Şimdi Ara

Clio 1.4 rxt yakıt tüketimi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
47.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2001 model full 1.4 rxt buldum. Ancak araçta lpg yok. Benzinde ş. içi ve ş. arası ne yakıyor cliolar? Eğer lpg ile arasında çok fark varsa vazgeçebilir yada lpg taktırıbilirim.

• Aracınız hayırlı olsun.Aracın km si ile beraber tüketim bir miktar artabilir.1.4 16v 98 hp lik araç tahminime göre (hava sıcaklığı,kullanım karakteriniz,bulunduğunuz şehrin trafiği gibi etmenlere bağlı olarak) şehir içinde 8.5-10lt şehirlerarası 5.5-6lt tüketir.Çok fazla km yapıyorsanız LPG tercih edebilirsiniz.
  • yok hocam daha almadım.. Satıcı ile görüşmedim, araç güzel ve anlaşırsak alırım. O yüzden yakıt tüketimini sorayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

yok hocam daha almadım.. Satıcı ile görüşmedim, araç güzel ve anlaşırsak alırım. O yüzden yakıt tüketimini sorayım dedim.

Araca kac para istiyorlar... Bilgi verebilirmisin...!!!
    Bu arada motor 1.4 16 walf mı, birde Otomatik mi, yoksa düz vites mi.....????

• quote:

Orijinalden alıntı: caddecan

quote:

yok hocam daha almadım.. Satıcı ile görüşmedim, araç güzel ve anlaşırsak alırım. O yüzden yakıt tüketimini sorayım dedim.

evet 1.4 16w, manuel, 110 binde.

14500 istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctrlshft -- 4 Şubat 2012; 9:05:32 >

• quote:

quote:

quote:

evet 1.4 16w, manuel, 110 binde.

14500 istiyor

tskkur... bende 1 ay oldu alalı, 1.4 otomatik 2001 rxt full wersiyonunu aldım.. 15.000 bine... arac 45.000 km deydi..

Bu dediklerim 1.4 16 walf Otomatik vitesli için,dir....

Yakıt tuketimi benzinli 9.7 sehir ici , sehir dısı: 6.9 litre... Stabil kullanıcı isen... Basar we ralli gibi gidersen üstüne 2-3 litrede sen koy...

Lpg li ise sehir ici 12,5 sehir disi 9. litre Stabil kullanıcı isen..

Forumda düz vitesliler ise sehir ici 8.litre ile 7.5 arasi,, sehir disinda 5.9 - 6.1 litre gosterdiklerini soylediler...
    Tabi ortamaladir bu hesaplar... Fazlasi olmaz zaten...

• enjeksiyonlu ise rahat arabadır koklar benzini
  • arkadaşlar bende 2001 clio hb 1.4 alma arefesindeyim. sıralı tüplü 16 valf..değişensiz temiz bir araba.. 13 bine alayım mı ne dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakedoctor

arkadaşlar bende 2001 clio hb 1.4 alma arefesindeyim. sıralı tüplü 16 valf..değişensiz temiz bir araba.. 13 bine alayım mı ne dersiniz.

Konusulan we soylenen herseye inanma...
    Neyse..
    Araba Kac kılometrede..??? Araba duz vites mi,,, birde 13.000 liraya weriyorsa biraz arabadan suphe et...
    Root balans we şaseye baktır.. boya we parcalara baktır.. SAglam ustan olsun yanında...
    13 alırsın, 3-4 daha da masraf yapma diye soyluyorum..

• caddecan;
    araba 80000-100000 km. arasıydı..düz vites.. adam her türlü ustaya götürebileceğimi ve ekspertiz raporunda felan farklı birşey çıkarsa ki kesin çıkmaz diyor onu hesaba katacağımızı konuştuk.
    bir kaç yerde parça boya olduğunu söyledi değişen yok dedi. ama arabanın kapılarında 3-4 yerde ufak çökükler var.
  • quote:

caddecan;
    araba 80000-100000 km. arasıydı..düz vites.. adam her türlü ustaya götürebileceğimi ve ekspertiz raporunda felan farklı birşey çıkarsa ki kesin çıkmaz diyor onu hesaba katacağımızı konuştuk.
    bir kaç yerde parça boya olduğunu söyledi değişen yok dedi. ama arabanın kapılarında 3-4 yerde ufak çökükler var.

tmm dostum, bana kızma piyasa inanılmaz sahtekar dolu...
    benim niyetim seni uyarmak....
    o arabanin moturuna baktır... egsoz cıkısına bak.. test surucu yap. ve yetkili reno servisine git...
    detaylı bilgi iste... parasi neyse odersin servise , sonucta icin rahat olucakk..
    cok parcada boya war gibi ... ona 12.500 tl teklif et...

• quote:

quote:

caddecan;

tmm dostum, bana kızma piyasa inanılmaz sahtekar dolu...
    benim niyetim seni uyarmak....
    o arabanin moturuna baktır... egsoz cıkısına bak.. test surucu yap. ve yetkili reno servisine git...
    detaylı bilgi iste... parasi neyse odersin servise , sonucta icin rahat olucakk..
    cok parcada boya war gibi ... ona 12.500 tl teklif et...

yok ya ne kızması :) hakkaten piyasa sahtekar dolu ve ben hem pimpirikliyim hemde pek iyi olmadığım bir konu olduğundan çok kuşkucu duruyorum. önerilerini dikkate alacağım..

• quote:

arkadaşlar bende 2001 clio hb 1.4 alma arefesindeyim. sıralı tüplü 16 valf..değişensiz temiz bir araba.. 13 bine alayım mı ne dersiniz.

RXT Mİ O YANİ 98 BG Mİ ÖYLEYSE AL..

Bu arada arkadaşlar benim aracın yakıt durumunu söyleyeyim.
    kardeş askere gittikten sonra ; sehiriçi 7,5--8 lt arası
    sehir dısı : 5,2-5,6 arası (ist ismir ve ist ankara arası 2 ser kez gidildi )

kardes askere gitmeden evvel :
    sehir ici 9 altına düşmedi
    sehir dısı 6 lt

iyi şofördür kardeşim ama sert ve seri kullanır.

bu arada bu arabaya LPG ayıptır olmaz .. arabadan tad alınmaz
  • Arkadaşlar 2001 model clio rxt hb 1.4 16V benzinli aracım 61.000 km de yeni aldım , ancak araca tüp taktırıp taktırmamak konusunda kararsızım , aracı genelde şehir içinde işe gel git (25km) kullanıyoruz benzinde km de ne kadar yakar ? tüp taktırmak mantıklımı ? Sizce taktırmalımıyım ?

Yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan000

Arkadaşlar 2001 model clio rxt hb 1.4 16V benzinli aracım 61.000 km de yeni aldım , ancak araca tüp taktırıp taktırmamak konusunda kararsızım , aracı genelde şehir içinde işe gel git (25km) kullanıyoruz benzinde km de ne kadar yakar ? tüp taktırmak mantıklımı ? Sizce taktırmalımıyım ?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Bence takdir,, Sebebi'de benzin fiyatları yuksek.... bende aldım 45.000 de Gittim BRC taktirdim... 1.600. 12 taksit...
    Atiker,de 1.000 TL idi 12 taksit...
    Karar senin.. Arastir biraz...
    35 litre simit depom war, 85.TL doluyor.. 300-350.km goturuyor... :)))
    Benzinde ise 50.Tl 11litre denk geliyor.. Alıyorsun en fazla 100 km gidersin.. :P

Bu arada arabanın özellikleri nasıl..?
    Düz mü, yoksa otomatik vites mi?
    Arabanın fiyatı nedir.. Kaca aldın..?
    Genel özelliklerini parlas bizimle...

Biz meraklı insanlariz,dir :))

• 85 TL ye 20lt benzin alınır.20lt ile 100km değil, şehir içinde 200-250km,şehirlerarası 300-350km gidilir rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

85 TL ye 20lt benzin alınır.20lt ile 100km değil, şehir içinde 200-250km,şehirlerarası 300-350km gidilir rahat.

senin dediklerin Bu soğuk havada, otomatik ve sehir icinde tutturman imkansız gibi bisi...
    0-100 km. 10 litre yiyior karısik.. düz viteste .8.9 litre ,,, ama uzun yol dersen tamam.. Sehirler arasi oyle...
    50.tl benzin alıyordum... otomatik vitesle sehir ici 100.km zar zor gidiyordu...
    30 tl tup alıyorum 110 km gidiyorum.. sehir ici..

Yazin sıcakta sanirim Gazla 350.400 km yol alırız. 35.Litre depoyla...! 35.x2.50: 85.TL ediyor...
    85.Tl ye sehir ici 350.km iyidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuémcé -- 20 Şubat 2012; 10:23:44 >
  • araçta boya yada değişen yok , 1.4 16v 2001 model rxt , 50.000 de triger değişmiş 57.500 de bakıma girmiş ben 61.000 de aldım 15000 tl ye aldım , motor ve şasede ses yok çok şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan000

araçta boya yada değişen yok , 1.4 16v 2001 model rxt , 50.000 de triger değişmiş 57.500 de bakıma girmiş ben 61.000 de aldım 15000 tl ye aldım , motor ve şasede ses yok çok şükür

düz vites mi...
    genel özellikleri nedir..?
    Birde sana sormak istedigim bisi war...
    Yıllık zorunlu trafik sigortasını, ne kadara yaptirdin ögrenebilirmiyim...
    34 plaka mi ? yoksa ist disi bir yerdemisin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuémcé -- 20 Şubat 2012; 19:29:08 >

• Arkadaslar bilgi istiyorum...

Renault Clio 1.4 HB 2000 veya 2002model aracların
    Yıllık zorunlu trafik sigortası ne kadar, bilginiz war mı..... ???

Euro Sigorta
    Anadolu Sigorta
    Axa Oyak
    Ak Sigorta
    Güneş Sigorta
    Euruko Sigorta
    HDI Sigorta
    Ankara Sigorta

vb.... kaça yaptirdiniz öğrenbilirmiyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuémcé -- 20 Şubat 2012; 19:55:15 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.