Şimdi Ara

Cisco AIR-LAP1042N-E-K9 Access Point kurulumu Yapamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde AIR-LAP1042N-E-K9 modelli bir access point var fakat ne bir cd nede kullanım klavuzu elimde olmadığından nasıl kurulum yapacağımı bilmiyorum. Komşumla birlikte interneti kullanıyoruz amacım kablosuzu yaymak. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardim edecek kimse yok mu

• Controller olmadan yada Autonomous destekli firm atmadan kullanamazsiniz. Uzerinde Autonomous destekli firm varsada konsol baglantisi yapip ayar yapmaniz gerekli.
  • Hocam peki bahsettiklerinizi nasil yapacagim lutfen yardim edin baska bir access pointe para vermek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: knaymehmet

Hocam peki bahsettiklerinizi nasil yapacagim lutfen yardim edin baska bir access pointe para vermek istemiyorum.

Terminal, Konsol vb arayuz kavramlarina komutlara hakim degilseniz yapabileceginiz birsey malesef yok.
  • Aynı cihazdan bendede var bende kullanamıyorum siz kuabildiniz mi

• tel net ile yapılandırma yapabilirsiniz aslında kolaydır ama bilmeyen için zor görünür
    isterseniz teamwiever bağlantısı yaparak yardımcı olmaya çalışabilirim
    info@karunbilisim.com.tr buradan iletişime geçebilirsiniz
  • zuhured Z kullanıcısına yanıt
    Maalesef hayır

• lord276 kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun suredir foruma giremiyordum şimdi yorumunu su gordum acil yardım beklemekteyim alet öylecee duruyor orada

• lord276 kullanıcısına yanıt
    buna ait firmware dosyası lazım banada kurulum yapamıyorum. cisco nun sitesinden indirmeye çalıştım ama yapamadım.

hyperterminal ile bağlandığımda conf komutunu tanımıyor arayüze zaten bağlanmıyor.

cisco airlap1042n-e-k9 firmware dosyasını auth dosyasını bulabilecke varsa sevinirim
  • Konuyu hortlatayım "cisco air-lap 1131ag-e-k9" kurulumu hakkında yardımcı olabilecek kimse var mı? arayüze erişemiyorum bir türlü, modeme bağladığımda ip alıyor modem arayüzünden aldığı ip görüyorum ama web tarayıcı ile arayüz sayfası açılmıyor. pc'ye bağlayıp ip veriyorum ama yine olmuyor. kurulumu konusunda yardımcı olacak varsa çok sevinirim, boşta duracağına evde değerlendireyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Bozoğlu -- 10 Nisan 2020; 13:24:48 >
  • A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt
    Telnet yada SSH ile ulaşabiliyor musunuz? (PuTTY)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baden -- 10 Nisan 2020; 14:1:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baden

Telnet yada SSH ile ulaşabiliyor musunuz? (PuTTY)
    Konsol kablosu yaptım bu şekilde cihaz boot ederken bilgilerini görebiliyorum puyt ve hyper terminalde en komutu verince password istiyor, Cisco-cisco olarak denedim ama kabul etmedi.
  • @A.Bozoğlu
    Cisco Cisco (C ler büyük olmalı)
    Cihaz daha önce kullanılmışsa user/pass farklı olabilir.

Hard reset için belki işe yarar.https://www.router-reset.com/info/Cisco/AIR-LAP1131AG-A-K9

görmüşsünüzdür elbet ama;https://www.youtube.com/watch?v=krSDfvRbWX0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baden -- 11 Nisan 2020; 23:12:9 >

• autonomus yazılımı elinde olan varsa atabilir mi?

• Elinde bu cihazdan olup ta kuramayanlara yardımcı olabilirim ücretsiz... isleyenismail@gmail.com

• Elime böyle bir cihaz geçti. Kurulumu hakkında bilgi bulamadım sıfırladım falan ama klasik AP ler gibi kurmak kolay olmadı.Yardım edebilecek var mıdır?

• ismail işleyen İ kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.