayan cok 50 dıye alırsın 500 cıkar haberın olmaz sonra 60 da motor bıttı dıye buraya konu acmada
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Lpg montajı sonrası tahminen ortalama ne kadar yol yaptınız? (km)

Alıntıları Göster
    36bin gibi montaj yaptırdım atiker grand 1800tl idi o zamanlar şu an 58binde lpg kaynaklı hiçbir sıkıntı olmadı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.