Şimdi Ara

Clio 1.4 rna yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
13.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni araç aldım clio 1.4 rna HB 16 Valf benzinli aracım 100 TL benzin ile 200 km civarı gitmekte kullanım şeklim 2000 devir üstü çıkmıyorum kalkışlarım sakin 5. vitesle 60-70 hızla gidiyorum genelde sizin düşünceniz nedir ?

• 5. vites 60,70 gidersen devirsiz kullanmaktan fazla yakar. Şehir içi ortalama 8 litre yakiyor. Aracın bakimlari yapilmadiysa bu da bir etken. Olması gerekenden 1 litre fazla yakiyor. Aracini devirsiz kullanma. Tez zamanda Clioya Lpg bağlana ...! 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    peki vites değiştirme devri kaç olmalı ekonomik olan devir ve benzin ışığı yandığında içinde ne kadar kalıyor bil bilginiz var mı ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercanates4587

peki vites değiştirme devri kaç olmalı ekonomik olan devir ve benzin ışığı yandığında içinde ne kadar kalıyor bil bilginiz var mı ? :D

2500 devirde değiştir. Benzin lambası yanınca 5 litre benzin var

teşekkür ederim yeni aldım babamın söylediği gibi kullanıyorum 2000 devir üstüne çıkma dedi yakıt artar bir de düşük devir yüksek vites kullan dedi sizin düşünceniz
  • quote:

teşekkür ederim yeni aldım babamın söylediği gibi kullanıyorum 2000 devir üstüne çıkma dedi yakıt artar bir de düşük devir yüksek vites kullan dedi sizin düşünceniz

1.4 benzinli 2006 vardı bende önceden şimdiki aracım dizel araban benzinli bu yüzden vites değişimlerinde devri yüksek ister dizel olsa 2.000 devir yeterli. Benzinli araç düşük devir sevmez. Şehir dışînda 5. vites 90~100 gidersin bu şekilde tasarruf olur.

Diger türlü motorun ömrü çabuk biter. Yaz aylarînda hararet yapar

• Bu arada araban hayîrlı olsun güle güle kullan

Sağolasın. Şu benzin göstergesi alakasız çalışıyor mesela 2. nokta da duruyorsa giderken 1 e düşüyor daha sonra durunca 1 buçuk oluyor anlayamıyorum tam bununla ilgili bir bilginiz var mı ?
  • Benzin şamandrası arızalı olabilir. Yakıt değeri bence şehir içi için normal fakat üst sınırı 2000 devir olarak belirlemek her zaman doğru bir seçim değil. Kurum bağlama sebebi...

• Arada 2300 falan değiştiriyorum ama yakıtım şuan da düşük 7.7 yakıyor

• şehir içinde kullandıysan normal şehir dışında kullandıysan fazla yakmış.
  • Çok yakmıyor benzin pahalı.
  • Şehir içinde kullandığım o kadar şehir dışı olsa o kadar yaksa satarım 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

quote:

1.4 benzinli 2006 vardı bende önceden şimdiki aracım dizel araban benzinli bu yüzden vites değişimlerinde devri yüksek ister dizel olsa 2.000 devir yeterli. Benzinli araç düşük devir sevmez. Şehir dışînda 5. vites 90~100 gidersin bu şekilde tasarruf olur.

Kardesim devirsiz kullanmamtan yakar demiss 2000 devirde 110 git demissin

Bu araba 2000 devirde 60-70 ile gidiyor

Hatta tam 100km/h devrini soyliyim 3100 devir

• quote:

Orijinalden alıntı: Banlanan ZED

quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

quote:

Kardesim devirsiz kullanmamtan yakar demiss 2000 devirde 110 git demissin

Bu araba 2000 devirde 60-70 ile gidiyor

Hatta tam 100km/h devrini soyliyim 3100 devir

Dizel olsa 2000 devir yeterli diye yazmıştım iyi oku

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.