Şimdi Ara

Cine 5 Decoder'i tutan varmı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
17.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • askerde gazinoda vardı.ama yasakdı.sabah yoksa cenabet içtima almak vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ducatine kullanıcısına yanıt
    YORUMU 2009 YILINDA YAZMIŞSINIZ AMA HALA SATMADIYSANIZ BEN ÇOK İYİ BİR FİYATA SATIN ALABİLİRİM tunakemahi@hotmail.com
  • Ne günlerdi :D şurada resimleri var ;http://canakanten.net/cine-5-frekans.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna gültekin

YORUMU 2009 YILINDA YAZMIŞSINIZ AMA HALA SATMADIYSANIZ BEN ÇOK İYİ BİR FİYATA SATIN ALABİLİRİM tunakemahi@hotmail.com

Haklısınız son günlerde bu konu ile çok mesaj geliyor. Bu kadar ilgi göreceğini beklemiyordum. :) Elimdeki decoderleri burdan bir arkadaşa bedelsiz verdim. Bilginiz olsun arkadaşlar....
  • benim de elimde 2 adet cine5 decoderi mevcut.birinde karta benzeyen beyaz zımbırtı mevcut ama diğerinde yok.isteyen olursa mail atabilir.
    tekinmhakan@gmail
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna gültekin

Yukardaki arkadaşda varmış. İlgileniyorsanız mesaj atın!
  • 2000 yılında genel nüfus sayımı gününün olduğu gün şifresiz yayın yapmak zorunda kalmışlardı. Karasal tv ile izleniyordu o zamanlar tabii. Gece kuşağı yayınını da şifresiz vermek zorunda kalmışlardı. Nereden nereye...
  • ya vakti zamanında bu cine5 decoderine yayın nasıl bir sistemle geliyordu ? decoderin arkasına öyle çanaktan gelen kabloyu da takmıyorduk. çünkü uydudan gelmiyordu yayın. peki nerden geliyordu? kutuyu fişe takıp tv'ye scart girişinden bağlayınca, tv'den de av'a basınca şifresiz izlerdik. gece gece kafama takıldı. hatırladığım şu ki karasal yayında ve kablolu tv'de cine5 şifreliydi. kumandadan cine5'in ayarlı olduğu kanala gelince şifreli izlerdim ama av'a basınca cam gibi şifresiz izlerdim üstelik karasaldaki cine5 karıncalı çektiği halde. yani karasal ya da kablodan mı alıyordu sinyali ama av'la ne ilgisi olabilir ki. decoder, karasaldaki ya da kablodaki yayını nasıl algılasın. çünkü normal antenden ya da kablo tv'den gelen kablo, direk tv'ye takılırdı. decoder'e falan takmazdık.
  • biligisayardaki More tv uygulamasını ve hatırlattı bana:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihtirasentrika

ya vakti zamanında bu cine5 decoderine yayın nasıl bir sistemle geliyordu ? decoderin arkasına öyle çanaktan gelen kabloyu da takmıyorduk. çünkü uydudan gelmiyordu yayın. peki nerden geliyordu? kutuyu fişe takıp tv'ye scart girişinden bağlayınca, tv'den de av'a basınca şifresiz izlerdik. gece gece kafama takıldı. hatırladığım şu ki karasal yayında ve kablolu tv'de cine5 şifreliydi. kumandadan cine5'in ayarlı olduğu kanala gelince şifreli izlerdim ama av'a basınca cam gibi şifresiz izlerdim üstelik karasaldaki cine5 karıncalı çektiği halde. yani karasal ya da kablodan mı alıyordu sinyali ama av'la ne ilgisi olabilir ki. decoder, karasaldaki ya da kablodaki yayını nasıl algılasın. çünkü normal antenden ya da kablo tv'den gelen kablo, direk tv'ye takılırdı. decoder'e falan takmazdık.

Üzerinden aylar geçmiş, ama olsun yazayım yine de

Sistem şu şekilde işliyordu,

Şifreli yayın analog karasal, Kablolu TV ve analog uydu ile iletiliyordu,
    Gelen bu şifreli yayın TV veya uydu alıcısı üzerinden SCART kablosuyla decodere iletiliyordu (ARA BAĞLANTI)
    Decoder kendisine gelen şifreli görüntü ve sesi içinde çözüyordu
    Çözülen yayını ise tekrardan A/V üzerinden tvye aktarıyordu
    Decoder çalıştığı süre boyunca A/V üzerinden kendisine ayrı bir yayın açıyordu kısacası.

Decoderin çalışma şekli böyleydi,

Yani GİRİŞ - ÇIKIŞ durumu oluyordu, decoderin çözdüğü yayın antenden gelen yayının aynısıdır, yani daha net görüntü olması mümkün değil, yanlış hatırlıyor olabilirsiniz, yada şifreli görüntü gözünüze karıncalı geliyordur. Zaten decoderin görüntüyü çözebilmesi için görüntünün belli bir netlikte olması gerekiyordu (şifre data vs. kaybı olmaması için), eğer gereken netlik sağlanamıyorsa görüntü çözülemiyor, sık sık veya belli aralıklarla görüntü şifreye giriyor ve anahtar hata mesajı beliriyordu (KULLANDIĞINIZ ANAHTAR GEÇERSİZDİR)

İlk decoderlerde ise yukarıda anlattığım bu durumlar söz konusu değildi. İlk decoderler içinde tuner de vardı, decoderler 4 tuşluydu (KANAL + ve KANAL - tuşları vardı ekstradan) ve kumandalıydı, 8 kanal hafızası vardı yanlış hatırlamıyorsam.

CINE5 decoderleri efsaneydi gerçekten, varsa elinde çalışır durumda, anahtarı üzerinde decoderi olan ulaşsın bana bir miktar ücret karşılığında satın alabilirim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: NetX

quote:

Orijinalden alıntı: ihtirasentrika

ya vakti zamanında bu cine5 decoderine yayın nasıl bir sistemle geliyordu ? decoderin arkasına öyle çanaktan gelen kabloyu da takmıyorduk. çünkü uydudan gelmiyordu yayın. peki nerden geliyordu? kutuyu fişe takıp tv'ye scart girişinden bağlayınca, tv'den de av'a basınca şifresiz izlerdik. gece gece kafama takıldı. hatırladığım şu ki karasal yayında ve kablolu tv'de cine5 şifreliydi. kumandadan cine5'in ayarlı olduğu kanala gelince şifreli izlerdim ama av'a basınca cam gibi şifresiz izlerdim üstelik karasaldaki cine5 karıncalı çektiği halde. yani karasal ya da kablodan mı alıyordu sinyali ama av'la ne ilgisi olabilir ki. decoder, karasaldaki ya da kablodaki yayını nasıl algılasın. çünkü normal antenden ya da kablo tv'den gelen kablo, direk tv'ye takılırdı. decoder'e falan takmazdık.

Üzerinden aylar geçmiş, ama olsun yazayım yine de

Sistem şu şekilde işliyordu,

Şifreli yayın analog karasal, Kablolu TV ve analog uydu ile iletiliyordu,
    Gelen bu şifreli yayın TV veya uydu alıcısı üzerinden SCART kablosuyla decodere iletiliyordu (ARA BAĞLANTI)
    Decoder kendisine gelen şifreli görüntü ve sesi içinde çözüyordu
    Çözülen yayını ise tekrardan A/V üzerinden tvye aktarıyordu
    Decoder çalıştığı süre boyunca A/V üzerinden kendisine ayrı bir yayın açıyordu kısacası.

Decoderin çalışma şekli böyleydi,

Yani GİRİŞ - ÇIKIŞ durumu oluyordu, decoderin çözdüğü yayın antenden gelen yayının aynısıdır, yani daha net görüntü olması mümkün değil, yanlış hatırlıyor olabilirsiniz, yada şifreli görüntü gözünüze karıncalı geliyordur. Zaten decoderin görüntüyü çözebilmesi için görüntünün belli bir netlikte olması gerekiyordu (şifre data vs. kaybı olmaması için), eğer gereken netlik sağlanamıyorsa görüntü çözülemiyor, sık sık veya belli aralıklarla görüntü şifreye giriyor ve anahtar hata mesajı beliriyordu (KULLANDIĞINIZ ANAHTAR GEÇERSİZDİR)

İlk decoderlerde ise yukarıda anlattığım bu durumlar söz konusu değildi. İlk decoderler içinde tuner de vardı, decoderler 4 tuşluydu (KANAL + ve KANAL - tuşları vardı ekstradan) ve kumandalıydı, 8 kanal hafızası vardı yanlış hatırlamıyorsam.

CINE5 decoderleri efsaneydi gerçekten, varsa elinde çalışır durumda, anahtarı üzerinde decoderi olan ulaşsın bana bir miktar ücret karşılığında satın alabilirim. :)

Çok teşekkür ederim şimdi netleşti :)

• Cine 5 te kaliteli film ler oynatılıyordu.
  • More tv free tv gibi programlar ile görüntüyü çözer sesi de ayrı bir program ile çözerdik hey gidi hey :D sonrasında tele10 kanalına maçlar geçince onu da farklı bir program ile çözebiliyorduk. hep beleşe vurduğum için o dönem decoder kullanmadım

• Walla bende iki uc tane var memleketteki evde nahtarlariydi duruyor. Birde teleon muymuy televion muydu neydi oyle biseyde vardi.

• Benim decoderde hala duruyor. zamanın tombi cips paketlerinden cıkan çekiliş kartını postalamam sonucu 6 aylık uyelik kazanmıştık. sonra ucrti ile uye olmaya devam ettmiştik. Sifresiz yayına gectikten sonrada decoder bende kaldı kutusuna kadar duruyor hala.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Annemlerin depoda bizimkide duruyor, hatta star
    Digital ve ilk digiturk alıcılarından da var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Annemlerin depoda bizimkide duruyor, hatta star
    Digital ve ilk digiturk alıcılarından da var

• maaart M kullanıcısına yanıt
    StarDigital Sagem marka Dıgıturk Phılıps marka Dijital Recevier'ları vardI.Duruyorsa Fotorğaflayabiliymisiniz ilk örnekleri 1999-2000 model belki alabilirim satmak isterseniz
  • yakcan64 Y kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu cekeyim Digiturk philips çalışır durumda, starı hatırlamıyorum

• Cine 5 efsane kanaldı bee. Şimdiki paralı platformların 10 20 tane sinema kanalını ezer geçer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.