Şimdi Ara

clio 3 hb direksiyon ve araba çalımıyo lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2007 model clio 3 hb 1.5 dci sahibiyim.direksiyonu çevirirken birdenbire direksiyon oldukça sertleşti ve direksiyon lambasıyla stop lambası yandı.Ben arabayı stop edip tekrar çalıştırmama rağmen direksiyon ve stop lambası yine yandı.Ben de direksiyonu kendi gücümle çevirerek servise gittim.Serviste bilgisayar kontrolüne girdiğimde bilgisayarın direksiyon kısmının beynine bağlanmadığını arızanın ancak sökülünce anlaşılacağını söylediler.Direksiyon söküldü ve parçayı elektronik olarak ayrıntılı bi şekilde kontrol ettik fakat herhangi bir elektronik arızaya rastlamadık.Parçayı tekrardan taktığımızda ise araba çalışmadı.Servis şu anda direksiyonu komple değşmeden arabanın asla çalışmayacağını ve çıkma parça dahi alsak direksiyon beyninin arabanın ana beyniyle uyum sağlamayacağını ve çalışmayacağını tek çözümün parçanın yenisini almak olduğunu söylüyo.Parçanın fiyatı ise 2800 tl.Garantisinin bitmesinin üzerinden daha sadece 20 gün geçmiş olmasına rağmen servis bunu garantiye sokamayacağını söylüyo.Ben de 3000tl ödemek istemiyorum ne yapabilirim?lütfen yardım edin.

• Kasko varsa kaskoyla yaptır olmadı BOSCH CAR SERVİCE göster
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Kasko varsa kaskoyla yaptır olmadı BOSCH CAR SERVİCE göster

Kasko böyle bir şeyi karşılıyormu ???
  • 2008 MODEL YAKLAŞIK 35000 KM DEKİ HATASIZ BOYA DAHİ BULUNMAYAN ARACIM BİRDEN BİRE DİREKSİYON ARIZA LAMBASINI YAKTI VE DİREKSİYON AĞIRLAŞTI. YAKLAŞIK 7 GÜNDÜR BU ARIZA İLE YATIP KALKIYORUM ÇÜNKÜ ARKADAŞINDA BELİRTİĞİ GİBİ 3.000,00 TL BİR MASRAFI ÇIKARDILAR. BU YAZIYI BAŞKA BİR ARKADAŞIMIZIN DA BAŞINA GELEBİLİR DİYE YAZIYORUM.

ARACIMI ÖZEL SERVİSLERE DİYORUM Kİ SAYISINI HATIRLAMIYORUM GÖTÜRDÜM BİLGİSAYARA BAĞLADILAR VE ELEKTRİK TAKVİYELİ DİREKSİYON BEYNİNİN ARIZALI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. HIZA DUYARLI DİREKSİYONUN BEYNİ ARIZALI FAKAT TEK BAŞINA SATILMIYOR.ANKARA, İSTANBUL,NEVŞEHİR ARAMADIĞIM YETKİLİ SERVİS KALMADI ÇOĞU CLİO 3 LERDE ÖZELLİKLE BENZİNLİLERDE DİZELLERİN Kİ FARKLIYMIŞ BÖYLE BİR ARIZA GÖRMEMİŞ, GÖRENLERSE KOMPLE DİREKSİYON MİLİ VE KOVANI ELEKTRİKLİ MOTOR VE BEYNİNİN BEREBER DEĞİŞTİRİP SORUNU ÇÖZMÜŞLER ODA YAKLAŞIK 3.000,00 TL VE HEPSİDE ÇIKMA PARÇANIN ÇALIŞMAYACAĞINI KODLAMAK GEREKTİĞİNİ BUNUNDA ÇIKMA PARÇADA MÜMKÜN OLMADIĞINI, İMOBİLİZER SİSTEMİNDEN DOLAYI ARACIN ÇALIŞMAYACAĞINI , KESİNLİKLE SERVİSTE DEĞİŞTİRMEMİ SÖYLEDİLER.

TESADÜF ESERİ İVEDİK ORGANİZE SANAYİDE RAHMİ USTA YA ARIZA İLE ARAŞTIRMA YAPARKEN YÖNLENDİRİLDİM. USTA DİREKSİYONU SÖKTÜ ÇIKMADAN SADECE BEYİNİ ALDI ONUNDA KOD NUMARASI BENİMKİ İLE AYNI OLMASI GEREKİYORMUŞ DOĞRU NUMARAYI BULDU, GEREKLİ TANITIMLARI YAPTI VE SORUNU ÇÖZDÜ HARCADIĞIM PARA YAKLAŞIK 350 TL . BEN SORUNUMU İSTENİLEN RAKAMIN %10 U İLE ÇÖZDÜM. BÖYLE BİR ARIZA İLE KARŞILAŞAN BİR ARKADAŞIMIZ OLURSA BANA BURADAN ULAŞABİLİR BEN 2009 YILINDA YAZAN BEY İLE GÖRÜŞTÜM ONDAN YARDIM ALDIM SAĞOLSUN ODA İLGİLENDİ.

SON OLARAK BU PARÇAYI TEK SATMAYIP DA DİREKSİYON MİLİ, MOTORU ,KOVANI İLE BİRLİKTE SATIP İNSANLARI MAĞDUR EDEN RENAULT A BİR DAHA RENO MU YANINDAN GEÇMEM

• mrblar ben bursadan yazıyorum aynı sorun bende de var sayın esbaygin bu rahmi usta nerde nasıl ulaşabiliriz bana bu konuda yardımcı olabilirmisin

bnm aracımda calısmıyor.butun beyınlerı degıstırdım en sonunda bana direksiyon kutusu ve servo beynının degıstırılecegını soyledıler bu konuda yardım

edebılırmısınız.
  • esbay bey ben de yeni clio aldım 2009 model 1.5 dizel direksiyonu kontrol ettir demeye basladı2 ay sonrada direksiyon sertlesmeye basladı kontagı kapat aç düzeliyodu artık oda olmuyor tamamen sertleşti senin gittiği usta ankarada mı adresi ni ve telefonunu verebilirmisin bana yardımcı olursanız sevinirim. tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lider75

2007 model clio 3 hb 1.5 dci sahibiyim.direksiyonu çevirirken birdenbire direksiyon oldukça sertleşti ve direksiyon lambasıyla stop lambası yandı.Ben arabayı stop edip tekrar çalıştırmama rağmen direksiyon ve stop lambası yine yandı.Ben de direksiyonu kendi gücümle çevirerek servise gittim.Serviste bilgisayar kontrolüne girdiğimde bilgisayarın direksiyon kısmının beynine bağlanmadığını arızanın ancak sökülünce anlaşılacağını söylediler.Direksiyon söküldü ve parçayı elektronik olarak ayrıntılı bi şekilde kontrol ettik fakat herhangi bir elektronik arızaya rastlamadık.Parçayı tekrardan taktığımızda ise araba çalışmadı.Servis şu anda direksiyonu komple değşmeden arabanın asla çalışmayacağını ve çıkma parça dahi alsak direksiyon beyninin arabanın ana beyniyle uyum sağlamayacağını ve çalışmayacağını tek çözümün parçanın yenisini almak olduğunu söylüyo.Parçanın fiyatı ise 2800 tl.Garantisinin bitmesinin üzerinden daha sadece 20 gün geçmiş olmasına rağmen servis bunu garantiye sokamayacağını söylüyo.Ben de 3000tl ödemek istemiyorum ne yapabilirim?lütfen yardım edin.

Ankara ivedik oto sanayide rahmi ustanın adresini bilen var mı?

• Uzun uğraşlarım sonucu sorunu çözdüm. İstanbul Bahçelievler'de Kardeşler Oto Elektronikteki Nurettin usta direksiyon milinin beynini 350 TL'ye halletti sağolsun. Hatta başka ustalar arabayı getirmeden arızanın çözülemeyeceğini söylemişti. Arızalı parçayı Nurettin ustaya kargo ile gönderdim. 1 günde sorunu çözdü. Başınıza bu tür bir arıza gelirse ulaşabilmeniz için Kardeşler Oto Elektroniğin telefon numarasını veriyorum: 0212 656 36 30 Kocasinan Mezbaha Yolu Atatürk Cad. No:8 B.Evler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.