Şimdi Ara

Clio 1.4i Aşırı Tüketiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bundan birkaç ay önce şehir içinde 10litre tüketiyor diye dert yanardım fakat farkettim ki 11-12 litreye çıktı yakıt tüketimim. 100liralık benzin alıyorum ve gittiğim yol 200km ya var ya yok. Küçük bir ilçede yaşıyorum. Sürekli yavaşlayıp sokaklara dönüyorum akıcı bir trafik yok yani bu yüzden olabilir mi?

Araç: 2000model 1.4i RNa 8V 75Bg 89200 kmde

• 1.6 motorlu olanlar bu kadar yakmıyor yakıtınız fazla bakımlarını yaptırıyor musunuz aracın zamanında?
  • 900km önce genel ve ağır bakımdan çıktı aracım. Bakımdan önce de çok yakıyordu yine çok yakıyor. Bakımlarını ihmal etmiyorum hiçbir zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: SarpBalaban

900km önce genel ve ağır bakımdan çıktı aracım. Bakımdan önce de çok yakıyordu yine çok yakıyor. Bakımlarını ihmal etmiyorum hiçbir zaman

Kullanım tarzınıza dikkat etmeniz lazım gaza fazla yüklenmek ani hızlanmalar vs.yakıtı artırır sakin hızlanmak devir saatinde 3000 deviri geçmeden vites yükseltin yokuş çıkarken tabi biraz daha fazla devir yükselmesi lazım yoksa araç toplamaz bayılır düz yolda 3000 devir yeterli vites yükseltmek için ayrıca yükesk viteste gitmeniz gereken minimum hızın altına inmeyin boğularak yada bayılarak diye tabir edilen şekilde gideceğiniz için yine yakıt tüketimi artacaktır.
  • last,k basıclarıda önemli
  • evet katılıyorum
  • Bizdeki asiri sert kullanimda 10lt lpg tuketiyordu piyasada ondan az yakani yok
  • burak7777® B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    bende de 1.4 rna benzinli 16 valf var hb 100 Tl ile 200 km gidiyorum sizce sorun nedir ?
    benzin fiyatı = 5.80

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercanates4587 -- 30 Ocak 2018; 1:0:24 >
  • Evet yakıt fazla iyi bir ustaya götürmek lazım . Sibop ayarı gerekli olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.