Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
10
Favori
464.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende 2009 civic var bende artık lpg taktırmayı düşünüyorum ancak servisler kabul etmiyor araçları en azından izmirde çamkıran öle:) izmirliler bildiği güvenilir servis nerde bulabiliriz?? birde araç ağır kalıyor yokuşlarda zaten 5 ve 4üncü viteste hemen şişiyo lpg de 2 demi çıkıcaz yani çok farkediyormu?? şimdiden teşekkurler herkese ekonomik sürüşler:)
  • İyi bir marka, iyi bir montaj ve iyi bir kalibrasyonla hiç sorun yaşamazsınız!
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

İyi bir marka, iyi bir montaj ve iyi bir kalibrasyonla hiç sorun yaşamazsınız!

katılıyorum
  • Arkadaşlar yarın ben de zavoli taktırıp aranıza katılacağım Allah izin verirse

Taktırdıktan sonra gelişmeleri paylaşırım
  • yeni yakıt değerleri:

Ankara // Milangaz // 1,44TL // 33,5 litre // 48,24TL // 425 km // Km'de 0,114 TL // Km'de 0,078 Litre // Şi %45 + Şa %55

kazasız sürüşler
  • @adroit077
    abi milangazı nerden alıyorsun?
    bugün gördüğüm en ucuz gaz celal bayar bulvarındaki milagaz. o da 1,52 tl
  • Şu yaz aylarında benzine yapılan indirim LPG'ye yansımadı AMA benzine gelen her zam BİNDİRİM olarak yansıyor LPG'ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmoz

@adroit077
    abi milangazı nerden alıyorsun?
    bugün gördüğüm en ucuz gaz celal bayar bulvarındaki milagaz. o da 1,52 tl

artık o fiyat yok. 1.58 oldu. bende 1.52 olan yerden alıyorum. birkaç yerde var hepside yolumun üzeri. samsun yolunda "siteler"in köşesinde. maltepe pazarının karşısında vs. vs.

yeni yakıt değerleri:

Ankara // Milangaz // 1,52TL // 31,5 litre // 47,88TL // 373 km // Km'de 0,128 TL // Km'de 0,084 Litre // Şi %50 + Şa %50 (bu yakıt değerlerini hiç beğenmedim. Gerçi bakımları geldi artık ve yeni bir yerden aldım yakıtı her ikisindende kaynaklanabilir ama yine de çok

kazasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adroit077 -- 23 Kasım 2009; 12:14:55 >

• Benim ilk depomun sonuçlarıdır, yakıt tüketimi benzine göre fazla geldi ama dediğim gibi ilk depo olduğu için sanırım, daha ayarı tam oturmadı, umarım tam ayarlandıktan sonra daha az yakar.

Antalya // opet // 1,83 TL // 35,5 lt // 65 TL // 380 km // 0,171TL/km // 9,34 lt/100 km (benzindeki değerim 8,5 lt/100km idi)

50 litrelik simit depo var yani 40 lt alması gerekir ama iki kere opetten aldım ilkinde 35,5 lt'de ikincisinde 34,5 lt'de pompa gazı kesti. Bu iyi bişeymidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzitusi -- 24 Kasım 2009; 7:13:03 >
  • depo tam bitmeden yanaşmışsanız iyi bişi. yok eğer depo bittikten sonra dolum yapmışsanız şamandra ayarı gerekir eğer tank 50 litrelik ise. değerleriniz şehiriçi ise iyi sayılır. şehirlerarası ise ayar gerekir. karışık ise oranı önemli.
    hayırlı olsun kazasız sürüşler
  • Benim depom klasik silindirik tipte, 45litre, max %80'i doldurulabiliyor, o da 36 litre yapar AMA hep LPG tükenip benzine geçtikten sonra depoyu doldursam da 33,5litreden fazla aldığını hiç hatırlamıyorum. AYRICA her gün işe gidiş geşiş 17,5 x 2 = 35km yol yapıyorum. Bu yolu mümkün olduğunca en yüksek viteste ve çoğunlukla 70km/s hızla katetsem de, çoğunlukla 90km/s katetsem de tüketim değeri hep aynı: 100km'de 7,8litre, altına düşemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 25 Kasım 2009; 12:47:40 >
  • Herkesin Kurban Bayram'ı kutlarım.

Aldığım ikinci depo hala bitmedi, bitince ayara gideceğim. Araç gaza yüklenince benzine geçiyor, basınç yeterli gelmiyormuş, sorun şamandıra veya regülatör olabilir dediler, depodaki gaz bitince gel önce şamandıraya bakalım dediler. Sanırım bu arada şamandırada ayarlanır ve daha fazla gaz alabilirim.
  • arkadaşlar ben genelde shell'den almaya çalışıyorum 1.80 litre fiyatı, ancak bana yakın bir yerde milangaz da var 1.65 civarı litresi, shell'den memnunum ama daha ucuzu varken almak kafamı kurcalıyor, sizce ucuz lpg tercih etmeli miyim?
  • lpg nin bayilerdeki kar marjı diğer akaryakıtlar gibi çok düşük değil, o yüzden bayiden bayiye hatta aynı bayinin şubelerinde bile bariz fiyat farkları olabiliyor.
    örn: Ankara'da Aygaz EuroLPG+ 1,65 tl.
    benim aldığım PO gaz 1.405 tl... 500 metre ilerde PO gaz 1,55 tl gibi..
  • Kullanıcısı olarak söyleyebilrim ki milangaz ucuz satıyor(du) ama kalitesiz hiç değildi. şimdilerde milangaz eskisi gibi ucuz satmıyor ama kalite yine aynı. bazı bayiler hile yapıyor olabilir ama bunu bütün markalar da görmek mümkün. özellikle şehirlerarası yol üzerindeki bayilerde "bi daha gelmeyecek nasılsa ne ... kardır" diye düşünenler çıkabiliyor. birkeresinde burdurda opet yani aygazdan almıştım. bir depoda 80-100 km az gitmişti. varın gerisini siz hesap edin.
  • Konu gazın kalitesinden açılmışken arıza lambasının bazen yanıp sönmesinin bununla ilişkili olduğunu düşünüyorum ben...
    Farklı bir markanın gazını aldığım zaman arıza lambam yanıyor... Depoyu hep kullandığım gazla dolduruncaya kadar da sönmüyor...
    Aynı litre gaz aynı kullanım şartlarında 50-70 km daha az yol gidebiliyor...
    Çok sık denetlenen istasyonlardan alım yapmak lazım... Yolda kenarda köşede kalmış yerlerde hava bastıklarına inanıyorum ben...
    Günahları boyunlarına artık...
    Kazasız belasız sürüşler diliyorum...
  • petrollerin birçogu çok denetleniyor kafanızı hiç yormayın kıyı köşe demeden hemen hepsi aynı sıklıkla denetleniyor hatta şunuda iddia ediyorum ş.içinde veya çok işleyen petrollerde denetim daha az oluyor yani iyi denetim daha az oluyor sebebi çok işleyenin çok parası oluyor ve denetciler memnun kalıyor(birçogunda).ben ne zaman ucuz gaz alsam daha çok km yol gidiyorum ne zaman aygaz alsam arıza lambam yanıyor.en çok yücel gaz ve yaman gaz denilen gazlarda tam verim alıyorum
  • yeni yakıt değerleri:

Ankara // Milangaz // 1,53TL // 39,5 litre // 60,30 TL // 483 km // Km'de 0,125 TL // Km'de 0,081 Litre // Şi %60 + Şa %40

kazasız sürüşler
  • yeni yakıt değerleri:

Ankara // Milangaz // 1,62TL // 31,17 litre // 50,51 TL // 393 km // Km'de 0,129 TL // Km'de 0,079 Litre // Şi %50 + Şa %50

kazasız sürüşl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adroit077 -- 29 Aralık 2009; 13:24:23 >
  • Ankara ne güzel memleket öyle

Bizburda 1,91 den gaz alıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.