Şimdi Ara

Clio 1.2 sporttourier 75 bg LPG tavsiyesi İzmir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 joy paket 75 beygir 1.2 Clio sporttourier aracım için uyumlu, arıza ışığı yaktirmayacak bir lpg markası ve İzmir'den bir firma önerilerinizi bekliyorum.
    Az önce zavoli ile görüştüm 3600 lira fiyat verdiler ve bu çok fazla benim için şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• atiker grand süper olur 2400 tl fiyatı .çiğli gayeem otogaz ile bir görüşün derim.
  • 2800 tl.ye prins tecnomax taktırdık cumartesi günü. Şehrinizdeki bayilerden fiyat alıp iyi bir usta seçin. Bu da fazla gelirse atiker de gayet yeterli ve kaliteli kitleri var.
  • Teşekkür ederim #alpikom ve #oznk40..
    2400 liraya Atiker grand taktıracagim cuma günü.. Umarım benzine göre tasarruf sağlarım, farkını görürüm olumlu anlamda. 32 lt küçük tank varmış, bagajda fazla daralmamis olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: dsgtan

Teşekkür ederim #alpikom ve #oznk40..
    2400 liraya Atiker grand taktıracagim cuma günü.. Umarım benzine göre tasarruf sağlarım, farkını görürüm olumlu anlamda. 32 lt küçük tank varmış, bagajda fazla daralmamis olur.
    aynı motor ve beygirden bende de clio3 var tasarrufun yüzde 50 civarı olacak ,ben neden daha önce taktırmadım diyeceksin.bende atiker gold var istanbul şehir içinde 27 kuruş yakmakta.50 tl lik gazla 190 km km gidiyor şehir içi.
  • alpikom A kullanıcısına yanıt
    Dün taktırdım Atiker grand. Şöyle bir şey var dün gece 200 km kadar yol yaptım, benzin tüketimi de oldu araçta cüzi bir miktarda. Bu normalmidir? Daha önce Civic aracımda böyle bir şey olmuyordu..

• quote:

Dün taktırdım Atiker grand. Şöyle bir şey var dün gece 200 km kadar yol yaptım, benzin tüketimi de oldu araçta cüzi bir miktarda. Bu normalmidir? Daha önce Civic aracımda böyle bir şey olmuyordu..
    hocam sıkıntı yok o konuda.araç lastiklerinde sensör var gidilen yolu algılayıp benzin ibresi düşüyor.tüketim falan yok için rahat olsun ben de öyle,benzin ışığı yanacak zaman içinde daha sonra 3-4 gün sonra tekrardan ibre yerine gelicek bende öyle oluyor.ama sana tavsiyem benzinin hep çeyrek ve yarım depo arasında bulunsun.sakın benzinsiz bırakma aracı benzin pompası lpg giderken bile çalışıyor.onun için kuru kalmasın pompa.gnelikle bütün fransız araçlarında bu benzin harcıyormuş gibi ibre düşmesi olur.sıkıntı yapma.zaten 2o tl lik benzin aldığında fala ibre tekrar eski yerine gelecek.

• Renault-Citreon-Peugeot

Araçlarda LPG'de gidilse bile benzin ibresi düşüyor.
    Modül takarak cozuyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dün biraz araştırdım, yüksek devirde benzin de kullanıyormuş araç. İnternette okuduğum yorumlar ve bilgiler bu şekilde en azından. LPG servisinde istenirse bu sarfiyat sistemden kapatılıyormus.
    Ya da sizin dediğiniz gibi lastik sensöründen yapıyormuş. benzin deposunu yarım seviyede tutmak en doğrusu o zaman.

• LPG fulledim,110 liraya doldu.400 km oldu, 370 km gibi lpg göstergesinde kırmızı ışık yandı.
    1)lpg değerleri nasıl sizce?
    2) kırmızı yandığında benzine geçmiş mi oldu? Yoksa uyarı sesi veripmi geçmesi lazım?
    Eğer benzine geçtiyse lpg de kullanıyorum hala diye benzini bitirmeyeyim, kendimi iyi gitti lpg ile diye kandırmayayim

• quote:

LPG fulledim,110 liraya doldu.400 km oldu, 370 km gibi lpg göstergesinde kırmızı ışık yandı.
    1)lpg değerleri nasıl sizce?
    2) kırmızı yandığında benzine geçmiş mi oldu? Yoksa uyarı sesi veripmi geçmesi lazım?
    Eğer benzine geçtiyse lpg de kullanıyorum hala diye benzini bitirmeyeyim, kendimi iyi gitti lpg ile diye kandırmayayim
    normalde uyarı sesi veriyor hocam.uyarı sesi gelince benzine geçiyor.kırmızı ışıkta daha uzun gidiyor diğer 4 ışık söndükten sonra .bende en az 150 km gidiyor kırmızı yandıktan sonra.alttaki ışık kırmızı yanıyorsa veya turuncu o zaman benzinde demektir.atiker gold la grand ın göstergeleri aynı çünkü.

Az önce gaz bitti, üç dört kere ikaz verdi sonra benzine geçti dediğiniz gibi.445 km yol yapmış oldum 3.69 liraya aldığım toplamda 110 liralık full depo ile..
    İyimi sizce bu değer? Bana çok iyi geldi ilk defa Renault kullanıcısı olarak çok tecrübem yok.
    Birde benzin göstergesi düşüyor demiştim, usta 20-30 liralık benzin al o kendi yerine gelir dedi. Aldım ama benzin ibresi hiç oynamadı. Dört kere stop ettim tekrar çalıştirdım değişen bir şey olmadı..

• gayet iyi değerlerin yarı yarıya % 50 tasarruf yapmışsın.km de 25 kuruş yakmış daha ne olsun.benzin ibresini takma kafana muhakkak yerine geleicektir 3-4 gün içinde.
    Eyvallah, çok sağol.. Bekleyeyim bakalım benzin ibresini.
    50 liralık benzin aldım benzin göstergesi fule yakın bir bölüme geldi, ama sabit durmuyor ve LPG'de kullandıkça düşmeye devam ediyor.. Demek modül taktirmadan bu şekilde olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsgtan -- 3 Haziran 2019; 15:28:12 >
  • Bende de Clio 2 1.2 16v araç var. Manisada oturuyorum. Nasıl memnun musunuz şuan? İzmir'de nerede taktırdınız lpgyi? Şuana kadar bi sıkıntı yaşadınız mı?

• sauths S kullanıcısına yanıt
    Bana sordunuz sanırım; çok çok memnunum. Bir depo değişkenlik gösterse de 90 lira civarına doluyor. Uzun yolda klima açık, ortalama hızım 90-110 km arası,aracı çok sıkmadan (zaten istesem de sıkamam) 430-450 km yol yapıyorum. Şehir içi klima dur kalk kullanırsam 350 km gibi bir yol yapıyorum.

• dsgtan D kullanıcısına yanıt
    Nerede taktırdınız lpgyi?

• Bergama'da takıldı.

• hocam lpg deponuz kaç litre?

bir depo lpg ile kaç km yaptınız?

sanki sizin yakıtınız bana biraz fazla gibi geldi.
  • ivenrec kullanıcısına yanıt
    27 litre alıyor sanırım depo. Bana göre gayet güzel ama siz neden öyle dediniz anlayamadım?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.