Şimdi Ara

CİNLER HAKKINDA NELER BİLİYORSUNUZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ömrüm boyuncu Cinleri hep merak etmişimdir Cinler hakkında madde madde bildiklerimi sıralıyorum :

1: Cinler ruhani varlıklardır
    2: İnsanlar gibi yiyip içerler
    3: İnsanlar gibi erkek ve dişi olarak yaratılmışlardır
    4: Ateş ve havadan yaratılmışlardır
    5: Dişilerine peri denir
    6: İnsanlar gibi Allah'a ibadet etmekte sorumludurlar
    7: İnsanlar gibi doğarlar ve ölürler
    8: İnsan suretine girebilirler
    9: İnsanlardan önce yaratılmışlardır
    10: Geleceği bilemezler çünkü geleceği sadece Allah bilir

• Bu arada cinler kalabalık bir halk ve Kur-an'da sık sık geçerler. Cinlere inanmamak meleklere inanmamakla, Kur-an'ı gerçek kabul etmemekle denk. Bunu bilin yani. Ucuz korku filmlerinin veya dışarlıklı insanların uydurduğu bir korku ve terör yaratığı değil. Baya baya insanlar gibi mümini, kafiri, iyisi, kötüsü olan, belirli kurallara tabi, savaşlarda bile yer almış varlıklar İslam'a göre. Antik Yunan mitolojisindeki daimon denilen tanrısal varlıkları akla getiriyorlar.
  • Eti cin var,fazla yerseniz ,mideniz bulanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Eti cin var,fazla yerseniz ,mideniz bulanır
    İyiki ETİ bu ürünü çıkarmış yoksa nasıl Cinleri tiye alacaktınız ?
  • Bu arada cinler kalabalık bir halk ve Kur-an'da sık sık geçerler. Cinlere inanmamak meleklere inanmamakla, Kur-an'ı gerçek kabul etmemekle denk. Bunu bilin yani. Ucuz korku filmlerinin veya dışarlıklı insanların uydurduğu bir korku ve terör yaratığı değil. Baya baya insanlar gibi mümini, kafiri, iyisi, kötüsü olan, belirli kurallara tabi, savaşlarda bile yer almış varlıklar İslam'a göre. Antik Yunan mitolojisindeki daimon denilen tanrısal varlıkları akla getiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 25 Nisan 2020; 0:24:11 >
  • Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt
    Cin tonik var ,bu çok kötü,sarhoş ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Bu arada cinler kalabalık bir halk ve Kur-an'da sık sık geçerler. Cinlere inanmamak meleklere inanmamakla, Kur-an'ı gerçek kabul etmemekle denk. Bunu bilin yani. Ucuz korku filmlerinin veya dışarlıklı insanların uydurduğu bir korku ve terör yaratığı değil. Baya baya insanlar gibi mümini, kafiri, iyisi, kötüsü olan, belirli kurallara tabi, savaşlarda bile yer almış varlıklar İslam'a göre. Antik Yunan mitolojisindeki daimon denilen tanrısal varlıkları akla getiriyorlar.
    Ayen kardeş zaten ALLAH ayette ( Ben cinleri ve insanları bana ibadet etsinler diye yarattım ) diyor
  • Görünmeyen ancak var olan tanımlanmış ancak tanımı mümkün olmayan yakıcılığı ateşe benzemeyen insanımsı şeklinde görülen şey.

Anne baba ve evlat denen şey cin diye tanımlamaya çalışılan şeylerdir.

Anne baba evlat diye 3 kavramı sadece tahayyül edebilirsiniz türleşme olduğu sürece tanımlayamaz yere indiremez siniz.

• 10 tane madde yazmışsın.

4. maddedeki ateşten yaratılma kısmı, 6. ve 10. madde Kur'an da geçiyor.

Diğerlerini nasıl bilebiliyorsun sen? Cinci Hoca mı söyledi yoksa?
  • şeytanında bir cin olduğunu biliyorsunuzdur, insanlardan önce yaratılan can kavminden.(HİCR 15/27)

cinlerin atasına can denir, şeytan yokken onlar vardı.

sonra gurulanıp (SAD 38/76 adem e secde etmeyerek, insana değil hz adem e) allaha isyan edip insanları onun yolundan saptırmaya başlayacaktı netekin

boyut farklılığı var göremiyoruz ama izleniyoruz tabiki ARAF 7/27
  • Varsa yollayın bana kim kimi çarpıyor görelim
  • torlofan T kullanıcısına yanıt
    Tepecikli43'den beklentileri minimum seviyede tutmak, akil sagligimiz icin iyidir. Hicbir beklenti icinde olmamak daha da iyidir.

• Anadolu'da evlilik dışı hamileliklerde yumuşatıcı görevi görür. Halk bizi taşlamasın diye cinden hamile kalmış denir.
  • sadece muslumanlara gorunur ve onlari carparlar.
  • Dücane Cündioğlu çok güzel açıklamasını yapmış cinlerin,Kolay gelsin.

• Cin deyince aklımıza aşağıdaki videonun 36. saniyesindeki görüntüler gelir. Sapığın tekine cevap olarak atarak büyük riske giriyorum ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan Galip Bey -- 25 Nisan 2020; 18:28:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İrfan Galip Bey

Cin deyince aklımıza aşağıdaki videonun 36. saniyesindeki görüntüler gelir. Sapığın tekine cevap olarak atarak büyük riske giriyorum ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: soygar

Dücane Cündioğlu çok güzel açıklamasını yapmış cinlerin,Kolay gelsin.

Bu olayı bende duymuştum, sanki doğru gibi gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4D62BFE91

Varsa yollayın bana kim kimi çarpıyor görelim
    İnanmadığın belli, ama cinler hayal değil kesin var
  • quote:

Orijinalden alıntı: torlofan

10 tane madde yazmışsın.

4. maddedeki ateşten yaratılma kısmı, 6. ve 10. madde Kur'an da geçiyor.

Diğerlerini nasıl bilebiliyorsun sen? Cinci Hoca mı söyledi yoksa?
    Araştırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1AB9A40D5

Anadolu'da evlilik dışı hamileliklerde yumuşatıcı görevi görür. Halk bizi taşlamasın diye cinden hamile kalmış denir.
    Yok daha neler, eski bir inanç olabilir ama günümüzde bu çok saçma
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.