Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.858
Cevap
80
Favori
1.592.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şehiriçi 8 lt. Şehirdışı 6 lt. normal kullanımda.
  • 2004 1.4 16V 100HP Dynamic

Şehir içi 7,2 L. / 100 km.
    Şehir dışı 6,5 L. / 100 km.
  • clio II lerin en büyük rakibi kim sizce?
  • Clio II ler rakipsiz :) Avrupada hala tek kapı olarak clio campus olarak satılıyo.Ama avrupa tek kapı 1.2 16v tce 100hp 145nm clio 3 almak isterdim.Avrupalar daha yere yakın daha oturaklı duruyo.

Clio 3 sw de çıksada görsek.

Tüketim şehir içi 7 lt ama lpg :)

Tüketim tamamen kullanıcıya bağlı şu eco race yarışında adam suzuki ye 4,64 lt filan yaktırdı hemde 130 km de.aynı yarışta 5.25-7.3 yaktıran vardı.
    Hatta pejo 407 1.6 hdi yarışma yapmış fabrika verisinin çok altında yakıt tüketmiş.Clio 2 lerin dizelide 3.8 lt fabrika verisi..

Clio 3 te kullanılan 1.2 16v turbo acaba turbosunu bizim araca maliyeti ne olur??Çünkü motor aynı düşük basınçlı turbo var ve gayet iyi oturmuş 100hp 145nm tork clio 3 için 11sn 0-100 hızlanması kilo da 1070 clio 3 için.
  • Lpg resimlerim,stepne yok,dolum yeri altta gizli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 11 Temmuz 2007; 10:16:02 >

• resimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 11 Temmuz 2007; 10:20:50 >
  • Buda sadece dizellerde olan kaput keçesi 8 ytl + pimler 2 ytl 10 ytl maliyet oldu kaputu motor ısısından korumaya yarıyo sesi dışarıya vermesi azalıyo içeriye bi etkisi yok.İlk sorduğumda 80 ytl ydi.İthal di.Symbol dizel çıkınca bununda yerlisi çıktı işte yerli ile ithal arası fiyat farkı ithal 80 ytl yerli 8 ytl.Tutamaklarında yerlisi ithalin çeyrek fiyatıydı ithal 30 ytl yerli 7.5 ytl .Birde orijinal sis farı tane 60 ytl.Çıkma çiftini 40-50 bulursunuz.Ayrıca 30-40 ytl ye satılan sis farlarıda güzel duruyo symbollerde görmüştüm nerdeyse orijinalden daha güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 11 Temmuz 2007; 10:28:14 >
  • Güzel araba, iyi günlerde kullanın.

Aracınızın LPG ile performansı nasıl? 1.2 motor yeterli oluyor mu? Ben vergi avantajı ve model yükseltme amacıyla bazen 1.2 Clio ile aracımı değiştiriyorum diye düşünüyorum ama motor gücü yetersiz gelir diye endişe ediyorum.

Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Şimdi sen 98 hp 128 nm den sonra tabi ona göre biraz düşük olur.Ne istediğine bağlı yakıt mı performans mı?Ama performans gerçekten iyi lpg de yokuşlarda biraz daha düşüyo ama be lpg de 1.3 mjet lerle 1.4 75 liklerle rahat kapışabiliyorum.5000-6000 d/d rahat yapıyo fırlayış 1.4 ü aratmaz çünkü vites oranları kısa.Ben alırken 1.2 olduğuna şaşırırsın demişlerdi kullanınca anladım.1.4 16v le arasında performans farkı vardır ama benzinlikte unutursun sonuçta bu araçta 170 e rahat çıkıyo özellikle 120 ye kadar çok akıcı ve seri hızlanıyo...
  • Bilgiler için tşkler.

Öncelik ekonomik olması tabi. Bi fırsat bulurda kullanırsam 1.2 Clio o zaman aradaki farkı anlayabilirim ancak. Ama arabamın aküsü, lastikleri, bakımları yeni. Çok fazla da binmiyorum zaten. Herhalde bı kışı geçtikten sonra değişikliği düşünürüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alfa-x

resimler

güle güle kullan kazasız belasız işallah..
  • alfa-x kardeşim bende uzun süredir kaput keçesi baktım hep 80 diyorlar acaba siz nerede ve nasıl halettiniz bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. ayrıca banimde dizel clio 2006 model ama kaput keçesi yok. ankara yada istanbulda uyar bana.şimdiden teşekkür ederim
  • Selamün aleyküm.Bazı arkadaşlar yakıttan yana dertliler.Benim 2006 SYMBOL aracım var.1.4 8v.100 kmde 5.2 lt yakıyo.Bu konuda sıkıntısı olan arkadaşlar; size tavsiyem ekoyak tasarruf aparatı.Aracımda yaptığı tasarruf oranı % 7.5,tavsiye ediyorum.
  • Birader bende CLİO SYMBOL 1.4 var oad aynısını yapıyo.Bu olay arabnın doğasında var takma.SOrunu yok yani.
  • Selamlar.Bende 2001 Clio 1.4 16V RXT var ve şimdi 2003 1.6 16V tek kapı Clio almayı düşünüyorum.Kendi aracımın yakıt tüketiminden çok memnunum.Acaba 1.6 motorların tüketimi ne kadar olur? Alacağım arkadaş 20 YKr. yaktığını söyledi sakin kullanımda.Benimkide agresif kullanımda o kadar yakıyor zaten.Bu araçtan kullanan arkadaşlar varsa performans,yakıt tüketimi,konfor ve yol tutuşu hakkında bilgi verebilirseniz süper olur.Teşekkürler şimdiden.
  • alfa-x kardeşim sana özel mesaj gönderdim cevap bekliyorum
  • Arkadaşım aynı arabadan bende de var.Eğer şehir içi çok sık kullanıyosan dizel ama şehir dışı daha çoksa benzinli.Şahsen dizellerini çok rahat tokatlıyorum.
  • Birader 1.4 arabana git chip tuning yaptır olsun 110 bg.Neden aracını değiştiriyosun.Açık filtre bir de performans egzostu taktır.Al sana CLİO RS.
  • Eğer otomatikse normal.Ha değilse normal de değil.7.5-8,4 arası olması gerekir.
  • Hoca bu yakıt değerleri çok fazla.6 litreyi geçmemesi lazım.Buji,hava filtresi,klima kullanımı,sürat bu etkenler yakıtı artırır.Benim aracım 1.4 8v 75 bg tüketimi; şehir dışı:5,2lt ş.içi:9lt karma 7lt
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.