Şimdi Ara

Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
5
Favori
103.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • c5 biraz gürültülü geldi bana....sanki motor sesi kabine fazla giriyor gibi....
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    Ben benzinlisini kullanıyorum, motor sesi yok gibi, dizelini de 3-4 kez test sürüşünde kullandım ancak hiç rahatsız olmadım. Aracın cam yalıtımına çok önem verilmiş, dış sesleri çok az alıyor içeriye, benim naçizane görüşüm dış sesleri almadığı için motor sesinin kulağa fazla geldiği yönünde, yani klasik dizel motor gürültüsü, fazlası değil. Zaten araçla ilgili yapılan testlerdeki desibel ölçümlerinde de herhangi bir fazla gürültü tespiti yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

c5 biraz gürültülü geldi bana....sanki motor sesi kabine fazla giriyor gibi....
    bu konuda haklısınız, yukarıda belirttim bu yöndeki deneyimi mi. Ayrıca gaza basınca sanki sporttaymış gibi atıyor araç, ben kullanırken biraz özür diledim hanımdan, kalabalık trafikte salıncak gibi ileri geri sallayıp durdum. Tüm bu yazdıklarımız sadece irdeleme, hiçbirinin satın almaya deneyimlemeye engeli olmamalı çünkü kullandım güzel araçtı ufak tefek farklarını sadece ortaya koymaya çalışıyoruz, tüm arkadaşların dediği gibi eğer gtline bulunamıyorsa, bulunsada liste fiyat gibi değil çok pahalıysa bütçeye göre hareket edenler C5 aldıkları için asla pişman olmazlar kullandım güzeldi memnun kaldım fakat param olsa ve alabilirsem 3-5 e bakmam GTLINE alırım diye bir görüşüm var... Hatta hiçbirini almayıp en memnun kaldığım BMW ufacık 1.16d benzinliyi alabilirdim de. Bana o araç esas uçan halı etkisi yaşattı ve ufacık motoru ile oldukça kolay 230 larda gidip durdu üstelik benzini de kokladı. (5lt)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djalpha -- 3 Aralık 2019; 18:6:38 >

• djalpha kullanıcısına yanıt
    Hocam anlamadığım birebir aynı motor ve şanzımanı kullanıyor bu araçla 3008 ve gaza basınca sportta gibi atıyor demişsiniz!? Aynısı 3008’de hiç olmadı mı? Yaş itibarıyla dizelin torkuna yabancı olmadığınızı tahmin ediyorum. Yokuş aşağı iseniz ve kalkış yapacaksanız park frenini indirip kalkın yoksa gerçekten dediğiniz gibi ufacık bir gazla bile aşırı hızlanıp öndeki aracı öpme şansınız mevcut. Eko moda alsaydınız dur kalk trafikte gayet sorunsuz ve sarsmadan giderdiniz. Zaten start&stop’un 3008’deki gibi sarsıntısız çalıştığına hem fikirizdir herhalde!? Yoksa o da farklı mı 3008’den?

• Soyle bir kiyaslama yaparsak paketler aracinda hangisinde fazla olan ozellik hangisidir?

Citroen feel & Peugeot sky pack
    Citroen feel adventure & Peugeot prime edition
    Citroen shine & Peugeot allure

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • texasboy77 T kullanıcısına yanıt
    Hocam arabalarımı sıfır alıp 4 senede bir garantisi dolmadan değiştiririm. Aracı alırken de aracın satış değerlerine dikkat ederim tabiki kolay elden çıkarayım ben de hiç aklımda yokken 3008 aldım ama almamdami en büyük etkenlerden biride ikinci el piyasasındaki yoğunluk oldu senede 5 bin km yapar yapmam arabalarımı 30 40 binde satarım şimdi ben c5 alsam inanım tertemiz mis gibi 30 binde arabam sıfırının nerdeyse yarı fiyatına godecek 3 4 sene sonra bu demek degilki c5 kötü araba hayır çok güzel ama sade e belirli bir kesme hitap ediyor istanbul izmir gibi illerde satış rakamları gayet iyi olabilir ama tütkiye genelinde çok satacağını düşünmüyorum ama cok güzel araba 10 sene binecek olsam alırdim bende

• burakgzd B kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla hep piyasadaki eski yüzlü araçları alıyorsunuz, 3008 de ilk çıktığında piyasası yoktu, sonradan tutuldu, bunda özellikle iç dizayn farklılığının etkisi oldu. Hayırlı olsun, güle güle binin, tekerinize taş değmesin!

Eski yüzlü demeyelim piyasası oluşan arac diyelim evet 3008 inde yoktu inş c5 aircross un olur ama zor. Nedeni de şu citroen aircross u ön far yapisı ve oanjuru benc3 güzel tasarım olarak ama çok karmaşık ve detaylı olduğunu düsünen büyük bir cogunluk var bence dış tasarımında yeniliğe gitse o zaman pazarda pay edinebilir çok farklı bir araç ve türkiyede farkklı ve aykırı olmak hep kaybettirir...

• Toplumsal önyargıları bir kenara bırakırsak; Şu anda bayilerde araçlar kapanın elinde kalıyor. Sektör %26 daralmışken bu araç yok satıyorsa vardır bir beğenen kesim.
    Ancak kronik bir hata vs çıkarsa bu ivme durur. Onun dışında hiç duracak gibi değil.
    İyi de hocam 3008 çıktığında farklı değil miydi? Siz beğenmeyebilirsiniz, zevkler ve renkler farklı olabilir tabii ki, sanırım yaşınızda genç biraz, tasarım olarak gençlere daha uygun olduğu doğru bence de 3008’in, yalnız piyasası iyi diye alırken aynı nitelikteki araca 20-30 bin fazla vererek almak kar olarak görünüyorsa diyeceğim bir şey yok. Piyasası da gayet güzel gidiyor, gitmese bile benim açımdan sorun yok, zaten piyasasını düşünsem dizelini alırdım. Dünya malı dünyada kalır, hayırlı günler.

Bu arada 3008’e ön yargım falan yok kesinlikle, aylarca 5008 GTLine aradım almak için ancak hiçbir peugeot bayiinde bulamadım, getirtiriz diyeni de görmedim.

• Kasım 2019 satışlarında bir önceki yılın aynı ayına göre (2018 kasım) satış adedini %210 artırmış Citroen. Ve bu artışla şu anda birinci sırada. Veriler ODD raporundan. Benzer şekilde Peugeot tarafı da VW'yi bile geride bıraktı bu ay.
  • alpernative A kullanıcısına yanıt
    Bu satışların en az %50-60 i c5 aircross tur diye dusunuyorum. Detay raporlar çıkınca göreceğiz.

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Belki daha fazla bile olabilir Cenk Bey. Ürün gamında lansmanı yapılan başka model yok.
    Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi

Geçen ayki odd verilerine uyarlarsak citroenin satışlarının yaklaşık 1300 adeti c5 aircross modeli olmuş gibi duruyor. Yine geçen ay ki verilerle kıyaslarsak Suv kategorisindeki satışlarda Peugeot 3008in ardından 2.sırada gibi duruyor. Tabi ayrıntılı olarak suv model verileri geldiğinde bu durumu teyit edebileceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peugeot toplamda 4.263 satmış. VW'den 20 araç daha fazla. Geçen yılın Kasım ayına göre artış oranı %86.
  • planetcrk kullanıcısına yanıt
    QQ 1, C5A 2 diye biliyorum, kesin rakamları görürüz haftaya.

• Bu şartlarda Feel Adventure daha avantajlı gibi!?

Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi

• quote:

Orijinalden alıntı: texasboy77

QQ 1, C5A 2 diye biliyorum, kesin rakamları görürüz haftaya.
    Kasım ayında 3008 sınıfında en çok satan ve bu ayla birlikte qq yı geçerek liderliğe geçti.Geçtiğimiz ay yıllık satışta 300 civarında gerideydi bu ay 400 fark attı.Yani kasım ayında sırf qq ya 700 civarı fark attı.

https://otoajanda.com/11-aylik-satislar-aciklandi-suv-listesi-degisti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 4 Aralık 2019; 21:4:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.