Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.858
Cevap
80
Favori
1.592.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ahmetozgen

Ben de burdayım Clio 1.2 16V Platin Gri. Bir şey sormak istiyorum. Araç gaz pedalına bastıktan 1 sn sonra algılıyor. Sizin araçlarda da var mı böyle bişey ?

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE DE 2001 1.4 16 V RXT HB VAR. AYNI PROBLEM BENDE DE VAR. ARAÇ ISININCA GEÇİYOR TAVSİYEM ARAÇ ISINANA KADAR MÜMKÜN OLDUĞUNCA ARACA YÜKLENME
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

Benim bir sorum olacak 2004 1.2 clio hb aracimin orjinal jantlarını alaşım jantlarla degistirmek istiyorum. Kormetal nasıl bir markadır ve almam gereken ölçü, 6 jant mıdır?

lastik ebatım, 175/65/r14 bu arada lastiklerim de eskidi yenilemek istedigimden komple jantla beraber degistirmek istiyorum. Kormetal hosuma gitti. sizin önerileriniz nelerdir? cok tesekkur ederim

MERHABA
    Kormetal yerli bir firma bütçen yeterli ise avrupa jantları tavsiye ederim. 15 janttan yukarı çıkma bence aksi halde yakıt tüketimi artar ve süspansyonuna zarar verebilirsin yollar malum.....
  • clio 14,16 walf 2003 privilage... yakıt şehiriçi 9 lt istanbulda uzun yolda 90 km/h. 5,3 lt 2 yıldır kullanıyorum. çok iyi benzin koy dünyayı gezersin. maşallah tık demedi clio hb. çok sağlam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 12 Haziran 2007; 20:20:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: konuralp01

quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

Benim bir sorum olacak 2004 1.2 clio hb aracimin orjinal jantlarını alaşım jantlarla degistirmek istiyorum. Kormetal nasıl bir markadır ve almam gereken ölçü, 6 jant mıdır?

lastik ebatım, 175/65/r14 bu arada lastiklerim de eskidi yenilemek istedigimden komple jantla beraber degistirmek istiyorum. Kormetal hosuma gitti. sizin önerileriniz nelerdir? cok tesekkur ederim

MERHABA
    Kormetal yerli bir firma bütçen yeterli ise avrupa jantları tavsiye ederim. 15 janttan yukarı çıkma bence aksi halde yakıt tüketimi artar ve süspansyonuna zarar verebilirsin yollar malum.....

avrupa jant fiyatlarina da bakarim, fakat ölçüler konusunda sorunlarim var mesela şuan da ki orjinal jant kesitim nedir onu bilmiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: bravis

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

quote:

selam arkadaşlar,

Benim araç 2004 1.4 16 v 100 hp hatchback. 27.000 de aldım 2 ay önce ama şimdi 33.000 i devirdi.

daha dün ankara' dan bursa' ya döndüm. cuma günü yola çıktım ve counter ı sıfırladım. toplamda 900 km ye yakın yol uaptım git-gel. e ankara da da şehir içi kullandık bir miktar. bilgisayara göre 6.2 lt/ 100 km benzin yakmışım. yolda hiç kasmadım 120-13 bastım, allahtan radar madara da yakalanmadık. bu arada giderken 3, dönüşte 4 kişiydik.

bence yakıt tüketimim iyi gibi fakat çok daha ilginç bir şey anlatıcam size.

arabayı aldığım arkadaş biraz sakin bir tipti. dedim rodaj modaj (gerçi bizimkilerde rodaja gerek yok biliyorum) biraz devir yapayım. yaklaşık 1,5 depo benzini devirli kullanarak yaktım. 5000 lerde vites değiştirdim.

bu olaydan sonra yakıt tüketimim çok arttı. arabayı ilk aldığımda ankara-bursa arası 5.5 lt/100 km yakmıştı fakat şimdi 6.2 yakıyor. ha diyceksiniz ki 4 kişiymişsiniz felan, o değil de şehir içi tüketimim bu olaydan sonra 7.5 lardan 8.4 lere çıktı.

sizce normalmidir yoksa bi servis yapsam mı?

belki arabanın ecu su ona göre ayarlamıştır kendini. bende de öyle oluyor sakin kullanırsam bir kaç gün sonra araba az yakmaya başlıyor ve hantallaşıyor, devirli kullanırsam başlarda zorlanıyor sonra rahatlıyor ancak bu seferde çok yakıyor. ya araba kendini ayarlıyor ya da psikolojik

Hantallaşıyordan kastın? hızlanma süresi mi uzuyor?

pedala normalden yavaş tepki veriyor. sağırlaşıyor

• Şimdiden hayırlı olsun güzel bi tercih olur bence

RNA 1.4 75 BG 8V motora sahiptir.

RXT 1.4 98 BG 16V motordur en önemli farkları budur. Tabi ikisi arasında donanım farkları mevcut Özellikle RXT de standart olan birçok özellik RNA larda opsiyoneldir.

Aut. baz model, dyn. üst donanımlı yanlış bilmiyorsam
    İkisi arasında donanım farkı var sadece.

quote:

Orjinalden alıntı: ankfantoma

Arkadaşlar ben de Clio düşünüyorum. 15000 YTL ye kadar çıkabilirim.Ne tavsiye edersiniz.Bir de Clioların yanındali Dynamik,Auten.,RNA,RXT vs. kelimeler veya Harfler ne anlama geliyor,Bilen varsa çok memnun olacağım. Şimdiden teşekkür Ederim..........

• Tüketim artışını nasıl hasaplıyorsunuz? Aldığınız litreye göre yaptığınız km. ile mi yoksa yol bilgisayarından mı?

Bide yol bilgisayarındaki ortalama tüketim yeni sıfırlandığında çok sık değişiyor. Biraz zaman geçince bu değişim daha az oluyor.

Selamlar...

quote:

selam arkadaşlar,

Benim araç 2004 1.4 16 v 100 hp hatchback. 27.000 de aldım 2 ay önce ama şimdi 33.000 i devirdi.

daha dün ankara' dan bursa' ya döndüm. cuma günü yola çıktım ve counter ı sıfırladım. toplamda 900 km ye yakın yol uaptım git-gel. e ankara da da şehir içi kullandık bir miktar. bilgisayara göre 6.2 lt/ 100 km benzin yakmışım. yolda hiç kasmadım 120-13 bastım, allahtan radar madara da yakalanmadık. bu arada giderken 3, dönüşte 4 kişiydik.

bence yakıt tüketimim iyi gibi fakat çok daha ilginç bir şey anlatıcam size.

arabayı aldığım arkadaş biraz sakin bir tipti. dedim rodaj modaj (gerçi bizimkilerde rodaja gerek yok biliyorum) biraz devir yapayım. yaklaşık 1,5 depo benzini devirli kullanarak yaktım. 5000 lerde vites değiştirdim.

bu olaydan sonra yakıt tüketimim çok arttı. arabayı ilk aldığımda ankara-bursa arası 5.5 lt/100 km yakmıştı fakat şimdi 6.2 yakıyor. ha diyceksiniz ki 4 kişiymişsiniz felan, o değil de şehir içi tüketimim bu olaydan sonra 7.5 lardan 8.4 lere çıktı.

sizce normalmidir yoksa bi servis yapsam mı?

• 15000 ytl ye 2003-2004 clio 2 authantic alırsın.Bunlarda ABS-EBD,4 HAVA YASTIĞI,A.C KLİMA,HIZA DUYARLI ELEKTRİK TAKVİYELİ HİDROLİK DİREKSİYON,2003 LERDE ATERMİK ÖN CAM,U.K MERKEZİ KİLİT,ELKTRKLİ ÖN CAMLAR,2003 LERDE PARÇALI KATLANIR ARKA KOLTUK 2004 VE ÜZERİ TEK PARÇA-ATERMİK CAM YOK,RENKLİ YAN CAMLAR STANDART.
    BİRDE RXT RNA OLANLARA HİÇ BAKMA 13500 a abs siz hava yastıksız araç alacağına yenilenmiş kasadan al dışarıdan sadece makyajlı gibi görünebilir ama ikisi arasında çok fark var Renault yaptığı açıklamada aracın %50 snin değiştirldiğini açıklamıştı.Bu kasa bizde 2002 den itibaren var 2002 de hem eski hem yenisi satıldı.Hatta 2002 lerde yolcu koltuğu altında birde çekmece var.1.2 16 v i tavsiye ederim hem performanslı hemde çok ekonomik+vergi avantajıda var.
  • 1,5 dci hb clio sahiplerinden araçlarının yakıt tüketimi ve araç performansı ile ilgili bilgi alabilirmiyiz. clio symbol 1,4 alize symbol aracımı 1,5dci hb clio ile değiştirmeyi düşünüyorum ne dersiniz. tüketim ve ekonomiklik önemli kriterler.
  • RNA larda tek hava yastığı standart. Klima 2.hava yastığı opsiyonel. Güvenlik paketli ise araçta ABS dahi oluyor.

RXT de ise ABS, Çift hava yastığı, elektrikli aynalar, sis farları, çift mercekli farlar, yol bilgisayarı standart. Sunroff opsiyonel. RXT nin motoru bambaşka zaten 98 bg 16v. 1.4 Megan I lerde kullanılan motor.

Bence biraz haksızlık etmişsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: alfa-x

15000 ytl ye 2003-2004 clio 2 authantic alırsın.Bunlarda ABS-EBD,4 HAVA YASTIĞI,A.C KLİMA,HIZA DUYARLI ELEKTRİK TAKVİYELİ HİDROLİK DİREKSİYON,2003 LERDE ATERMİK ÖN CAM,U.K MERKEZİ KİLİT,ELKTRKLİ ÖN CAMLAR,2003 LERDE PARÇALI KATLANIR ARKA KOLTUK 2004 VE ÜZERİ TEK PARÇA-ATERMİK CAM YOK,RENKLİ YAN CAMLAR STANDART.
    BİRDE RXT RNA OLANLARA HİÇ BAKMA 13500 a abs siz hava yastıksız araç alacağına yenilenmiş kasadan al dışarıdan sadece makyajlı gibi görünebilir ama ikisi arasında çok fark var Renault yaptığı açıklamada aracın %50 snin değiştirldiğini açıklamıştı.Bu kasa bizde 2002 den itibaren var 2002 de hem eski hem yenisi satıldı.Hatta 2002 lerde yolcu koltuğu altında birde çekmece var.1.2 16 v i tavsiye ederim hem performanslı hemde çok ekonomik+vergi avantajıda var.

• quote:

quote:

selam arkadaşlar,

Benim araç 2004 1.4 16v 100hp hatchback. 27.000 de aldım 2 ay önce ama şimdi 33.000 i devirdi.

Bizim araçlarda arka ve ön kapılardaki hoparlörlerin çaplarını bilen var mı?
    Değiştirmeyi düşünüyorum, teyb orjinali kalacak sadece kolonları değiştireceğim.

Ayrıca tavsiyeleri de okumak isterim...

ön ve arka çapı 13 cmdir component hoparlör al

• Bence Haksızlık yok.Evet 1.4 16v süper bi motor hala clio 3 dahil kullanıyo,megane 2 de.Avrupada scenic lerde bile vardı.Ama şimdi yeni bi araçla konsol dış görünüm donanım eski bi araç arasında 1 ytl-2ytl varsa kaldı ki o da yok fiyatlara bak 1.4 16v rxt si olanlar 14-15 ytl çekiyo 14-15 e çok rahat 1.2 16v yeni clio alabilirsin.Üstelik auth. versiyonun standart donanımı rxt den daha zengin ve sırf konsol bile yeni clio tercih etmek için yeter.Evet clio zamanın çok ilerisinde bi araç ama yenileme de gayet iyi olmuş.Bu istisna clio 3 de bozuldu o da yerli üretimde bagaj lambasını bile koymamışlar.İnanın rxt ,rna onlarda ithal olduğu için çok şanslısınız.Clio 3 alacak olsam ithal olanını alırdım ama o da sport dışında ülkemizde yok.Hatta tek kapı clio 3 bile bizde üretiliyo avrupada satılıyo.Clio 3 lerde clio 2 de standart gelen ABS yi bile opsiyonel yapacaklarmış,o yüzden fiyat listelerinde clio-abs yazıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ailker1

Merhabalar benimde 2005 dynamic hb 98 hp bir aracım var 100 km de şehiriçinde ortalama 9 lt yakıyor sizlerde durum nedir biraz fazla değilmi?

benimki şu anda biraz daha fazla yakıyor. bakıma girmem gerekiyor ama girmeden tam 10 litre 100km yada 30 milyonluk benzin tam 100km gidiyor biraz fazla değil mi?
  • Benim itirazım RXT leri boş, donanımsız bi araç gibi ifade etmenize idi. Yoksa ben herzaman daha yeni olan arabayı tercih ederim.

Ama azda olsa haksızlık ettiğinizi kabul edin

quote:

Bence Haksızlık yok.Evet 1.4 16v süper bi motor hala clio 3 dahil kullanıyo,megane 2 de.Avrupada scenic lerde bile vardı.Ama şimdi yeni bi araçla konsol dış görünüm donanım eski bi araç arasında 1 ytl-2ytl varsa kaldı ki o da yok fiyatlara bak 1.4 16v rxt si olanlar 14-15 ytl çekiyo 14-15 e çok rahat 1.2 16v yeni clio alabilirsin.Üstelik auth. versiyonun standart donanımı rxt den daha zengin ve sırf konsol bile yeni clio tercih etmek için yeter.Evet clio zamanın çok ilerisinde bi araç ama yenileme de gayet iyi olmuş.Bu istisna clio 3 de bozuldu o da yerli üretimde bagaj lambasını bile koymamışlar.İnanın rxt ,rna onlarda ithal olduğu için çok şanslısınız.Clio 3 alacak olsam ithal olanını alırdım ama o da sport dışında ülkemizde yok.Hatta tek kapı clio 3 bile bizde üretiliyo avrupada satılıyo.Clio 3 lerde clio 2 de standart gelen ABS yi bile opsiyonel yapacaklarmış,o yüzden fiyat listelerinde clio-abs yazıyor.

• Bikaç defa dikkatlice dinledim ama o tür bi ses gelmedi.

Sağ ayna içinde ısı algılayan chip olduğunu okumuştum bununla ilgili olabilir. Yada aynalar elektrikli ise kontak açılınca bu yüzden ses yapılyor olabilir mi?

Bunlar sadece tahmin.

quote:

Orjinalden alıntı: velihoca

arkadaşlar , 2002 model clo hb rxt oto. 1.4 16v da kontağı çevirdiğimde sağ taraftan lambanın altından "çıt çıt " diye bir ses geliyor. Orada bulunan parça ne acaba. elektrikle ilgili bişey ama keşfedemedim. acaba abs falan mı var yoksa başka bişey mi var . çok sessiz bir ortamda , garajda dinledim. diğer arkadaşlardan bilgisi olan varsa söylerse sevinirim.
  • evet kabul kardeşim.Zaten burada o clio bu clio tartışması yerine bilgi paylaşımı yapalım ki sayfa amacına ulaşsın.
    Ben uzun bi gün bulursam konsolu sökücem sağ köşede bi kablo var çok hafif bi ses çıkarıyo ona bakıcam.

Hoparlör düşünen arkadaşlara da sony 130w 13cm çift yollu 50 ytl çifti hepsiburada.com da var piyasada daha ucuza bulunabilir.

Auth.lerde arka kapılarda hoparlör kablosu çekili mi bilgisi olan varmı??????
  • Auth benim aracim, arka kapilar hoporlörleri olandan farklı iç dösemeye sahip, o bakimdan olmadigini saniyorum. Herhangi bir hoporlör yeri mevcut degil. ben bi ara niyetlenmistim, olmadigini gordum vazgectim. belki arkadaki kapagı kestirip koydururum diye düsündüm.
  • quote:

evet kabul kardeşim.Zaten burada o clio bu clio tartışması yerine bilgi paylaşımı yapalım ki sayfa amacına ulaşsın.
    Ben uzun bi gün bulursam konsolu sökücem sağ köşede bi kablo var çok hafif bi ses çıkarıyo ona bakıcam.

Hoparlör düşünen arkadaşlara da sony 130w 13cm çift yollu 50 ytl çifti hepsiburada.com da var piyasada daha ucuza bulunabilir.

Auth.lerde arka kapılarda hoparlör kablosu çekili mi bilgisi olan varmı??????

JBL 13 cm GTO507C modeli ya da GTO 6506C modeli rms ve peak değerlerine dikkat!

• -----------arkadaşlar.....clio II deposu ne kadara doluyor benzin...
    şehir içi ve ş.dışı menzili ne kadar....
  • benzin 2.95 ytl depo 50 lt. şehiriçi/dışı karma 6,4 lt/100 km
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.