DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Citroen Bx 15 kullanıcıları
3.997
Cevap
17
Favori
304.265
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Citroen >> Citroen Bx 15 kullanıcıları
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3 Mesaj
      18 Temmuz 2012 01:39:00
      gercekten cok sıcan :) bende bx 1.6 var 1987 model gri 1998 trafık cıkışlı aldıgımda cok pişman olmuştum cok bakım gerekiyordu yaptırdım simdi ok gibi gidiyor :D motor alt takım triger eh birşey kalmadı sanruf var calışmayan onuda yarın şaşmazda yaptıracagım nasipse :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      546 Mesaj
      19 Temmuz 2012 09:43:40
      Hayırlı olsun. Allah kaza göstermesin İnşallah.
      |
      |

HAYY'dan gelen HUU'ya gider.
    • Onbaşı
      32 Mesaj
      21 Temmuz 2012 18:15:15
      hayırlı ramazanlar..
      |
      |

citroen gs1978
      citren bx1990
    • Yüzbaşı
      546 Mesaj
      23 Temmuz 2012 11:49:22
      Amin. Allah razı olsun.
      |
      |

HAYY'dan gelen HUU'ya gider.
    • Yarbay
      3884 Mesaj
      10 Ağustos 2012 05:46:04
      efsane kullanıcıları öldünüz mü yahu
      |
      |

Kastamonu Üniversitesi
    • Binbaşı
      1932 Mesaj
      10 Ağustos 2012 19:28:42
      aracı değiştirince, uzaktan izliyorum :)
      |
      |

1975 Opel Record 1.9 -1986 Mıtsubıshı Lancer 1.6 diesel -1992 Citroen BX TZD Turbo -2011 DFM Succe -2013 Mıtsubıshı L200 4x2 -2006 Fiat İdea
    • Yüzbaşı
      257 Mesaj
      15 Ağustos 2012 14:50:40
      selam arkadaşlar, sizlere birşey danışmak istiyorum. "citroen bx 1.9 tzd dizel" hakkında bilgisi olan var mı? aracın artılarını biliyorum ama bu 1.9 dizel tzd hakkında + - hiçbir fikrim yok.. bu motor sorunlumudur çok yakarmı, turbolu modelmidir vs ? bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap verirlerse sevinirim.teşekkürler

I'II never forget you
    • Yüzbaşı
      440 Mesaj
      17 Ağustos 2012 14:56:56
      Tüm islam aleminin mübarek ramazan bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını kazasız belasız sağlıklı ve mutlu tatiller dilerim
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      20 Ağustos 2012 11:02:46
      sa bxciler facede bilmeyen arkadaşlar yoldaşlar da gelsin baglantı linki
      http://www.facebook.com/groups/186718018013693 bu
      burdan daha cabuk yardimlaşiyoruz,birzamanlar bende aracı yeni aldıgımda 01 06 2011
      de almıştım hicbir bilgim yoktu.nasıl bunalıma giriyordum allahım neydi o günler asbaşkan yusuf abi ve timur abi ile tanıştım ve sonra digerleri ile şimdi ise kapının önüde motoru indirip komple motor yapacak duruma geldim 1yıl içinde oldu bunlar o dönemlerde burda bana yardımcı olan abilerime cok tşk ediyorum
      şimdi bende yeni katılan arkadaşlara bilgi ve tecrübelerimle yardimci oluyorum
      bilmeyen arkadaşlar facebokk tayız ordan daha cabuk yardımlaşiyoruz
      sorunu olan arkadaşlar korkmayın yanlız degiliz bx yardımlaşması dayanışması başka hicbir markada da yok
      herkesin bayramını kutlar hayırlı huzurlu bayramlar dilerim.
      |
      |

• Çavuş
      43 Mesaj
      13 Eylül 2012 15:57:43
      Selam Hocam nasılsın, ben epeydir siteye giremiyordurm. İşten güçten uğraşıp yeni şifre de alamamıştım. Nihayet aldım da bu sorun çözüldü. Benim bx maceram devam ediyor. Araba 210 bini buldu. Canavar gibi her yere gidiyor. Şimdilik halimiz budur.
      |
      |

kadir
    • Binbaşı
      1932 Mesaj
      13 Eylül 2012 20:14:56
      quote:

Orijinalden alıntı: eagleanddog

selam arkadaşlar, sizlere birşey danışmak istiyorum. "citroen bx 1.9 tzd dizel" hakkında bilgisi olan var mı? aracın artılarını biliyorum ama bu 1.9 dizel tzd hakkında + - hiçbir fikrim yok.. bu motor sorunlumudur çok yakarmı, turbolu modelmidir vs ? bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap verirlerse sevinirim.teşekkürler

bende 1.7 tzd turbo vardı. . 1,9 tzd turbo yazmıyorsa düz turbosuz olabilir. şimdi burda bi arkadaşda.

şehir içi 6 6,5 lt yakıyo . şehir dışına hiç çıkamadım,performansı iyi. 1,9 daha iyidir

motor.hararet göstergesi ışıklı olduğundan bi kere conta yaktım. ozaman girmişken tam girsin dedim. yarım motor yaptırdım. pistonları gömlekleri felan değiştirdim.sonra motor bi sene problem çıkarmadı. trigier kayışı kopunca motor dağıldı gitti. satmak zorunda kaldım.
      diğer aksamları zaten diğer bxlerle aynı. aynı problemler var
      |
      |

1975 Opel Record 1.9 -1986 Mıtsubıshı Lancer 1.6 diesel -1992 Citroen BX TZD Turbo -2011 DFM Succe -2013 Mıtsubıshı L200 4x2 -2006 Fiat İdea
    • Teğmen
      202 Mesaj
      14 Eylül 2012 21:37:16
      Kadir Hocam, uzun bir süre sonra sizi burada görmek çok memnun etti beni. Bx e devam anladığım kadarıyla,ben xm'le yoluma devam ediyorum.Görüşmek dileğiyle...
      |
      |

'' XM 2.5 TD '' Otomobil değil, Onlar XM ''
    • Çavuş
      56 Mesaj
      20 Eylül 2012 22:23:13
      Merhaba
      Bende bx ailesine katilmak istiyorum fakat netteki fiyatlar bana bayagi yüksekmis gibi geliyor. Mesela 1991 model benzinli klima ve hidrolik direksiyonlu durumu iyi bir araca ne kadar verilir Ben tekirdag cerkezköyede yasiyorum Bana tavsiye edebileceginiz bir arac varmi? Forumdan olsun forum disi olsun
      |
      |

LAGUNA 2 2004 1.6 16V privilege
      Peugeot 207 2009 1.4 90 Bg Trendy Oto.
    • Çavuş
      56 Mesaj
      20 Eylül 2012 22:25:23

http://www.sahibinden.c...on-ornegi-98052263/detay Yada su aracin ederi nedir .Otomatik oldugundan yakit ne kadar farkeder
      |
      |

• Çavuş
      56 Mesaj
      28 Eylül 2012 00:55:52
      Keyfe keder alınabılır
      |
      |

• Çavuş
      69 Mesaj
      19 Ekim 2012 12:31:34
      Merhaba Arkadaşlar ,

Başından beri konuyu takip etmekteyim ancak mesaj atmak bugüne kısmet oldu. Öncelikle emegi geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim, zira bx ile ilgili o kadar faydalı bilgi var ki neredeyse zaman zaman hiç ustalara gitmeden sorunumuzu çözebiliyoruz. Tahmin edeceginiz gibi ben de cocuklugumdan beri bu arabalarla büyüdüm, zamanında babamda 74 model GSA vardı, o günden beri de ailede hep bir vesile ile citroen araçlar oldu.
      Şu anda 91 model bx im var ancak malesef işlerin yogunlugu ve sıkça yurt dışı seyahatlerim dolayısıyla garajda yatıyor. Aracı 1 sene önce toplamak için almıştım ama gerekli ilgiyi gösteremedigimden öylece yatıyor.
      Aracı forumda işine yarayacak arkadaş olursa çok uygun bir fiyata verecegim. Araç 91 model bx 15 tge, klimalı (kliması gaz basılırsa faal durumda, kontrolleri yapıldı ancak araç kullanılmadıgı için gaz basılmadı), ön camlar otomatik ve merkezi kilit. Aracın boyası fabrika çıkış boyası ancak zaman içinde solmuş ve çatlamış, anlıyacagınız komple boya istiyor, iç döşemeler de iyi durumda degil ancak aracın tüm elektrik aksamı faal vaziyette, motor durumu iyi. Araç yürür durumda (arasıra otoparktan çıkarıp kullanıyorum) Hidrolik sistemi faal durumda ancak elden geçmesi gerekiyor (belki de iyice temizlenmesi gerekiyor), zira pompa 3-4 saniyede bir çıtlıyor.
      Özetle bir köşede kalıp çürümesini istemedigim için işine yarayacak bir arkadaş faydalansın isterim. Alacak arkadaş toplayıp binebilir veya yedek parça olarak da kullanabilir, dedigim gibi çok çok uygun bir fiyata verecegim.
      Bu vesile ile tüm arkadaşların yaklaşan Kurban Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      10 Kasım 2012 16:06:51
      merhabalar. Arkadaşlar uzun arayışlar sonunda beğenerek aldığım bx im 1 hafta bile lullanmadan motor sardı komple motor yaptırıyorum ama rektefiyeci krankı 0.80 e taşlanınca kurtaracağını söylüyor buda benim gözümü korkutuyor o yüzden sizden ricam standart ölçülerde 15 tge nin krankı yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ulaşsın lütfen 0530 285 16 24
      |
      |
    • Çavuş
      69 Mesaj
      13 Kasım 2012 13:55:49
      Special arkadaşım size çıkma krank mı lazım ? Nerede yaşıyorsunuz Istanbul mu ? Eger öyle ise Ikitelli Organize Sanayi de çıkmacı Orhan var bx lerin hemen hemen tüm parçaları onda bulunur. Tel : 0543 8994573
      |
      |

• Yüzbaşı
      933 Mesaj

iOS Beta Tester
      27 Kasım 2012 00:25:19
      Merhaba arkadaşlar.

1994 Model BX i olan varmı acaba? Gümrükten çıkan 94 model bir bx aldım. Sanıyorum türkiyede tek. Birde burada sorayım dedim. 1.6 Benzin+LPG Millesime.

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      27 Kasım 2012 17:25:47
      quote:

Orijinalden alıntı: ucav

Merhaba arkadaşlar.

1994 Model BX i olan varmı acaba? Gümrükten çıkan 94 model bir bx aldım. Sanıyorum türkiyede tek. Birde burada sorayım dedim. 1.6 Benzin+LPG Millesime.

bu arabalar en son 93 model. 94 model yok diye biliyorum. yanlışlık olmasın??
      |
      |

SAHİPSİZ MEMLEKETİN BATMASI HAKTIR;
      SEN SAHİP ÇIKARSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR.
      FERYADI BIRAK, KENDİNE GEL, ÇÜNKÜ ZAMAN DAR...
      UĞRAŞ Kİ: TELAFİ EDECEK BUNCA ZARAR VAR!
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.