Şimdi Ara

Citroen C4 1.4 VTİ Attraction Motor Çekişi,Atikliği,LPG Uyumu,Yakıtı ve Kronik Sorunları (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
2
Favori
51.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 0.9 çift turbolu motor beklediğimden çok iyi çıktı clionun da ağırlığı düşük olduğundan honda civic 1.6 2013 ile aynı performansı alıyorum hatta kalkışları ve ara hızlanmaları daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım 2012 1.4 vti c4
    Buna gaz takılmadığını sorunlar olduğunu söylediler. Fiyat sormak için brc bayine gittim fiyat bile vermediler. Ama bakıyorum gazda kullanan var sanırım. Araçlarında silkelenme ve stop etme gibi sorunlar da yok sanırım.

• aeresol A kullanıcısına yanıt
    bende 2011 modeli var 1.4 vti. 60.000km devirdim tüple ise 40.000km ben çok rahatım ve çok ekonomik
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasgs

0.9 çift turbolu motor beklediğimden çok iyi çıktı clionun da ağırlığı düşük olduğundan honda civic 1.6 2013 ile aynı performansı alıyorum hatta kalkışları ve ara hızlanmaları daha iyi

Şahsen LPG takılacaksa veya uzun yıllar binilecekse Atmosferik,kısa süreli ise turbo diyorum.

• Vti Lpg'ye yatkın degildir.Umdugunuz deger - performans oranını yakalayamazsın bilgine.
  • bende 1.4 vti attraction için pazarlık yapıyorum şuan. lpgli araç. anlaşırsak aranıza katılıcam
  • soonkaya kullanıcısına yanıt
    Yeni C4&DS4 Kulubü adında Ana konu var hocam. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Playas

Vti Lpg'ye yatkın degildir.Umdugunuz deger - performans oranını yakalayamazsın bilgine.

Neden hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Orijinalden alıntı: Playas

Vti Lpg'ye yatkın degildir.Umdugunuz deger - performans oranını yakalayamazsın bilgine.

Neden hocam ?

Şahsen yakalayamadım ayar ve performans.İstatistiğim 2 kişiden ibaret farklı yerlerde farklı markalar farklı ustalar ile bile ayar tutturamadık.
  • Playas kullanıcısına yanıt
    Hangi marka LPG hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

Hangi marka LPG hocam ?

Prins hocam
  • 2012 C4 1.4 vti attraction arabam var 113 binde aldım 15 bin km dir kullanıyorum şuan 128 bin kmde üzerinde 90 bin km de takılmış brc seq32 sistem otogaz var. (ayarı otomatik yapıyor) Çekişte hiç fark etmediğini düşünüyorum. Ancak şehirler arası 100 km sabit hızla giderken dik yokuşa gelirseniz 85 e kadar düşüyor çok dikse vitesi 4 e almanız gerekebiliyor, yada gaza çok yüklenmeniz ve fazla yakıt yakmanız lazım. Buda 1.4 araba için normal bence lpg ile ilgisi yok. Şuan yakıtına gelince 100 km ortalama hız ile genelde şehirler arası giderken (depo fulleyerek ölçüyorum) 18-20 kuruş yakıyor yaklaşık şuan ki fiyatlarla 6,5-7 lt lpg. 120 km civarı hızla kullanırsam. 24-25 kuruş yakıyor oda 8-9 lt lpg yapıyor. Sırf yakıtından dolayı bile bu araba bu gaz sistemiyle alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoRrAyY -- 20 Haziran 2018; 23:42:17 >
  • 2011 c4 1.4 tüplü vti 121 bin km de araç aldım, 1800km klima açık ve bagaj dolu yol yaptım 520₺ lpg tüketti. Daha önce lpg li araç kullanmamıştım, c4 iyiymiş tavsiye ederim. Kullanan arkadaşlara sorum olacak ağır bakım zamanı 120 bin km de oluyormuş. Baskı balata durumu iyi ancak triger zincirli mi yoksa kayış mı? İnternette set olarak kayış görünüyor Çanakkale sanayide zincir diyor parçacı, servise de uğramadım tabi.

• Yok mu vti attarction kullanıcısı?

Ben triger araştırması yaptım zincir mevcut araçta. Dış alternatör kayışı değişecek muhtemel 120 bin km de bakım kılavuzunda yazan.

Bu arada iyi yağ eksiltiyor bu araç 9000 km de 1 litre civarı eksiltme var. Yağın nereye gittiği de meçhul kaçak yok, yakma yok egzoz duman çıkmıyor. Nereye gidiyor bu yağ

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.