Şimdi Ara

ÇİZİM PROGRAMLARI İÇİN TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar iç mimarlık öğrencisiyim okulda kullanacağım 3dmax autocad tarzı programlar için kasmıcak laptop arıyorum şuan kullandığım packard bell tj75 autocadde hafif kasıyor ona göre bir tavsiye bekliyorum

• Bütçeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oricalcus

Bütçeniz nedir?
    2500 tl maksimum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekeman

2500 tl maksimum

Alıntıları Göster
    > Monster Q47MS (15,6'')
    > Monster Q47MS (17,3'')

> Victor W700
    > Victor W770

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricalcus -- 28 Nisan 2014; 23:12:29 >

• Toshibalat nasıl peki
  • Link verebilir misiniz?
  • quote:

http://www.notebookadresi.com/lenovo_ideapad_y510p_59_59407130_notebook?keyword=y510p Bide bu
    Dell Inspiron 7537 S50W81C i7-4500U 1.8GHz 8GB 1TB 2GB GT750M 15.6 inç Full HD Dokunmatik Windows 8.1
    http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7537-s50w81c-notebook-pmu311453

Msı GP60 2PE-023XTR Leopard Pro Notebook
    i7-4700HQ 2.4GHz 8GB 128GB SSD 1TB 7200Rpm 2GB GT840M 15.6 inç Full HD FreeDos
    http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gp60-2pe-023xtr-leopard-pro-notebook-pmu311451

• quote:

Orijinalden alıntı: hunger__game

Dell Inspiron 7537 S50W81C i7-4500U 1.8GHz 8GB 1TB 2GB GT750M 15.6 inç Full HD Dokunmatik Windows 8.1
    http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7537-s50w81c-notebook-pmu311453

Msı GP60 2PE-023XTR Leopard Pro Notebook
    i7-4700HQ 2.4GHz 8GB 128GB SSD 1TB 7200Rpm 2GB GT840M 15.6 inç Full HD FreeDos
    http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gp60-2pe-023xtr-leopard-pro-notebook-pmu311451

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tüm fiyat / performans canavarı modelleri önermişler. İlave olarak makine mühendisi gözünden çizim yapacak arkadaşa tavsiyem büyük ekran / taşınabilirlik denklemine göre tercihte bulunmaları. Bilgisayarınızı hergün okula götürecekseniz nispeten küçük boyutlu bir 15.6" model seçin. Ama çalışmalarınızı sabit bir yerde yapacaksanız muhakkak ekran boyutunu 17.3" seçin, dua edeceksiniz.
    İş yerimde düzenli olarak Solidworks, AutoCAD, Inventor ve Cimatron kullanıyorum. SSD diskli bir bilgisayar ile ilk kez çalışırken iş istasyonu kullanıyormuş hissine kapıldım. Büyük boyutlu dosyalarla, montajlarla, renderla uğraşacaksınız. Mutlaka SSD diski olan veya takılabilen (hatta başka yerlerden kısıp 250 GB ssd diski olan) bir bilgisayar seçin.
    Bizim işte aslında profesyonel sınıfta Quadro kartlı sistemler gerekli, ama fiyatları 5000 TL ve üstü olduğu için ulaşması biraz zor. GTX serisi bir ekran kartı ile Quadro sistemde olduğu gibi verim alamazsınız, ama uygun sürücülerle GT serisi kartlardan daha iyi render performansı yakalarsınız.
    Kendim MSI GE70-265 XTR kullanıyorum ve çok memnunum. Ekran kartı GTX 765 serisi. Ama daha uyguna aynı kasaya, ekran kartına ve HD mat ekrana sahip Monster marka bilgisayar da mevcut, isteğe göre konfigüre edilmesi de bir güzellik. Tercih edilebilir. Victor sanırım Monster ile aynı sınıfta, kullanmadığım için bilmiyorum, araştırmak lazım.
    DELL 7537 çok hoş bir cihaz, Asus N550JV ile rekabet için çıkarılmış bir ürün gibi. Ama her iki modelde de SSD disk yok ve kartlar GT 750 . SSD diskin teknik olarak takılması mümkün ama servis ile uğraşmak gerektiği için bana göre problemli.
    Toshiba'lar eski IBM Ideapad'lar gibi sağlam, sorunsuz cihazlar. Ama çizim amaçlı kullanılabilecek (gaming serisi) donanıma sahip modelleri cep yakıyor. Görsellik ve taşınabilirlik için Dell veya ASUS daha iyi.
    Başıma gelen Lenovo faciasından sonra o markayı Casper ile aynı kefeye koyuyorum. Bana göre alınmaması gereken bir marka, fakat memnun olan kullanıcılar da var.
    Bu kadar yazıdan sonra nihai önerim Monster Q47MS veya MSI GE70'tir. Renk ve ufak tefek malzeme farkları dışında ikisi neredeyse aynıdır. Fiyat ve kasa için Victor'a da bakılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadettinz

Arkadaşlar tüm fiyat / performans canavarı modelleri önermişler. İlave olarak makine mühendisi gözünden çizim yapacak arkadaşa tavsiyem büyük ekran / taşınabilirlik denklemine göre tercihte bulunmaları. Bilgisayarınızı hergün okula götürecekseniz nispeten küçük boyutlu bir 15.6" model seçin. Ama çalışmalarınızı sabit bir yerde yapacaksanız muhakkak ekran boyutunu 17.3" seçin, dua edeceksiniz.
    İş yerimde düzenli olarak Solidworks, AutoCAD, Inventor ve Cimatron kullanıyorum. SSD diskli bir bilgisayar ile ilk kez çalışırken iş istasyonu kullanıyormuş hissine kapıldım. Büyük boyutlu dosyalarla, montajlarla, renderla uğraşacaksınız. Mutlaka SSD diski olan veya takılabilen (hatta başka yerlerden kısıp 250 GB ssd diski olan) bir bilgisayar seçin.
    Bizim işte aslında profesyonel sınıfta Quadro kartlı sistemler gerekli, ama fiyatları 5000 TL ve üstü olduğu için ulaşması biraz zor. GTX serisi bir ekran kartı ile Quadro sistemde olduğu gibi verim alamazsınız, ama uygun sürücülerle GT serisi kartlardan daha iyi render performansı yakalarsınız.
    Kendim MSI GE70-265 XTR kullanıyorum ve çok memnunum. Ekran kartı GTX 765 serisi. Ama daha uyguna aynı kasaya, ekran kartına ve HD mat ekrana sahip Monster marka bilgisayar da mevcut, isteğe göre konfigüre edilmesi de bir güzellik. Tercih edilebilir. Victor sanırım Monster ile aynı sınıfta, kullanmadığım için bilmiyorum, araştırmak lazım.
    DELL 7537 çok hoş bir cihaz, Asus N550JV ile rekabet için çıkarılmış bir ürün gibi. Ama her iki modelde de SSD disk yok ve kartlar GT 750 . SSD diskin teknik olarak takılması mümkün ama servis ile uğraşmak gerektiği için bana göre problemli.
    Toshiba'lar eski IBM Ideapad'lar gibi sağlam, sorunsuz cihazlar. Ama çizim amaçlı kullanılabilecek (gaming serisi) donanıma sahip modelleri cep yakıyor. Görsellik ve taşınabilirlik için Dell veya ASUS daha iyi.
    Başıma gelen Lenovo faciasından sonra o markayı Casper ile aynı kefeye koyuyorum. Bana göre alınmaması gereken bir marka, fakat memnun olan kullanıcılar da var.
    Bu kadar yazıdan sonra nihai önerim Monster Q47MS veya MSI GE70'tir. Renk ve ufak tefek malzeme farkları dışında ikisi neredeyse aynıdır. Fiyat ve kasa için Victor'a da bakılabilir.

Alıntıları Göster
    lenovo y510p modelini alın bence
    http://www.notebookadresi.com/lenovo_ideapad_y510p_59_59415881_notebook?keyword=415881

• quote:

Orijinalden alıntı: dogan1992

lenovo y510p modelini alın bence
    http://www.notebookadresi.com/lenovo_ideapad_y510p_59_59415881_notebook?keyword=415881

Alıntıları Göster
    dostum bende Msı GP60 2PE-023XTR Leopard Pro Notebook u araştırıken buraya düştü yolum
    şimdi 3ds max photoshop autocad ve revit i ciddi ciddi kullanıyorum, benzer veya aynı programları sende kullanacaksın, deneyimlerin şunlardır ki
    3ds max açılması en uzun süren program şuana kadar gördüğüm, hele yüklü bir dosya açıyorsan ben wd 1 tb cavair black ile en erken 1 dk civarında max açabiliyorum, daha baba hdd pek yoktur üstüne, onun için ssd hayat kurtaracaktır senin için, sadece max değil aynı anda eminim 3-4 program daha kullanacaksındır, bu yüzden 8 gb altı ram da seni üzer, render alacaksan dell i unut derim kırpılmış i7 var 4200U,
    full hd olmasına dikkat et derim yoksa menülerden çalışma alanı kalmayacaktır sana.
    son olarak max veya bim tabanlı yazılım olan revit gibi programlar kullanacaksanda ekran kartına dikkat et derim, bende ekran kartının performansını merak ettiğim için araştırıyordum laptopu, ve sli veya crossfire dan uzak dur 3ds max te zıçtıklarını biliyorum her ne kadar oyunlarda harika performanslar verselerde, belki son sürümlerle aşılmıştır ama iyice araştırmadan sli veya crossfire yapılmış laptop alma derim.
    belkide en önemli kısmı atladım, ilk işe başladığımda bir laptopum vardı samsung kasa plastikti, uzun süre render ve çalışmadan sonra yani o uzun süre yaklaşık 2 sene, pc mavi ekran verdi , pc uzmanı bir arkadaşımına tamir için verdim bende yanındaydım içi açtı hatta açamadı :D inanırmısın laptop u tutan 2 vida yuvasından 1 i sıcaklıktan kırılmıştı , yalama olduğundan vidaların önündeki civatalar inanılmaz uğraştı. Kasanı da metal seç, render alacaksan ve yükleneceksen bilgisayarına metal kasalı soğutması güzel bir laptop seç, istediği kadar inanılmaz olsun özellikleri o sıcaklıktan 2-3 sene kullanabilirsin max tamir görmeden ki bu kadar para veriyorsan en az 4-5 sene götürmesini beklerim son 1-2 sene performansı düşsede...

• sadettinz S kullanıcısına yanıt
    şu quadro tuzağına düşmeyin arkadaşlar, en baba quadro k6000 sanırım sanırım şuan 15bin mi 20 bin mi ne fiyatı var aynı performansı gtx titanla veya gtx780 ti ile alabiliyorsunuz hatta daha fazlasını, bu fps olarak kıyaslaması
    2. si quadro kullanmış bir insan olarak beş para etmezler sadece fps istiyorsanız amd aynı lansmanda ki nvidia dan 2 kata kadar fazla performans veriyor, max te aynı sahne gtx760 gigabyte 4 gb windfroze ile 19-20 fps verirken asus dcII top rx270 amd 45-50 fps veriyordu.
    nvidia tercihi benim açımdan cuda olurdu ki quadro ile gtx titanın cudalarını kıyaslayabilirsiniz, 10 katı kadar daha pahalı ama hemen hemen aynı cusaya sahip :D
    şu quadro olayını geçin arkadaşlar hiçbirhalta yaradığı yok, sadece para tuzağı ve araştırırsanız görürsünüz ki zamanın gtx580 in ufak bir driver ayarlamasıyla en baba quadro ile kafa kafaya gittiğini hatta daha iyi performans verdiğini ama fiyat farkı 4*5 kattı.
    onun için quadroyu çok paranız varsa deneyebilirsiniz, sadece sahip olursunuz, performans beklemeyin....

• Peki retina ekranlı mackbook pro i7 8gb ram 256gb ssd 15.4 inch olan modelini alsam işimi görürümü windows tarafında 3d max kullanırken donarmı
  • quote:

Peki retina ekranlı mackbook pro i7 8gb ram 256gb ssd 15.4 inch olan modelini alsam işimi görürümü windows tarafında 3d max kullanırken donarmı
    pahalı değil mi ? birde 17.3 inç al istersen rahat edersin
  • Çok büyük ekran taşıma için dezavantaj 15.4 ideal benim için mac kasarmı o işlemcilerle kafama takılan o
  • quote:

Çok büyük ekran taşıma için dezavantaj 15.4 ideal benim için mac kasarmı o işlemcilerle kafama takılan o
    render alınırken kasılmayan pc yok piyasada daha, server dır render farmdır falan anca hakkından geliyorlar. artı laptop render için düşünülmez bile genelde, başlangıçta olsa hırpalayacaksın pc yi. sen bilirsin 15.6 inç al, ama dediğime gelirsin çalışırken sıkıntı çekeceksin menülerden çalışmaya pek ekran kalmayacak, sonra monitör alıp bağlarsın belki bilmem. tam olarak linkini versen mac in...
  • Macin artısı bana göre ssd olması mac os zaten çok iyi windows tarafında hızlı olursa süper olur ve şarjı çok güzel gidiyor ve malum kasa kalitesi
  • quote:

Macin artısı bana göre ssd olması mac os zaten çok iyi windows tarafında hızlı olursa süper olur ve şarjı çok güzel gidiyor ve malum kasa kalitesi
    eğer o kadar parayı gözden çıkardıysan buyur
    http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-g750jh-t4169h-core-i7-4700hq-32gb-1tb--512gb-ssd-4gb-gtx780m-173-win8-64-bit.aspx

çoğu benim diyen masaüstünden fazla performans alırsın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.