Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: av_avii

Uzun yolda 90 km sabit hızla gitsen demekki 4-4,5 arası bişe yakacak. (1.6 e-HDi 112 Bg MCP)

110 km hızla ankara bodrum arası gidiş 4,2 dönüş 4,8 malum ankara rakımdan yukarıda dönüş farkediyor, tam dediğin değerler
  • Arkadaşlar aracınız için ne kadar kasko ödüyorsunuz. Benim eski aracın kaskosundan devraldığım 4. basamak indirimi de yansıtılınca 750 tl gibi bir fiyat çıktı. Bu da bana biraz fazla geldi. Aracın kasko bedeli 34000. 500 civarı bir şey bekliyordum oysa. İndirimi olup da kasko yaptıran var mı? Sizde durum nedir?
  • Bugün 250 TL'ye park sensörünü taktırmış bulunmaktayım. Siyah sensörler beyaz araca çok çok yakıştı. Park sensörünün göstergeli olmasıda ayrı bir güzel. Son 20 CM'e kadar gösteriyor , ondan sonra park ettiniz diyor. Çok hoşuma gitti.. Keşke orjinal olsaydı da park sensörü öterken müziği kıssaydı.

Ataşehir Ulugöl Otomotiv'de taktırdım.

Darısı başınıza..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Bugün 250 TL'ye park sensörünü taktırmış bulunmaktayım. Siyah sensörler beyaz araca çok çok yakıştı. Park sensörünün göstergeli olmasıda ayrı bir güzel. Son 20 CM'e kadar gösteriyor , ondan sonra park ettiniz diyor. Çok hoşuma gitti.. Keşke orjinal olsaydı da park sensörü öterken müziği kıssaydı.

Darısı başınıza..

Sevgili Senceru,

Orijinal dediğinde açıkçası sevinmiştim o fiyata taktıracağına, ancak anlattığın kadarı ile kullandıkları sensör Cenmax veya türevi fason bir üretim. Keşke o fiyata Bosch veya Valeo taktırma durumun olsaydı, zira iki önceki aracıma Cenmax taktırmıştım, olur olmaz ötüp duruyordu, çok sinir bozucu idi. Umarım sen de aynı problemle karşılaşmazsın. Hayırlı olsun bu arada.

Sevgi ve saygılarımla,
    Can

• Selamlar,

Bugün ben de sevgilimi alıp düştüm İzmit yollarına.. Amaç Kartepe taraflarında alabalık yemek ve oralarda biraz takılmaktı. Yolda çok fazla araç olduğu için çok hızlanamadım ama bir ara çok kısa bir süre için de olsa 190'ı gördüm. Bazen düz yolda bile olsam 160'dan sonra hızlanması epey yavaşlıyor; hafif eğimli olması falan gerekiyor rahat hızlanması için.. Herkeste böyle mi acaba? Bilemedim..

Şu anda 3800 km civarında aracım ve çok memnunum. Bozuk yollarda da kullansam, kasislere, çukurlara hızlı dahi girsem çok iyi bir performans alıyorum araçtan; umarım hep de böyle gider. Dün 2. kez Total Excelium aldım. İstanbul'daki Total'leri tek tek GPS'ime kaydediyorum gittikçe. :) Ben hız yapmadan dayanamadığım için bugünkü tur sonunda 4 tırnak falan eksildi depodan ve parkettiğimde menzil için 740 falan diyordu yanılmıyorsam. Gittiğim yol da 318 km falan olmalı; fena değil sanırım yaptığım hızlara bakılırsa.. Cruize'a takınca epey farkediyor aslında ama önümdekiler sürekli fren yapıp sol şeritten tın tın gittikleri için Cruize'da sabit kalmak çok kolay da olmuyor.

Bu arada daha önce yazmıştım buraya; aracımın sağ arka kapısını vurmuştum ve sol aynama da bir kamyon vurmuştu. Geçen hafta servisi arayıp ne yapmam gerektiğini sormuştum; sağolsun, Mersa'dan Erdal Bey çok ilgilendi ve araştırmaları sonucunda aracımdaki hasarın kaskomun hasarsızlığını hiç bozmadan "mini hasar kapsamında" yapılabileceğini ama kendileri yaparsa bozulduğunu; Eureko Sigorta'nın AutoKing adlı firmayla anlaşması olduğunu ve onlarda yaptırırsam bozulmayacağını söyledi. Ben de AutoKing'i arayıp bir sabah gidip hasar tespiti yaptırdım. Yaklaşık 5 dk kadar hasarlara baktılar ve mini hasar kapsamına alınabileceğini söylediler; acayip sevindim. Daha da güzeli Salı gününe randevu verdiler; Perşembe akşamı aracımı alabilecekmişim. Umarım bir daha başıma böyle olaylar gelmez.

Bu arada yollarda bol bol bizim araçlardan görmeye başladım. :) Hatta şöyle söyleyeyim; Kartepe'nin bomboş zirve yollarında yukarı tırmanan gri renkli bir C4 gördüm. :) Ayrıca İstanbul'a dönüş yoluna geçtiğimde tırlarla sıfır (beyaz) C4, Mercedes vb. araçlar taşıyorlardı; artık talihleri kimse şimdiden hayırlısı olsun.

Ağustos sonunda uzun yola çıkıyorum; deneyimlerimi yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-u-N-i-X -- 30 Temmuz 2011; 23:58:36 >

• quote:

mustafam33 kardeşim insan yinede biraz tedirgin oluyo, sonuçta alıpta pişman olmakta var. Seri kalkışlarda kendisi değiştirirken 1ve2de biraz yığılma oluyo dediler. Benm merak ettiğim husus seri kalkışlarda vitesi ben değiştirsem yine bu yığılma oluyormu. Yada olmaması için birazcık gazımı bırakmak gerekiyo. Tam bir bilgiye sahip olsam ona göre gidip test edicem denicem arabayı. Bu arada ilgilendiğim modeli 1.6 e-HDi 112Bg

belirgin yığılma sadece yokuş çıkmaya başlarken düşük hızlarda 2 den bire düşerken hissedilitor. 1 den 2 ye geçişteki yığılma az ama ikisine de alışılıyor. Yani önceden yığılma anını kestirip gaz verirken kendin hallediyorsun refleks olarak. Zamanla bu mcp nin vites geçişlerindeki kafa sallamaları hoşuma gitmeye başladı. Tam otomatiğin çarpışan araba modundan sonra güzel oluyor, özellikle manuel sevenler bu otomatik şanzumanı severler bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takatukam -- 31 Temmuz 2011; 0:25:40 >

• 25000 kmde, siyah renteki, C4 grand picasso sxpk MPV (7 kişilik) bakımları düzenli olarak yapılan, hiç sigara içilmemiş arabamı 50750TL fiyatla satmak istiyorum. Arabamın sağ arka çamurluğunda duvara sürtünmeye baplı hafif çizikler dışında dış ve iç herhangi bir problem yoktur. Pazarlık payı vardır. Satma nedenim bahçeli, tripleks ev alabilmek için nakitimi arttırmaktır. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Konuyla ilgili olarak 5324428523 no.lu telefonumdam görüşmek dileklerimle.

Not: Temmuz ayı vergisi de yatırılmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

mustafam33 kardeşim insan yinede biraz tedirgin oluyo, sonuçta alıpta pişman olmakta var. Seri kalkışlarda kendisi değiştirirken 1ve2de biraz yığılma oluyo dediler. Benm merak ettiğim husus seri kalkışlarda vitesi ben değiştirsem yine bu yığılma oluyormu. Yada olmaması için birazcık gazımı bırakmak gerekiyo. Tam bir bilgiye sahip olsam ona göre gidip test edicem denicem arabayı. Bu arada ilgilendiğim modeli 1.6 e-HDi 112Bg

Valla manuelde o yiğılma daha az , ilk kalkışda eski arabam at arabası olduğu için bana bu uçak geliyor, ama başkasındada 2000 motor bir araba vardır bu araba at arabası gibi gelebilir ama ben a3 ve yüksek bg li focus filan geçiyorum kalkışlarda tabi şöföröre göre değişir ama performansı gayet iyi ve bu fiyata bu seriliğine yakıtda eklenince dahada iyi oluyor , illa performan diyorsan

Alfa guiletta 1.9 dizel vardı bayağı iyi makine

yanilmiyorsam ben çok ikilemde kalmışdım öneririm ikiside yokdu c4 öyle birisi kapora vermiş almamiş şansa aldım yani,, yoksa alfa olsa alfa alıcaktım ikisinede 2. Eli olmaz alma dediler alma ne kinci ne birinci eli yok daha :) plus paketi kaldırmasalar iyi olurmuş , ve c4 de en istediğim özellik sunroof yok cam tavan filan gereksiz bana gore cesaretimi toplasam sanayiye gidip sunroof taktiracağım

cesaretimi toplasam sanayiye gidip sunroof taktiracağım
    Aman aman araban haşat olur...

Yapmaya neden?

Sanayiye gidipde sıfır arabayı sanayi ustalarının elinemi bırakcaksın
    Gidip yetkili citroen servisinden yaptırcam desen neyse...

• quote:

Orijinalden alıntı: wkwwlwig

quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Bugün 250 TL'ye park sensörünü taktırmış bulunmaktayım. Siyah sensörler beyaz araca çok çok yakıştı. Park sensörünün göstergeli olmasıda ayrı bir güzel. Son 20 CM'e kadar gösteriyor , ondan sonra park ettiniz diyor. Çok hoşuma gitti.. Keşke orjinal olsaydı da park sensörü öterken müziği kıssaydı.

Darısı başınıza..

Sevgili Senceru,

Orijinal dediğinde açıkçası sevinmiştim o fiyata taktıracağına, ancak anlattığın kadarı ile kullandıkları sensör Cenmax veya türevi fason bir üretim. Keşke o fiyata Bosch veya Valeo taktırma durumun olsaydı, zira iki önceki aracıma Cenmax taktırmıştım, olur olmaz ötüp duruyordu, çok sinir bozucu idi. Umarım sen de aynı problemle karşılaşmazsın. Hayırlı olsun bu arada.

Sevgi ve saygılarımla,
    Can

Merhabalar ,

Ben zaten orjinal park sensörünü taktırıcaktım 650 tl dediler ve benim için özel gelmişti. Ancak 250 tl'ye dediğiniz gibi çin malı tarzı bir üretim park sensörünüde getirdiklerini sölediler. 400 tl fazladan vermek istemedim. Sadece sesli bir park sensörüne 650 tl vermek hiç te hoş bir durum değil. Tabii 250 tl'ye dediğiniz gibi valeo ve bosch'ta taktırabilirdim ama malum garanti konusu. O yüzden umarım bir sorun çıkarmaz..

Şimdilik çok stabil ve güzel çalışıyor.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: multislice

25000 kmde, siyah renteki, C4 grand picasso sxpk MPV (7 kişilik) bakımları düzenli olarak yapılan, hiç sigara içilmemiş arabamı 50750TL fiyatla satmak istiyorum. Arabamın sağ arka çamurluğunda duvara sürtünmeye baplı hafif çizikler dışında dış ve iç herhangi bir problem yoktur. Pazarlık payı vardır. Satma nedenim bahçeli, tripleks ev alabilmek için nakitimi arttırmaktır. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Konuyla ilgili olarak 5324428523 no.lu telefonumdam görüşmek dileklerimle.

Not: Temmuz ayı vergisi de yatırılmıştır.

bu ilan daha öncede verilmişdi buraya başka birisi tarafından bir ilan vermek için gereksiz üyelik açıyorsunuz hani grandpicasso c4 formu olsa anlayacağım şimdi c4 almak isteyen biri picasso modelini seçermi isim benzerliği biri doblo biri linea, bence arabanızı yüksek fiyata sattığınızdan alıcı yok , 2 ay önce yine buraya yazmıştınız, ne bilim sahibinden.com, g,tt, g,d,yor oralara verin birazcık para verirsiniz olur biter, yoksa bura ikinci el pazarına dönecek

• öyle diyorsunda citroen servisi değil sunroof apmul bile değişirken garantiden bahsediyor, yapamaz onlar , ah yapsalar duble sunroof yaptırırım valaa :)
  • Merhabalar arkadaşlar,
    Benimde aracım 4 ayını doldurduğu şu günlerde 8500km oldu. Benzinliden dizele geçince arabadan inmemeye başladık bütçeyi yine zorladık.
    Kasko ile ilgili bazı arkadaşlarımızın yazılarını görüyorum ben exclusive e-hdi için 1200tl ye kaskomu yaptırdım. Bir önceki araçtaki indirimimi maalesef kullanamadım yani hiç indirimsiz 1200tl ye geldi. Gerçi yaşa göre değişiyor bu kasko ücretleri ama yüksek fiyat aldığını düşünen arkadaşlar olursa bana pm ile ulaşsın. Kaskocuma yönlendirip güzel bir fiyat almanızı sağlayabilirim diye düşünüyorum. Yakın çevremde arkadaşlarıma bu konuda yardımcı oldum sizlere de yardımcı olabilirim düşüncesindeyim.

Hepinizi kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozturkce -- 31 Temmuz 2011; 14:22:44 >
  • Arkadaslar exclusive te lastik hava basinci sensorlerinin olup olmadigini biliyor musunuz? Servizsin soyledigine gore bazi exclusivelerde varmiş, sizde var mi varsa nasil anlasiliyor, subaptan mi anliyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalkin

Arkadaslar exclusive te lastik hava basinci sensorlerinin olup olmadigini biliyor musunuz? Servizsin soyledigine gore bazi exclusivelerde varmiş, sizde var mi varsa nasil anlasiliyor, subaptan mi anliyoruz?

benim araç exclsve yok diye biliyorum ben,bugune kadar lastik havalarını 33psi aşağısına çekmediğim için bana hiç uyarı göstermedi yol bilgisayarı.Yok diye biliyorum,ki zaten olmasın o sensörler yanlış çalışıyorlar. haraket halinde iken lastik havaları değişime uğradığı için psi değerleri değişiyor aynı şekilde bir kaldırıma felan tekerinizi azıcık dokundurun lastik basınc uyarısı veriyor.O yüzden ben gerek olmadığını düşünüyorum
  • İlk serisini zaten çok beğenmiştim Citroen C4'ün. İkinci neslineyse bayıldım diyebilirim. Yüzyıllardır devam eden Golf aşkıma rağmen (evet yüzyıllardır diyorum çünkü Golf 4'le ilk 1998'de yani 20. yüzyıldayken tanışmıştım) şimdi elimde para olsa sanırım C4 full versiyon 1.6 HDI MCP olandan alırdım. Beğenimi dile getirmek için yazdım, umarım yeni C4 sahipleri çok memnundurlar, bende eskisini alacak kadar bile para yok :) Ayrıca forumlarda eskisinin bu denli yerden yere vurulması çok canımı sıkmıştı. Kıbrıs'ta da ilk nesil C4 çok sattı ve herkes halâ keyifle kullanıyor. Yenisi de geldi Kıbrıs'a ancak henüz birinde görmedim, belki bir test sürüşüne giderim :)

• Son günlerde yollarda epeyce yeni C4 görmeye başladım. Bugün otobanda ikitelli'den okmeydanı'na giderken üç tane e-hdi arka arkaya denk geldik. Benim beyaz aracım, önümde bej renkte bir tane giderken arkamızdan siyah bir tane makas atarak geldi ve bej olanın önüne girdi, birkaç kilometre sonra makas atarak yoluna devam etti. Siyah aracın sürüş tarzını hiç yakıştıramadım, ancak siyah aracın sakin gittiği birkaç dakika arka arkaya giden üç farklı renkte c4 otobanda güzel bir görüntü oluşturdu.

Bu arada aracım 16500 km oldu. Halen ilk günkü gibi keyifle kullanıyorum, hiçbir ses tıkırtı vs. sorun yaşamadım. Umuyorum böyle devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gpeksoz

Son günlerde yollarda epeyce yeni C4 görmeye başladım. Bugün otobanda ikitelli'den okmeydanı'na giderken üç tane e-hdi arka arkaya denk geldik. Benim beyaz aracım, önümde bej renkte bir tane giderken arkamızdan siyah bir tane makas atarak geldi ve bej olanın önüne girdi, birkaç kilometre sonra makas atarak yoluna devam etti. Siyah aracın sürüş tarzını hiç yakıştıramadım, ancak siyah aracın sakin gittiği birkaç dakika arka arkaya giden üç farklı renkte c4 otobanda güzel bir görüntü oluşturdu.

Bu arada aracım 16500 km oldu. Halen ilk günkü gibi keyifle kullanıyorum, hiçbir ses tıkırtı vs. sorun yaşamadım. Umuyorum böyle devam eder.

tkırtı sıkıntı olmaması çok güzel.bu araç çok tutulabilir böyle giderse.

• merhaba arkadaslar ben aracımı yaklaşk 15 gun önce teslm aldm ancak işlermn yogunlugundan dolayı yazamadm . . aracımda extradan dijital klima oldugunu biliyordum ancak beni şaşırtan bir durum oldu . aracım teknoloji paket olmasına ragmen eşik aydınlatmalı katlanabilir yan aynalarada sahip oldugunu görunce hem bayidekler hemde ben cok şaşırdık . sanırım plus paketten tek eksigi alaşımlı jantlar ve park sensöru kaldı
  • Hayırlı olsun aracınız, teknoloji paketinde katlanır ayna olması paket ismine yakısir olmuş :)
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.