Şimdi Ara

CITROEN VE MCP ŞANZUMAN (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
5
Favori
143.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba, acaba probleminizin nedenini bulabildiniz mi? bende de 10-15 dakika rölantide beklediğinde ve ardından vitese geçerken bu problem oluyor ama çıt değil küt diye vuruntu sesi.
  • 2011 dizel otomatik C4 kullanıyorum abartacak bir şey yok.gayet konforlu şanzıman tam otomatik gibi tepki vermiyor.Sarsıntı falan yok yağını vs doğru seçmek gerekiyor.Baskı balata volant 117 binde değiştim.Düzgün C4 bulursanız korkmadan alın . Otomatik vitesi gayet güzel konfor sunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mekanikchi M kullanıcısına yanıt
    Aynı durum benim araba da var. N konumunda ayağım frende bekliyorum. Araba çalışıyor 3-4 dakika sonra A konumuna alıp hareket edicem. KÜT diye vuruntulu geçiş yapıyor. Arabayı sarsıcı nitelikte.

Daha önceden de bilgisini verdim. 100000 km de baskı balata volant değiştirdim.
  • genncayy kullanıcısına yanıt
    Bendede seyrek oluyor yani 4 ayda bir gibi ama grupta çoğu kişide var bu problem mi yada olağan biseymi emin değilim arabanın gidişinde herhangi bir sorun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzman bir servis yetkilisi ile konuştum. bizim şanzımanlar sonuçta çift kavrama sessiz çalışan takır takır vites atan bir şanzıman değil robotize bir şanzıman. ve baskı balata gibi şanzımanla ilişkili olan değişimlerde mutlaka kalibrasyon yapılması gerektiğini söylediler. hem konfor hemde mcp nin sağlığı açısından. birde bizim bu c4 lerde kronik bi sıkıntı varmış. fren müşürü. servis çalışanı bizim arabayı görünce bunlarda fren müşürü çok önemli diye ekledi. hatta fren müşürü bizim şanzımanla bağlantılı olduğunu söyledi forumlarda okuduğuma göre de öyleymiş. bir kaç kişinin başına şanzıman hatası olarak gelmiş vites geçişi felan da yapmıyormuş küçücük parça yüzünden. bilginiz olsun :)
  • Valla bi çözüm bulamadık. Ama yürüyüşünde geçişlerde hiç bir sıkıntısı yok. Sadece bu ses neden olur onu çok merak ediyorum. Bir çok kişinin şikayetinin olduğu bir durum

• 2011 dizel mcp otomatik kullanıyorum.sabah işe gitmek yola çıktım Fakat araç vites değiştirme yapmadığını farkettim.A da olmasına rağmen ekranda sadece 1 yazıyordu.A da iken manuel vites değiştirme yapabiliyordum.Sonra M ye aldım yine maneul kullandım
    Yani araç otomatiğe geçmedi.manuelde kaldı.baskı volan vs hepsi yeni
    Sonra tanıdık servise gittim bilgisayara bağladık arıza kaydını sildi guncelleme yaptı araç düzeldi hatta eskisinden daha atak ve seri oldu
    Bu şekilde sorun yaşayan oldumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengiz venga -- 31 Ekim 2020; 21:7:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz venga

2011 dizel mcp otomatik kullanıyorum.sabah işe gitmek yola çıktım Fakat araç vites değiştirme yapmadığını farkettim.A da olmasına rağmen ekranda sadece 1 yazıyordu.A da iken manuel vites değiştirme yapabiliyordum.Sonra M ye aldım yine maneul kullandım
    Yani araç otomatiğe geçmedi.manuelde kaldı.baskı volan vs hepsi yeni
    Sonra tanıdık servise gittim bilgisayara bağladık arıza kaydını sildi guncelleme yaptı araç düzeldi hatta eskisinden daha atak ve seri oldu
    Bu şekilde sorun yaşayan oldumu.

Baski balata masrafı ne kadar tutuyor. 98 binde bir arac var muhtemel değişme zamanı geldi mi acaba

• bursam B kullanıcısına yanıt
    Ortalama 3600 civarı

• Çıkan orjinal parça olacak bilmiyorum ama Luk marka yada valeo dur ortalama 4 bin tutar .

• Luk dışında taktırma

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.