Şimdi Ara

Çine gidiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Degerli arkadaslar. 14 agustosta nasip olursa cine gidecegim. Pekin shangai ve shenzen gezmek istedigim sehirler.

Cin hakkinda bilgi sahibi arkadaslardan tavsiye ve onerilere ihtiyacim var.

Bir gsm hatti almak istiyorum. China mobile, china unicom adli iki operatorleri var. Bu operatorlerde 3g olayi farkliymis. Duyduguma gore sehirden sehire roaming uygulanabiliyormus.

Cin de cince bilmedigimden dil problemi olacagini dusunuyorum. Enazindan gitmek istedigim yerlere otobus metro tren vb alternatif toplu tasima araclarini onerecek bir haritaya ihtiyacim var. Baidu map indirdim. Ancak o da cince oldugundan kullanamam sanirim. Bu app yi turkceye cevirme imkani olabilir mi acaba?

Sorularim simdilik bu kadar. Farkli konulardaki tavsiyelerinize de acigim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam hayırlısı olsun şimdiden ben de eylül 3 de shanghai dayım fakat ben temelli gidiyorum. size shanghai gezilecek yerleri yazayım aklımdaki

-the bund(kesinlikle görülmeli)
    -oriental pearlt tv tower(kesinlikle görülmeli)
    -nanjing road(kesinlikle görülmeli)
    -yuyuan garden(kesinlikle görülmeli)
    -Tianzifang
    -Jing'an Temple(kesinlikle görülmeli)
    -longhua temple
    -jade buddha temple(kesinlikle görülmeli)
    -people square
    -shanghai world financial center
    -dongtai lu antique market
    -Xintiandi
    -wanshang market
    -shanghai zoo
    -shanghai sience&technology museum
    -shanghai ocean aquarium
  • ha bu arada yolda asyalı kızlar çeviripde gel bir yere bir şey içelim derse gitme sakın bunlar cafelerle anlaşmalı 2 içeceği sana 1000 dolara kitliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenKimimSizce

ha bu arada yolda asyalı kızlar çeviripde gel bir yere bir şey içelim derse gitme sakın bunlar cafelerle anlaşmalı 2 içeceği sana 1000 dolara kitliyorlar.

hocam teşekkür ederim tavsiye için. Dediğiniz konusunda çin' de bulunan arkadaşım da aynı şeyleri söyledi.

Shangai de 2 gün kalacağım. Bahsettiğiniz yerleri gezmek için yeterli olur mu ? Benim en çok endişe ettiğim konu ulaşım konusunda. Gezi noktalarına ulaşım için nasıl bir yol izlemeliyim.

Gezinin ilk durağı HK olacak. Daha sonra uçakla pekine geçmeyi düşünüyorum. Uçak bileti 500 tl civarına geliyor. HK dan pekine direk tren yok baktığım kadarı ile shenzene oradan pekine geçmek gerekiyor. neredeyse uçak parasına yakın ve 20 saat sürüyor. bin yuan civarı.

pekinden shangai ye geçeceğim.trenle yaklaşık 5 sat sürüyor trenle. tren bileti yaklaşık 200 Tl ye geliyor. uçak biletlerine baktığımda gene 200 250 tl arası.

shangai den shenzene geçişe baktığımda 10 saat civari sürüyor. hızlı tren ve biletleri gene çok pahalı.

tren biletlerine 12306.cn den bakıyorum.

Bu sorunları nasıl aşabiirim. Kara kara düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istceko -- 31 Temmuz 2014; 16:10:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: istceko

quote:

Orijinalden alıntı: BenKimimSizce

ha bu arada yolda asyalı kızlar çeviripde gel bir yere bir şey içelim derse gitme sakın bunlar cafelerle anlaşmalı 2 içeceği sana 1000 dolara kitliyorlar.

hocam teşekkür ederim tavsiye için. Dediğiniz konusunda çin' de bulunan arkadaşım da aynı şeyleri söyledi.

Shangai de 2 gün kalacağım. Bahsettiğiniz yerleri gezmek için yeterli olur mu ? Benim en çok endişe ettiğim konu ulaşım konusunda. Gezi noktalarına ulaşım için nasıl bir yol izlemeliyim.

Gezinin ilk durağı HK olacak. Daha sonra uçakla pekine geçmeyi düşünüyorum. Uçak bileti 500 tl civarına geliyor. HK dan pekine direk tren yok baktığım kadarı ile shenzene oradan pekine geçmek gerekiyor. neredeyse uçak parasına yakın ve 20 saat sürüyor. bin yuan civarı.

pekinden shangai ye geçeceğim.trenle yaklaşık 5 sat sürüyor trenle. tren bileti yaklaşık 200 Tl ye geliyor. uçak biletlerine baktığımda gene 200 250 tl arası.

shangai den shenzene geçişe baktığımda 10 saat civari sürüyor. hızlı tren ve biletleri gene çok pahalı.

tren biletlerine 12306.cn den bakıyorum.

Bu sorunları nasıl aşabiirim. Kara kara düşünüyorum.

valla hocam ne desem yalan olur bende bileti şimdi aldık 2 eylülde oradayım hiç bulunmadım çinde.

bu bahsettiğim yerlerin %90'ı shanghai merkez(the bund) denilen yerlerin etrafında yani araları uzak değil ama bazı yerler uzak. isimlere bakın beğendinğize gidin video falan izleyin. bu arada pearl tv towerdan bütün gökdelen ve shanghai görebilirsin ama giriş biraz pahalı 60-70 tl arası birşey ama değer yani. 2 gün yeter ama sadece o yerleri gezersiniz bence.

shanghai metro bütün isimler ingilizce ve çince. yani çincesini altında ingilizcesi yazıyor. o konuda sıkıntı çekmezsiniz ama pekin ve diğer şehirlerde böyle değil sadece shanghai özel.

hızlı tren hariç başka trene binme bence hem youruc olur hemde çok pismiş ve eskiymiş normal trenler. hızlı trenlerin yataklısı falan var.

özellikle nanjing road da cüzdana dikkat edin ve dediğim gibi o asyalı kızlara gitmeyin anlaşmalı yerler var kitlerler valla. bazıları masaj, dvd falan diyor aslında uyuşturucu satıyorlar onlara dikkat edin.

• Dostum tsk ederim. Bakalim ins sizin icinde hayirli olur. Siz egitim almak icin mi gideceksiniz ?

• quote:

Degerli arkadaslar. 14 agustosta nasip olursa cine gidecegim. Pekin shangai ve shenzen gezmek istedigim sehirler.

Bir gsm hatti almak istiyorum. China mobile, china unicom adli iki operatorleri var. Bu operatorlerde 3g olayi farkliymis. Duyduguma gore sehirden sehire roaming uygulanabiliyormus.

Cin de cince bilmedigimden dil problemi olacagini dusunuyorum. Enazindan gitmek istedigim yerlere otobus metro tren vb alternatif toplu tasima araclarini onerecek bir haritaya ihtiyacim var. Baidu map indirdim. Ancak o da cince oldugundan kullanamam sanirim. Bu app yi turkceye cevirme imkani olabilir mi acaba?

Geldiniz mi ? İlk görüşleriniz nedir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben hali hazırda Yurt dışındayım, Çine bende gitmek istiyorum konuyuda görünce içimde bir heyecan oluştu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ukkaşe

quote:

Degerli arkadaslar. 14 agustosta nasip olursa cine gidecegim. Pekin shangai ve shenzen gezmek istedigim sehirler.

Geldiniz mi ? İlk görüşleriniz nedir ?

Su an hong kong dayim. Yarin cine gecmeyi dusunuyorum. Hk icin soylenebilecek tek sey tum sehirlere ornek olabilecek bir ulasim ve sehircilik altyapisinin mukemmel bir sekilde dizayn edildilmis oldugudur. Her binanin altindan bi metro girisi var diyebilirim. İlk gun alismakta zorlansamda ikinci gun metro mantigi kavradim. Ulasim son derece basit. Ancak gitmeden once gormek istediginiz yerlere nasil ulasabileceginizi not almaniz. Hangi durakta inip binme konusuunda hic zorluk yasamazsiniz.

Sigara ve su cok pahali. 55 hkd 15 tlden pahali. Su da 8 hkd 2.5 tl civari yuh diyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.