Şimdi Ara

CLIO 2 1.2 16V Motor arıza lambasının yanıp sönmesi ve tekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
17.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımda yaklaşık 2 aydır uğraştığım bir problem var. İlk çalıştırmadan sonra motor arıza lambası sürekli yanıp sönüyor ve motor tekleyerek çalışıyor. Motor biraz ısındıktan sonra arıza lambası sönüyor ancak yolda giderken tekrar aynı şeyi yapıyor. Motor sıcaklığı 90 dereceye geldikten sonra bu sorunu birdaha yapmıyor. Sorun anlamak için bilgisayara bağlattım ama herhangi bir arıza görünmüyor. Ateşleme bobini , buji kabloları ve bujileri orjinalleriyle değiştirdim ama yine düzelmedi. Artık arabadan nefret etmeye başladım.Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm yolunu bilen biri varmı?

Desteğiniz için teşekkür ederim.
    CLIO 2 1.2 16V Motor arıza lambasının yanıp sönmesi ve tekleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaptör yani krank sensörü ve eksantrik sensör arızası olsbilir. Soketlerede bi bakmak lazım. Zayıf bir ihtimal de olsa beyin yani ECU da sorun olabilir.

• merhaba arkadaşlar bende 1 ay önce 2005 1.2 16 v clio aldım aynı sorun bendede var buji kablosu ve bobin bendede değişti ama sorun devam etmektedir bende soğukken yanıp yanıp sönüyor ısınınca devamlı yanıyor konu eski ama çözüm bulan veya bilgisi olan varmıdır teşekkürler
  • ssinan60 S kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede mevcut hocam buji kablosu değişti bobin değişti sorun devam ediyor Araba rölantide dalganlanma yapıyor + giderken misal 1 viteste gaza basıyorum hiç kıpırdamıyor araba bi anda kitleniyor . Çektim videoya

• Arkadaşlar bendede Clio 1.4 8v araç var 2001 model aracımda tekleme ve rölanti de dalgalanma var oksijen sensorunden şüphelendim soketini çıkardım motor lambasi bile yanmadı ve aracın hiç bir sorunu düzelmedi aynı şekilde gidiyor.
    Hadi diyelim oksijen sensörü arızalı motor lambasi bile. Yanmıyor ne yapabiliriz ?

• rölanti dalgalanması reno motorlarında kronik sorun galiba,benim 1.2 benzinli logandada uzun zamandır var artık alıştım öyle kullanıyorum.boğaz kelebeğini temizlettim bilgisayarda kalibrasyonda yaptırdım hiç farketmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 ustaya gosterdim 2 usta sorun yok dedi birisi subaplarin degismesi gerek dedi sabit yanan isik simdide yanip yanip sonuyor sonra sabitlemeye basladi bakalim ne olacak bir cozum bulursam yazarim arkadaslar

• Kardeşim aynı sorun benim arabada da var çözüm bulabildin mi

• lpg şu subapları haşlamasa...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metehan1571 M kullanıcısına yanıt
    ve sonunda sorunum cozuldu cok sukur dun biraktim ustaya bugun aldim subap ayari yapmis birde gaz kelebegini temizlemis simdilik sorun yok arabanin calismasi gitmesi cekisi artti resmen

• Hocam merhabalar, clio 1.2 2014 model aracım var . yazdığınız sorunların aynısını yaşıyorum tavsiyeniz nedir çözümü bulamadım. buji kablosu, buji ve bobin değişti ama sorun çözülmedi.

• 01elma01 0 kullanıcısına yanıt

Aracı bilgisayara bağlatın, hata kodları nedir? (rastgele parça değişimi, masraftan kurtarır)

Şu an arıza lambası yanıyor mu? Araç lpg li mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.