Şimdi Ara

Clio 4 0.9 tce touch Manuel den clio 5 1.0 tce icon otomatiğe geçilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Clio 4 0.9 tce Manuel den clio 5 1.0 tce icon otomatiğe geçiş mantıklı mı arkadaşlar. Şimdiki aracım 20 binde.hem donanım olarak hemde otomatik olması açısından clio 5 mantıklı geldi siz ne dersiniz.normalde geniş bagajlı egea cross megane sedan joy bakıyordum ama clio 5 in bagajında da sanırım clio 4 e göre genişletilmiş. Ne tavsiye verirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Clio 5 litre bazında segmentinin en geniş bagaj hacmine sahip otomobili diye biliyorum (391 lt). Ama Egea Cross ve Megane kadar iyi bir bagaj sunamayacaktır. İç hacim noktasında da aradığınızı bulamayabilirsiniz. Ama en dolu paket olması ve otomatik olması güzel artılar. Özel olmazsa bagaja ne koyacaksınız?

• Bagaj önemli ise Egea Cross daha mantıklı, ama 391 Litre Bagaj yeter diyorsanız İcon donanımlı Clio 5 harika bir seçim olur bence.

• drknl35 kullanıcısına yanıt

Bebeğimiz oldu clio 4 e bebek arabası koyunca hiç yer kalmıyor bagajda.başta egea cross düşündüm ama 1.4 fire noter çok kötü çekmiyor dediler 1.3 dizel de pahalı kalıyor

• tefennili kullanıcısına yanıt

Egea cross 1.4 motor kötü diyorlar 1.3 dizel ise pahalı kalıyor

• hainz17 H kullanıcısına yanıt

Artık bu devir de, Dizel araç almanın hiç bir mantıklı tarafı kalmadı. 1.4 Motor Atmosferik olduğu için performans düşük, performans beklentiniz varsa kötü bir motor, ama aile için performans beklentiniz yoksa gayet iş görür. Ayrıca Cross da 1.0 Turbo Benzinli motor da var.

klasik piyasa palavraları

hayatı boyunca 120yi geçmeyecek aile arabası arayan adama atmosferik çekmez bilmem ne 

egea al özetle

• en1gma kullanıcısına yanıt

Zaten uzun yolda maksimum 130 140 yaparım genelde de 110 sabit giderim bu kullanımda zorluk çıkartır mı egea cross 1.4 motor.

Biraz devirli kullanırsanız 0.9 TCE motora denk bir performans alırsınız. Yani düz yollarda sıkıntı yok ama yokuşa geldiğinizde devri 4000'lere çıkaracak kadar vites düşürürseniz her yokuşu çıkarsınız.

• goodorevil kullanıcısına yanıt

Yakıt tüketimi ne civarlarında olur peki ortalama

• Ailede hem "Clio 4" hem de "Clio 5" var. Motor ve şanzıman konusundan bagımsız olarak "kalite(iç mekan, tokluk hissi)" ve "konfor(yol, rüzgar sesi)" olarak kesinlikle "Clio 5" önde...

forumda artik olmayan shadowgeist var dostum olur 1.33 kullanıyor corolla

defalarca adanaya geldik gittik bende passat 2.0 tdi var b6

Ne düz ne rampa sorun olmadı,egea da arkadaşım aldı kullanıyor,neden aldım dediği olmadı

bu boş konuşmalara kulak asmayın

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum... Tek derdi ani sollamada tepki olur .O da artık çoğu yol bölünmüş.. İhtiyaç olmuyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

32 bin kilometre ortalamam 45 km ortalama hızla 6.5 litre benzin. Şehir içi / Uzun yol vb karışık tüketim.

Safi şehir içinde daha yüksek tüketir ama uzun dönem ortalamam bu.

Lpg takarsanız maliyeti daha da aşağı çekersiniz.

• Her ikici aracıda uzun süreli kullandım uzun süre kullandım dediğim hatta iki araçta aynı anda bendeydi elbette Clio 5 derim,ama o sınıfta bence en iyisi 1.Micra tekna 2. C3 shine derim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • skoda scalaya da baktınız mı? onun da bagajı fena diil gibi.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-uzaklarda-arama-araba-burada-18-kdv-li-1025241457/detay

ilanla alakam yok örnek ilan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 31 Temmuz 2022; 5:19:14 >
  • Bütçe yok o kadar maksimum 500

• Yerinizde olsam Egea Cross alırdım. Cliodan vs bagaj ve iç hacim olarak çok daha üstün.

1.4 motor çekmez gitmez diyenlerin hepsinin altında 3 litre araçlar var o yüzden onlara göre gitmiyor evet.

10 yıldır 1.33 Auris kullanıyorum. 2 gün önce Antalya 'dan tatilden döndüm gidiş Burdur'dan dönüş İsparta'dan oranın tırmanma rampalarını bilenler bilir. Meşhurdur. 10 yıldırda tatile Antalya'ya giderim hiç zorlandığımı hissetmedim. Araçta 2 yetişkin iki çocuk full bagaj ve klima açık. Üstelik aracım LPG'li.

1040 KM yol yaptık toplam 870 lira LPG tüketti. 110-120 km hızlarda sabit gittim. Ara sıra 150 km üzerine çıktım, çok sakin kullandığım söylenemez. 83 kuruş civarı km de. Benzinli bir araba olsa en az 1.5-1.6 lira yakardı. Dizel içinde aynı şey geçerli.

Ha siz dizel araçla 5. Viteste 2.500 devirde çıkarken ben 3. Viteste 4.000 devirde çıkarım biraz fazla yakar evet ama sonuçta rampanın ortasında da kalmam. Öyle bi dünya yok.

İmkanınız varsa 500 e Egea Cross Lounge donanım bulabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Egea cross alırsam donanım olarak çok daha iyi olucak lounge paket alabiliyorum tek tereddütüm motoruydu zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.