Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
10
Favori
464.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düğün için Kayseri-Ankara git-gel yaptık, araçta 5 kişi + 1 çocuk vardı. Toplamda 670km de 120 liralık lpg tükettim. Yaklaşık km'de 17,7 kuruş ediyor.
  • ÇOK İYİ BENCE
  • çok iyi değer, sakin kullanım ve ılık hava koşulları nedeniyle klima kapalı sanırım
  • Şehirlerarası için ortalama bir değer, ama araç çok yüklüymüş o yüzden
    bir şey söylemek zor.
    Şehir içi tüketim nasıl olur acaba?
    ahngi sistemi kullanmak gerekir.
    Ben istanbulda şehir içinde kullanacağım çoğunluk o yüzden seneded 25 bin km yapan biri için lpg önerir misiniz?
    Hangi sistemi önerirsiniz?
    2006 model yeni kasa civic otomatik için
    ben de şehirlerarası stabil kullanımda 170-180 tl ye dolan depomla 700 km yapabiliyorum hatta aşıyorumda.
    Şehir içinde esas fark oluşması lazım benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nospoon

100 km de 10 lt lpg tüketimi var 95 civic ex HB ne iştir anlamadım, böyle giderse benzinde kullanıcam

normali budur, şehir içinde daha ne istiyorsunuz?
  • yasasın dizelllll
  • dostlar aracımın 2014 şubata kadar garantısı var ama yakıttan biraz şikayetim var, lpg taktırınca garantısı bitiyormu aracın acaba..
  • bazı firmalar motor haricinde garantiyi devam ettiriyor. kesin bilgiyi yetkili servisinizi arayarak öğrenebilirsiniz
  • Motor garantisi biter
    motora delik açacaklar yahu nihayetinde
  • yeni civiclerde delik açmıyorlar manifolta, pipo salıyolarmış
  • Arkadaşlar 2010 model Honda cİvic otmtk,brc kit takılı,takılalı yaklaşık 5 ay oldu ve yaklaşık 2500 km yapdım ama araç sehir içinde sanırım biraz çok yakıyor bu değerler normalmi değerlerim 11,12 lt arası bi göstereyimmi yoksa normalmi yardımcı olursanız sevinirim.
  • Son ölçümüm 45 lt lpg ile 620 km, 99 civic 1.6 düz vites
    geneli akan trafikte yapıldı, dur kalk ve sıkışık trafik bu km'nin belki 100 km'sidir.

lpg konusunda 100 km'de 10 lt normal kabul ediliyor.
  • slm arkadaşlar yarın honda civic 1.5el 1987 model araba alcam..bu arabalar hakkında pek bilgim yok....acaba bilsi olan varsa adınlatabilirmi.....ACİLLLLLL
  • 87 alınırmı yaaa, yapma beee
  • niye alınmıyormuş yaw araba sağlamsa alınır,sokaklarda hala anadol görüyorum,35 yıllık anadol hala gidiyorsa honda hayli hayli gider,yada belki adamın parası okadar,gücün neye yetiyorsa onu alırsın daha fazla parası olsa heralde son model alırdı adam
  • Çok şükür ! Bu değeri de gördüm:
    Litresi 2.22TL'den 75 TL'lik SHELL Autogas,
    yani 33,78 litre LPG ile 428 km (şehir-içi + dışı karışık kullanım, max 100 km/saat hız)
    100 km'de: 7,89 litre LPG
    Bugünkü LPG fiyatıyla 100 km'de 17,5TL, yani km'de 17,5 kuruş. MAŞALLAH !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 23 Şubat 2011; 18:05:52 >
  • ben de lpg li honda alacam
    veya honda ma lpg taktıracam
    en iyi marka model ve fiyat nedir bilenler, tecrübesi olanlar anlatıversin şurda çabucacık
  • arkdaslar 2004 honda cıvıc es otomatık aldım lpg taktırmak istiyorum.Sizce hangısını taktırmalıyım.birde istanbul avrupa yakası iyi bir işçilik + fiyat önerdiginiz yer varmı? bide bu aractan kullanıp da suan kı km de lpg ve benzin fiyatlarını paylaşabilir mi? herkese keyifli ve kazasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niko_06 -- 28 Mart 2011; 11:48:04 >
  • Son 1 haftada, LPG tam tükendikten sonra 75 TL + daha tam tükenmeden üzerine 2 kez 50 + 50 = Toplam 175TL'lik LPG aldım.
    Bu sabah 955km'de ve tükenmek üzereyken depoyu doldurttum. Belki bir 10 km daha ya yeter ya yetmezdi. NEYSE 955km kabul edelim.

MAŞALLAH, 175 TL'lik LPG ile 955km yaptım, MAŞALLAH ! (Biraz bâtıl gördüm kendimi )
    270km otoyol 120-130km/saat sabit hızda + 160km şehirler-arası duble yol 80-100km/saat sabit hızda + 525km de şehir-içi akıcı trafikde zaman zaman seri, zaman zaman sakin kullanım.

175TL'ye litresi 4.03TL'den yaklaşık 43.5 litre Shell Fuel Save benzin alınırdı.
    Ben aynı kullanım şartlarında benzin ile 100km'de EN AZ 6.5 litre benzin tüketir, 43,5 litre Fuel Save ile 668 km ancak yapabilirdim.

175TL'ye, litresi 3,70TL'den, 47,3 litre Shell V-Power mazot alınırdı.
    Benim kullanım şartlarımda yeni nesil C segmenti bir dizel araç 100km'de 5 litre mazot tüketse, 47,3 litre ile 946 km yapardı.

Araç 2004 model HONDA Civic VTEC 1.6 LS manuel vites + Prins-VSI LPG kiti. MAŞALLAH !

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.