Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
10
Favori
464.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara // GüvenalGaz // 1,68 TL // 28,27 litre // 47,51 TL // 375,5 km // Km'de 0,1265 TL // Km'de 0,075 Litre // Şi %50 + Şa %50

kazasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adroit077 -- 31 Mayıs 2010; 13:33:38 >
  • 2000 civic 1.6 ies macunköy milangaz 1.62 litre fiyatı aynı pompadan fulledim sakin kullanımda 80 kmsi ankara elmadağ arası kalan kısmı ankara şehiriçi 56 00 tl 481 km yol yaptım km de 11.7 krş yaktı kazasız günler
  • @kunal, tüketim değerleriniz gerçekten çok iyi.

En son tüketim değerim:

Ankara // GüvenalGaz // 1,68 TL // 22,92litre // 47,51 TL // 375,5 km // Km'de 0,135 TL // Km'de 0,080 Litre // Şi %60 + Şa %40

kazasız sürüşler
  • En son tüketim değerim:

Ankara // GüvenalGaz // 1,68 TL // 34,5litre // 58 TL // 438 km // Km'de 0,132 TL // Km'de 0,079 Litre // Şi %55 + Şa %45

kazasız sürüşler
  • adroit077 acaba nerdeki milangaz ve güvenalgaz ı kullanıyorsunuz? bir de güvenalgaz ın markası nedir ipra ya da milan mı o da ?
  • merhaba pesimist_168,

Milangazı önceden kullanıyordum. birkaç istasyon vardı deneyip emin olduğum. Ankara'da hala birkaç tane indirimli satan milangaz var. bununla ilgili sıcak fırsatlar bölümünde Milangaz 1,25 başlığında bir tatışma açılmıştı. oradan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. yolum düşmüyor artık diğer taraftalara ben de güvanalgaz da sabitledim şimdilik alışverişimi. Yakınlarda beğendiğim bir milangaz da bu aralar 1,71'den satıyor.
    Güvenalgaz BP gaz kullanıyor bildiğim kadarıyla. en azından benim aldığım Ankara/çubuk'taki oyle.
    Ankara fiyatları diğer illere göre oldukça uygun.
  • Bende 2002 Civic benzinli otomatik vites var.Gerçekten cok yakıyor,para dayanmıyor.LPG otomatik vitesde sorun cıkartıyor diyorlar.Sizce en uygun marka hangisi civic için?
  • üstat herkes brc dedi uyum olarak felan bende brc taktırdım 2005 civic otm var bugüne kadar arıza lambası ilk hafta yandı söndü bi dahada yanmadı yakıt 11-12 lt lpg yakıyor full şehiriçi başka sıkıntı yaşamadım
  • En son tüketim değerim:

Ankara // GüvenalGaz // 1,68 TL // 31 litre // 49,5 TL // 407 km // Km'de 0,129 TL // Km'de 0,076 Litre // Şi %55 + Şa %45

kazasız sürüşler
  • benim en son değerim milangazla 1.61 litre fiyatıyla 71.50 liralık 44.40 litre otogaz ile 587 km yol yaptım km de 12.2 kr yaktı 7.56 litre ile 100 km yaptı %40 ş.dışı %60 ş.içi araç 2000 cinic 1.6 ies
    forumda gördüğüm kadarıyla 1.6ies araç sahibi arkadaşların yakıt tüketimi benimkine yakın değerlerde. yeni kasa araçlar daha fazla yakıyor gibi geldi bana
    birde bazı arkadaşların değerlerin gerçeği yansıtmadığı endişesi taşıdığını hissettim. isteyen arkadaşla deneme amaçlı 100km yapıp deneyebiliriz sonuçta düşük değer yazdığımızda bu bize biçbirşey kazandırmaz
  • selam arkadaşlar.

HONDA AİLESİNE YENİ KATILDIM. 2008 MODEL 1,6 ELEGANCE MODELİ İLE ARANIZA KATILDIM. FAKAT

YARDIMCI OLMANIZI İSTEDİĞİM KONULAR VAR.

- RUHSATTA MOTOR GÜCÜ KISMINA 92 YAZIYOR ARACI ALDIĞIM ARKADAŞ 125 HP OLDUĞUNU SÖYLEDİ BUNUN BİR ÇEVİRMESİ VARMIŞ YANİ 92 125 BEYGİRE TEKABÜL EDİYORMUŞ SERVİSE SORMAYIDA UNUTTUM. BU 92 NEYİN NESİ.
    - MULTRONİK VİTES OLDUĞUNDAN MIDIR NEDİR YAKIT TÜKETİMİ ÇOK GELDİ BANA ŞEHİR İÇİ BENZİNDE 0,30 TL NİN ALTINA İNMİYOR. BU NEDENLE BRC MARKA LPG TAKTIRMAYA KARAR VERDİM AMA VERİMLİLİK NASIL OLACAK PERFORMANS NASIL ETKİLENECEK HİÇ BİLMİYORUM.
    - BU ARAÇTA KULLANANLAR DAHA İYİ BİLECEĞİNDEN ZAYIF NOKTALAR NELER NELERİNE DİKKAT ETMEM GEREKİYOR. NEYİ İHMAL ETMEMELİYİM KARŞILAŞACAĞIM SIKINTILAR NELERDİR. LPG TAKILINCA EKSTRA VS DURUMLAR VARMI YOKMU.

İLK KEZ BU DONANIMDA ARAÇ ALDIM VE UZUN SÜRE BİNMEK İSTİYORUM BU NEDENLE DE DİKKAT ETMEK İSTİYORUM BİLENLERİN BİLGİSİNDEN YARARLANMAK İSTEDİM. YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ESEN KALIN.

ŞİMDİ 1 HAFTALIK ARAÇ KULLANIMIMA DAYANARAK ŞEHİR İÇİ YAKIT TÜKETİMİ MALESEF FAZLA OLDUĞUNDAN (BANA GÖRE) LPG TAKTIRMAYA KARAR VERDİM VE BRC MARKA LPG SİSTEMİ TAKTIRIYORUM. YAKIT DEĞERLENDİRMESİ İÇİN KULLANIP TÜKETİM MİKTARINI SİZİNLE PAYLAŞIRIM AMA MERAK ETTİM 2008 1,6 MULTRONİK VERSİYONDA YAKIT TÜKETİMİ LPG İLE NE KADAR OLUYOR KULLANANLARIN BU YORUMLARINI MERAK EDİYORUM. BİRDE BENİM RUHSATTA MOTOR GÜCÜ 92 YAZIYOR FAKAT ALDIĞIM ARKADAŞ

• kardeş 92 kw yani kilowatt oda 125 ps=hp=bg olıuyor yani
  • bu gün lpg yi taktırdım benzinide lpg yide fulledim bakalım ne yakcaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: senerarslan

bu gün lpg yi taktırdım benzinide lpg yide fulledim bakalım ne yakcaz...

hayırlı olsun.
    benzini fullemesen iyi idi arkadaşım. sıralı sistem lpg'de önce benzinde çalışır markaya göre devir veya sıcaklık belli değere ulaşınca otomatik olarak gaz kullanmaya başlar. bir depo benzini özellikle yaz aylarında bitiremezsin. sana fazla yük yaptığı ile kalır. yaz aylarında çeyrek depo benzin ile (kullanıma bağlı) yaklaşık 10-15 depo gaz bitirirsin (tabiki gaz bitene yakın tekrar doldurursan).
    değerlerini bizimle paylaşırsın artık.
    kazasız sürüşler
  • hayırlı olsun.
    bence de boşu boşuna full depo benzinle gezme.
  • selamlar lpg değişiminden sonra beklentim açıkcası yüksekti 0.20 nin altına iner diye düşünüyordum ancak 0.22 ye düştü. evet benzin tüketimi çok az ancak lpg tüketimi oldukça fazla. 72 tl lik lpg ile 330 km yol yaptım.

benzinden tüpe geçerken araç hafif bayılıyor bunun nedenini tüpü takan arkadaş ateşleme zayıflığı diye söyledi ama servis bujilerin sağlam olduğunu söyledi. benzer bir durumla karşılaşan oldumu bilmiyorum. klima açıkken bu daha fazla oluyor.

yine çok ilginç araç kalkıştan sonra 30. ve 40. km arasında garip bir hırıltı yapıyor. benzinde yapmıyor.

tüpte performans çok değişmedi otobanda 190 la çatır çatır gidiveriyor. hem lpg de hemde klima açıkken.

bu arada 330 km de 1 tl lik benzin tüketimi oldu. harbiden fullemeye gerek yokmuş.

yukarıda diğer arkadaşların tüketimleri ile ilgili yorumlara bakıyorumda bende bi gariplik var bendenmi kaynaklanıyor hani sert de kullanmam gayet nazik kullanırım aracı. bas bas bağırtmamda ama bakalım 3. depo bitince ortalama değerlendirme ile kontrole gidicem bakalım.

• yakıt tüketimi birçok sebebe bağlıdır. bunların başlıcaları:
    1. LPG kalibrasyonu düzgün yapılmamış olabilir.
    2. sizin aracı kullanım tarzınız. az yakmak istiyorsanız emekli amca gibi kullanın, klimayı mümkün olduğunca çalıştırmayın vs) klima şehir içinde tüketimi 1 lt/100 km artırır.
    3. LPG'li araç orjinalinden en az 80 kg daha ağırdır. benzini fullerseniz buna 50 kg, gazı fullerseniz de 30-35 kg ekleyin. totalde 160 kg yapar ki 2 yetişkin demektir. Düz yolda her 100 kg için +0,15 lt/100 km tüketim artar. yokuşlarda ise ağırlık artışıyla birlikte tüketim artışı katlar.
    4. Aracın LPG'ye alışma süresi vardır derler ama ben zerre kadar inanmam. Yaşayan bir organizma değil ki zamanla adapte olsun. ayarını değiştirmediğin sürece LPG performansı ve yakıtı zamanla çok değişiklik göstermez.
    5. aracınızın rutin bakımlarını aksatmayın. kirli hava filtresi ve kirlenmiş yağınızı değiştirmeniz bile bazen yakıt tasarrufu sağlar. lastik havalarını kontrol edin. inik lastikler tüketimi artıracaktır.

Aracınızı sabah ilk çalıştırmayı takiben benzinden gaza ilk geçişte hafif bir yığılma hissetmeniz normaldir. ama araç ısındıktan sonraki marşlarınızda benzin-gaz geçişlerini hissetmemeniz gerekir.

ilk kalkıştan sonra 30-40 km/s arasında 2. viteste gaza hafif yüklenirseniz yine 3. viteste 50-60. km/s hızları arasında gaza hafif yüklenirseniz araç VTEC açar, ve sesi toklaşır. acaba bundan mı bahsediyorsunuz?
    bir de yabancı forumlarda daha sık bahsedilen birşey var. yaklaşık olarak 2800 devir civarında motor rezonansa giriyor ve titreşimi artıyor. bu devirin altında ve üstünde böyle bişey meydana gelmiyor.

• Arkadaşlar selamlar. Ben foruma yeni üye oldum. Yeni tatile gitmeden önce BRC marka lpg taktırmıştım. Yakıt tüketimini paylaşmak istiyorum.
    Aracın deposu tam boşalınca (benzinde geçmişti) 42 lt lpg aldı. 510 km sonra tekrar benzine geçti. Sanırım benim lpg deposu 50 lt'lik. 42 lt alması normal mi? % kaçı güvenlik için boş kalıyor?

2005 Honda Civic 1.6 otomatik 42 lt lpg ile 510 km. 100 km'de 8.2 lt. 110 km'yi geçmemeye çalıştım. ilk 200 km'de klima açıktı. Lpg'nin markası Batı gazdı sanırım. (Aydın'da 1.73 TL/lt'den aldım.)

Ayrıca Ankarada 1.70 TL/lt iken Egede 2.00 TL/lt. İnsanın Ankara'dan lpg'yi stok yapası geliyor. Saygılar
  • tesla uzun yolda mı yaptın 510 km yi değerlerin oldukça iyi
  • Evet tamamı uzun yolda. Bir de deponun tamamen bitmesini bekledim. Otomatik benzine geçince de gidip depoyu tamamen doldurdum. Sonra tekrer lpg bitip de benzine geçene kadar kullandım. Çünkü lpg istasyonları birbirinden çok farklı dolduruyor depoyu. Yani bir istasyon atıyorum 35 lt dolduruyorken başkası 40 lt doldurabiliyor. Ben de bu yüzden lpg bitene kadar kullandım. Araç otomatik vites olduğundan düz vteslilere göre biraz daha fazla yakıt yakıyordur. Bu arada en fazla 110 km yaptım. Hızlı gitmemeye çalıştım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.