Şimdi Ara

Citroen Bx 15 kullanıcıları (195. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.000
Cevap
17
Favori
336.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı günler herkese. Benim kullandığım benzinlilerin benzin pompası hareketini krank milinden alırdı. Seninkinin ayrı bir motoru var. Yakıt gönderim zamanını da role ile ayarlamışlar. İlginç.
    Ama asıl ilginci genel olarak araçlardaki arizalar en ucuzundan ve de en kolayından giderilmeye çalışılır. Senin bahsettiğin usta ise en masraflısından işe koyulmak istemiş.
    Tabi siz de bu işlerden anladığınız için kurtarmışsınız. Hayırlısı olsun. Gerçekten bilmek uğraşmak lazım. Allah'a emanet olun.
  • yeni nesil arabalarda aynıdır benzin pompası ve röle yada beyin vardır benzin akışını, hava akış metresi var akış metrenin görevi arabanın yakıtını sağlamaktır ve sadece bunla kalmıyor beyin de yönlendiriyor yakıt hesaplamaları hava hesaplamalarını beyin yapıyor yeni nesil arabalarda.benim arabaya gelince jetronomeç vardır depimetre deniyor BMV lerde vardır eski modellerinde bilmeyene elletirsen araba için hiç iyi olmaz bilen bile boza biliyor benim tahminimce depimetre tamiri yapılıyormuş artık eskisi gibi değilmiş benim öyle bi sorunum olmadı çok şükür herşeyi kendim hallettim. ZNGN61 arkadaşım nerde ikamet ediyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan2641

yeni nesil arabalarda aynıdır benzin pompası ve röle yada beyin vardır benzin akışını, hava akış metresi var akış metrenin görevi arabanın yakıtını sağlamaktır ve sadece bunla kalmıyor beyin de yönlendiriyor yakıt hesaplamaları hava hesaplamalarını beyin yapıyor yeni nesil arabalarda.benim arabaya gelince jetronomeç vardır depimetre deniyor BMV lerde vardır eski modellerinde bilmeyene elletirsen araba için hiç iyi olmaz bilen bile boza biliyor benim tahminimce depimetre tamiri yapılıyormuş artık eskisi gibi değilmiş benim öyle bi sorunum olmadı çok şükür herşeyi kendim hallettim. ZNGN61 arkadaşım nerde ikamet ediyorsunuz?

Trabzon'a ikamet etmekteyim. Ama İstanbul'da okudum. Kocaeli'ne bir arkadaşın düğününe gelmiştim. Çayırova'a öğretmenlik yapan bir arkadaşıma ziyarete gelmiştim eski tarihlerde. Derince'de yaşayan Gümüşhane Kelkit'ten arkadaşım var. Bir ara İmam-Hatip Llisesinde müdürlük yapan.

• Ankara'da ikamet eden arkadaşlar! Şu aşağıda verdiğim linkteki araca rastladılar mı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-dizel-bx-86743686/detay

Masraf edilmeye değer mi? Alacak olursak eğer nakliye araçlarıyla taşımayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZNGN 61 -- 23 Mayıs 2012; 11:22:47 >
  • ZNGN 61 arkadaşım güzel araç yanına gidip bakman lazım işin kötü tarafı dizel benzinli araça benzemez motorunu yaptırmaya çalışsan astarı yüzünü geçer birde pinomatik sisteminde sorunlar varsa yandın paran çoksa alırsın.sağlam olanı almak varken sorunsuz olanı almak varken yüklü miktarda para harcamanın mantıklı olmadığını düşünüyorum birkere bu arabaların piyasası belli kral olsa ederi belli bu yüzden olumlu görmüyorum parça olarak alacaksan olabilir.bu arabayı bakmadan karar vermek doğru değil bakıp ona göre artı eksi hesapını yapıp alacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZNGN 61

Ankara'da ikamet eden arkadaşlar! Şu aşağıda verdiğim linkteki araca rastladılar mı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-dizel-bx-86743686/detay

Masraf edilmeye değer mi? Alacak olursak eğer nakliye araçlarıyla taşımayı düşünüyorum.

s.a hiç raslamadım. açıkcası arabamı satınca fazla ilgilenmedim bxlerle . xm lere baktım oda nasip olmadı. belki ilerde

dizel aracı hangi marka olursa olsun. ofiyata zor vermezler. bi sorunu vardır. arayıp konuştunuzmu.
    benzinli araca benzemez. adamgibi yaptırmaya kalkarsanız 4000 5000 gibi bi rakama mal olur.hidrolik sisteminde bişey yoksa idare ederek yaptırırım dersiniz düzen tutmaz. adam gibi yaptırırım dört beş sene binerim dersen alınır bi araç. yada yedek parça olarak.
    bi de mazot pompasını bile 400 500 tl den aşağı yapmazlar söyleyim onuda,

• Hasan beye ve Legend beye de teşekkür ederim. Elbette haklısınız. Dizeli tercih etmemin nedeni kahrını çekecek olduktan sonra bolca da sürmektir maksadım.
    Yaklaşık 15 yıldır dizel araç kullanıyorum. Tabiki bakım masrafı var ama hiç değilse bolca biniyorsun.

Sözü edilen aracın sahibiyle görüştüm. 5 yıldan beri onlarda. Her şey nasip meselesi. Zaten şu anda bendeki arabayı (Kango 2003) satmadan birşey yapmam mümkün değil. Benim yaptığım araştırma. Ön çalışma yani.

Her şey için teşekkür ederim. Allah'a emanet olun.
  • Merhaba ,
    Sanirim fren merkezimde sorun var. Isindiktan sonra frenlerde otme basliyor. Ayagini cekince yavas yavas azaliyor. Bunun tamir kitini bulabilirmiyiz ki. Yurtdisinda bulmaya calisacagim. Fikri olan paylasirsa sevinirim.
  • GTI sahibi arkadaşlar. AKIŞMETRE arızaları için büyük paralar ödemeyin. bende de akışmetre arızası oldu. arıza 25 kuruşluk(25 Tl değil) bir arıza ama tamirat için 100lerce lira alıyolar. bu akışmetrelerin içinde 40 volt 100 mikrofarad'lık kondansatör var ve bu kondansatörde kılcal (çok ama çok zor görülebilen) çatlak oluşuyor ve kondansatörün içi kuruyup özelliğini yitiriyor. tamircilerde bu 25 kuruşluk kondansatörü değiştirerek bi sürü para alıyolar. oysa bu akış metrelerde zaten tamir edilebilecek veyahutta bozulabilecek fazla bir parça yok emin olun. ben değiştirdim ve bütün sorunum (yüksek devirde ve düzensiz çalışma) bi anda ortadan kalkmıştı. umarım sizede faydası olur.
  • 5 haziran Dünya su gününüz kutlu olsun.
  • arkadaşlar ankara şaşmazda bx ustası varmı varsa bilen biri adresi verebilirmi hem iyi usta hemde hesaplı
  • aksu otomotiw recai usta ara her konuda yardmci olur ank da 05323522977

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bana cok acil bx anlayan motorcu bir kisi lazim birseyler sormam gerek 05075304206

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tmm recai ustanın numarasını aldım teşekkürler şimdilik sorun yok olursa onun yanına gideyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: profdjmawis

Merhaba Sevgili BX kullanıcıları aranızda yeniyim. bende 3 yıldır bx kullanıcıyım. aksaraydayım. burda servisi yada arabayı tamir edecek bir usta olmadıgı için aracıma iyi bakamadım. birazda mali krizden sonra ankarayada götüremedim. araca yanlışlıkla hidrolik koyduk biz. şuan aracın dengesi bozuk. düz yolda bile sallanıyor. hava yaptıgı içinmi olabilir acaba? en kısa zamanda ankaraya götürmek istiyorum. araçtan en iyi Musa diye bir usta anlıyormuş sanırsam. okudugum mesajlar neticesinde. peki arkadaşlar aracımı bakıma soksam bana maaliyeti ne kadar çıkar! büyük bir bakım istiyor. aracımdan çok memnunum aslında bakımını yaptırsam. bu Citroen BX insanda bir tutku yaratıyor. sizlerinde dediği gibi aracın göğüs kısmını yenilesek 10 numara bir araç olur. cvp verecek arkadaşlara teşekkür ederim. yardımlarınızı bekliyorum.

Selamün Aleyküm. Hala Aksaray'da mısınız? Yine bx'iniz var mı? Ben Aksaray'a bir kaç kez geldim. Hizmet içi eğitim dolayısıyla. Hayırlı günler. Allah'a emanet olun.

• Herkese iyi günler. Bu formun bx sayfalarında olan bilgiler hiç bir forum sitelerinde yok inanın.

Yakalaşık 3 aydır bu sayfaların bana göre iyi bulduklarımı kopyalayıp özetledim. Onları güzel bir sistematize ederek burada ve bu site yöneticilerinin isteği ve tercihleri sonucunda sizlerin kullanımına kulllanımına sunacağım inşallah.

Artık yeni olan üyemiz yeni baştan soru sormayacak; tecrübelilerimiz de: " arka sayfaları oku" demeyecek.
  • FACEBOOK.COM DA CİTROEN BX TURKEY GURUBUMUZADA GEL BEKLERİZhttp://www.facebook.com/groups/186718018013693/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZNGN 61

quote:

Orijinalden alıntı: profdjmawis

Merhaba Sevgili BX kullanıcıları aranızda yeniyim. bende 3 yıldır bx kullanıcıyım. aksaraydayım. burda servisi yada arabayı tamir edecek bir usta olmadıgı için aracıma iyi bakamadım. birazda mali krizden sonra ankarayada götüremedim. araca yanlışlıkla hidrolik koyduk biz. şuan aracın dengesi bozuk. düz yolda bile sallanıyor. hava yaptıgı içinmi olabilir acaba? en kısa zamanda ankaraya götürmek istiyorum. araçtan en iyi Musa diye bir usta anlıyormuş sanırsam. okudugum mesajlar neticesinde. peki arkadaşlar aracımı bakıma soksam bana maaliyeti ne kadar çıkar! büyük bir bakım istiyor. aracımdan çok memnunum aslında bakımını yaptırsam. bu Citroen BX insanda bir tutku yaratıyor. sizlerinde dediği gibi aracın göğüs kısmını yenilesek 10 numara bir araç olur. cvp verecek arkadaşlara teşekkür ederim. yardımlarınızı bekliyorum.

Selamün Aleyküm. Hala Aksaray'da mısınız? Yine bx'iniz var mı? Ben Aksaray'a bir kaç kez geldim. Hizmet içi eğitim dolayısıyla. Hayırlı günler. Allah'a emanet olun.

dostum musa ustay bilmem ama OTOSAY da şevket ve turgay usta en eskileri bilfiğim kadarıyla

• Hey ev sahibi.... Kimse yok mu?

Nerede bu millet, sıcaklığın rehavetine düştüler her halde. Herkese iy günler. Allah'a emanet olun.
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.